All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Ale co ciekawe, nad ostatecznym kształtem tego scenariusza czuwała pani od Uprooted
 3. Ja... chcieć... pełnometrażowy film z tym motywem Ten odcinek był po prostu świetny, zabawny i ciekawy. Miałem wrażenie, że za większość poprzednich (ze wszystkich sezonów) odpowiadali jacyś praktykanci, którzy musieli stworzyć kilka odcinków żeby zaliczyć rok na studiach. A że mieli na to wywalone i zależało im tylko na ocenie, to efekty końcowe były, jakie były. Tym razem do pracy wrócili doświadczeni pracownicy, dzięki czemu MLP znowu stanęło na cholernie wysokim poziomie... Pewnie tylko ten jeden raz, i za tydzień znowu dostaniemy jakiś koszmar Tak czy inaczej, dyszka.
 4. Today
 5. Zmienili go w odcinku, zresztą spójrz na skin, który dałem poniżej. *** Bo warto też dodać, że scenariusz do odcinka stworzyły aktorki głosowe mane6 (+ Spike): No i taka pewna wpadka twórców ^^
 6. W sumie to sam nie wiem czego się spodziewałem. Dwusetny odcinek? Powinno być grubo, znacznie lepiej niż dotychczasowe epizody tego sezonu. Jarałem się całkiem mocno... ... a wyszło spoko. Poziom wyższy od poprzedników, jednakże mam doń kilka zastrzeżeń. Zacznę może jednak od pozytywów: tak jak pisał Niklas - memicznych pyszczków jest jak grzybów po deszczu, co drugi to zabawniejszy. Każdą z bohaterek wciągnięto w jakąś śmieszną sytuację, scenarzyści również postarali się o to aby postacie wypadły w swoich rolach wiarygodnie. Pojawienie się epizodycznych kucyków, w tym mojego idola Zephyr Breeze'a, w celu urozmaicenia odcinka uważam za bardzo duży plus. Ogólnie "Sparkle's Seven" to wielobarwny splot rozmaitych elementów, który puszczony w ruch jest w stanie zainteresować i w pełni wciągnąć widza. W istocie - epizod przeleciał mi szybko, zważywszy iż akcja zmieniała się dosyć często i nieco chaotycznie. Materiał śmieszny, tęczowy i żywiołowy. Niestety brakowało mi w nim głębi. Poza tym że pomysł na przeforsowanie obrony zamku był całkiem świeży i ciekawy, to problematyka zbyt długo zostaje nieujawniona. Spike wysyła sygnały iż czuje się pominięty, ale ja nie połapałem tematu : Dopiero pod koniec dowiadujemy się o co tak naprawdę chodzi i nie zostaje już zbyt wiele czasu na eleganckie tego zakończenie. Końcowy twist bardzo mi się podobał, jednakże jeśli chodzi o scenę zamykającą to została potraktowana bardzo po macoszemu. Nie odczułem nawet krztyny satysfakcji po tym jak Kolec został wliczony w poczet rodzeństwa. Wyglądało to bardziej jak "odfajkowanie" punktu na liście rzeczy które epek powinien zawierać. Susza, chropowato. Cholera, 7/10 temu. Materiału z zabawnych scenek jest już w internetach solidna kiść. Zaiste, podium należy się Lunie i jej przerażającej gęsi (mi to bardziej jak flaming wygląda), ale było też kilka innych momentów których na pewno nie zapomnę, zwłaszcza AJ i jej ponadprzeciętna ekscytacja przed występem. Aha - a odcinek nie nazywa się czasem "Twilight's Seven"? Tak tagowany jest na Derpibooru, tak samo tytułuje go anglojęzyczna MLP Wiki.
 7. Nie Czy potrafisz przysiąść do czegoś i wykonać to od początku do końca bez jakichkolwiek rozproszenia ?
 8. [Napisy PL] Odcinek 4 Link do SparkleSubs: MLP:FiM S09E04
 9. Specjalnie włączyłam jeszcze raz by to zobaczyć. XD Odcinek był dobry, miło się go oglądało i w moim mniemaniu najlepiej wypadł do tej pory. Na ogromny plus odcinka idą wszelkie stylizacje postaci (zwłaszcza młoda AJ, Dashie wyglądająca troche jak Megara z Herkulesa i Ninja-Shy), nawiązanie do dzieciństwa Twalota i Czajnika oraz (czego nie mogło zabraknąć) Luna, która totalnie rozwaliła system. No ale znowu muszę się przyczepić do nierozwinięcia wątku Spike'a, który wspomniał, że nigdy nie czuł się jak brat i jest mu smutno, a parę minut później uroczo się przytulają i nazywają go bratem. Może tylko ja mam taki niedosyt w tym aspekcie. Generalnie stwierdzam, że więcej się spodziewałam po dwusetnym odcinku, ale mimo to przyjemnie się oglądało i dostaje ma ode mnie mocne 7/10. Przy okazji wstawię tutaj świeżo zrobioną Dashie.
 10. Stęskniliście się za mała Sunset i jej nowymi ludzkimi rodzicami? Jeśli tak nie musicie dłużej tęsknić, bo w tę wielką noc przybywa do was kolejny rozdział a z nim Stryjek Dominique, odwiedzający rodzinę Belpois. A wraz z jego wizytą wyjdzie też na jaw parę nowych faktów... Sam rozdział zatytułowany "Wizyta Stryjka" znajdziecie tu.
 11. Yesterday
 12. Wesołej kiełbasy i dużo ciasta, pierniczki!

