Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/19/15 in all areas

 1. Witam pisze tutaj o tym ponieważ od przyszłego roku najprawdopodobniej od końca stycznia:) będę prowadziła sama projekt "uśmiech na co dzień" akcja będzie polegała na tym że będę raz w miesiącu (niestety na więcej na razie mnie nie stać) pomagać jednej potrzebującej rodzinie kupując rzeczy codziennego użytku i najbardziej potrzebne. Będę chciała znaleźć osoby które za drobne kwoty będą wstanie zrobić taki prezent potrzebującym. Na razie nie moge założyć stowarzyszenia bo nie mam 15 wymaganych osób. Akcję chciałabym rozkręcić na całą Polskę i filmy z pomocy rodzinom i osobom potrzebującym umieszczać na Youtube. Tak czy siak poprowadzę tą akcję sama ale jeżeli są ludzie czy tu na forum czy gdziekolwiek którzy maja takie osoby w swoim otoczeniu i chcą przysyłać filmiki z pomocy na mój kanał zapraszam do pomocy:) jeżeli akcja się rozkręci będę chciała założyć stowarzyszenie bo szukam też firm i sponsorów:) to nie jest zobowiązujące:)
  4 points
 2. Jestem bronym i mam dziewczynę, która jest pegasis. Czy trafiłem combo :D?
  3 points
 3. Jak nas wypierdzielą z UE (a obecny rząd robi bardzo dużo w tym kierunku), to doczekacie się i Putina. Degtyarev, ja nie kwestionuję istnienia biedy i rozwarstwienia społecznego w Polsce (a propagandowych filmików nie muszę oglądać, wole dane GUS, co i tobie polecam), natomiast jeśli ktoś twierdzi, że bez UE byłoby tu lepiej, to polecam przeprowadzkę na Ukrainę, albo Białoruś. Te dwa państwa w latach '90 startowały z wyższego poziomu, niż Polska i to im wróżono taki skok cywilizacyjny, jaki stał się udziałem naszego kraju. Można dyskutować o kwestii podziału korzyści z tego skoku (wybraliśmy modny wówczas model neoliberalny, choć mogliśmy skandynawski), ale sam postęp jest niekwestionowany. Natomiast jeśli ktoś naprawdę chce się przeprowadzić z kraju o PKB na osobę na poziomie 24000 USD, do kraju, gdzie PKB na osobę wynosi 6500 USD, to droga do Rosji stoi otworem. I waszą wymarzoną silną władzę też będziecie mieli, tylko pamiętajcie, że pod taką władzą pisane głupot na forach jest jakby bardziej ryzykowne.
  3 points
 4. W takim razie gratuluje, ignorantów mamy dwóch XD @Major Degtyarev Błagam cię człowieku skończ. To co piszesz to totalny absurd. Ten komentarz jest tak pozbawiony sensu pusty w swoich założeniach, nie zawierających żadnych dowodów na własne stwierdzenia, zbyt pyszny by mógłbyś choć w odrobinę poprawny. Widziałem i byłem wielokrotnie na niej obecny, podobnie jak na marszu niepodległości. Ostatnia była naprawdę świetna, ponad 20 000 tysięcy ludzi, hetero, homo idących ramię w ramię, walczących o prawa dla dyskryminowanych to piękny widok. I życzę ci z całego serca byś mógł też kiedyś go doświadczyć Wyniszczenie kultury Słowian..ja nie mogę gdzie ja trafiłem... Ok, kończę tą dyskusje. Jeżeli masz jakieś dowody na swoje twierdzenia, jakiekolwiek konkretne, peer review, to dawaj na PW. Z chęcią podyskutuje w inteligentnej rozmowie na temat polityki UE. Zwłaszcza, że nie jest mi obca. (Powiedzmy, że mieszkam tam gdzie jest jej stolica ) Ale to już poza temat. Ode mnie to wszystko panowie. @Phoenix13 Więc, ciesze się, że sobie to wyjaśniliśmy.
