Skocz do zawartości

Standardowy durny pseudotechniczny bełkot o cookie wymagany przez jeszcze durniejsze prawo uchwalone przez totalnych ignorantów. Więcej w polityce prywatności Akceptuję

For Glorious Equestria MLP Wikia PL Bronies Polska Pony Utopia Fallout: Equestria Polish Bronies na Deviantart World of Equestria Ponymemes radioyay Lost Tales of Equestria 6pony

Sponsor nagród w konkursach
Sponsor nagród w konkursach

Zdjęcie

Gry MLP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 NiBl

NiBl

Kucyk

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPip
  • 128 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 04:23 PM

Co do gier z kucykami, to kiedyś mnie naszedł pomysł na My Little Warhorse :-P. W założeniu, gra akcji a'la jakiś battlefield (chociaż bardziej taktyczna), z kucykami w roli głównej. W przybliżeniu mamy dwie grupy kucyków (które nie zostaną nazwane na tym forum :-) ), gdzie jedna ma za zadanie coś zrobić a druga ma przeszkodzić. Tak więc mamy dostępne 3 rasy kucyków i dla każdej rasy dostępne jest zbiór klas. Możesz wybrać broń i kilka umiejętności no i z tym musisz wykonać zadnie. Umiejętności oparte o zmęczenie (krótkotrwałe (przywraca się z biegiem czasu) i długotrwałe (przywracane tylko przedmiotami)). Jako, że fizjonomia kucyków jest "dziwna" wszelkie formy łucznictwa/kusznictwa są bardzo ograniczone (nie jesteś się w stanie poruszać podczas celowania, pegazy nie mogą strzelać podczas latania). Przykładowe klasy: Pegazy: - Comando - lekko uzbrojona jednostka szybkiego reagowania (bardzo mobilna) - Raider - Ciężko opancerzony i uzbrojony pegaz (jest w stanie latać tylko przez krótki czas) -> do przebijania się przez linie obronne wroga i wyrzadzenie jak największego chaosu - Cloud-shaper - Zmienia warunki pogodowe na obszarze. Funkcja Kontroli. (jedyna klasa, która dysponuje atakami powietrze, ziemia -> chociaż bardzo ograniczonymi). Ziemne: - Warrior - Kuc z bronią ciężką. Podstawowa jednostka atakująca. - Tank - Kuc z najcięższą możliwą zbroją. Tak opancerzony, że właściwie, żadne lekkie bronie nie przebijają jego pancerza. Za to bardzo mało mobilny. Główne zadanie to blokowanie wąskich przejść, oraz bycie osłoną przeciwogniową dla reszty. - Zaopatrzeniowiec - Uzupełnia ograniczone zasoby innych kucyków (jabłuszka, pociski), oraz potrafi leczyć rany. Jednorożce: - Elementalista - Korzystanie z mocy żywiołów do siania zniszczenia (ogniste kule, błyskawice), lub/i kontroli terenu (tworzenie ziemnych zapór, czy grząskich piasków). - Rycerz - Połączenie siły oręża z zaklęciami. Telekineza, pola siłowe, teleportacje. - Szaman - Ogólnie Buffy i debuffy, oraz jednyna klasa mogąca leczyć w warunkach bojowych.
  • 0

#22 Xan

Xan

Cień

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPip
  • 178 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 04:51 PM

Sęk w tym, że do tych RPG nie zamierzam używać postaci Mane 6 :) W końcu całe MLP miało o wiele więcej postaci, większość z nich moge wymyślić sam i dać im osobowości lub imiona (albo pozwolić zrobić to graczowi, co jest w zasadzie celem RPGów :))

No chyba że tak to ok. Daje to pewne pole do popisu, a główne kuce w rolach NPC jako smaczek. To może być. ;)

Dobra to czas obalić tezę Xana i "rozdać" Mane 6 klasy postaci:
Jak widać da się klasy wymyślić (trochę na siłę, ale się da Tongue) trzeba tylko pokąbinować, chociaż tak czy siak wolałbym grać, np. swoim OC niż kimś z main 6 to i tak byłoby to przyjemne uczucie rąbać w kucykowego erpega ^^

