Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/09/17 in all areas

 1. Zaliczyłam nowego questa: przysnąć na egzaminie ustnym.
  4 points
 2. Wywód krótki, więcej napiszesz na rozprawce z j. polskiego . Przede wszystkim należy mieć oparcie. Dużo osób, które mówią, że są "samotne" tak na prawdę mają oparcie wśród najbardziej zaufanych osób, a tymi są często właśnie rodzice czy najbliżsi przyjaciele. Warto też zadać pytanie. Czy tylko tobie na tym zależy? Jeśli rodzice/przyjaciele w ciebie wierzą, chcą abyś poszła na studia, miała szczęśliwe życie to teraz masz to wszystko schrzanić? Podobne stadium mam w czasie sesji, ale jednak jak pomyślę o rodzicach, o mojej przyszłości oraz innych osobach, które wierzą że dam radę, to nie mogę się poddać od tak. Jak masz cel, to musisz zrobić wszystko, aby do niego dążyć. Łatwe to nie jest, przyznaję, ale trzeba też się zaprzeć, bo nic samo za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nie przyjdzie. Pomyśl o tych godzinach na łóżku i rozlanej kawie. I teraz pomyśl, że te godziny straciłaś na nic nie robieniu. Czasem poczucie wstydu również potrafi wywrzeć wpływ i mocno zmotywować siebie. Do motywacji polecam muzykę, pobudzenie swojej wyobraźni, pomyśleniu o swojej przyszłości - taką jaką ty byś chciała (ale realną do zrealizowania). Pozytywne emocje wpływają na motywację i chęć do działania. Musisz ten "motor" znaleźć, zmotywować się do roboty. Można dalej pójść na kanapę, pić kawę, spać, ale jeśli jest się świadomym tych straconych godzin to czy warto to ciągnąć?
  4 points
 3. wchodzę tu tylko zgapić od was tapety na kompa ale zostawie coś po sobie więc to jest jedna z moich tapet:
  3 points
 4. 3 points
 5. to moja kolej dzisiaj! Przynajmniej teraz będzie lepsza jakość
  2 points
 6. Uwaga! Przed zobaczeniem zdjęcia skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, bo za dużo Twistera może zagrażać twojemu życiu lub zdrowiu
  2 points
 7. "Obcy: 8 gość w zamku księżniczki Twilight" Teraz mlp movie mam w dupie, chce zobaczyć to ^^
  2 points
 8. Ja nawet kopyt rysować nie umiem, bo krzywe wychodzą jak u 90 letniej babci xD
  2 points
 9. Na pewno lepiej aniżeli ja bym to zrobił. Ale zgadzam się z przedmówcą, spróbuj zrobić karykaturę
  2 points
 10. 2 points
 11. Wytrzeszcz i zez dobreeeeeee wincyj dawaj, teraz zez rozbierzny ^^
  2 points
 12. Gratuluję Siprah tego wspaniałego osiągnięcia \ / \ / \ / \ / \ / \ / \ / \ /
  2 points
 13. Jaki jest twój ulubiony kolor skarpetek?
  2 points
 14. Jestem chory, siedze w domu i w końcu mam wolny czas na szkicowanie.
  2 points
 15. Hej, heej : ) Witaj Kocia Mamo, kocham koty! <love>
  2 points
 16. Padłem i jeszcze nie wstałem
  2 points
 17. Artysta potrzebuje czasu! Nigdy nie można przeszkadzać artyście...
  2 points
 18. A jak jutro pierwszy rysiaj się nie pojawi, to temat poleci do kosza.
  2 points
 19. Koty górą ;p (umiem już cytować)
  2 points
 20. // Dobrze, dobrze, przyjmijmy więcej, zróbmy odsiew, odrzućmy najsłabsze ogniwa ~ dzisiejsza powszechna taktyka rekrutacyjna // Na szczęście u nas liczba to siła. Tylko wiesz, że to jak podpisać cyrograf z diabłem? Nie masz go prawa już stąd odejść. Ten lis w okularach naprawdę sprawia wrażenie cynicznego. Cóż, dobrze dobrany avatar We Wrocławiu na pewno znajdziesz doborowe towarzystwo. Acha, i najlepszego z okazji dnia klaczek!