  3 points
 5. Po długich sześciu miesiącach oczekiwania, wielokrotnych opóźnieniach i rozkminach, czy czasem nie posłałem dwóch stów w kosmos, parę dni temu znajdując w skrzynce awizo już wiedziałem, że to się stało: My little Dashie IRL Pluszak jest od 4th Dimension Entertainment na licencji Ha$bro (które samo nie potrafi za bardzo robić porządnego merchu). Jakość jest fantastyczna, porównywalna z najlepszymi hand-made'ami; materiał jest mięciutki, kolory żywe i świetnie oddane, a oczy i CM haftowane. Mocne 11/10. No to dorzucę jeszcze zdjęcie od plota strony Jeśli ktoś poszukuje pluszaka, który wygląda jak kuc z serialu, a nie kolejny mop to gorąco polecam, chociaż trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo z tego co widzę wciąż jeszcze wysyłają czerwcowe preordery. Jakość w stosunku do ceny jest świetna, chociaż transatlantycka przesyłka trochę też kosztuje.
  2 points
 6. Nie ruchają mnie bo rysuje konie, gram w gry dla dzieci i oglądam chińskie bajki I jakoś mnie to mało obchodzi, zważywszy na fakt, że mój były to też brony (i dzięki niemu jestem na forum), a okazał się być frajerem
  2 points
 7. @SebastianRichCountryOwner Weź też pod uwagę, że są to badania i pewnie kilka tysięcy ludzi wzięło w niej udział. Zaś według różnych źródeł nasz fandom ma ponad milion osób na całym świecie - w porównaniu z liczbą ludzi biorących w ankiecie jest to dość mało i nie uznałbym tych danych za 100% zgodne z rzeczywistym stanem naszej społeczności. Pytanie: czemu się tym aż tak niepokoisz? Chcesz, aby było tyle związków czy jak? Każdy z nas ma inny charakter i różne upodobania, a MLP jest tylko źródłem, z którego czerpiemy radość. To że tyle osób zadeklarowało, że jest singlem to nie oznacza, że tymi singlami chcą być do śmierci. Trochę się zgodzę, że nasza fascynacja kucykami może być pewnym elementem odciągającym od rzeczywistości, ale wszystko zależy od ciebie i jak postrzegasz serial. Dla mnie MLP jest zwykłą kreskówką, które mi umila czas i dała pozytywne wartości, a tak staram się zaistnieć wśród ludzi/znajomych, bo czuję, że tego potrzebuje - od pon do piątku jak wracam z uczelni to uczę się dalej aż do północy i czasem czuję że jestem no-life'em i chce gdzieś wyjść tylko, że czas mnie ogranicza. Nie kieruj się takimi statystykami tylko martw się o siebie, przecież ty chcesz być szczęśliwym i osiągnąć swoje cele. Nawet nie znasz marzeń tamtych ludzi, bo ich nie znasz, więc nie bierz tego w stylu: należę do tej grupy, a ci ludzie są tacy, więc ja też taki jestem.
  2 points
 8. 10000! Tragedia! Wiesz ilu imigrantów przyjął Jemen, czy Liban? I przede wszystkim: wiesz, jak bardzo zależny jest poziom życia w Polsce od naszych relacji z UE? Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość: niebawem zapewne UE się na nas wypnie, skończy się Schengen i wtedy Polacy będą sobie mogli budować swoje imperium od morza do morza. Ja na szczęście, jeśli to nastąpi, będę daleko stąd.
  2 points
 9. Kiedyś usłyszałem, że źródłem światopoglądu prawicowego w Polsce jest chroniczny książkowstręt. Ja bym do tego jeszcze dodał zaściankowość naszego kraju: Polacy mało interesują się tym co, się dzieje poza granicami kraju, niewiele wiedzą o świecie i chyba tylko dzięki temu można bez konsekwencji opowiadać takie bzdury, jakie na przykład o Francji opowiada Major Degtyarev. Francja jest dumna ze swojej świeckości i ta świeckość to jedna z podstaw funkcjonowania państwa. No, ale jeśli państwo nie jest katolickie, to na pewno szariat! Co zaś do Phoenix13, to zupełnie serio, powstała kiedyś praca naukowa wykazująca związek między autorytarnym zaburzeniem osobowości a światopoglądem prawicowym. Chyba coś w tym jest
  2 points
 10. @Sttark Jeśli to jest homofobia, to też jestem z niej dumny.
