D.E.F.S

Brony
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

833 Equestriańska Legenda

About D.E.F.S

 • Rank
  Czarny Pegaz Wędrowiec
 • Birthday February 13

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Trodsdale/Equestria
 • Ulubiona postać
  Applejack
  Rarity
  Księżniczka Luna
  Scootaloo
  Fluttershy

Recent Profile Visitors

8,440 profile views
 1. D.E.F.S

  Julian Tuwim, ale bez kontekstu
 2. Panie @Hoffman, nie jestem w stanie opisać mojej euforii po przeczytaniu komentarzy. Formę postaram się poprawić. Śpieszę zatem z wyjaśnieniem pewnej kwestii. Postać samej Diany, jako klaczy wędrującej między wymiarami, pojawił się już w kilku fanfikach. Przytoczę choćby dwa, które były przez pana komentowane. Wrota Światów: Po drugiej stronie lustra. Przy końcówce mamy motyw drugiej Pinkie Pie, która otwarcie mówi o podróżach w czasoprzestrzeni. Byla tam przez cały czas i pilnowała "od kuchi" aby czarny pegaz nie doprowadził do katastrofy Tak, to ta sama postać. Diana. Tajemnica Lodowca: Miasto Umarlych Po upadku w przepaść, Lavender Craft odnajduje broń palną, pustą fiolkę po eliksirze i list z podpisem "Twoja Nieznajoma Przyjaciółka Diana" chwilę potem widzimy scenę ze sznurkiem i dzwoniącym telefonem komórkowym znikającym później w ścianie. Tak, to ślady bytności Diany z "Kronik" Jest jeszcze seria Obecność Tam mamy typowe tcb. Pierwsze spotkanie człowieka z kucem. W sequelu Diana wraca do świata ludzi wehikułem czasu z "powrotu do przyszłosci" i zabiera człowieka w podróż. Wcześniej wspomina człowiekowi wydarzenia z Tajemnicy Lodowca. Pinkie Pie ma ukazać się, jeszcze w kilku uniwersach/opowiadaniach. Kiedyś chciałem napisać opowiadanie, mające być początkiem przygody Pinkie Pie. Do głowy przychodziły mi naprawdę absurdalne pomysły. Zabawa forumowa Samhain dała światełko nadzieji. Bralem w niej czynny udział i polowalem na czarownice pod postacią Diany (tylko do momentu spalenia Fluttershy). Zapewne w archiwach znajdzie się fragment rozmowy dwóch PP. Potem pojawił się konkurs na sequel. Uznałem to za znak, aby początek Diany wcześniej wspomniany, napisać. Tak powstało oto powyższe opowiadane, które otrzyma swój prequel i dwa sequele. Najpierw uporam się z ostatnią częścią Azumi, która bezpośrednio ma wprowadzić nas w uniwersum "Samhain" . Ps: Terminator, Powrót do Przyszłości i Park Jurajski 3 (scena wystraszenia gada granatami dymnymi) nie pojawiły się przypadkiem. Uznalem, że skoro serial oficjalnie daje nam takie smaczki, to dlaczego by nie spróbować. Ps numer 2. Scena ze śpiewem Diany, była inspirowana trailerami horrorów, gdzie na ekranie mamy wykrzywione paskudy, gore, upiorną muzykę i śmiech lub śpiew dziewczynki, który z czasem cichnie. Sama ta scena pojawiła się jako pierwsza i na niej zbudowałem resztę. Dziękuję Ci z całego serca, za opinię i za wiarę
 3. D.E.F.S

  984. Podróżował w czasie i przypadkiem zabił pradziadka. Wymazało go z historii świata.
 4. MY LITTLE PONY SEZON DZIESIĄTY!

   

  Hej znalazłem petycję do hasbro w sprawie kontynuacji mlp. Szczegóły znajdziecie w linku poniżej

   

  http://chng.it/8HRrkCF2xz

   

  Możemy zmienić bieg historii :)

  1. Show previous comments  5 more
  2. PervKapitan

   PervKapitan

   Akurat słaby przykład, Triste, bo wielu pełnoletnich fanów kupiło zabawki i to nie jedną :drurrp:

  3. Starlight Sparkle

   Starlight Sparkle

   Ja nie mówię, że w to wierzę... że to zadziała czy odniesie sukces, bo nikt się takimi petycjami na dobrą sprawę nie przejmuje. Dla zabawy można to zaliczyć i zobaczyć czy będzie, jakakolwiek reakcja ze strony Hasbro, aczkolwiek szczerze wątpię i tutaj się zgadzam z Tristem, że to nic nie da... choć cuda się zdarzają.