  2 points
 21. Właśnie Sipuś mi poprawił xD Jeśli chodzi o zapełnianie fapfolderu polecam grupkę Bronies Zakolanówki :3
  1 point
 22. Wiem że post i news trochę stary, ale już śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż poprosiłam mojego chłopca (@Siper), aby dodał "gołębia" jako płeć, ponieważ czułam się dyskryminowana. Dzięki ziom Dla ciekawskich:
  1 point
 23. Nie mogę się doczekać tego odcinka, zawsze mnie ciekawili rodzice RD
  1 point
 24. Zamykam temat. Wszystko zostało już wyjaśnione, a powoli robi się niezbyt przyjemna atmosfera i żółć wylewana z powodu niewiedzy, ignorancji i/lub braku chęci dowiedzenia się więcej na temat problemu.
  1 point
 25. >Bądź Arłukiem >Miej swoje "mądrości" na temat poważnej choroby, że to słabość i bycie ciotą co "nie potrafi się ogarnąć" >@Cahan ci mówi o faktach, że to również problemy z funkcjonowaniem neuronów w mózgu >"być może, nie znam się" Śmieszne, albo wręcz żałosne. Przez takie rakowiska i Januszy Medycyny depresja jest tematem tabu i wiele osób nie chce się otwierać przed innymi i pokazywać, że mają problem. A to tylko pogarsza stan zdrowia takiej osoby i tylko przybliża do najgorszego. Ale no tak, bo przecież wystarczy wyjść z domu, zaruchać, przytulić drzewo i wziąć się w garść. W końcu choroba psychiczna nie istnieje, to tylko od dobrobytu się ludziom przewraca.
  1 point
 26. Bo przychodził na meety w Trójmieście (widziałem go ostatnio na świątecznym parę tygodni temu), dodatkowo był to najlepszy przyjaciel mojego przyjaciela.
  1 point
 27. Depresja to straszne gówno, leczona farmakologicznie szczególnie, to już oznacza, że mówimy o chorobie mogącej być śmiertelną. To stan kiedy nie potrafisz w żaden sposób odczuwać pozytywnych bodźców, nawet kiedy jesteś świadomy, że przecież teraz powinieneś teraz np. cieszyć się. Po prostu - choroba duszy, podświadomości. Drugi częsty skutek depresji to egocentryzm. Człowiek w takim stanie niestety mniej zwraca uwagę na innych ludzi, to czy dany czyn może krzywdzić drugą osobę. Tym samym może dochodzić do manipulacji, szantażu emocjonalnego, czy chociażby samobójstwa, które przecież też w jakiś sposób odbija się na innych. To nie jest wina tej osoby, to wina choroby. To jak obwiniać chorego na alzheimera, że rani rodzinę. Dlatego jedynie co można zrobić to współczuć, kierować taką osobę na stronę prawdy (ale nie na zasadzie "inni mają gorzej", bo chociaż to jest prawda faktycznie, to gówno daje taka "rada"), no i przede wszystkim zabezpieczyć własne zdrowie. To wszystko. Sam męczę się z tą chorobą od kilku lat, leczenie wspierane farmakologicznie i psychoterapia. Poczułem na własnej skórze jak to jest kiedy czujesz się jak skończona szmata, kiedy egocentrycznie robisz rzeczy które później przynoszą zły efekt, kiedy już nie wiesz kompletnie co robić z tym wszystkim, bo widzisz wszystko w ciemnych barwach. Nie życzę tego nikomu.
  1 point
 28. Legio Umbrae (po łacinie: legion cieni). Łacina to język dla wielu niejasny, bo po prostu nie jest dzisiaj używany w codzienności, a najwyżej w pracach naukowych, albo dokumentach. W przypadku wyżej wspomnianej armii, nazwa w tym języku podkreśla pochodzenie z zamierzchłych czasów. No i, tak dla odmiany, nie jest żartobliwa. Ew. wersja hiszpańska - la Legion de las Sombras. Czemu? Bo "sombra" to po hiszpańsku "cień".