  2 points
 11. Namówili mnie do założenia tematu... ____________________________________________ Pink Eyes to nie najdłuższy fanfik w rodzinie FoE, ale zyskał on w Polsce dużą popularność dzięki temu, że nie da go się przetłumaczyć! Jak powiedział pewien Stefan, "Jeśli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie i zrobi to za nas." Tak więc gdy oficjalnie zakończyliśmy pracę nad Project Horizons, zacząłem czytać ten utwór, który tak mi się spodobał, że założyłem się z Kingofhillsem o frytki, że przetłumaczę pierwszy rozdział I tak to się zaczęło. Pink Eyes to historia klaczki z Canterlotu, która jedynie szuka mamy. Pełna symboli i alegorii opowieść o poszukiwaniu utraconej radości i... kamieniu? Autor: mimezinga Rozdział 1 - Pogodoodporny Rozdział 2 - Party Hard! Rozdział 3 - Zgubione Stado Rozdział 4 - Vola Mio Mini Pony Rozdział 5 - Kurczaki Rozdział 6 - Rozrewolwerowana rewolwerowczyni (uwaga, wulgaryzmy lecą nisko nad tym rozdziałem) Rozdział 7 - Opiekunka Rozdział 8 - Dawne Sny Rozdział 9 - Sun City Rozdział 10 - Tożsamość Rozdział 11 - Rysunki Rodzinne Rozdział 12 - Ciemność Rozdział 13 - Czarne Chmury Rozdział 14 - Szmacianka Rozdział 15 - Zadzwoń Rozdział 16 - Ponowne Spotkania Rozdział 17 - Karma Rozdział 18 - Mgłiczna Mga Rozdział 19 - Rainy Days Rozdział 20 - Terminal Epilog Bardzo przepraszam was i Cię, Dolarze...
  1 point
 12. No dobra, zacznijmy od początku: Wczoraj podczas gdy spałem przyśnił mi się bardzo interesujący sen. Obudziłem się w nim na jakiejś dziwnej polanie. Całe otoczenie było jakby w stylu serialu MLP, następnie spojrzałem na swoje "ręce" (tak na prawdę to na kopyta) i odkryłem że jestem kucykiem. Szybko się rozejrzałem i odkryłem, że nieopodal znajduje się Ponyville. Szybko pobiegłem poszukać Twilight, by prosić ją o pomoc. Na swojej drodze spotkałem wiele innych kucyków (spotkałem nawet Pinkie). Należy wspomnieć że akcja snu działa się jakby po finale 5 sezonu, bo spytana o Starlight, Pinkie upewniła mnie, że jest wszystko ok. Z Pinkie nie gadałem dużo, spytałem tylko o Star i o lokalizację Zamku. Gdy tam doszedłem (jak gdyby nigdy nic) wtargnołem do wszystkich komnat w poszukiwaniu księżniczki Twilicorn. Gdy ją znalazłem postanowiłem jej narazie nie mówić kim jestem (jeszcze wyśle mnie do świata z EG) poprosiłem tylko o nocleg (o dziwo tak po prostu zgodziła się). Możecie zapytać "a co w tym takiego niezwykłego", cóż zaraz wyjaśnie: Po pierwsze: to był sen świadomy, wiedziałem że nie jestem kucykiem i że to nierealne miejsce. Po drugie: Sen trwał 6 godzin. Dojście do zamku zajęło mi z pół godziny, a przez pozostałe 5 godzin szlajałem się po zamku i gadałem z Twil i Spikiem. Po trzecie: Dzisiaj miałem sen, prawie ten sam, tylko że tym razem kontynuowałem swoją podróż. Przez ok siedem godzin chodziłem po Ponyville i zapoznawałem sie z Mane6 (chyba wpadłem Rarity w oko, gdyż powiedziała mi bardzo miły komplement, na temat mojego wyglądu), byłem nawet w Cukrowym kącik i zjadłem wiele przepysznych muffinek (pieniądze pożyczył mi Spike). Śledziłem nawet Lyrę by dowiedzieć się czy na prawdę interesuje się antropologią (nope, nie usłyszałem ani jednego słowa "ręką") Należy wspomnieć że byłem jednorożcem i wyglądałem jak moje OC. Ciekawi mnie czy jutro też przyśni mi się ten sam sen. Ciekawe jest jeszcze jedno: czy to tylko moja podświadomość, czy może Luna coś zamieszkała w snach. Hej a może jutro zapytam Twili o rzeczy takie jak gwałty i morderstwa, ciekawe czy kucyki znają to pojęcie :]
  1 point
 13. Powiem tylko jedno WOW! - szacunek, że chcesz się zająć pomocą , ale mam przeczucie , że nie uda Ci się pod jedynym aspektem. Mało jest takich ludzi potrzebujących, którzy otwarcie mówią "Jestem biedny , dajcie mi coś !". Kończąc wypowiedź odnośnie pomysłu - z chęcią bym w czymś takim Ci pomógł , narazie jestem na telefonie i dużo nie napiszę , ale jeżeli masz steama to dodaj mnie tam pogadamy(w sygnaturze jest moje konto steam.).
