All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Niech nie edytuje posta.
 3. Today
 4. Odcinek 115. Bez spoilera xD
 5. Pierwsze "blind bagi" Lego dotarły (a przy okazji gratisowy katalog) Co jest w środku? Oby Unikitty (seria Unikitty) oraz Emmet albo Benek (seria Lego Przygoda 2) SPAAAAAAAACEEEEESHIIIII... wróć... CAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARS! (niestety nie mam więcej miejsca na autka Speed Champions) Ech... Miała być Unikitty, a jest "Pieseł". Ale i tak jest słodki
 6. Jakoś mi to wcześniej wyleciało ze łba, więc dopiero teraz (tj. po przeczytaniu nadesłanych prac...) życzę wszystkim uczestnikom powodzenia i niech wygra najlepszy! Przy okazji... mała prośba, kolego @kaputo- może dodaj jakieś tagi (oczywiście edytując post a nie w dokumencie ), bo trochę nie wiadomo czego się spodziewać (nawiasem pisząc - bardzo fajna praca ).
 7. Wczoraj wieczorem (w sumie bardziej w nocy) obejrzałam Plague Dogs. Jest to film animowany ale zdecydowanie nie jest skierowany dla młodszej widowni. Adaptacja powieści Richarda Adamsa opowiada o dwóch psach - Rowfie i Snitterze, którzy uciekają z laboratorium, gdzie wcześniej byli poddawani chorym, ludzkim eksperymentom. Fabuła głównie opiera się na ich przetrwaniu. Uciekają z miejsca, gdzie mimo wszystko byli karmieni, mieli dach nad głową, a teraz psy muszą poradzić sobie same. Dwójka bohaterów posiada dwa odmienne charaktery, ale jednocześnie nie są one przesadzone w tym kontraście. Rowf jest starym, zmęczonym psem. Nie zna życia poza laboratorium. Natomiast Snitter jest bardziej optymistyczny. Kiedyś posiadał swojego Pana i wierzy, że mogą znaleźć nowego właściciela. Również podoba mi się, że mimo oczywiście nadania psom ludzkich cech charakteru to da się odczuć, że tak by mogły myśleć psy. Odróżniają ludzi z laboratorium od zwykłych, nazywając tych pierwszych "białymi płaszczami". Ogólnie historia jest brutalna, smutna. Psy walczą o życie, o przetrwanie. Nie będę bardziej spoilerować, ale polecam bardzo ten film. Niestety jednak nie znalazłam dobrej polskiej wersji (w sensie napisów, bo dubbingu to nie ma), więc oglądałam po angielsku. Audio jest stare, a w dodatku brytyjski i szkocki (na szczęście nie mocne) akcent wcale nie pomagają, ale większość zrozumiałam.
 8. Cisza. Niegdyś, dawno temu, kiedy Hamzat był jeszcze małym dzieckiem, bał się ciszy. Ciszy i ciemności, ponieważ obie oznaczały napięcie, i coś co jest nieznane. Tajemnicze, a przez to potencjalnie groźne. Dlatego otaczał się dźwiękami dzwonków czy fletów, słuchał opowieści starszych, nucił pustynne piosenki ze swoją mamą. Trzymał też zapalone lampy, mimo że olej do nich nie był nigdy specjalnie tani. Jednak kiedy dorastał, odkrywał coraz więcej świata. Uczył się jak mówić, tańczyć, walczyć i bronić. Posiadł umiejętności sprawnej walki mieczem, przyrządzania bardzo prostych mikstur na dolegliwości swoje i innych, te które mógł uśmierzyć. Nauczył się też dźwigać tarczę, choć jednak zawsze wolał w razie czego bronić się swoim orężem niż nieporęczną, ciężką zasłoną. Z czasem przestał się bać i ciszy, i ciemności. Jedno i drugie bowiem oznacza nie tylko grozę nieznanego, ale też ukojenie. Ciemność z ciszą to składniki do spokojnego, odżywczego snu. Jedyne co zostało ze strachów w duszy Nadżibullaha, to strach każdego człowieka. Strach przed śmiercią. Przed bestiami, mogącymi skończyć jego życie ot tak, kłapnięciem szczęk, drapnięciem pazurów, czy jadowym zębem. Ten wibrujący strach powoli opada z niego, jak zasłona. Jak spadające ziarenka piasku, uderzające w ziemię z krystalicznym brzękiem, na podobieństwo tych małych dzwoneczków z dzieciństwa. Być może to głupie, ale może... może za tym płaszczem strachu, za okrywą porażającej zmysły abominacji z setek cierpiących dusz kryje się tylko zagubienie. Wszak kto szuka światła, jak nie błądzący? Nomada myśli. Został wybrany przez Boga, ale czy to jemu jest sądzić, kto przetrwa a kto przepadnie? Skoro mityczny potwór nie wie jak to robić, to jakże on, człowiek ledwie, ma dźwigać to brzemię? I czy także to stworzenie nie jest przypadkiem na bożej liście? Księżycowy ostrzegał przed demonami... Waga spoczywająca na ramionach wojownika zdaje się bardzo ciężka. - Nauka... - smagły brodacz mruczy sam do siebie, po czym patrzy stworowi prosto w oczy. - Nauka. Podążaj za mną w cieniu. Nie ukazuj się nikomu. Obserwuj, badaj, słuchaj, i bądź uważny. Ja będę obserwował, badał, i słuchał, uważnie. Sądził i przebaczał tym, którzy przebaczenie przyjmą. A ty zabierzesz tych, którzy je odtrącą. Niech Światło Pana strzeże nas od błędów. Mężczyzna odetchnął, zastanawiając się czy będzie to jego ostatni oddech.
 9. A to chyba że tak
 10. Jak znam życie to odcinki będą we wrześniu
 11. To Polska jest znana z zamkniętych sklepów? Bo to ekipa od napisów dała polski tekst.
 12. Just Pervi things...
 13. Yesterday
 14. Jest moc