  1 point
 29. Od 30 stycznia 16:00 do 31 stycznia 12:00 (Czas może się skrócić lub wydłużyć) forum będzie tymczasowo wyłączone ze względu na przerwę techniczną. W tym czasie oprócz czysto technicznych aspektów, zostanie również dokonana redukcja działów, o czym pisaliśmy Tutaj.
  1 point
 30. Rozpoczynamy nabór na opiekunów działów, które powracają. Jak obiecaliśmy w wynikach ankiety, powracają działy Mane 6, księżniczek, Discorda, Vinyl i Octavii, Lyry i Bon Bon oraz CMC. Zanim jednak do tego dojdzie, chcemy najpierw rozpocząć nabór na opiekunów w/w działów. Tak więc - o to i jest! Wybieramy po dwoch opiekunów na jeden dział. Jak wspomniano wcześniej, nie będą to awatarzy i regenci, a po prostu opiekunowie działu. Obie osoby będą wobec siebie równi. Zasady są proste: Priorytet mają osoby, które wcześniej opiekowały się działem w sposób dobry jako awatar/regent. Aby zgłosić swoją kandydaturę, wystarczy wysłać mi (lub innemu administratorowi) prywatną wiadomość z podaniem. W wiadomości należy określić takie rzeczy jak oczywiście dział do jakiego kandydujesz, swoje propozycje na rozwój oraz dlaczego akurat Ty powinieneś/powinnaś zostać opiekunem. Można również podawać osobę z którą chcialoby się wspołpracować.
  1 point
 31. Podsumowanie ankiety nt. MLPPolska Słowem wstępu Nieźle, nie spodziewałem się takiej aktywności w ankiecie. Na ten moment aż 230 osób odpowiedziało na nasze pytania! To super, bardzo się cieszę, że tylu osobom zależy na tym by forum wyglądało jak najlepiej. Wierzę jednocześnie, że uda nam się zadowolić jak największą grupę ludzi. W końcu to Wy jesteście najważniejszą cegiełką naszej małej społeczności. My - administracja, moderacja - jesteśmy tylko od pilnowania porządku oraz wprowadzania zmian na forum, specjalnie dla Was. Takie zainteresowanie ankietą sprawia, iż mam bardzo pozytywne przemyślenia. Myślę, że nasze forum jeszcze pożyje parę dobrych lat, a dodatkowo stwierdzam, że duże znaczenie ma dla nas zdanie użytkowników, również tych byłych z różnych powodów. Stąd też chciałbym poinformować, że to nie będzie ostatnia taka ankieta! Za jakiś czas również taką zrobimy, po to aby sprawdzić czy podobają Wam się zmiany jakie chcemy wprowadzić, bazując przede wszystkim na wynikach ankiety. Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy przedstawili swoją opinię w ankiecie. Jestem w Was naprawdę dumny /][\ <3! Techniczny zarys forum w przyszłości Jak już wspomniałem dość dawno, najważniejszą zmianą w forum pod kątem technicznym będzie zmiana silnika z IPS Community Suite 4 na MyBB. Chociaż słyszałem wiele informacji, że to jest krok w wstecz, ponieważ przechodzimy na mniej rozbudowany silnik, są wokół tego powody. I to co najmniej kilka. Zmiana silnika forum to przede wszystkim odgłos z naszej strony, odpowiedź na wiele próśb i zażaleń wobec aktualnego. Nie chcecie takiego rozbudowanego kolosa jakim jest IPS4. Ma dużo funkcji, które nie są używane, pojawiają się różne błędy ponieważ to dość młoda wersja po znacznej aktualizacji z IP.Board 3 (chociaż przyznam, że jest ich coraz mniej). Czasem można odnieść wrażenie ciężkości tego wszystkiego, co jest prawdą - ten silnik jest ciężki, jednak usprawiedliwia