  1. Show previous comments  11 more
  2. Cahan

   Cahan

   Po prostu strasznie mi się spodobał jakiś artykuł o metodach uśmiercania zwierząt karmowych. To było... pouczające i ciekawe doświadczenie.

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   Masz pod ręką?

  4. Cahan

   Cahan

   Nie, to było parę lat temu, kiedy byłam na pierwszym roku i czytałam o uśmiercaniu zwierząt laboratoryjnych na biologię. I jakoś tak zawędrowałam, że trafiłam na poradnik dla hodowców węży.

   Dyslokacja kręgów szyjnych i jak chwycić gryzonia <3

   Takich rzeczy się nie zapomina... Często tak mam, że coś czytam na studia, a ponieważ ludzie są generalnie nudni, to kończę na różnych dziwnych rzeczach.

 13. Pisane wg. formuły: Autor, Tytuł, Temat, [Tagi], liczba słów Oficalnie przedstawiam wam wyniki konkursu! Miejsce 1: @Kacpi, "Ogier w pustym mieszkaniu", Zakochany kuc, [Slice of life] [sad][Oneshot], ok. 2500 Miejsce 2: Snowi, "Jeden za wszystkich, wszyscy na jednego", Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, [Oneshot][Comedy] [Adventure], 4300 Miejsce 3: @Lyokoheros, "Rozłam", Mały wyrywek z historii Equestrii, [Oneshot][Historyczne][AU][Przemoc][Polityczne][Lyokoverse], 2495 (2591 z półpauzami) Miejsce 4: @Dolar84, "Hey, Brother...", Podróż do przyszłości, [Oneshot][Slice of Life],4362 Miejsce 5: @Malvagio, "Magnum Opus", Taniec,[Slice of Life][Oneshot], 4999 Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w onkursie. Zwycięzców (pierwsze 3 miejsca) Kieruję do @Porcelanowy Okular po nagrodę ;p. Jeszcze raz dziękujemy (szczególnie ja) oraz zachęcam do udziału w konkursach na przyszłość. Życzę wszystkim wesołych świąt. Oczywiście temat zostanie odpowiednio uzupełniony.
 14. To the Moon? Owszem. Pomysł wziął się od tak, ale wydał mi się ciekawy, więc postanowiłem napisać opowiadanie. Jak to zwykle ze mną bywa będzie ono w częściach. Tytuł zaczerpnąłem z gry "To the Moon" jednak nie będzie żadnych nawiązań do jej fabuły itp., itd. Ten fik jest taką trochę odskocznią od głównej serii, którą jest "Jak świat się zakończył". Na start wrzucam prolog do opowieści, który mam nadzieję, że się spodoba oraz zaciekawi. Prolog Pozostaje mi tylko zaprosić do czytania i życzyć miłej lektury.
 15. Szczęśliwego Nowego Roku! <3 
  Czy jakoś tak...

