Skocz do zawartości

Equestria Times 11/2014 (1)


Dolar84

Recommended Posts

Drogi Spidi, pozwolę sobie nie cytować, tylko odnieść się do całokształtu, będzie mi łatwiej.

 

Mówisz o rzeczach, których nie widać w serialu. To dość ciekawe podejście, bo z reguły Twoje analizy są oparte tylko na tym, co widzimy w serialu, oraz ewentualnie na tym, do czego twórcy się w serialu odnoszą. Wspominasz o operacji zaczepnej, ale patrząc na to, co widzimy, to raczej nie była operacja zaczepna, a prędzej potop radziecki, patrząc po tempie i sposobie prowadzenia działań (szybko, dużo, skutecznie). Może nie doceniam Tireka, ale wydwał się mieć on bardzo prosty i skuteczny plan "opanować wszystko co pod ręka, a potem zniszczyć wszystko co się da". Nie widzę w jego planie miejsca na stosowanie wyszukanych strategii, czy nawet wywiadu. A co do wspomnianego akumulatora na jajach, wiem, że to przenośnio-żart, ale zwróć uwagę, że a) tortury są mało skuteczną metodą wyciągania informacji b) jest to dalece niezgodne z ideą o jaką oparty jest serial, nawet Sombra, o którym wiemy, że gnębił kucyki, jednocześnie ich nie torturował, a raczej wykorzystywał w charakterze niewolników.

Odnośnie wycieńczenia - wegetowały to dobre określenie. Nie ruszały się nawet, jedynie shining zdaje się zdobył się na jakąś wypowiedź. Czemu Mane 6 hasały, to wyjaśniłem poprzednio.

 

 

Kwestia magii - logicznym byłoby przyjąć, że amulet dawał Trixie nie tyle zdolności, co wiedzę niedostępną Twi, i moc, potrzebną do korzystania z określonej magii bez praktyki. A generalnie w serialu widzimy, że ogólnym trendem faktycznie jest, że raz coś jest trudne a innym razem nie jest, choć z reguły zależność występuje w stronę trudne -> łatwe, co jest dość logiczne. Jest młodą czarodziejką, po odbyciu pełnego wykształcenia pod opieką Celestii. A do tego księżniczką i alikornem. W dodatku elementem magii, z talentem do magii, który objawia się, jak to sam słusznie swego czasu zauważyłeś, na przykład łatwym i szybkim opanowywaniem różnych, zazwyczaj kompletnie sobie nieznanych zaklęć. O ile z magią ogólnie dzieje się jak mówisz, to jednak są dwa przypadki, w których moim zdaniem prawie wszystko przejdzie. I jest to właśnie Twi, bo tak jak tłumaczyłem w poprzednim poście, oraz, bo magia przyjaźni, gdzie przejdzie nieco mniej, ale nadal sporo.

 

No, właśnie odnośnie Twilightowego podstępu - nic takiego nie może mieć miejsca, właśnie ze względu na magię przyjaźni. Twi nie może zostawić przyjaciół w rękach Tireka, bo jest to wystawienie ich przyjaźni na próbę i ryzykowanie utratą przyjaciół (mówisz żeby na przykład sprawdzić w książkach co robić w wypadku impasu w pojedynkach magów. Ale można podejrzewać, że nie było zbyt wielu takich pojedynków w ogóle, a co dopiero szukać impasów. A Tirek nie marnowałby czasu, tylko przystąpił do destrukcji). Na prawdę nie widzę, żeby w sposób serialowy mogli TEN wątek zrealizować lepiej. Bo żeby użyć magii przyjaźni musi mieć przyjaciół pod ręką. A żeby ich dostać, musiała oddać magię alikornów. Fair trade :) .

 

Plamki, to, wiadomo, odrębna sprawa, o której się nie wypowiadałem.
Znaczy wspominałem w Pinkoszczy, że może chodzić o to, że są one elementem jej natury - pamiątką po Nightmare Moon, choć musiałbym sprawdzić czy miała je już jak pokonywały Discorda. Ale w ogóle może to być odniesienie do jej czarnej strony charakteru. W sumie to jest podobne odejście od realiów serialowych, co Twoje podejście do Tireka jako arcystratega itd. Zbyt dużo dopowiedzenia w stosunku do tego co widzimy.