to swoimi możliwościami. Wszystkich możliwości nie jestem w stanie wykorzystać, chociaż są rzeczy za którymi będę tęsknić, jako administrator. MyBB był u nas od samego początku istnienia forum. Bardzo lubię ten silnik, spędziłem przy nim wiele lat, najpierw jako użytkownik, potem administrator, a jeszcze później jako programista. Mam wielki sentyment do niego. I chociaż jestem w stanie bez problemu wymienić kilka wad pod kątem zarówno wizualnym, jak i technicznym czy nawet patrząc czasem niezbyt przychylnie na twórców silnika, po prostu go lubię. Mając takie doświadczenie przy tworzeniu na MyBB (dla niewtajemniczonych dodam iż jestem developerem na największym polskim forum MyBB, mybboard.pl), jestem w stanie z niego wyciągnąć dużo, powiedziałbym, że nawet jeszcze więcej niż z IPS, z którym styczność mam praktycznie od tylko roku. Wprowadzę tyle ułatwień, ulepszeń ile się da, aby forum działało jak najlepiej. Wiele możliwości których nie ma wprowadzę. Wszystko to będzie dodatkowo darmowe i dla wszystkich, tak aby nawet inni - nie mający styczności z MLPPolska - mogli wykorzystać je u siebie i ulepszać. Jakie są plany na najbliższy okres? Najważniejszy jest konwerter z IPS4 na MyBB. Aktualny oficjalny jest w wersji alpha, przez co zmiana silnika nie może przejść tak łatwo. Psuje posty, nie działają emotikony, załączniki i wiele innych. Dodatkowo oficjalny konwerter nie przeniósłby elementów jakie są w IPS, a nie ma ich domyślnie w MyBB jak np. spoilery. Jest też strasznie wolny, migracja całego forum takich rozmiarów jak nasze, zajęłaby nawet kilkanaście godzin. Stąd decyzja o stworzeniu nowego konwertera, który nie będzie miał takich wad jak te w oficjalnym. Jest on dodatkowo pisany nie tylko przeze mnie, a przez ekipę programistów z MyBBoard.pl, co dodatkowo ułatwia i przyśpiesza pracę nad nim. Oczywiście z tego też powodu zostanie on udostępniony nie pod naszym sztandarem, a MyBB PL (w sumie to byłoby to naprawdę dziwne gdyby konwerter silników forów pojawił się od twórców forum dla fanów kucyków). Następne w etapie przedprzejściowym będzie przygotowanie tego co jest aktualnie w IPS4, a nie ma domyślnie w MyBB. Pluginy jakie nie istnieją w ogóle, zostaną napisane przeze mnie. Te, które już są, oczywiście nie będą musiały być tworzone od zera, no chyba, że naprawdę będą kiepskiej jakości. Później zajmiemy się stworzeniem stylu dla nowego forum. Projekt graficzny już jest gotowy i tylko czeka na wdrożenie. Wygląd Wygląd forum jest chyba jednym z najważniejszych rzeczy dla potencjalnego nowego użytkownika. Przecież raczej mało kto będzie chciał się rejestrować jeśli będzie on po prostu brzydki. Czy aktualny taki jest? Cóż, odniosę się do wyników ankiety (wreszcie!): Jak widzicie, wywnioskować można iż jest dobrze, ale szału nie ma. Chcecie by forum wyglądało kucykowo, tak aby się wyróżniało spośród innych forów niezwiązanych w ogóle z nami. Stąd też nowy styl dla MyBB będzie kucykowy, naprawdę! Nie tylko góra będzie przedstawiała postać z serialu, tak jak to jest teraz. No i zapewniam Was, że nie przejdziemy z jednej skrajności na drugą, raczej zrobimy tak, że będzie to dodatek stylistyczny, który urozmaici całość. Pojawi