  1 point
 14. Mam dziewczynę i oglądam pucyki, prawdą jednak jest że jest on kierowany dla 6 letnich dziewczynek i przegrywów życiowych
  1 point
 15. Zerowa lekcja: zapomniała talerzy na piknik
  1 point
 16. 1 point
 17. Podczas piosenki "Art of the dress" (na końcu) od natłoku pracy. Każda z jej przyjaciółek chciała wnieść sporą ilość poprawek do swoich sukni na galę Grand Galopu.
  1 point
 18. Hejka Miałem wstawiać każdą playlistę w temacie odpowiadającego jej fika, jednakże skoro to cała seria Fików połączonych jednym UNI... Dostanie osobny temat Nie przedłużając... Zapraszam do lektury i krytyki. Post będzie oczywiście aktualizowany o nowe rozdziały. OCZYWIŚCIE. Mam wymagane zgody tłumaczy[ a w przypadku polskich opowiadań], Autorów Byłbym zapomniał : ) Mp3ki można pobrać O Tutaj :) BTW: Opisy skopiowane ze źródeł Fallout Equestria By:Kkat[Grimdark][Crossover][Adventure][NZ] Opis: Fallout. Z kucykami! Osadzona w alternatywnej przyszłości historia pewego kucyka, który musi nauczyć się, jak przetrwać w zniszczonej, skażonej krainie... i, być może, z pomocą spotkanych po drodze przyjaciół, rozjaśnić mroki postapokaliptycznej Equestrii. Fallout Equestria-00-Wprowadzenie Fallout Equestria-01-Prolog Fallout Equestria-02-Wyjście ze Stajni Fallout Equestria-03-Pustkowia Equestrii Fallout Equestria-04-Wskazówki Fallout Equestria-05-Perspektywa Fallout Equestria-06-Calamity Fallout Equestria-07-Prawda Fallout Equestria-08-Velvet Remedy Fallout Equestria-09-Wykolejeni Fallout Equestria-10-Morał Tej Historii Fallout Equestria-11-Zmiana Kursu Fallout Equestria-12-Frakcje Fallout Equestria-13-Musi Trwać Fallout Equestria-14-Głosy Przeszłości Fallout Equestria-15-SteelHooves Fallout Equestria-16-Szepty w Ciemności Fallout Equestria-17-Wieże Fallout Equestria-18-Czarny Charakter Fallout Equestria-19-Z Przyczyn Nienaturalnych Fallout Equestria-20-Zdrada Fallout Equestria-21-Za Kurtyną Fallout Equestria-21.5-Klacz, Dla Której Warto Walczyć [CLOP-+18] Fallout Equestria-22-Serce Twilight Sparkle Fallout Equestria-23-Droga kucyków ziemnych Fallout Equestria-24-Wzorce Zachowań Fallout Equestria - Project Horizons By:Somber[Grimdark][Crossover][Adventure][NZ] Opis: Fallout Equestria: Project Horizons to najdłuższy fik w fandomie i jedno z najdłuższych opowiadań w ogóle. Osadzony w tej samej linii czasowej, co oryginał, aczkolwiek praktycznie dwa razy dłuższy... i wciąż nie skończony. Porwałem się na tłumaczenie tego monstrum mniej więcej rok temu wraz z Ureusem, który niestety po kilku miesiącach zrezygnował. Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 1 Incepcja Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 2 Zaufanie Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 3 Doświadczenia Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 4 Niewinność Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 5 Praca Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 6 Zabawa Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 7 Ceny Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 8 Długie drogi Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 9 Kamień Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 10 Podbicie stawki Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 11 Spokój Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 12 Zaprzeczenie Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 13 Zwrot Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 14 Siła Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 15 Flank Fallout Equestria Project Horizons - Rozdział 16 Podążanie Trudną Ścieżką Fallout Equestria - Pink Eyes By: Mimezinga[Gore][Crossover][Adventure][Dark][NZ] Opis: Hope is the faith of the young. Losing everything she holds dear, Puppysmiles embarks on the adventure of her life to find her mother, her hopes of meeting her again driving her through the horrors of a world not of her making. Too bad the Wastelands doesn't care about hope. Fallout Equestria Pink Eyes – Zapowiedź Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział I Pogodoodporny Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział II Party Hard Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział III Zgubione Stado Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział IV Vola Mio Mini Pony Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział V Kur.czaki! Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział VI Rozrewolwerowana rewolwerowczyni Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział VII Opiekunka Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział VIII - Dawne Sny Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział IX - Sun City Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział X - Tożsamość Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział XI - Rysunki Rodzinne Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział XII - Ciemność Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział XIII - Czarne Chmury Fallout Equestria Pink Eyes – Rozdział XIV - Szmacianka Fallout Equestria Cold, Cold Heart: By Salvage [Gore][Crossover][Adventure][Dark][NZ] Opis: Północne Pustkowia Equestrii, od dwustu lat pokryte wieczną zmarzliną wywołaną megaczarowym holocaustem. Życie tu jest surowe i ciężkie. Ta cienka granica pomiędzy Starą Equestrią oraz Kryształowym Imperium stała się areną walk pomiędzy trzema siłami: Wielką Enklawą Pegazów, bezlitosnym Dominium Karibu oraz już nie tak wielkim oddziałem Stalowych Strażników. Crossfire - młody członek tej ostatniej frakcji - jako jeden z niewielu w swoim składzie przeżył atak pegazów. Obawiając się kary za "dezercję", on i jego nowa przyjaciółka, Magenta, ruszają wgłąb pustkowi na poszukiwanie tajemniczego skarbu, ukrytego pod śnieżnym całunem północy. Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - zapowiedź Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Prolog Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Rozdział I Bolesna pobudka Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Rozdział II Birchwood, miasto propagandy Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Rozdział III (De)Konspiracja Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Rozdział IV Snow Drop Radio Fallout Equestria Cold, Cold Hearth - Rozdział V Prawo Murphy’ego Fallout Equestria The Deserter - Rozdział VI Elkville Fallout Equestria - Crimson Tide: By Samir_Duran[NZ][Crossover][Violence][Przygoda][Dark] Opis: Dawno, dawno temu, w magicznym Księstwie Equestrii, działo się źle. Chciwość i uprzedzenie zyskały posłuch, a Elementy Harmonii nie zdołały ponownie uratować krainy. Nastały ciemne wieki zagłady w magicznych płomieniach a potem świata pełnego promieniowania. Nie był to jednak koniec. Equestria przetrwała. Ostatnim bastionem przedwojennego państwa jest miasto Stalliongrad, perła południa, które nigdy nie przestało walczyć. Jego wrogowie są obcy, nowi, lecz Wojna, Wojna nigdy się nie zmienia. Sparkplug jest młodą jednoróżką wychowującą się w Stajni 69. Na wskutek niesprzyjających okoliczności i nieziemskich praw Stajni, jej życie diametralnie zmienia swój bieg, zmuszając ją do stawienia czoła dzikim i nieokiełznanym Południowym Pustkowiom oraz cieniowi rzucanemu przez Stalliongrad. Osadzone osiem lat przed opuszczeniem Stajni 2 przez Littlepip. Fallout Equestria - Crimson Tide - Prolog Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział I Pustkowie Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział II Karmazynowy Przypływ Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział III Wellsprings Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział IV Gladstone Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział V Złota Gwiazda Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział VI Trottingham Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział VII Droga przez Pustkowia Fallout Equestria - Crimson Tide - Rozdział VIII Stalliongrad Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo: By Fire Dust[NZ][dark][Crossover][Adventure][Gore] Opis: "Hej, nazywam się Ditzy Doo. Wiele z was zna mnie jako autorkę "Poradnika przetrwania na pustkowiach". Przez 200 lat wędrowałam po Equestriańskich pustkowiach, przez ten czas zdobyłam doświadczenie, którym podzieliłam się z każdym przez poradnik. Nadszedł czas opowiedzieć moją stronę historii." Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Przedmowa Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Rozdział 1 - Koniec dni Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Rozdział 2 - May Cure Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Rozdział 3 - Zmiana w zarządzie Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Rozdział 4 - Nieporozumienie Fallout Equestria - Kroniki Ditzy Doo - Przerywnik 1 - Narodziny pustkowii Falout Equestria - Last Train From Trancentral: By Nicolas Dominique[Niklas][NZ][Grimdark] [Crossover] [Adventure] Opis: "Wielu mówiło, że w zniszczonej Equestrii nie ma nic wartego odkrycia, że wszystkie jej zakamarki zostały dokładnie spenetrowane i opisane. W końcu, pięć wielkich ksiąg nie może się mylić! A jednak… wciąż pozostaje wiele tajemnic i zapomnianych opowieści. Niektóre z nich są uważane za legendy, a nawet i bajki dla naiwnych. Jedną z nich była plotka o zaginionym pociągu jadącym z pewnego miejsca o nazwie Trancentral do Canterlot, który przewoził coś, co miało zapobiec zniszczeniom Equestrii. Niestety transport nigdy nie dotarł do miejsca przeznaczenia, a wszystkie fakty na jego temat zostały skrzętnie ukryte lub zniszczone, by nie wpadły w kopyta zebrzego najeźdźcy. Jednak strzępek informacji na jego temat dociera do dwójki kucyków, które postanawiają odkryć, czy naprawdę istniał i czym było wspominane Trancentral. Nigdy jednak nie przypuszczali, jak wielkie tajemnice dawnej Equestrii odkryją…" Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Przedsłowie i Prolog Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Rozdział 1 - Zapomniana opowieść Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Rozdział 2 - Z takimi przyjaciółmi… Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Rozdział 3 - Przebłysk Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Rozdział 4 - Pył z przeszłości Falout Equestria - Last Train From Trancentral - Rozdział 5 - Z deszczu pod rynnę Fallout Equestria - The Rejected Ones: By Dorek[NZ][Dark][Violence][Adventure][Slice of life][Crossover] Opis: " Witam! Od dawna nic nie publikowałem, ponieważ pracowałem nad tym fikiem. Choć w sumie dopiero zacząłem go pisać, to jednak powoli nabiera kształtu. Wziąłem sobie do serca rady ludzi odnośnie Takifugu i zrobiłem wszystko, by to opowiadanie było od niego lepsze. Mam nadzieję, że się udało. Tak na marginesie, jestem rebel i ten fik nie ma nic wspólnego (poza paroma nazwami) z oryginalnym FoE. Uznałem, że nie mam sensu pisać kolejnego side story, zamiast tego kontynuowałem Takifuguniverse, ale z racji różnicy czasu z oryginalnym TFem też ma niewiele wspólnego. Po prostu postarałem się, wszystko zrobić od nowa, po swojemu, wzorując się głównie na moich przygodach z New Vegasem. Serdecznie zapraszam do lektury ^^" Fallout Equestria - The Rejected Ones - Przedmowa i Prolog Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 1 - Odrzuceni Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 2 - Pustkowie Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 3 - Polowanie Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 4 - Różnice Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 5 - Zmiany Fallout Equestria - The Rejected Ones - Rozdział 6 - Misja
  1 point
 19. A kto to wie ... na ich stronie LegendsOfEquestria na chwilę obecną nic nie pisze, @Hartkor jak będziesz sprawdzał ją co tydzień to może się kiedyś doczekasz Pomogłem?
  1 point
 20. Podobno serwery są otwierane co 3 miesiące, czyli będą otwarte tak w okresie świątecznym - mam taką nadzieję.
  1 point
 21. Nie przejmujcie się panowie.Ci oto ludzie ulegli germanizacji po 89roku jaka miała w Polsce.
  1 point
 22. To wina ue i usa która niszczyła bliski wschód w imie pseododemokracji Libia,Syria,Irak.To były normalne kraje.A po drugie to zachód europy kolonizował a ja mam gdzieś co robi francja,niemcy byle nie narzucali nam imigrantów.Polska nie uczestniczył w kolonizacji.
  1 point
 23. Ale zdajesz sobie sprawę, że 95% ofiar islamskiego terroryzmu to muzułmanie, i że liczba aktów terrorystycznych w Europie jest dziś najniższa od lat '70? I że islamski terroryzm we Francji to ludzie, którzy są tam od pokoleń, a zostali sprowadzeni bo kolonializm i bo kapitalistyczna gospodarka potrzebowała taniej siły roboczej?
  1 point
 24. Widać po ostatnich zamachach i ilości komórkek terrorystycznych.To jest ich tolerancja.
  1 point
 25. @FrozenTear7 Mnie też to wkurzało ale przestałam się przejmować rzeczą na którą nie mam wpływu i zaczęłam się nią cieszyć c:
  1 point
 26. Czyli że ja debil? Gdyby nie taki debil dziś w Polsce jak i w Europie wschodniej była by taka francja.Gdzie panuje szariat i kolorowe prawo.Zresztą nasz kraj dziś opanowuje kolorowo unijno niemiecka zaraza która chce wyniszczyć nas Słowian.Widziałeś kiedyś parade pedałów? Obyś nigdy nie widział bo oczy tobie wypali.
