Skocz do zawartości

Odcinek 25 i 26 - Cutie Remark


Kuracyja

Jak oceniasz finał?  

114 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz finał?



Recommended Posts

3 minuty temu Seleniumen napisał:

http://m.demotywatory.pl/4570291

Wybacz, musiałam  :crazytwi:

E tam... Serial pokazał... Oczywistą Oczywistość. A Pewien user na innym forum[ Nie wskaże go po niku, choć i   TU siedzi ] kłócił się ze mną. Że choćbym nie wiem co robił. I tak nie wykonam czegoś lepiej, niż ktoś z talentem do danej rzeczy :D Jeśli go nie mam :D

 

To oczywista nieprawda :D

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał sam w sobie był ciekawy, a wizja Equestrii bez zjednoczonych mane6 też była interesująca. Wszyscy źli zaliczyli swój powrót i etcetera, ale... Ja odczuwam pewien niedosyt. Raz - akcja toczyła się bardzo szybko - w sumie zwolniła swoje tempo tylko przy NMM, ale sam koniec finału mnie rozczarował.

Dlaczego mane6 tak szybko wybaczyły Starlight wszystko co zrobiła? Dlaczego tak z mańki przyjęły ją do swojej grupy jak najlepszą psiapsiółę? Już prędzej swoje miejsce w ich paczce powinna mieć Coco Pommel lub ewentualnie Trixie. Wszak Trixie też jest zreformowanym villianem, też jest jednorożcem i też ma talent do magii. Generalnie bardziej ucieszyłaby mnie Sunset Shimmer która przeszła by z kanonu EQG do MLP, ale to niestety jest niemożliwe, bo Sunset pełni rolę elementu magii w tamtym świecie (choć tak naprawdę według twórców gdyby miała mieć element była by to empatia).

Albo choćby ze względów czysto... ESTETYCZNYCH. Sam dizajn Glimmer mi nie odpowiada. Nadrabiała minami w odcinku, ale sam dobór kolorów w jej przypadku mi się nie podoba.

Lepiej by było dla serii gdyby po "zreformowaniu" wróciła do swojego miasteczka i żyła w nim ze swoimi "starymi-nowymi" przyjaciółmi i zobaczyła jacy oni są kiedy mają swoje znaczki.

Dlatego moja ocena to 5/10 - bo o ile początek finału był spoko, tak koniec odcinka był dla mnie do luftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Kirara napisał:

Lepiej by było dla serii gdyby po "zreformowaniu" wróciła do swojego miasteczka i żyła w nim ze swoimi "starymi-nowymi" przyjaciółmi i zobaczyła jacy oni są kiedy mają swoje znaczki.

 

Podejrzewam, że tak właśnie będzie, a na końcu odcinka tańcowała z mane 6 ze względu na piosenkę i super mega ultra happy pochód radości kończący serię :YEtmX:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzane... 

 

No dobrze, od czego by tutaj zacząć? Weźmy najpierw początek 5 sezonu. Przyznam szczerze, że wtedy nie specjalnie mnie porwał, nie był wybitnie specjalny. Zwłaszcza postać Starlight Glimmer. Jednak po obejrzeniu finału musiałem się ponownie zreflektować i przyjrzeć się tejże postaci bo przecież to wokół niej wszystko się kręci. Po pierwsze, co zresztą każdy zauważył - Starlight jak na jednorożca dysponuje naprawdę dużą mocą, co zresztą przyznała sama Twilight. Jako jedyny jednorożec potrafił latać samodzielnie za pomocą magii. Dwa - bądź co bądź, jest osobą naprawdę sprytną i przebiegłą, skoro potrafiła cofnąć się w czasie o lata, używać tak silnych i skomplikowanych czarów i mieć w zanadrzu sporo asów w rękawie. Musiała długo się przygotowywać do tego starcia, nie ważne czy od swojej pierwszej porażki czy trochę poźniej. Dla mnie okazała się wymagającym przeciwnikiem dla Księżniczki przyjaźni, a to już coś znaczy. Okej, można psioczyć ja jej desing, ale spójrzmy na to inaczej - w sezonie 5 było dużo więcej i dużo bardziej postaci, których wygląd był oczojebny i cytując Pana Wiesia "O pani, kto tu pani tak spier****. Starlight okazała się dużo bardziej złożoną postacią niż zakładalem. To wielki props.

 

Podróże w czasie, alternatywne światy... nie no, ja naprawdę lubię takie klimaty. Może to był skok Hajsbro na miłość fanów którzy chętniej otworzą swoje serca i portfele na tą markę. Że za dużo tego? Tak, tu się zgodzę, ale przynajmniej pokazano to dość ciekawie. I tak, Fallout Equestria teraz jest w pełni kanoniczny.  Fani post-apo cieszcie się. 

