Skocz do zawartości

Torrronto

Brony
  • Zawartość

    127
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Torrronto

  1. 1. Szczerze ? Wszystkie odcinki z nią są fajne ^^

    2. Oh My Gosh, Oh My Gosh, Oh My Gosh !!

    3. Wzięcie pod swe skrzydła jej małej fanki Scootalo, podoba mi się że traktuje ją jak siostrę... sam bym chciał być jej bratem chociaż ;_;

    4. At the Gala (jej moment w którym śpiewa, Anielski głos...)

  2. Ja dowiedziałem się że księżniczka pięknie śpiewa, co do Twilight, wątpię by była jej rodziną, wydaje mi się że Twi studiując magię i posiadając tak obszerną wiedzę na jej temat, można powiedzieć "Ewoluowała" na miano Alicorna a Celestia miała obowiązek takiegoż jednorożca mianować, ogólnie myślę że to wszystko przez wiedzę Twilight.

  3. Kamil – imię męskie oznaczające po arabsku "w całości", "kompletny", także: "doskonały".

    Imię to pochodzi od rzymskiego znanego rodu Camillii (wielu naukowców tłumaczy je z łaciny jako "pomocnik kapłana" bądź "zrodzony z wolnych rodziców", "szlachetny chłopiec"). Żeńskim odpowiednikiem imienia Kamil jest Kamila.

    Kamil imieniny obchodzi: 17 stycznia, 14 lipca (dawniej 18 lipca – data ta stanowiła wspomnienie św. Kamila de Lellis, później przesuniętego na 14 lipca), 15 września oraz 25 września.

    Imię "Kamil" za granicą brzmi Camillo (w językach zachodnioeuropejskich oraz w języku łacińskim), Camille (jęz. francuski),

    Jestem idiotą a nie "w całości, kompletny, doskonały" -.-

  4. Jakie te wasze bronie mają małe Kalibry :ming:

    Ja osobiście wolę :

    dora.jpg

    Działo Kolejowe "Dora"

    Kaliber - 802 mm

    Długość lufy - 32,48 m (40,6 kalibrów)

    Donośność - 47-50 km

    Teraz Trochę Historii:

    80 cm K (E) "Schwerer Gustav" (Ciężki Gustaw; przez żołnierzy nazwane "Dora") – niemieckie działo kolejowe kalibru 802 mm.

    Prace nad Dorą rozpoczęły się w 1935 roku. Ich inicjatorem był Adolf Hitler. W zakładach Kruppa rozpoczęto w tym roku studia nad możliwością skonstruowania działa o donośności 34-45 km, którego pociski byłyby zdolne przebić ściany żelbetowe o grubości 7 m i płyty stalowe o grubości 1 m. Pod kierownictwem szefa działu konstrukcyjnego koncernu Kruppa, dr inż. Ericha Müllera, przeprowadzono obliczenia właściwości balistycznych dział kalibru 700, 800 i 1000 mm. W marcu 1936 roku Hitler wydał polecenie rozpoczęcia prac nad działem, które określano jako Maginot-Linien-Bezwinger. Na początku 1937 roku przedstawiono wojskowym projekt wstępny działa. Został on opracowany w ramach tzw. Sofort-Programm – szybkich prac, zmierzających do opracowania projektów nowoczesnej artylerii kolejowej. Wtedy to opracowano m.in. działa 150 mm, 170 mm, 200 mm, 240 mm, 280 mm. Pierwotne działo 800 mm miało być przeznaczone do niszczenia umocnień Linii Maginota. Minęła jednak kampania w Polsce, rozpoczęła się kampania na zachodzie Europy, a przedłużające się prace nad projektem o dużej trudności opóźniły wyprodukowanie działa. Ostatecznie nie użyto go podczas kampanii we Francji. Działo było gotowe dopiero w 1942 r. Było ono prezentem od Gustava Kruppa dla Adolfa Hitlera, który w dowód wdzięczności i na cześć Gustava Kruppa nadał działu nazwę Gustav.

    Dane taktyczno-techniczne:

    Kaliber: 800 mm

    Masa:

    działa na stanowisku bojowym: 350 000 kg

    całkowita działa wraz z lawetą i zespołem platform kolejowych: 1 350 000 kg

    Długość lufy: 32,48 m (40,6 kalibrów)

    Długość pomiędzy buforami: 42,976 m

    Kąt podniesienia: +10° do +65°

    Poziomy kąt ostrzału: 0°

    Pocisk:

    Masa pocisku: 4800 kg i 7100 kg

    Prędkość początkowa pocisku: 710-820 m/s

    Siła przebicia materiałów o grubości:

    stalowy pancerz: 1 m

    żelbet: 8 m

    ziemia: 32 m

    Maksymalna donośność: 47-50 km

    Obsługa (wraz z ochroną policyjną i obroną przeciwlotniczą): ok. 5000 osób (w tym 500 artylerzystów)

×
×
  • Utwórz nowe...