się rownież czarny (nie ciemny, czarny!) styl, ponieważ wiem, że wielu z Was o tym marzy. Myślimy też o lekkiej zmianie logo na górze strony. Wróci tablica ogłoszeń z przed IPS4! Tak, dokładnie ta z tłem i treścią ogłoszenia. Chcemy też wziąć pod uwagę partnerów forum, dlatego na ten moment już rozmawiam z ekipą Radia Pie, aby nad shoutboxem był player do streamu, tak jak to było wcześniej. Myślę, że w tej kwestii jeszcze klamka nie zapadła i dlatego Drodzy partnerzy forum, jeśli macie jakieś propozycje - zapraszam na PW. Pokażmy, że jesteśmy razem, a nie osobno z taką samą tematyką! Kondycja forum na przestrzeni lat W ankiecie odpowiedzieliście następująco. Połowa z Was ma pozytywne odczucia co do forum, reszcie czegoś brakuje. Oprócz tego w połowie uważacie iż rok temu było dobrze, a teraz coś się zmieniło na gorsze. Tak więc można powiedzieć, że zdania są podzielone i można się podzielić na dwa fronty. To trudne wyzwanie dla nas, ponieważ ciężko będzie zadowolić dwie strony jednocześnie. Ale nie jest jeszcze tak tragicznie, myślę, że da się to wszystko mimo wszystko połączyć. Co proponujemy to przede wszystkim powrót działów Mane 6 i działów Celestii i Luny. Zdecydowana większość z Was jest za tym, więc tak zrobimy. Chcielibyście aby działy kucykowe nadal widniały, tak jak to było wcześniej. Wyniki ankiety: Tutaj niestety musimy wziąć pod uwagę iż może dojść do czegoś podobnego co było wcześniej, czyli braku aktywności w tych działach. Musimy jeszcze przemyśleć co zrobimy z resztą działów postaci. Prawdopodobnie wrócą działy Discorda, Vinyl i Octavii, Lyry i Bon Bon oraz CMC. Przywrócone działy przejdą gruntowne porządki. Wiele tematów, które już dawno przestały być aktywne, zostaną w archiwum (tutaj aż 78% użytkowników tak wybrało, co oczywiście sprawia, że to jedyna opcja jaką wybieramy). Najpierw dojdzie do naboru na opiekunów działów. Potem, jeśli cała kadra zostanie już wybrana - razem z nią zdecydujemy co zostawić, a co usunąć. Jeśli chodzi o powrót poprzedniej kadry. Awatarzy i regenci, który dobrze zarządzali wcześniej działem, będą mieli priorytet przy naborze. Ten na pewno będzie chociaż przy niektórych działach, ze względu na to, że niektórzy po prostu odeszli już z forum. Nie powróci ranga awatara i regenta, będzie tylko jedna - opiekun działu. Obie osoby będą na równi jeśli chodzi o prawa i obowiązki co do zarządzanego działu. Działy z sesjami, fanfikami oraz z offtopem są według Was dobre i nie należy z nimi nic robić. Okej, nie ma problemu. Dobra robota, opiekunowie tych działów! Administracja i Moderacja forum Łał, tutaj to aż mnie zdziwiliście. Do mnie i to administratorów wspierających nie macie praktycznie żadnych zastrzeżeń, dziękuję za zaufanie! To naprawdę motywuje do lepszej i efektywniejszej pracy. Ale to nic, teraz moderacja! Tutaj bylem pewny, że większość będzie przeciwko moderatorom, bo w końcu to zawsze im się obrywało, poza tym to oni najczęściej są w konflikcie z użytkownikami. Pozwólcie, że zamiast komentować to, po prostu pokażę Wam wynik ankiety: Drodzy moderatorzy, gratuluję Wam! Użytkownicy naprawdę doceniają waszą pracę i rozumieją to co dla nich robicie! Dodatki i podserwisy Chcecie