  1. D.E.F.S

   D.E.F.S

   I tobie również wesołego Halloween :ghost:

  2. Danio Doża Venucci

   Danio Doża Venucci

   Właśnie wszystkiego najlepszego z okazji, no czegoś tam.....:dunno:

 16. Tak w ogóle to nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale tak gdzieś w 4:40 Twilight robi mema:
 17. Mukowiscydoza
 18. Wirus Opera czy Chrome?
 19. Tak. Zmieniłeś się ostatnio na lepsze?
 20. Zastanawiałem się co mnie m i e r z i po tym odcinku i chyba jest to fakt, że odcinki tego poziomu powinny powstawać w miarę możliwości zawsze a nie tylko od święta. Jak robi się dobre specjale pokazał Best Gift Ever (nie wspominam o Slice of Life bo to wyjątkowa sytuacja była). Cieszy brak szkoły i jej uczniów, smuci szczątkowa obecność Starlight, bardzo podobało mi się nawiązanie do wspomnień Twilight z finału 2 sezonu. Luna i Celestia natomiast, ich relacja wypadła wyjątkowo osobliwie tutaj, szczególnie w końcówce. Rozumiem, że czuje się zepchnięta na drugi plan, ale czy nie nauczyliśmy się już z nią paru lekcji w 1 i 7 sezonie (i pewnie jeszcze w kilku)? Cała intryga i jej przebieg wypadł mimo wszystko na plus, świetne rozwiązanie akcji, chociaż jakoś wyjątkowo szybko mi to zleciało, może dlatego, że lwią część odcinka poświęcono na gadanie przy stole. Anyway, jestem raczej kontent Also, cieszy bardzo delikatne sfeminizowanie królewskiej straży, nie żeby za mało klaczy było w tym serialu.
 21. Wyobraziłem sobie fame MMA ale w twierdzy krzyżowiec.

 22. Percival zupełnie nie przejął się tym, że nazwano go złodziejem. - To nie kradzież, jeśli właściciel nie żyje - stwierdził - I cóż, jest to księga z zaklęciami, potrafię też czarować, problem jednak w tym, że nie do końca wszystko w niej rozumiem. Muszę na ogół tłumaczyć wszystko na bieżąco, muszę się jeszcze podszkolić - wyjaśnił.
 23. Mogło być gorzej, ja dopiero teraz to przeczytałem xD Jak dla mnie najlepszy fanfik w tym uniwersum jaki czytałem, a że już nie czytam to już takowym dla mnie zostanie. Dzięki ekipie tłumaczącej, pozostało mi czytać po angielsku ale historię nakręciliście mi Wy.
 24. Dziękuję za komentarz. Odcinek nr 110 to znów komedia. Tym razem oprócz Luny pojawi się też i Celestia.
 25. Kurde, ten odcinek był dość absurdalny. Na raz poważny, na raz dość komiczny, co mi się bardzo podobało. Niby głupia rywalizacja, ale w sumie to sprawdzanie stanu ochrony zamku jak najbardziej na propsie. Wszystko mi się tutaj podobało. Te wszystkie stroje, zachowania, "rektrospekcje", czy Luna głaskająca ptaszysko z mroczną poświatą. Przez cały odcinek miałam banana na twarzy, tak przyjemnie się to oglądało. Nawet piosenka zdążyła polecieć. Mimo absurdalnej tematyki to ich działania nie były absurdalnie wkurzające, jak to się często zdarza. Jedyne do czego bym mogła się przyczepić to scenka, gdzie ten strażnik do RD się przylepiał. To było dość obrzydliwe. Nie mówiąc już o tym, że no... Rozumiem, Rarcia chciała wypięknić ją, ale to co z niej zrobiła to było ogromną przesadą. Mogła ją trochę ukobiecić, ale skoro gość leciał na RD to raczej zrobienie z niej czegoś takiego było bez sensu xD No i wyglądała paskudnie, przez to że przesadnie zrobili ją. Mimo, że kreacje Rarity na ogół mi się podobają to niestety niektórzy scenarzyści chyba lubią z niej robić taką projektantkę, która ma pseudo piękne stroje i byle jak najbardziej rzucające się w oczy. Macie Lunę z ptaszyskiem na pocieszenie:
 26. ENG: NAPISY PL: https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e04 *** Pora zatem na 200 odcinek! Oczekujcie memicznych mordek, sporo planowania i detali w tle! A to wszystko dla korony!
 27. e7c38a123009b9e9a7d57d77358d7fb1.jpg

  timon1771

 28. Cześć! W Ponyville mieszka mi się całkiem nieźle, nie narzekam Zdania o księżniczkach nie mam, a co do tych... Ludzi? To tak, są. I ja też pozdrawiam ciebie (Chętnie zajrzę, dzięki )
 1. Load more activity