Skocz do zawartości

Szukam kogoś od robienia pluszaków.


Arcan

Recommended Posts

Witam. Szukam kogoś kto podjąłby się zrobienia dla mnie pluszaka mojego OC. Sprawdzałem możliwości za naszej granicy ale wychodziło że za samą przesyłkę zapłaciłbym więcej niż za samego pluszaka. (plus wszyscy mają tyle zleceń że najwcześniejszy termin dostałem za pół roku) Tak więc szukam kogoś z Polski najlepiej kogoś kto już takie pluszaki robił - choć jeśli ktoś chce podjąć wyzwanie a nigdy wcześniej pluszaka nie szył to możemy się dogadać. Rozmiar i reszta szczegółów są do ustalenia. Jedyne wymaganie jakie ja bym stawiał to w miarę znośna jakość.  tumblr_md50lhtbZO1rz2yv5o1_1280.png

 

Tak wygląda mój OC. 

Link do komentarza

Wymiary....hmm.. mniej więcej wysokość jest tylko ważna bo reszta musi być proporcjonalna, więc powiedzmy  30-35 cm wysoki (wysokość do czubka głowy).  Piszesz że nie robiłaś dla kogoś, więc już szyłaś coś dla siebie? Jeśli tak mogę zobaczyć jak wygląda/ją ?

Link do komentarza

Ja nabyłem pluszową Fluttershy od Zorzy i moim zdaniem pluszaki wychodzą jej świetnie, ale ostrzegam, że też dość drogo to wychodzi bo wszystko ręcznie szyte (60 godzin pracy na pluszaka 40 centymetrowej wysokości, więc płaciłem 600 zł).

http://zorza-6.deviantart.com/gallery/42951661

 

Z tańszych opcji kojarzę jeszcze http://nekorushi.deviantart.com/

ale na chwilę obecną nie przyjmuje więcej zamówień, bo ma już dużą kolejkę zleceń.

Link do komentarza

Xinef - powiem szczerze, gdy przeczytałem ile zapłaciłeś pomyślałem (dla potrzeb forum użyje łagodniejszej wersji) "To chyba jakiś wariat!" 600zł? Prawda, ta Zorza robi pluszaki całkiem dobrej jakości i pewnie wymaga to sporo pracy, ale 600 zł nie zapłaciłbym nawet u  pewnej dość znanej osoby z zagranicy (wyszło z przesyłką 350~). Musisz być albo bogaty albo niepełnoletni ;) (albo naprawdę opętanym maniakiem MLP). Osobiście może podkreślę że zależnie od jakości nie dam więcej niż 250-300 zł za pluszaka (za ostatniego dąłem około 60 i jestem z niego bardzo zadowolony) i to mówię tu o czymś naprawdę przędnej jakości. Dla innych osób szukających pluszaków powiem dlaczego - otóż jeśli posiadasz  wzory to możesz poszukać szwaczki (jak ta z którą ja rozmawiałem, z małego zakładu na moim osiedlu) i za odpowiednią cenę może ona zszyć ci pluszaka. U mnie wyszło że za 250 zł podjęła by się takiej pracy.

Link do komentarza

Szczerze powiedziawszy, to wiele czynników mogło tu mieć wpływ:

 

1. Może i jestem wariatem  :crazytwi:  albo maniakiem :evilshy:

2. Dla Fluttershy gotów jestem do poświęceń...

3. Stwierdziłem, że za 60 godzin pracy nie wypada dawać mniej - fakt, że kto inny zrobiłby to szybciej, ale patrz punkt 2. i 1.

4. Jako informatyk mogę czasem załapać jakąś zdalną pracę dla firm zagranicznych i zarobić parę dolarów, co pomaga w realizacji planów podboju świata itp.

5. Dla mnie ważniejsze jest to, czy pieniądze są w posiadaniu osoby fajnej, czy mniej fajnej, niż to, czy tą osobą jestem ja czy ktoś inny. Jeśli okazałoby się, że ja jestem osobą niefajną, to już bym wolał, żeby te pieniądze miał ktoś fajniejszy :kuv81:

6. Siedzi obok mnie moja mała waifu Fluttershy i jestem osobą szczęśliwą i zadowoloną z życia :fluttershy4:

 

Ale jestem absolutnie świadomy tego, że nie każdy ma podobny tok myślenia, dlatego ostrzegłem o cenie. Z drugiej strony nie był bym sobą, gdybym nie zrobił tutaj drobnej reklamy Zorzy, więc mam nadzieję, że nie masz o to do mnie pretensji. Wiem tyle, że nie jestem jedynym wariatem, bo poprzednie pluszaki Zorzy poszły na ebayu po około $200, więc istnieje zapotrzebowanie. Dlatego dobrze, że jest duży wybór pluszaków w różnych cenach i stylach, z różnych materiałów i wzorów, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Edytowano przez Xinef
Link do komentarza

Dobra, to ja zrobię własną reklamę, jeśli nadal szukasz kogoś kto szyje pluszaki.

Otóż ogółem szyję poniacze na zamówienie. Z tym, że termin mam taki, że pewnie uszyłabym go jakoś w pierwszym tygodniu wakacji. Niestety aktualnie nie dość, że mam zamówienia, poprawianie ocen, masę pluszowych prezentów dla znajomych na jakieś okazje do zrobienia to jeszcze mam cosplaye do uszycia. Ale ogółem 1 tydzień wakacji poświęcę na nadrobienie i realizacje wszystkich zaległych zamówień, więc tego. No i raczej wcześniej nie będę materiałów zamawiać, więc to też od tego zależne. 

Czyli tak, generalnie to nawet tu na forum mam temat ze swoimi pluszakami:

http://mlppolska.pl/watek/3812-ukesiowe-pluszaki/

Ale jeśli nie chce Ci się tam w wątku stron przegrzebywać, to odsyłam do galerii na dA:

http://gocholudek.deviantart.com/gallery/38550600

Cenowo przedstawia się to tak, że za prostego kuca ziemnego z grzywą z futerka nie wymagającej kilkugodzinnego farbowania i męki z tym (nienawidzę tej czynności), biorę 100 zł, a potem zależnie od tego czy to jednorożec, czy pegaz czy co to tam jest, więcej. Po prostu jeśli chodzi o konkretne kuce trzeba się pytać. A że widzę Twoje OC i się zastanawiam z czego musiałaby mieć grzywę to nie wiem, ale pewnie byłoby to jakieś 140-150 zł jeśli z syntetyków, a jeśli z futerka pewnie jakieś 120, ale chyba syntetyki by się tu lepiej sprawdziły (z tym, że czerwonych narazie na stanie nie mam i pewnie musiałabym zamawiać specjalnie, dlatego cena większa >.>). Plus przesyłka do tego.

Także tego, koniec mojej reklamy ;_;

 

Edit. Nie koniec. Szyję takie wysokością ok 23 cm od kopytka do ucha, większe też, takie ok 36 cm, ale te drugie zdecydowanie więcej. No także tego, jak Cię to interesuje to pytaj~

Edytowano przez Ukeś
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...