ZSRRKnight

Brony
 • Zawartość

  99
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

102 Wzorowa

5 obserwujących

O ZSRRKnight

 • Ranga
  Jestem pseudo
 • Urodziny 26 Maj

Kontakt

 • Strona www
  http://www.opowi.pl/profil/pan-buczybor/ | zsrrknight.deviantart.com

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Golub-Dobrzyń
 • Zainteresowania
  Kucyki (yay)
  Piłka nożna (truskawka na torcie!)
  Gry komputerowe (war, war never changes)
  Pisanie (czy pisanie to zainteresowanie?)
  ...and more!
 • Ulubiona postać
  Twily i Rarcia
  Starlight (głównie za genialny głos Kelly Sheridan)
  Great and Powerful Trixie!
  *ten kuc od haiku z s07e22*

Ostatnio na profilu byli

735 wyświetleń profilu
 1. no, na pewno jedna z ciekawszych i dynamiczniejszych postaci z MLP. Całkiem ją lubię, choć nie wielbię jak co niektóre postacie (Twilight!). Często też zdarza się, że nieco mnie irytuje swoim zachowaniem - lekkomyślnością, porywczością i "lojalnością" (na opak). Tak czy siak, Rainbow jest dla mnie dość neutralna i chyba taka zostanie (chyba, że stanie się z nią coś znaczącego w serialu).
 2. Micheal Bay byłby dumny...

   

 3. no, już miesiąc po premierze, więc czas na jakąś opinię czy cuś... Zacznę od największej wady - długości filmu. 99 minut to zdecydowanie za mało i film mógłby trwać z pół godziny dłużej. Akcja leci szybciej niż Rainbow po energetykach, przez co bohaterowie przeskakują z miejsca na miejsce i nie ma nawet czasu na jakieś luźniejsze rozmowy, budowanie relacji i takie tam... Wada numer 2 - kucyki wygrywają a nic nie tracą. eh, nawet w serialu już mnie to boli. Ciągle tłuką złych, zaprzyjaźniają się, a strat żadnych. Wiem, że to tylko bajka dla dzieci, ale przydałby się lekki dramatyzm. Wiecie, zwycięstwo wymaga poświęceń, a kucyki wygrywają bez poświęcania niczego. Dobra, zalet czas: Wielką zaletą jest grafika, kolorystyka i projekty lokacji. Wiadomo w serialu też są motywy steampunkowo/arcanepunkowe, ale zazwyczaj nie są jakoś eksponowane. Tymczasem w filmie są sterowce, miasta takie jak Klugetown (czy jak to się tam zwie) oraz całkiem klimatyczne stroje i projekty postaci. Kolorystyka też jest bardzo dobra. Dominują kolory zimne, szarości, brązy, błękity i w mój gust wygląda to fajnie. To wcale nie jest taka kolorowa bajka, a barwy często bywają mroczne. Przyznam, po zwiastunach trochę się obawiałem kolorów, ale po filmie rozwiały się wszelkie wątpliwości. Ani nie jest za ciemno, ani kolory nie są zbyt pastelowe (no może w Canterlocie są). Ogólnie wielki szacun dla osób odpowiadających za kolorystykę i lokacje - good job. Fabuła też jest całkiem niezła. Może niezbyt oryginalna, ale dobrze poprowadzona i dająca satysfakcję. Bohaterowie również są ciekawi, choć przydałoby się więcej czasu na rozbudowę ich charakterów, ale cóż... długość filmu. Bardzo dużym plusem jest muzyka. Ciekawe, wpadające w ucho piosenki (eh i tak ich już nie pamiętam). Dobre wokale (Emily Blunt!) i dobrze dobrane instrumenty. Oczywiście były piosenki słabsze i gorsze, ale całość wypada bardzo dobrze. Podsumowując, film, choć nie pozbawiony wad podobał mi się i nie żałuję czasu, który spędziłem na oglądanie go. Może nie zostanie w mojej pamięci na długo, ale przynajmniej dobrze się bawiłem przez 99 minut sobotniego poranka.
 4. Mógłbym zapytać, jakie konkretne? (o tytuły chodzi)
 5. no ta, urodzinki. Znaczy, najlepszego. Nie umiem za bardzo życzeń, ale co tam...

  Happy Birthday! :party:

 6. Błąd z okładki: "Co piszą zagranicą", winno być - "Co piszą za granicą". Zagranica - miejsce. Za granicą - czyli za granicą
 7. eh, chaotycznie nieco, ale jak najbardziej akceptowalne. No, historia ciekawa. Kuc ciekawy i dobrze, że to nie jest *kolejny-alicorno-księżniczka-cudak*. No, może cudak trochę jest, bo wygląd dość nietypowy. Tak czy siak, postać dobra. Ciao.
 8. Matula Rosja
 9. wąsy /lol, już chciałem pisać @ConQrM, żeby nie pisała posta pod postem, a to tylko @Lyokoheros (czemu wszyscy mają Sunset na awatarach?)/
 10. Na początek polecam tematy z off-topic: gry, zabawy i takie tam. Warto też zajrzeć do działów poświęconych postaciom. Na pewno warto przejrzeć aktualne dyskusje.