Nie mówiłem że całkiem się nie da, bo jak udowodniłeś, da się, tylko powiedziałem że słabo to widzę. ;)
Wiadomo że stworzenie własnego kucyka od podstaw jest fajne, daje możliwość bycia kim tylko chcesz. Jednak z drugiej strony grając jednym z głównych kucyków, można się bardziej wczuć w świat. Widzisz że jesteś jego częścią, masz swoją historię postaci, pewne ograniczenia które są na Ciebie narzucone z góry. Wszelkiego rodzaju wydarzenia widzisz z wprost, a nie z boku. Przykładowo: Twilight na spacerze z innym kucykiem zostaje porwana. Grając jako Twi odczuwasz emocje inne niż ten drugi kucyk.
Główne postaci maja to do siebie, że nie są jakąś mrówką która wyszła przed szereg i pojawiła się "znikąd'. Rozumiecie o co mi chodzi? :P
Chcesz poznać tajemnicę wiecznego szczęścia? Patrz na stronę 246.
  • 0

#23 Komisarz Goblin

Komisarz Goblin

Prawdziwy założyciel forum

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPip
  • 305 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 04:55 PM

A ja sądzę, iż RPG w MLP powinno zmienić czas akcji. Nawet jeśli mielibyśmy mane6 do wyboru to z czym by walczyły? Tak naprawdę to mało by miały do roboty.

Ale...

Wyobraźcie sobie coś takiego.

Kucykowe wojny

Wojna!

Discord, bóg chaosu i niezgody uderza! Jego armia bestii chaosu pogrążyła Equestrie w rozsypce. Księżniczka Celestia bez swojej siostry jest bezsilna. Zachodnie królestwa odmówiły pomocy w wojnie, a gryfie marchie dołączyły do walki przeciwko kucom. Ostatni strażnik magii Starswirl Srebrnobrody przepadł bez śladu, co smocze klany przyjęły jako pozwolenie do regularnej destrukcji Equestriańskich miast. Sytuacja jest beznadziejna.
Jedyna nadzieja, kryję się w starej przepowiedni. Opowiada ona o wielkim wojowniku, dziedzicu Starswirla, boskiego wojownika który pokona przywódców zła i zjednoczy wszystkie kuce pod jednym sztandarem.

I tu otwiera się okienko tworzenia postaci. I mamy fabułę, wiemy z czym walczymy i takie coś otwiera dostęp do dużej ilości questów.

A ja mogę być narratorem huhuhu.

Dołączona grafika

• 0

#24 Dear Princess Futurella

Dear Princess Futurella

Typowy Future

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń

Napisano 09 June 2012 - 05:01 PM

A może frytki do tego :D?A tak serio,pomysł ciekawy i warty realizacji.Tylko jaki typ RPG-a byś widział?coś na wzór Neverwinter night czy bardziej jak Wiedźmin czy..hmm...Gotchic.A może jeszcze inaczej,coś na wzór Final fantasy? W każdym bądź razie taki pomysł na fabułę mi się podoba i liczę że ktoś się zainteresuje stworzeniem czegoś takiego.

484767__safe_animated_meme_upvotes+galor

zsur.png

• 0

#25 AppleminePL

AppleminePL

Naczelny łowca gore

• Niedostępny
  • Brony
  • Pip
  • 19 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 05:21 PM

Co do pomysłów kucykowego RPG to mam optymistyczne podejście :) Ja również czekam na Fighting is Magic oraz Equestria Tales. Co do Luna Game... szkoda gadać - prawie przy tym nie dostałem zawału. Edit: Ja osobiście wam polecam demko gry Silent Ponyville: Xmas Special - gierka na podstawie Fanfika ''Silent Ponyville'' - coś jak połączenie lekkiej Amnesii i Silent Hill :)
[img]http://http://gifsoup.com/webroot/animatedgifs3/4131942_o.gif[/img]
  • 0

#26 Neko Miko Warmen

Neko Miko Warmen

Charisma Break

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń

Napisano 09 June 2012 - 06:53 PM

Doh. Folder Roboczy pokryła kilometrowa warstwa kurzu... Zetharielu, GG mam w profilu, napisz. Ewentualnie mógłbym robić tekstury, blenderów nie ogarniam. Kiedyś chciałem, ale mi dziad gryzł się z kompem i nie działał :< W wakacje może coś ogarnę xD

aQGHw.png

• 0

#27 Saretnar

Saretnar

Źrebaczek

• Niedostępny
  • Brony
  • Pip
  • 22 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 07:50 PM