Wojna z Sombrą, Nightmare Moonverse powrót Chrysalis - z naciskiem na to pierwsze, był to najbardziej klimatyczny motyw. Fani NLR pewnie posikali się ze szczęścia. Każdy z badassów coś dostał, ale najbardziej cieszy mnie pokazanie Sombry. No co, ja go lubię i nigdy nie wybaczę twórcom za nie wykorzystanie jego potencjału w 3 sezonie. Dało się? DAŁO! 

 

No i rozgrzeszenie Starlight... ok, było to naciągane z lekka. Ale na litość - serial przecież promuje przyjaźń nie? Poza tym ja sam jestem zwolennikiem dania drugiej szansy komuś innemu, dzięki czemu wcześniej polubilem Trixie, której wcześniej poprostu niecierpiałem. Dano Starlight szansę, nie tylko ze wzgledu na jej niespotykane zdolności - dostrzegła błąd, przeprosiła, wybaczono jej, chociaż czy będzie teraz ekipa Mane7? Nie sądzę. Jakoś mi to specjalnie nie podchodzi.

 

Powiem wam szczerze, że ciężko mi się doszukać tu minusów. Finał sezonu wyceniam z czystym sumieniem na 9/10. Tak. To moja ostateczna ocena. Dostaliśmy dobry odcinek, z wielkum ukłonem w stronę fanów, ciekawą fabułą, akcją, powrotem dawnych antagonistów, miłą piosenką na koniec i dobrym morałem. Hasbro wywiązało się z zadania. I dzięki takim akcjom dalej pozostaję w fandomie, czekając na kolejny sezon, pisząc fika, jeżdząc na meety i spotykając się z ludźmi z fandomu. Bo fandom umiera? Nie. Ja tak nie uważam. Ja tu zostaję. Na forum, w fandomie i męczcie się ze mną dalej! Dzięki serialowi. 

 

A tak w skrócie - finał sezonu był miodny! Pora odliczać dni do sezonu 6.

 

To tyle.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Ares Prime napisał:

Nightmare Moonverse

 

Swoją drogą, ludki po sieci piszą, że ze wszystkich universum, to było dość... do przeżycia. Wymieniali m.in. stabilny rząd, rozwiniętą turystykę (:rainderp:) i przekształcenie roślin tak, by do rozwoju wystarczało im światło księżyca xd

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu Uszatka napisał:

 

Podejrzewam, że tak właśnie będzie, a na końcu odcinka tańcowała z mane 6 ze względu na piosenkę i super mega ultra happy pochód radości kończący serię :YEtmX:

 

Cóż, mam prawo obawiać się, że będzie inaczej:

Spoiler z EQD

istnieje bowiem bardzo duża szansa, że Starlight zostanie uczennicą Twilight... A jak ma nią zostać, przebywając z dała od niej? Sama Twi gdy zaczęła naukę u Celestii spędziła dużo czasu razem z nią w Canterlot.

No bo raczej nie przypuszczam, by Glimmer miała przysyłać Twily listy ze swojego miasteczka z raportem na temat tego czego się nauczyła o przyjaźni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Kirara napisał:

 

Cóż, mam prawo obawiać się, że będzie inaczej:

Spoiler z EQD

istnieje bowiem bardzo duża szansa, że Starlight zostanie uczennicą Twilight... A jak ma nią zostać, przebywając z dała od niej? Sama Twi gdy zaczęła naukę u Celestii spędziła dużo czasu razem z nią w Canterlot.

No bo raczej nie przypuszczam, by Glimmer miała przysyłać Twily listy ze swojego miasteczka z raportem na temat tego czego się nauczyła o przyjaźni.

 

Sama jestem przekonana, że Starlight będzie uczennicą Twillight, ale nie widzę problemu w przesyłaniu do niej listów z miasteczka. Ba! Mam 90% pewności, że tak właśnie będzie. Twillight spędziła z Celestią dużo czasu dlatego, że uczyła się u niej od źrebięcia, poznawała tajniki magii samej w sobie. Starlight Glimmer jak dobrze wiemy zna magię i to na wysokim poziomie. Jej nauka ogranicza się w tej chwili tylko do magii przyjaźni, a takowej może się uczyć z dala od Twillight. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Uszatka napisał:

 

Sama jestem przekonana, że Starlight będzie uczennicą Twillight, ale nie widzę problemu w przesyłaniu do niej listów z miasteczka. Ba! Mam 90% pewności, że tak właśnie będzie. Twillight spędziła z Celestią dużo czasu dlatego, że uczyła się u niej od źrebięcia, poznawała tajniki magii samej w sobie. Starlight Glimmer jak dobrze wiemy zna magię i to na wysokim poziomie. Jej nauka ogranicza się w tej chwili tylko do magii przyjaźni, a takowej może się uczyć z dala od Twillight. 