 

 

Niestety nie wyszedł tak imponujący post, pod względem zawartości i sformułowania, jak poprzednio, ale ten... Pochodne.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skończyłem czytać. :cheese:

Powiem wam że jestem pozytywnie zaskoczony. :twilight2:

Do tej pory Lubiłem Brohoofa .

Bardzo mi się podoba to że "Equestria Times" ma podobny "kręgosłup" jak Brohoof (tj:recenzje,publicystyka,felietony,itp)

Z artykułów bardzo spodobał mi się tekst Cahan dotyczący rozpoczęcia swojej przygody z fanfikami :RPHVO:

i Spidiego dotyczący kalendarza Lunarnego którego tekst dość mocno mnie zaciekawił. :enjoy:

 

Ciekawa była też relacja z tegorocznego MLK :pinkie: , z opiniami mogę się zgodzić ponieważ ja tez oceniam ten konwent bardzo pozytywnie :pinkie3: .

Zgadam się zwłaszcza z opinia "Kingu" (tez byłem w Piątek i tez w sleepromie o wdzięcznej nazwie "Religia"). :TaTds:

 

Ogólnie nowa fandomowa gazeta mi się bardzo podoba, i nie moge się doczekać nastęmpnych numerów. :rd7:

Pozdrawiam i życzę powodzenia. :derp6:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wasze opinie na temat czytelnictwa mobilnego, stwierdzam, że:

 

a) jestem po*******ny, bo nie mam problemów z korzystaniem z aplikacji

b) mam po*******ny smartfon z kategorii bieda, ponieważ nie generuje problemów podczas korzystania z aplikacji

c) podsunąłem propozycję, która dla większości okazała się być problemem

 

Pozdrawiam

 

tam jest "poczochrany" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowano przez Mordecz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mówisz o rzeczach, których nie widać w serialu

 

Nie do końca. Ja zawsze opieram swój tok myślenia na schemacie:

FAKT z serialu -> analiza -> analiza porównacza z potencjalną inspiracją twóców/logiką/faktami historycznymi itd -> wnioski. 

 

 

Tak samo jest teraz. Staram się jakoś zrozumieć postępowanie Tireka itd. Oczywiście jedyne rozsądne wyjaśnienie, to "scenarzyści tak chcieli", lecz jeśli nie zadowalamy się tym absolutyzmem, to musimy jednak uzupełnić luki scenariusza jakimiś własnymi sugestiami. Jednak staram się je zawsze opierać na tym, co uważam za logiczne.

Co oczywiście jest z góry skazane na subiektywizm.

 

Z amuletem i magią logiczne jest to, co dany broniacz uważa za logiczne. W serialu panuje chaos. Dla mnie, przykładowo, Amulet Alicorna nie dawał samej wiedzy, bo Twilight przyznała, że niektóre zaklęcia sa niemożliwe. Niemożliwe, a więc (jeśli się nie myliła), to znaczy, zże Amulet musiała dawać coś, czego kucyki nie miały. Jakaś zakazaną moc.

 

 

Podstęp: chyba najprostrze wyjaśnienie, to "standardowy schemat w bajkach dla dzieci". Tego jest full, że bohater rzuca broń, aby ratować przyjaciół i wygrywa.

 


Spidi, a gdzie obiecany artykuł o organizacji meetów?
 
Dałeś ciała.

Gdzie mówiłem, że to będzie w tym numerze? Jeśli na kaliskim, to wtedy jeszcze istniał Brohoof i wiele spraw wyglądało inaczej.  Artykuły z tego numeru powstały w czerwcu, a poradnik skończyłem tydzień temu. Nawet nie wiem, czy ET b,edzie go chciało, bo ma dużo obrazków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

.Gdzie mówiłem, że to będzie w tym numerze? Jeśli na kaliskim, to wtedy jeszcze istniał Brohoof i wiele spraw wyglądało inaczej.  Artykuły z tego numeru powstały w czerwcu, a poradnik skończyłem tydzień temu. Nawet nie wiem, czy ET b,edzie go chciało, bo ma dużo obrazków.

Jest jakaś inna możliwość otrzymania artykułu/ prezentacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...