  1. Grento YTP
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Jest spoko. Ale by mnie bardziej zachwycili gdyby tak 4-5 wieków przenieśli się w tył na morza i oceany <3 

  3. Zandi

   Zandi

   to od tego masz Alestorm i Grave Digger @PervKapitan

 15. Ja też. Ja bardzo lubię polski dubbing, mamy bardzo dobrych aktorów dubbingowych. Na YouTubie, jak są zestawienia różnych popularnych kreskówek i ich dubbingów, to bardzo często nasz język jest jednym z tych najbardziej ulubionych, co twierdzą ludzie z zagranicy. Polecam sprawdzić kanał Widzę Głosy, gdzie są wywiady z aktorami głosowymi, których z pewnością wszystkich znamy. Są tam również odcinki poświęcone naszym aktorom z serialu mlp.
 16. Już się nie mogę doczekać polskiej wersji 9 sezonu mlp
 17. Hej, przedstawiam swoją kolejną pracę, zaległą za marzec - tym razem pojawiła się trochę większa obsuwa, niż przy poprzednich, no ale musiała zaczekać na koniec konkursu (tematyka - Taniec!). Tak czy inaczej, włącznie z inną, napisaną na zebrokonkurs, pracą (pisaną na kwiecień, będzie opublikowana w maju, heh) Ambitny Plan nie tylko nie został zniweczony, ale ma się lepiej, niż kiedykolwiek! A teraz ad rem! Tytuł: Magnum Opus Tagi: [Oneshot], [Slice of Life] Obrazek okładkowy: Link: https://docs.google.com/document/d/1309PiL3eg3T_BUri6DPnoqLQk8F8S5CPVHFlc4Ch5wA/edit?usp=sharing Korekta: Rarity (serdecznie dziękuję!) Opis: Opowieść o tańcu, płomieniach i blasku tworzących prawdziwie Wielkie Dzieło. Życzę miłej lektury.
 18. Cóż... Myślę że w maju lub czerwcu będziemy mogli się spodziewać polskiej wersji.
 19. Widzieliście taki filmik? :confused:

  Mnie taki zdziwił :huhwha:

   

  Spoiler

   

   

  Podobało się wam filmik?

  1. Sinusoid

   Sinusoid

   Pierwszy raz widzę, ale fajna animacja ;)

  2. Danio Doża Venucci

   Danio Doża Venucci

   Słodki wieloświecie mój kochany, właśnie doznałem uczucia jakby powróciła moja dziecięca ekscyracja oraz poczuł się jakbym znowu miał te magiczne 10 lat.:pinkieo:

  3. Grento YTP

   Grento YTP

   Wow, naprawdę fajna animacja. Wszystkie te kreskówki oglądałem w dzieciństwie. Oto Pinkamena dla Ciebie :crazy:

 20. Bez pośpiechu, dzieła są jak ananasy. Muszą najpierw dojrzeć.
 21. Oto jest... Kylo Ren powraca i analizuje zwiastun najnowszych Gwiezdnych Wojen. Polecam każdemu, kto tylko zna angielski, bo Auralnauts po raz kolejny odwalił kawał dobrej roboty
 22. Odcinek 114: Wracamy do motywów komediowych. W rolach głównych, straszna królowa Chrysalis. Gościnnie wystąpił: Sun.
 23. Widziałem kilka odcinków, jeszcze zanim obejrzałem "Lego" i powiem, ze serial dobry na odprężenie, trochę humoru, trochę powagi, trochę piosenek. Kicię Rożek dubbinguje ta sama aktorka, która dubbinguje między innymi Marinette z "Biedronki i Czarnym Kocie", co jest dla mnie osobiście plusem. Ogólnie serial nawet spoko.
 24. Last week
 25. sverre93
 26. sverre93 Grupowe Apple Bloom
 1. Load more activity