 

W tym momencie pozostaje nam tylko czekać na to, co będzie w szóstym sezonie. Bo gdybać już też nie ma co :)

Liczę, że będzie tak jak piszesz, ale jednocześnie w głębi serca mam strach, że jednak będzie inaczej. Ale jak będzie faktycznie, tego dowiemy się znacznie później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godziny temu kacpi2442 napisał:

Sezon 5 Odcinek 26 The Cutie Re-mark Część 2 z napisami w FullHD:

http://dai.ly/x3gfpki

 

Fajnie, obejrzane ^^

 

Trochę pomarudzę: temat zmieniania przeszłości bądź przeszłości stary jak świat, no ale wciąż lubimy coś takiego obejrzeć.  Jakoś mnie ten finał nie przekonał.. cóż 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje to, czy ostatni alternatywny świat został spustoszony przez antagonistę, którego dopiero co poznamy w szóstym sezonie. I jeśli patrzeć na tradycję serialu, to możecie być spokojni. Tego kogoś nie zreformują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Skrzywiona napisał:

Mnie najbardziej interesuje to, czy ostatni alternatywny świat został spustoszony przez antagonistę, którego dopiero co poznamy w szóstym sezonie. I jeśli patrzeć na tradycję serialu, to możecie być spokojni. Tego kogoś nie zreformują.

Mi się wydaje,że chodziło o Tireka.

Lub świat ze wszystkimi antagonistami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Seleniumen napisał:

Mi się wydaje,że chodziło o Tireka.

Lub świat ze wszystkimi antagonistami.

Z Tirekiem już było jak pustoszył, więc odpada. Prędzej to drugie, ale może też chodzić o coś, co sprawi całej szóstce (siódemce/ósemce?) większe trudności niż dotychczasowe zmagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to samo zakończenie było aż przesadnie cukierkowe. Nawet jak na MLP. A ogółem to tak: motyw podróży w czasie jak najbardziej mi się spodobał. Wersje Equestrii, gdzie poszczególnie antagoniści odnieśli zwycięstwo było dość ciekawe. Choć szkoda, że tak krótko Twilight w nich była. Chciałbym więcej świata, gdzie Sombra prowadzi swoją kampanię wojenną. Jednak za Chiny nie mogę kupić postaci Starlight :P Jak to możliwe, że w magii jest potężniejsza od Twilight? Przecież księżniczka jest niby specem od magii, jej specjalnością jest magia, jej elementem jest magia w dodatku jest alicornem, które są potężniejsze od zwykłych kucyków. Tak samo przemiana Starlight.... Parę słowek Twi i już się zreformowała? Ludzie się czepiają Sunset, a ona chociaż dostała łupnia by zrozumieć, że przyjaźń jest potężniejsza od niej. No i to nagłe zaakceptowanie Starlight na dobrą przyjaciółkę... Nie i nie.... Mam nadzieję, że w 6 sezonie Starlight będzie jak Discord czy Luna, czasem się pokaże i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przypadkiem poznałem fabułę odcinka w lipcu.

Zabawne, że bez mane6 Equestria mogłaby nie istnieć. Hehe. Pokazali wszelkie alternatywy. Od wojen do dosłownie niczego. Jakby tam jakaś bombka walnęła tak równo i pusto było :)
 

Alternatywa, że Rainbow Dash byłaby w armii... Ciekawa alternatywa. Jednakże strasznie nie spodobał mi się fakt, że ktoś próbuje zmienić podstawy serialu. Podstawy podstaw. Zwłaszcza RD. :D Szkoda, że tylko Twilight i Spike'a dotyczył ten odcinek. Czemu nie całe mane6? Spodziewałem się też, że Twi nawiąże przyjaźń w odmienionej teraźniejszości, mane6 uzyska znaczki mimo swej dorosłości - i plany Starlight Glimmer by się nie udały.

 

Mam oczywiście zastrzeżenia.

1. Wydaje mi się, że w sezonie 2. to zaklęcie przenosiło w czasie TYLKO RAZ, TYLKO TYDZIEŃ WSTECZ oraz na krótką chwilę (to się akurat zgadza), ale nadal to przenoszenie się w czasie inaczej wyglądało.

2. Starlight Glimmer sezonu 5. musiała wiedzieć w którym "roku, miesiącu, dniu, godzinie i minucie" (zaklęcie przenosi tylko na chwilę!) Rainbow wykona Rainboom. Skąd ona to wiedziała?

3. Dlaczego Starlight nie przeniosła się w czasie, by nie zabrać znaczków Celestii i Luny? Wtedy ona może by jakoś została królową.