aby forum się rozwijało, ale w odpowiedniej kolejności. Najpierw zająć się sprawami kluczowymi jak np. migracja na MyBB. Okej, rozumiem i popieram! Lubicie też kiedy dodajemy nowe funkcje do forum, najbardziej wyczekujecie MLPFiction oraz mobilnej aplikacji. Zajmiemy się tym najszybciej jak się da . Inne elementy wprowadzimy natomiast później, możliwe, że przy wprowadzeniu nowego silnika. Inne Tutaj chciałbym przedstawić swoje reflekcje i propozycje co do forum, nie zostały one przedstawione w ankiecie, jednak sądzę, że warto o nich wspomnieć. Nagrody, konkursy… pamiętacie je jeszcze? Pamiętam, że jeden z najlepszych i najoryginalniejszych konkursów jaki mieliśmy na forum to konkurs kulinarny z okazji dnia Derpy. Użytkownicy piekli ciastka z tej okazji, a nagrodą główną była pluszowa Derpy. To było świetne i do dzisiaj wspominam ten konkurs jako najlepszy jaki zorganizowaliśmy. Chcemy do tego wrócić. Wrócą konkursy z nagrodami (nie tylko jako nagroda w profilu użytkownika, nagrody rzeczowe rownież!), postaramy się zrobić ich najwięcej jak się da i na ile pozwala nam nasza kieszeń. Będę też poszukiwał sponsora nagród (jeśli nim chcesz być, zapraszam serdecznie na PW!). Chcę wprowadzić też fajne elementy do forum, takie małe dodatki, które niby nic nie znaczą, ale potrafią być po prostu miłe, albo ciekawe. Pamiętacie komiks powitalny po rejestracji? Wróci! Pojawi się też dodatkowa interaktywna podstrona „Świat MLP”, z przedstawieniem wszystkich postaci oraz odpowiednimi linkami, np. do tematu z galerią, no i przede wszystkim do działu. Fajny pomysł? Kończąc już Uff, to już koniec tej ogromnej ściany tekstu. Naprawdę chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyłączają się do rozwoju forum. Opiekunom Działu, Moderatorom, Grafikowi, Administratorom wspierającym i całej reszcie naszej ekipy. Dziękuję też tym, którzy piszą do mnie na PW ze swoimi propozycjami a nawet chęciami pomocy, to naprawdę miłe i podnosi na duchu. Przede wszystkim dzięki dla @The Silver Cheese za pomysł z ankietą, to był dobry pomysł! No i przede wszystkim Wy, Drodzy użytkownicy. Pokazujecie, że nadal chcecie być w naszej społeczności, dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za waszą aktywność, rady, propozycje i zastrzeżenia.
  1 point
 32. Szybki screenshot z postępu nad nowym stylem: - Dodałem jaśniejsze tło, prawdopodobnie zostanie dodana jeszcze jakaś grafika, jak w jednym z naszych poprzednich stylów - Próbowałem dodać "zółtawe" tło zawartości zamiast białego, ale uwierzcie mi, że żaden nie pasował. Wyglądało to po prostu brzydko - Dodałem efekt cienia do paru elementów jak kategorie, shoutbox itd. Myślę, że bardzo ładnie to wygląda i dodaje taki efekt 3D - Lekkie poprawki kolorystyczne
  1 point
 33. Rozumiem, wezmę to pod uwagę
  1 point
 34. Co do wyglądu: SoWd2Vb.jpg Wstępna koncepcja
  1 point
 35. Ankieta była udostępniona w wielu miejscach, nie tylko na forum, tak aby mogli odpowiedzieć rownież byli użytkownicy
  1 point
