Skocz do zawartości

Jeszcze raz pełen gaz [NZ][slice of Life]


Kacpi

Recommended Posts

Witam. Miło mi, że zechcieliście się zapoznać z treścią mojego opowiadania.

Tak więc o co chodzi? Historia jest o życiu pegaza imieniem Golden Rift, którego marzeniem jest bycie najlepszym pegazem w Equestrii. Proste prawa? Który pegaz nie chciałby być mistrzem? Napotka on wiele kucyków, które pomogą mu w wejściu na szczyt, ale nie braknie też tych, które będą starały się zniszczyć jego karierę. Rift'a, tak jak każdego innego sportowca czekają sukcesy, dziennikarze i wierni fani, ale każdy sport niesie ze sobą problemy jak kontuzje, problemy finansowe spowodowane brakiem sponsora, a także kryzysy. Cóż... nikt nie powiedział, że droga na szczyt jest usłana różami.

 

Rozdział 1 - Niech świat kręci się w lewo

https://docs.google.com/document/d/1S0UzWHAFvNjPWPmiD3sLihWFytdFEJeEYn30FNCRWBw/edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam serdecznie.

 

„Jeszcze raz pełen gaz", czyli fanfik o bardzo fajnym potencjale, ale niestety z jednym rozdziałem, dalej nie pisany.

 

Stan techniczny daję radę. Znalazłem zaledwie parę błędów. W tym głównie brak myślników.

 

Mamy więc fanfik skupiony na sporcie, coś, z czym jeszcze się nie spotkałem.

 

Warto zwrócić uwagę na bardzo szczegółowy opis zawodów i ich zasad, który jednocześnie nie jest za długi i nie wchodzi za głęboko w terminologię sportową. Osobiście nie znam się na sporcie, ale na „chłopski rozum" jestem w stanie stwierdzić, że te zasady mają jakiś tam sens. Ogólnie opisy są bardzo dobre.

 

Akcja jest szybka, ale przyjemnie szybka, jako, że głównie skupia się na przebiegu wyścigu, który obserwuje główny bohater...

 

... O którym wiemy nie wiele. Nie miał jakoś dużo czasu dla siebie w tym fanfiku.

 

I tu przechodzimy do głównej wady opowiadania. Niestety jest nieukończone. I właściwie tu rozbija się Tytanic. Fajne, że są dobre opisy. Fajnie, że akcja jest przyjemna. Fajnie, że styl i stan techniczny jest dobry. Co z tego, jeśli jest to nie dokończone. A szkoda.

 

Chciałbym polecić ten fanfik, ale ze względu na powyższy fakt nie mogę. To kolejne przypomnienie dla mnie, czemu w zwykłych okolicznościach nie czytam NZ-tek. Jeśli ktoś lubi patrzeć na niedokończone sprawy, proszę bardzo.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...