4. Dlaczego Twi nie wykonała własnego, zmodyfikowanego zaklęcia Star Swirla Brodatego? Jak Starlight mogła to i Twi mogła!

5. Czy Twilight musiała aż tak długo gadać ze Starlight z początku w zamku? Przecież, że chce zrobić coś złego, trzeba było od razu walczyć, a nie gadać i patrzeć się.

6. Po co Starlight Glimmer w ogóle informowała Twi o tym, że przeniesie się w przeszłość? Mogła to zrobić za jej plecami, w końcu drzwi do pałacu są otwarte jak widać. I nikt by o niczym nie wiedział.

 

Jednakże mimo wszystko oceniam odcinek 8/10. Bo to zakończenie. Czułem, że to dobry odcinek, ale czasami też, że czegoś braknie. Zemsty Rainbow za wszystkie strącenia jej z nieba? Nie wiem dokładnie. Jednakże problemy się rozwiązały i wszystko wróciło do normy. I dobrze. Więcej bym napisał, ale jestem 9h po odcinku i ochłonąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Michał Mac napisał:

Mam oczywiście zastrzeżenia.

1. Wydaje mi się, że w sezonie 2. to zaklęcie przenosiło w czasie TYLKO RAZ, TYLKO TYDZIEŃ WSTECZ oraz na krótką chwilę (to się akurat zgadza), ale nadal to przenoszenie się w czasie inaczej wyglądało.

2. Starlight Glimmer sezonu 5. musiała wiedzieć w którym "roku, miesiącu, dniu, godzinie i minucie" (zaklęcie przenosi tylko na chwilę!) Rainbow wykona Rainboom. Skąd ona to wiedziała?

3. Dlaczego Starlight nie przeniosła się w czasie, by nie zabrać znaczków Celestii i Luny? Wtedy ona może by jakoś została królową.

4. Dlaczego Twi nie wykonała własnego, zmodyfikowanego zaklęcia Star Swirla Brodatego? Jak Starlight mogła to i Twi mogła!

5. Czy Twilight musiała aż tak długo gadać ze Starlight z początku w zamku? Przecież, że chce zrobić coś złego, trzeba było od razu walczyć, a nie gadać i patrzeć się.

6. Po co Starlight Glimmer w ogóle informowała Twi o tym, że przeniesie się w przeszłość? Mogła to zrobić za jej plecami, w końcu drzwi do pałacu są otwarte jak widać. I nikt by o niczym nie wiedział.

 

1.Oryginalne zaklęcie tak działało, ale Starlight je zmodyfikowała. 

2. Coś takiego jak Rainbow Boom z pewnością musiało zostać gdzie zanotowane. W końcu było to osiągnięcie uważane za niemożliwe. 

3. Ale ona nie chciała zostać królową tylko się zemścić na Twilight. Poza tym raczej nikt nie wie kiedy one dostały swoje znaczki. Plus to było ponad 1000 lat temu. Starlight raczej wolałaby nie zmieniać historii sprzed 1000 lat. Kto wie co było się stało przez tyle czasu bez Celestii i Luny? 

4. Bo.... Twilight to Twilight niby ekspert od magii i przyjaźni ale kiepsko jej to idzie czasami.

5. Cóż, Twilight to nie Rainbow Dash, ona chyba wpierw woli się dowiedzieć co i jak.

6. Popularna cecha antagonistów. Źli uwielbiają zdradzać swoje plany swoim przeciwnikom :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minuty temu Herudin napisał:

1.Oryginalne zaklęcie tak działało, ale Starlight je zmodyfikowała. 

 

Plus do tego wykorzystała moc harmonii w postaci mapy z zamku Twilight, co też z pewnością wzmocniło czar xd

 

14 minuty temu Herudin napisał:

6. Popularna cecha antagonistów. Źli uwielbiają zdradzać swoje plany swoim przeciwnikom

 

Raczej chciała, by Twi była tego świadoma, żeby bardziej zabolało xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Niklas napisał:

Raczej chciała, by Twi była tego świadoma, żeby bardziej zabolało xd

 

Zgadzam się. Nie rozwinąłem swojej myśli :D Antagoniści właśnie w tym celu zdradzają swoje plany, by bardziej zabolało. By przeciwnik wiedział kto go tak załatwił, by żył z tą świadomością, że dał się wykiwać komuś kogo myślał, że pokonał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze jedno rzeczy denerwuje w tym odcinku. Przyczyna tego czemu Starlight jest taka a nie inna. Kolega z dzieciństwa ją olał bo dostał znaczek i już zrobiła się wielką skrzywdzoną przez świat? Taki trochę marny powód by próbować szerzyć komunizm i później bawić się magią czasu. Inni antagoniści mieli znacznie bardziej sensowne powody :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...