 36. Drodzy fani kolorowych salcesonów! Nadszedł czas aby obejść się smakiem jeśli chodzi o nową figurkę/pluszaka/przypinkę i wspomóc charytatywnie kogoś kto naprawdę bardzo potrzebuje pomocy. Pola choruje na raka prawego oka i aby go wyleczyć musi skorzystać z pomocy specjalisty w USA. Kwota leczenia nie jest mała, bo to aż 1 500 000 zł, dodatkowo musi ona zostać zebrana w ciągu 2 tygodni. Ale wierzę w to, że siła internetu znowu sprawi, że dziewczynka jeszcze obejrzy 6 sezon kucyków! Dlatego też prosiłbym wszystkich dorosłych, pracujących Bronies o wsparcie Poli poprzez przelanie symbolicznego 10zł na konto fundacji. Jeśli nie jesteś w stanie, nic nie szkodzi! Możesz zawsze udostępnić ten post dalej. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba” Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “435 pomoc w leczeniu Poli Zabierzowskiej” Adres do strony: http://okopoli.pl Wpis na fanpage'u: https://web.facebook.com/MLPPolska/posts/984754131618266 Wpis na FGE: http://www.fge.com.pl/2016/03/ratujmy-oko-poli.html#more
  1 point
 37. Długo się zastanawiałem czy nie napisać takiego tematu, ale zostałem do tego zmuszony z powodu coraz większego nawału pseudokrytyki i narzekań. No to do dzieła. Od czasu aktualizacji forum do nowej wersji silnika przepłynęło przez nie wiele błędów, niedoróbek, zmian i wiele innych niechcianych rzeczy. To całkowicie normalne i do przewidzenia przy tak wielu zmianach, spodziewałem się tego. Jednak zawsze taka zmiana przynosi też wiele korzyści, a przyzwyczajenie się i dopieszczenie do końca całego systemu powinno spowodować iż będzie ostatecznie po prostu lepiej. Tak też planowałem od samego początku. Spodziewałem się również tej negatywnej strony i starałem się odpowiednio do niej zdystansować, jednak owóż nie było to widocznie takie proste. W tej chwili pracuję przy forum od strony technicznej całkiem sam. Opłacam serwer samemu z własnej kieszeni, w wolnych chwilach, po pracy, zajmę się dopieszczaniem forum. To nie jest zawsze łatwa praca, tym bardziej kiedy pojawiają się jakieś błędy i przede wszystkim własne zmęczenie całym dniem. Owszem mogę się tym zająć też w weekend, ale mogę też zająć się sobą, pojechać gdzieś, wyjść na browara do pubu itd. Generalnie rzecz biorąc mam swoje życie, w którym forum nie jest w jakimś jego centrum (Tym bardziej, że jeszcze muszę borykać się z chorobą). Ale próbuję też jakoś nie zaniedbywać prac tutaj. Tak, można narzekać, że tu Shoutboxa długo nie było, że tu znowu jakiś bug znaleziono, itd. Ale czy mieć mi za złe to? Naprawdę to musi być szczyt bezczelności i braku siódmej klepki by pracę jednego człowieka za przeproszeniem zlewać ciepłym moczem. Do czego zmierzam: Moim celem nie jest zbudowanie fałszywej atmosfery, a żeby wszystko tutaj miało wydawać się perfekcyjne i nieskazitelne. Daleko forum takiego czegoś, a mi do takiego żądania. Chciałbym po prostu aby każdy zrozumiał, że praca administratora to nie jest jedynie zabawa w panelu i pstryk już działa. Potrafi być naprawdę męcząca i trudna. A mi naprawdę nie chce się dodatkowo męczyć z tym, że ktoś tutaj bawi się w konkurencję, że dla kogoś znowu coś zepsułem itd. To nie na moje nerwy, dajcie spokój, naprawdę. Szanujmy się, a wszyscy będziemy zadowoleni. Proszę też o cierpliwość i zrozumienie, bo naprawdę sam fakt, że muszę pisać takie tematy mocno oddala nas od ukończenia prac nad forum.