  1 point
 27. @Phoenix13 Po pierwsze, dowód, albo nie prawda. Z tego co ja wiem i jestem w stanie przeczytać to, w dawnych podręcznikach(może bardziej konkretne stwierdzenie? :v), homoseksualizm był traktowany jako przejaw zepsucie, nie jako choroba. Właściwie do XIX wieku nikt nie rozpatrywał tego zjawiska z tej perspektywy. 50 lat w nauce, to naprawdę dla ciebie ,,dawne podręczniki,,? Jak dla mnie to bardzo mały wycinek w historii gdzie, głównie przez wpływy polityczne, miała miejsce taka a nie inna anomalia jak ta. Pierwsze głosy rozpatrujące zjawisko homo seksualności w kategoriach psychologii uznawały ją za normalne zjawisko. Prekursor współczesnej psychologii i psychiatrii, twórca psychoanalizy Zygmunt Freud uważał (zgodnie z obecnymi poglądami), że wszyscy ludzie są w pewnym stopniu biseksualni. Konsekwentnie odmawiał „leczenia” osób homoseksualnych, uważając, że homoseksualizm jest jednym z wariantów rozwoju seksualności. Zachował się list Freuda do matki pewnego geja, która prosi go o interwencję i „wyleczenie” swojego syna. Freud tłumaczy w nim, że homoseksualizm nie jest stanem wymagającym leczenia. Homoseksualizm został sklasyfikowany jako socjopatyczne zaburzenie osobowości w pierwszym wydaniu podręcznika do diagnozowania zaburzeń psychicznych DSM (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders), który ukazał się w 1952 roku. Jak w nim zaznaczono osoby homoseksualne „były przede wszystkim chore z punktu widzenia społeczeństwa i dostosowania się do dominującego środowiska kulturowego”. W wydaniu drugim, przeniesiono homoseksualizm do działu „inne zaburzenia psychiczne natury nie-psychotycznej”. Odbyło sie to wbrew sugestiom europejskich psychiatrów. Wynikało to z popularności niechętnego dokonaniom europejskiej psychiatrii Karla Menningera, który homoseksualizm uważał za „zło i chorobę”. Gdzie tutaj widzisz cokolwiek na temat sugerowanej przez ciebie informacji, że chory nie chcę się leczyć, dlatego jest to ciężka choroba psychiczna? Jakikolwiek link? Źródło tego twierdzenia było by bardzo pomocne. Ciężko z czymś takim jak u ciebie wchodzić w głębszą polemikę. A mnie nie obchodzi jakiego koloru masz skórę, ale nie wychodź z tym na ulicę. Nie obchodzi mnie rzecz X (pogląd, opinia itd), ale nie mów innym ludziom, że to jest ok, bo jeszcze ich przekonasz do swoich racji. O błagam...naprawdę nie widzisz jak bardzo głupio brzmi ten argument? To właściwie nawet nie jest argument. Mnie np. załóżmy mogą te parady bardzo się podobać. Są wyplenione bardzo kolorowymi i szczęśliwymi ludzi. Mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii, nie są oparte na mowie nienawiści, wobec jakiś wyimaginowanych wrogów. I co? Jakim prawem twoje prawda, mają być bardziej znaczące od moich? Mnie np. widok dwóch całujących się mężczyzn może wydawać się ok. Znowu, ja nie ograniczam ludziom, którzy nie robią nic złego, wolności, ty tak. Widać, że jesteś wielkim ignorantem w tej kwestii. Wybacz, ale całą twoja wypowiedź ma taki ton. Rozumiem, że analogicznie, również uważasz, że na paradach oraz konwentach organizowanych przez bronies pojawiają się bardzo stereotypowe i bezmyślne nerdy, zapewne żyjące ciągle z rodzicami, nic nie potrafiące, oraz mające wodę zamiast mózgu? Skoro już jedną grupę ludzi kategoryzujesz, to czemu masz się ograniczać? Zobacz inne grupy. Są tak samo podatne na taką żałosną manipulacje. Tak, jesteś homofobem. Sam fakt, że nie chcesz tym ludziom przyznawać normalnych małżeństw, czyli aktów w prawie cywilnym, jest tego najlepszym dowodem. Homofobia ma w definicji dyskryminacje tej grupy społecznej, a ty ją dyskryminujesz czyli odmawiasz prawa do szczęścia, bardzo racjonalnego i potrzebnego prawa. Znasz definicje tego słowa? Jeżeli nie, to ci powiem. http://www.oxforddictionaries.com/definition/english/homophobia Czyli tak, nie tyle, że jesteś homofobem odmawiającym ludziom prawa, które powinny mieć zagwarantowane jak każdy inny człowiek, to jeszcze twoje podejście jest bardzo ignoranckie oraz pełne stereotypowych schematów w myśleniu. :/ Nawet nie chcę mi się poruszać złego użycia słowa ,,zboczenie,, homoseksualizm nie jest zboczeniem. Jest naturalny, jak heteroseksualizm, występujący u zbyt wielu gatunków zwierząt, by mówić o jakiejkolwiek anomalii. Rozwinę ten temat, ale to na PW. W ogóle dalsza rozmowa będzie się toczyła na PW. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to pisz do mnie tam, albo ja napiszę do ciebie, byle nie robić offtopicu.