   Jednak pobawić się można i spróbować... próba nie strzelba i jak coś, to nie wypali. :dunno:

  4. PervKapitan

   PervKapitan

   Jak się nic nie zrobi to na pewno się nie uda, jak się zrobi to niewiadomo jak mała szansa, ale jest.

   Aczkolwiek jak mówiłam - ja tam czekam na nową generację i cieszę się, że obecna się kończy. Nasz fandom ogromnie boi się jakichkolwiek zmian, nie ma znaczenia czy wynikają z nich dobre czy złe rzeczy. Wystarczy sobie poprzypominać pewne odcinki... Jak Twilight została alikronem, jak Thorax dostał wylinki na imago, kiedy Starlight "dołączyła" do Mane6, otwarcie nowej szkoły, potencjalna reformacja Krysi... Większość negatywnie odebrana, często po czasie polubiona.

 5. D.E.F.S

  981. Urządził sobie maraton Mlp i obejrzał wszystkie odcinki jeden po drugim. Nie jadł, nie pił, nie odchodził od telewizora i padł.
 6. Witajcie moi drodzy. Dziś mam dla was trzecie opowiadanie z serii. Kroniki Azumi:Krąg. Jakimś cudem opowiadanie to zyskało drugie miejsce w ostatnim zebrzym konkursie. Zapraszam do lektury. Część czwarta w trakcie produkcji
 7. Kiedy cię można dopaść?

   

 8. D.E.F.S

  975. Pracował przy reaktorze w Czarnobylu w dniu wybuchu.
 9. D.E.F.S

  Na początku chciałbym pogratulować @Malvagio i @kaputo. Stanąć na podium z wami to istny zaszczyt. Gratuluję też tym, którzy dostali dyskwalifikację. Każdy z was wykonał kawał solidnej roboty i to wasze fiki powinny trafić na podium, nie moje bazgroły. Dziękuję jury za cierpliwość i surową, aczkolwiek sprawiedliwą ocenę. Więcej takich konkursów proszę. Człowiek przynajmniej dowie się o błędach i czegoś nauczmy, miast powielać te same błędy w kółko ( lub Krąg jak kto woli ) Przyznaję się bez bicia, że spartaczyłem sprawę. Z pokorą przyjmuję ocenę fanfika i już spieszę z wyjaśnieniami. Przede wszystkim wezmę to do serca i przeczytam wskazany artykuł w celu reperacji stylistyki i innych wszelakich błędów w tym i każdym następnym fiku. Fabuła. Motyw starej księgi nie miał być rozwinięty. Ona miała tylko się pojawić jako easter egg. Owszem ma siedem pieczęci, gdyż Krąg jest pierwszym (chronologicznie) fanfikiem większej serii (Kroniki Azumi/Diany) mającej mieć 7 części łącznie (cztery gotowe), a o księdze będzie jeszcze mowa. Mała Azumi i Three Weed z wcześniejszego konkursu to ta sama osoba, w tym samym uniwersum. Pretoria też wystąpiła w poprzednim konkursie. Chciałem zabłysnąć czerwcami, ale owady i rośliny to nie mój konik. Mity, legendy to tak owszem. Ćóż, ciężko bedzie zaskoczyć osobę mającą botanikę w małym paluszku. I na koniec perełka. Musiałem przeczytać własne opowiadanie, by poszukać Gwiezdnych Wojen. Szczerze, nie planowałem cytować gwiezdnej sagi, a tu proszę. Zasada Dwóch. A film, jaki parafrazowałem (i od którego powstał podtytuł) to "10 000 BC" polecam gorąco. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, zaangażowanym w ten konkurs. Jestem bardzo szczęśliwy z drugiego miejsca, mimo iż zająłem je tylko dziełem przypadku.
 10.  

  mfROVuZLTianBgQx.jpg

  1. BiP

   BiP

   Zaczynałem na G1 ;)

  2. BiP

   BiP

   Btw. "Generation 1 My Little Ponies were made between 1982 and 1995"

   Czyli są  starsze o 7 lat ode mnie ;)

  3. D.E.F.S

   D.E.F.S

   Kiedy się urodzilem, mlp g1 miało już sześć lat. Pamiętam jak dziś. Mialem może 5 lat i stos kaset vhs z bajkami. Wśród tych kaset mialem "Escape from a Midnight Castle" i była to jedna z ulubionych opowiesci. Smoki, zamczyska, mrok. 

   .

   Kurła kiedyś to było...

 11. Fire czy ty sie w końcu odezwiesz?

   

  1. D.E.F.S

   D.E.F.S

   Jutro 15:30.

   Discord :)

  2. Virandel
  3. Virandel

   Virandel

   O ile to twoje konto jest wciąż aktywne

    

 12. D.E.F.S

  Broń Palna Lugia czy Ho-oh?