  1 point
 38. No co Ty, umiem odróżnić konstruktywną krytykę od hejtu
  1 point
 39. @Ravin Zawsze przed jakąś większą zmianą wykonujemy testy, co jest w miarę rozsądną rzeczą zważywszy na fakt, że forum jest po prostu duże i w przypadku kiedy coś padnie to spowoduje to problemy z dostępnością. Przyznaję się bez bicia, że jeśli chodzi o aktualizację do 4.1.x to zrobiłem to na "hurra" bez spojrzenia na zmiany jakie tam się pojawiły. A było ich dużo (no może nie tak jak przy 4.0, ale nadal), chociażby ulepszenie powiadomienia, menu głównego itd, W tej chwili wprowadzam natychmiast aktualizacje silnika jeśli są one ważne (np. dotyczą zabezpieczeń) lub małe i nic zbytnio się nie musi stać. Jeśli chodzi o zmianę z 3.6.x na 4.x to trochę nas pogoniła zmiana serwera, dlatego w tym wypadku zrobiliśmy aktualizację trochę szybciej, chociaż nie było gotowego np. Shoutboxa. Ale nie oznacza to, że zrobiono ją bez żadnych testów. Potem dodatkowo podjąłem pracę, co spowolniło przepisanie modyfikacji i przyznaję, że teraz nie mam tak dużo czasu jak wcześniej. Chociaż się staram jak mogę. @Ścierwisław Wszechmogący kiepski argument, ponieważ na starszym silniku było kilka niedociągnięć i błędów jakie zostały naprawione tutaj. Mam tutaj na myśli wołanie użytkownika, cytowanie selektywne, ogólna prędkość działania itd.
  1 point
 40. Z powodu ostatnio dość dużego zainteresowania tematem mobilnej wersji Shoutboxa, postanowiliśmy coś zrobić w tym kierunku. Na ten moment zbieramy informacje na temat tego co użytkownicy potrzebują, na jaką platformę mielibyśmy stworzyć aplikację na początek itd. Dlatego osoby zainteresowane odsyłam do Formularza na tej stronie
  1 point
 41. Na razie pracujemy nad możliwością obsługi forum za pomocą zewnętrznej aplikacji, do tego tworzymy takie API: https://github.com/MLPPolska/IPB-API.JS
  1 point
 42. Ważna informacja Osoby zainteresowane mobilnym shoutboxem oraz pracujące na systemie Android prosimy o wypełnienie dodatkowo tego formularza: https://docs.google.com/forms/d/1QOz-HlU-xlRmkQqPZ--Dfbg8BWYwQgdeHDr6-tlJuJ4/viewform Chcemy mieć pewność, że aplikacja będzie jak najbardziej targetowana i nie będzie takiego wypadku gdzie np. nie zadziała z powodu zbyt starej wersji systemu.
  1 point
 43. FirefoxOS to HTML5, będzie wersja wraz z nowym theme forum.
  1 point
 44. Wybaczcie mi taki poślizg, ale niestety jest to związane ze sprawami prywatnymi :I Jednak żeby udowodnić, że jakieś prace trwają: PS. Java to rak.
  1 point
 45. Jeśli wszystko będzie ok to wraz z początkiem nowego roku (ewentualnie z drobnym poślizgiem) będzie mobilny SB.
  1 point
 46. Jak będziecie jojczeć to w ogóle nie będzie.
  1 point
 47. Myślę, że tydzień wystarczy. Ogółem z formularza skorzystały 33 osoby. Podsumowanie: Platformy mobilne używane przez użytkowników: Android (22 osoby, ~67%) Windows Phone (4 osoby, ~12%) iOS (3 osoby, ~9%) Symbian (2 osoby, ~6%) BlackBerry OS (1 osoba, ~3%) Inne platformy: Firefox OS (To nie ja) Na takich urządzeniach korzystałbyś z mobilnego Shoutboxa: Smartfon: 29 osób Tablet: 12 osób Desktop*: 12 osób * - Zapomniałem tutaj wspomnieć, jako desktop miałem na myśli aplikację działającą pod Windows 8 w Modern UI. To to samo do "Windows Phone" w pytaniu powyżej. Które elementy powinny znaleźć się w aplikacji: Powiadomienie o nowej prywatnej wiadomości na SB: 25 osób Historia Shoutboxa: 21 osób Działanie w tle: 21 osób Informacje o użytkowniku (Grupa, awatar, reputacja, ilość postów itd.): 19 osób Opcje dla moderatorów: 11 osób Inne propozycje: Możliwość wyłączenia emotikon, lista emotikon 17 osób (52%) zapewniło chęć dostępu do zamkniętych Beta-Testów. To na razie tyle. Wkrótce nowe informacje dotyczące mobilnego Shoutboxa!
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...