  1 point
 28. Kto szuka pluszaka na święta... TESCO za 35 zł jak coś.
  1 point
 29. Po tym co tu zobaczyłem, stwierdzam, że dyskusja w temacie ludzie vs. kuce nie ma w ogóle najmniejszego sensu. Hehehe
  1 point
 30. 1 point
 31. Sam próbowałem tworzyć sobie historie poprzez świadomy sen jako kucyk, ale to rzuciłem ( jestem osobą co ma zdolności do świadomego snu na zawołanie). Świat we śnie zaczyna się wydawać za idealny przez co porzuca się ten prawdziwy głównie myśląc o tym drugim z wyobraźni i żeby jak najszybciej do niego wrócić. To uzależnia. Nie polecam.
  1 point
 32. Witam W imieniu kapitan Spitfire i całego zespołu wonderbolts Też jestem nadbobudliwy ^^A teraz kilka pytanek 1.Jakiej muzyki słuchasz? 2.Uprawiasz jakiś sport? 2.Co sądzisz o wonderbolts? 3.Lubisz Spitfire? Dziękuje za odpowiedzi i baw się dobrze
  1 point
 33. until

  Ale moglibyście poinformować jakoś z wyprzedzeniem a nie tak na ostatnią chwilę
  1 point
 34. Jeśli chodzi o samo piękno, to dla mnie najpiękniejsza jest Trixie Ale jeśli chodzi chodzi o kategorię piękno i charakter to tu zdecydowanie wygrywa moja kochana Applejack
  1 point
 35. Nie ma piękniejszej klaczy niż Applejack. Zielone oczy, blond grzywa i silna. Jednym słowem: Celtycki ideał.
  1 point
 36. Fly-shy nie mieszka w Cloudsdale To ja podzielę inaczej.... Alicorn - Luna,Luna everywhere. Nightmare Moon przez te jej oczy i jako jedyna jest czarna + zbroja = dead Jednorożec - Rarity i Twilight podobają mi się tak samo ale Sunset też ma urok. Vinyl Scratch,ma takie śliczne kolory, i te oczy! Pegaz - oh...Fluttershy i Spitfire ( z uczesanymi włosami) te ogniste kolory Klacz ziemna - Applejack jest prześliczna przez tą swoją "naturalność" i KAPELUSZ. Bon Bon ma ładnie skombinowane kolorki i ładną fryzurę.
  1 point
 37. Wolny ! Single łączmy się !
  1 point
 38. Szczęśliwie wolna Zresztą nigdy nie miałam chłopaka i w najbliższym czasie nie zamierzam mieć
  1 point
 39. Applejack. Urzekła mnie urokiem i nie tylko^^
  1 point
 40. Miejsce pierwsze oddaje Applejack (ten blond! te zielone oczyyyy!) Miejsce drugie dostaje Luna Miejsce trzecie Rainbow Dash Nie jest łatwe wybranie drugiego i trzeciego miejsca, za to pierwsze jest dla mnie zawsze takie samo.
  1 point
 41. Ja głosuje za APPLEJACK moim zdaniem jest jednym z najładniejszych klaczy w całej Equesrtii
  1 point
 42. 1 point
 43. W moim prywatnym rankingu na miejscu pierwszym jest Luna, a na drugim jest Applejack. Ej, co się tak patrzycie? Mi się AJ bardzo podoba.
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...