Skocz do zawartości

Equestria Times 04/2015 (5)


Macter4

Recommended Posts

Ok%C5%82adka%205%20web.png


Witajcie!
 
Minął miesiąc, a my znów powracamy ze świeżutkim numerem. Jak widać, obyło się bez jakichś wielkich opóźnień i wszyscy w redakcji mamy nadzieję, że nie był to tylko jednorazowy przypadek. Ale was zapewne nie interesuje moje ględzenie o niczym, więc przejedzmy do tego, czym tym razem uraczyli nas redaktorzy.
 
Po małej przerwie znów powracają stałe elementy czyli  „Przegląd Muzyczny” i  „Przegląd Gier Przedpotopowych”. Z okazji premiery najnowszego sezonu postanowiliśmy także wskrzesić „Redakcyjną Ocenę Odcinka”. Mamy również trochę porad dla pisarzy, zarówno w serii „Cahan Uczy i Bawi” jak i w tekście naszego fandomowego mikola psorasa „Pociągi w Fanfikach”. Ale ponieważ nie tylko fanfikami człowiek żyje, cześć redakcji w ramach odpoczynku udała się na meet pierwszego dnia wiosny w Krakowie, a swoje przemyślenia i przeżycia spisała w postaci relacji. 
 
W tym numerze niestety nie udało się nam zamieścić komiksów, ale za to powracają po długiej przerwie opowiadania, które wygrały konkurs w odpowiednim dziale forum. Na pierwszy ogień trafił fanfik „Lanterjack”, zwycięzca XII edycji konkursu literackiego pt. „Nightmare Night”.
 
Już bez zbędnego przedłużania, zapraszam was do lektury numeru i mam nadzieję że dostarczy ona wam tyle samo zabawy, co on nam podczas jego tworzenia.
 
Macter4 Edytowano przez Macter4
  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem udany numerek, wszytko na przyzwoitym poziomie, a 2 artykuły w szczególności mi się spodobały

Hiperanaliza serialu autorstwa Cahan - dbo przedstawiła całemu Fandomowi to co ja od dawna zauważyłem- przynajmniej jeśli chodzi o postacie: :rd: :cad i :celestia:

artykuł SpidiVonMardera - naprawdę wciągajacy i pouczaący oraz udowodnił  mi 2 prawdy o sobie ;)

1. jestem hetero - bo lubię Lunę a ona prezentuje żeński pierwiastek indoeuropejski, jak Spidi słusznie zauważył,

2.jestem kapłanem arystokratą - bo lubię jednorogi i mam pociąg do wiedzy  tak jak one (nie posiadam tylko ich snobizmu ale może to i dobrze)

Edytowano przez Out of Odder Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst Cahan o fanfikach bardzo mnie zaciekawił, być może wykorzystam tu i ówdzie kilka sztuczek :D. Psoras już mi się reklamował ze swoim i chociaż nie jestem wielką fanką pociągów (a moje doświadczenia z kolejami to mgliste wspomnienia podróży z lat szczenięcych i kilka wizyt na dworcach), to warto było poczytać - przydatna rzecz, nawet dla kompletnego laika.

Artykuł Spidiego był dla mnie w większej części nihil novi, część wniosków była... oczywista, na część wpadłam sama jakiś czas temu i tylko kilka małych informacji było dla mnie nowinką, jednak plusik się należy za sprawną realizację tematu.

Przez resztę numeru przeleciałam raczej... pobieżnie, newsy, konwenty i poniaczowa muzyka to nie moja broszka.

1. jestem hetero - bo lubię Lunę a ona prezentuje żeński pierwiastek indoeuropejski, jak Spidi słusznie zauważył,

2.jestem kapłanem arystokratą - bo lubię jednorogi i mam pociąg do wiedzy tak jak one (nie posiadam tylko ich snobizmu ale może to i dobrze)

A ja jestem metroseksualnym ziemniakiem identyfikującym się jako frappe z pianką.
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciejKamil

Psikus :rdblink:. Na 1 kwietnia.

 

@Spidi

Czy skoro wolę Celestię i uwielbiam Chrysalis to znaczy, że jestem homo czy hetero? Mam wątpliwości, rozumiesz  :woops: ?

 

Swoją drogą - nie kupuję tej teorii o kobiecej Lunie i męskiej Ceśce. Jak kolorowy konik może być kobiecy? Jakie kobiece kształty? A róg Celestyny to nie symbol falliczny. Chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz się zastanowiłem, skąd w ogóle skojarzenie, że preferowanie którejś z księżniczek świadczy o orientacji seksulanej. Tej tematyki nie poruszałem w artykule.

 


A róg Celestyny to nie symbol falliczny

Tego nie napisałem.

 


Jak kolorowy konik może być kobiecy? Jakie kobiece kształty

 

 Luna jest niższa, ma okraglej narysowaną pierś, proporcjonalnie ma większe oczy, głowę i krąglejsze biodra. Potwierdza to jako tako fandom, rysując obie księżniczki jako antro lub human... to wtedy Celestia jest wysoka i smukła, a Luna niższa i bardziej zaokrąglona. Oczywiście mam na mysli rysunki, które nie mają konotacji erotycznych, fetyszowych, clopowych i w ogóle, a autor bardzo starał się oddać je "realistycznie". Co więcej, Luna dużo bardziej misterny makijaż. Jej zachowanie jest również bliższe steoretypowej "kobiecości".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie przetestowałam tych metod porządnie. Zabrakło mi odpowiedniej grupy obiektów badawczych.

 

@Spidi

Bo to takie heheszki?

 

@Dayan

Akurat sucharów jest mało, fakt że to numer kwietniowy, więc jest dosyć luźniejszy. Jednak zdecydowanie nie przypomina to formy z Brohoofa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...