A ja bym zagrał w kucykową strategię. Np. Pony Anno ver.1404 Odkryto nowy archipelag wysp, a dzięki Królewskiemu Dekretowi kto zasiedli wyspę stanie się jej władcą. Panowie Szlachta jak i Panie Szlachcianki ruszają do wyścigu o ziemię. Czyli mamy stateczki, wysepki coś w stylu Orientu. Budujemy domki, farmy, katedry itd. ver.2070 Equestrie niszczy wojna. Dwie wrogie frakcję Imperium i Republika (chyba każdy wie o co chodzi) muszą znaleźć nowe zaplecze produkcyjne. Ich wzrok pada na niezamieszkany archipelag wysp. A reszta jak u góry tylko, ze więcej bitki. Pony Civ Czyli budujemy i rozwijamy miasta. Kucyki, gryfy, zebry, changelingi i inne jako cywilizacje do wyboru. Się rozmarzyłem :P Tylko talentu żeby to zrealizować brak :/
  • 0

#28 Zethariel

Zethariel

Źrebaczek

• Niedostępny
  • Brony
  • Pip
  • 52 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 09 June 2012 - 08:45 PM

Spoko spoko, jak już znajdę odpowiednie osoby do poszczególnych zadań, zakleję lukę gier o MLP na rynku gier darmowych :D
Dołączona grafika
LOVE THE HERETIC. BEFRIEND THE MUTANT. FOR CELESTIA! LET'S PARTYYYYY!
  • 0

#29 Zethariel

Zethariel

Źrebaczek

• Niedostępny
  • Brony
  • Pip
  • 52 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 11 June 2012 - 07:47 AM

Koniec końców, na razie skupiam się na wirtualnej karciance -- chyba jest najprostsza do zrobienia i jest sporo obrazków których mogę używać z kreskówki. Mam nadzieję, że jak projekt dostnie się na Lira's List otrzymam kilka fajnych pomysłów na design kart :squee: Zakładając, że wszystko pójdzie cacy i dogadam się z kim trzeba, pod koniec miesiąca wyjdzie conajmniej alfa w którą będzie można popykać (jako test konceptu). W międzyczasie piosenka "She's a Pony" tchnęła mnie do zaprojektowania sidescroller shootera. Piraci, potężne salwy z Party Canon, muffiny i Pinkie łupiąca cukierki na otwartym morzu -- cóż więcej chcieć? Chciałbym również podziękować forumowiczom za zainteresowanie projektami i wsparcie. Doceniam waszą pomoc i postaram się nie zawieść oczekiwań :salut:
Dołączona grafika
LOVE THE HERETIC. BEFRIEND THE MUTANT. FOR CELESTIA! LET'S PARTYYYYY!
  • 0

#30 Lunaris

Lunaris

Forumowa Moonie

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPip
  • 290 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 25 November 2012 - 08:29 PM

Fajnie by było gdybyś dał tu linki do swoich gier lub do miejsc gdzie można je pobrać (w zależności czy gra się przez internet czy inaczej). Mnie zawsze trudno jest znaleźć takie gry przez google.

320px-Akb0048.76.jpg

"Niech nasz wysiłek przerodzi się w piosenkę, a płynące łzy staną się gwiazdami"

• 0

#31 Triste Cordis

Triste Cordis

Doradca Muzyczny Fluttershy

• Niedostępny
  • Moderator działu
  • 3644 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń

Napisano 28 November 2012 - 02:00 PM

Kucykowe gry? A proszę bardzo - Equestria Gaming - zaglądam tu regularnie. Czasami trafi się jakaś perełka. Poza tym warto pogrzebać tutaj

1222s04.png

Muzyka za darmo. Legalnie  :fluttershy5: 

• 0

#32 Lunaris

Lunaris

Forumowa Moonie

• Niedostępny
  • Brony
  • PipPip
  • 290 postów
  • 0 punktów ostrzeżeń
Napisano 21 December 2012 - 01:36 PM

Ja pytałam Zethariena, bo pisze, że robi jakieś RPG.

320px-Akb0048.76.jpg

"Niech nasz wysiłek przerodzi się w piosenkę, a płynące łzy staną się gwiazdami"

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych