Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Ziemowit

Brony
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Ziemowit


 1. "Napoli, Napoli, humor ci spierdoli" 

  Liverpool przegrywa na własne życzenie. Mamy wyraźne problemy z ofensywą i teraz wychodzi na jaw, że potrzebujemy szerokiego składu, jeżeli chcemy o coś walczyć w Lidze Mistrzów. Real? Wciąż mają mocną ekipę. Nie zapominajmy o świetnej defensywie, bardzo ładnie gra Modrić, Bale, uruchomił się też Benzema, więc póki co muszą ogarnąć plagę kontuzji i wrócą do normalności. 


 2. Najpierw występy publiczne wiązały się ze stresem, lekkim przerażeniem. Na szczęście nauczyłem się trochę improwizować, starałem się czuć swobodniej. W sumie tremy już nie czułem, ani razu - a jeśli odczuwałem, to nie była ona wielka i byłem w stanie normalnie wystąpić, czy coś. Teraz lubię trochę przemawiać, trochę publicznie czytać, udzielać się w dysputach etc. Co do sposoby? Niestety, jestem bezradny, bo raczej całe poczucie stresu przed występami po prostu z czasem zniknęło. 

  • Upvote 1

 3. 2 minuty temu, Król Etirenus napisał:

   

  Pominę  tą kwestię, ponieważ po pierwsze czuję się nie zręcznie, a po drugie tekst już jest. Tylko mam problem z ze zmianą formatu (wcześniej (przy Glise 581 A/B) poszło mi bez kłopotu). Jak się uporam to udostępnianie link*. Pominę też kwestie relacji i punktów co do tekstu., gdyż  utwór umieściłem nie w celu oceny stylistycznej. Bardziej chodzi  mnie  wasza spostrzegawczość. Regulamin czytam stąd zaznaczyłem wcześniej, że staram się dostosowywać. To tak na marginesie.

   

  *ewentualnie mi ktoś pomoże (napiszę, że potrzebuję pomocy np przez PW).

  *niezręcznie

  Mi się wydaję, że trochę głupio wrzucać coś przed publikacją. Tak jak być pracował w cukierni, rozwiesił plakat z powiedzmy jakimś nowym ciastem, klient by o ciasto poprosił, a ty byś odpowiedział, że nie czytałeś jeszcze na nie przepisu. Naprawdę, takie tematy są zbędna i można się powstrzymać od publikacji, czegoś czego nie widać (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi. 

  • Upvote 1

 4. Liverpool, Napoli, PSG - definitywnie grupa śmierci. Atletico, Dortmund z Monaco też szykuje się ciekawie. Generalnie całe losowanie na plus i emocje będą. Kto wyjdzie? Za wcześnie na takie przewidywania, zwłaszcza, że w tych większych ligach za nami 3-4 kolejki. To zdecydowanie za mało, by cokolwiek typować, bo weźmy takie Atletico. W superpucharze grali super, teraz nagle w La Liga zaczynają się u nich problemy. Za 1-2 tygodnie będę mógł z przekonaniem stwierdzić kto przejdzie dalej. 

  • Upvote 1

 5. 1. I bardzo dobrze, tak należy robić.

  2. Jestem przeciw. Ludzie rodzą się z różnymi orientacjami, tak jest i będzie, ALE rodzimy się z jedną płcią i trzeba to zaakceptować. 

  3. Jak najbardziej słusznie. 

  4. Oczywiście jestem za. Co do adopcji dzieci - cóż, musimy stopniowo rozwijać społeczeństwo i nie możemy czemuś normalnemu powiedzieć "Nie", bo jakiś kretyn obrazi dziecko. Wobec takiej osoby muszą być wyciągnięte konsekwencje prawne. 

  5. Bardzo słusznie, nic dodać, nic ująć. 

  9. Racja

  10. Racja 

  13. Racja

  Pozbawiając praw osoby homoseksualne, dyskryminujemy drugiego człowieka. Takiego który może być sympatyczny, pomocny, porządny i uczciwy, tylko dlatego że lubuje się w innej płci niż my. Totalny bezsens, osoby obrażające homoseksualistów powinni odpowiadać za tym przed sądem, bo po prostu śmieci nie potrzebujemy w społeczeństwie. 

   

  Kompletnie nie toleruję zdania, że homoseksualizm jest obrzydliwy czy nienaturalny i dlatego nie powinien mieć miejsca. Jest to po prostu żenujące. 

  • Upvote 1
  • Like 1

 6. Super!

  Mam sobie takie marzenie, by zrobić na jakimś meecie prelkę o postrzeganie fandomu przez media, takie jak GW. Cóż, artykuły publikowane w internecie, to jednak co innego niż na papierze, bo na papierze clickbaitu nie zrobisz, a w interencie, często przed linkiem do artykułu, jest jakieś zdjęcie pokazujące bronies jako pojebów i to samo robiący tytuł. Generalnie Wyborcza jest w miarę solidna, ale znam kilkanaście lepszych tytułów. W każdym bądź razie, czekam ;)

  • Haha 1
  • Downvote 1

 7. 1 godzinę temu, Sandro de Vega napisał:

  Tu się kompletnie nie mogę zgodzić. Derpy jest listonoszką. I to pewnie nie jedyną w całej equestrii. Listy są normalnym sposobem komunikacji. Poza tym jak przy Twilight czy Rarity mogę się zgodzić na uznanie jako elitę tak takiej AJ, która jest słownikowym przykładem wieśniaka raczej się do niej nie zalicza. Hagrid... Tzn Fluttershy pegaz spędzający większość życie w domku z dirtu pośród dzikiej fauny też nie pasuje do określenia "elita". Już prędzej Mayor mare, albo sławy światowe pokroju Vinyl i Octavii, które pewnie nie raz dawały autografy.

  Zapewne nie jedyną, ale ona jest przedstawiona jedynie jako listonoszka. Co do Applejack - była wzmianka w którymś odcinku, że jej babcia czy tam prababcia była jedną z założycielek miasta, a to bądź co bądź prestiż jakiś jest. Co do Fluttershy i całego Mane 6 - charakterem nie pasują do Elity i idealnie opisałeś to na przykładzie Flutterki, ale one stały się autorytetem dla kucy z Equestrii za to, co robią, czyli siłą rzeczy stały się kimś ważnym. Poza tym Fluttershy nie można zabierać inteligencji. Żeby znać się na zwierzętach, trzeba umieć czytać i pisać. 


 8. Ja się takim detalom nie przyglądam, ale mam wrażenie, że jest tu trochę nadmiar emotek i przez to ciężej się czyta. Czy to jest coś głupiego? Nie, po prostu zwraczasz uwagę na detale. Czuję, że większość tego forum aż tak nie jest zainteresowane, czy wpatrzone w pismo jakim posługują się bohaterowie, ale na logikę idzie odpowiedzieć. Zapewne Equestria używała pisma okazjonalnie i całkiem możliwe, że ich alfabet dzielił się na urzędowy i uproszczony. Generalnie listy pisane są rzadko, a jak są pisane to przez elitę, przynajmniej my widzimy, że pisze je elita - Mane 6, Księżniczki i zakładam, że reszta komunikuje się tylko poprzez bezpośrednią rozmowę. 

  • Upvote 1

 9. Ano zgadzam się z osobami wyżej. To z Rarity wygląda najgorzej, zwłaszcza  te oczy, jakby nie patrzeć wyglądają dość niepokojąco. To co jest niby z Luną myślałem, że jest z Twilight. Generalnie rozumiem, że to tylko gra itp., ale dla mnie czołgi z załżenia są w ciemnej kolorystyce i trochę dziwnie wyglądają jak są takie kolorowe. Dwa, tytuł trochę mylący. Przed wejściem w link mogę pomyśleć o miliardach tytułów gier i w zasadzie nie tylko gier. Może ci chodziło o to, żeby tytuł był lekko tajemniczy i taki, żeby większą grupę osób zainteresować, ale mi się wydaje, że ta grupa którą chcesz zainteresować i nie jest zainteresowana, to po wejściu dalej będzie niezainteresowana, tak to trochę działa :v


 10. Co do mnie, wielu fajnych ludzi spotkałem dzięki fandomowi, skończyłem oglądać serial, niedługo przestanę się w ogóle udzielać w fandomie i misja będzie zakończona, bo co najważniejsze, będę miał ludzi z fandomu. Cóż, dla jednych strata BronyConu będzie trudna i smutna, niektórzy jej nie zauważą i zapewne gdyby nie ty, to bym w niewiedzy tkwił dalej. Cóż, ludzie będą w fandomie jeszcze długo, podejrzewam że kilka lat wprzód po zakończeniu emisji serialu, ale wiadomo, z czasem fandom będzie się kurczył niczym pieczarki na ogniu. Smutne, ale wszystko skończy się w taki sposób. Dyskusja o ostatecznym padnięciu fandomu, jest niczym dyskusja o końcu świata. Wiadomo, że kiedyś będzie, ale za cholerę ciężko wyznaczyć dokładniejszą datę. I podobnie jak ci co dyskutują o końcu świata jak ci co rozmawiają na temat końca fandomu dzielą się na grupy: 

  Pierwsza z nich to ludzie, którzy w przypadku dysput o końcu świata mówią co chwilę, że jutro/pojutrze będzie koniec świata, czyli znafcy, którzy panikują o byle gówno. 

  Druga z nich to ludzie myślący realnie, czyli generalnie tak jak ja, przyznam nieskromnie :v

  Trzecia z nich to ludzie, którzy myślą, że koniec świata już był i oni z reguły mają choroby umysłowe. Bardzo porównywalni do ludzi, którzy uważają, że fandom już umarł :v

     Jakby co to z trójką to tylko żart, liczę że ci ludzie mają do siebie dystans :v

  I tak muszę to zaznaczyć w dzisiejszym świecie

   

  Czyli powoli będzie mniej meetów, eventów i ogółem aktywności wśród członków fandomu, to musiało kiedyś nadejść i nadeszło. 

  • Upvote 2

 11. Rysunki całkiem przyzwoite, ALE 

  Generalnie w dziale zapanował jakiś wirus. Wirus lenistwa, bo nikt nie pisze historii kuca, co zawsze mnie najbardziej ciekawiło i po prostu mogło sprawić, że twoja postać byłaby olśniewająco piękna i najwspanialsza. Fajnie rozwinąć wątki z ciekawostek. Przeczytaj sobie OCki z 2017 minus, bo tam historie były - jedne bardziej sensowne, drugie mniej, trzecie fatalne, a czwarte cudowne i na każdej możesz się sporo nauczyć, a co najważniejsze nabrać doświadczenia. 

  • Upvote 1

 12. 10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  -nic nierozumiem
  -rozumiem cię

  Ja też nic z opowiadania nie rozumiem, ale ten dialog wygląda dość nienaturalnie i jest możliwe, ze znajdzie się jeszcze takich sporo. 

  10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  -(:

  Ja rozumiem, emotikony w internetach, ale w opowiadaniu wygląda to dość sprośnie, nigdy nie czytałem książki, w której w dialogu wystąpiła emotka. Jak chcesz wyrazić emocje bohatera, to od tego są słowa, które potrafią zdziałać cuda. 

   

  10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  -wyjaśnie to za pomocą opowiada usiąść sobie bo to trochę potrwa.pewnego dnia dostałam list od celesti.
  -chyba księżniczki celesti?

  Ja bym zwrócił uwagę, że Celestii z dużej literą, gdyż to imię, podobnie jak litera po myślniku i słowa od myślnika rozdziela spacja. 

  10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  daje ci zaszczyt podaruje ci

  Piszesz opowiadania po ślunsku :v? Popracuj nad składnią, bo to wygląda okropnie. 

  10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  -wiesz co tak zrobię to 

  Przecinki. 

  10 godzin temu, Łukasz Putz napisał:

  Po chwili twight forever przekreńciła znak na amulecie i otworzyła portal 
  -to gdzie idziemy?
  -raczej kiedy a dokładnie w wymiar gdzie my przejęliśmy władze po  ataku na eqestri przez tireka wtedy księżniczki umarły
  -okropne
  -tamta twight ma ich moce
  -a ile jest wymiarów
  -tyle ile ziaren na plaży
  -no to sporo
  Potem otworzył się portal 
  -witam mnie
  -nie przyśliśmy na podaduchy
  -jak mi pomożesz dostanie to co chciałbyś dostaś od wielu lat
  - mas to!?
  -tak ostatni klucz
  -może mi o ktoś wyjaśni
  - to zbyt skomplikowane
  -idzesz?
  -pewnie
  Wszystkie twighligh weszły do portalu
  -to gdzie teraz
  -po twighligh potomka sombry
  -alll..
  Forever przerwała twighligh 
  -nie pytaj

  Po męczącej podróży poćungiem, pamiętającym czasy Piastów, główkowanie się nad tymi Twighigli i wymiarami jest za ciężkie, nie wiem kompletnie o co chodzi w fabule. Zlikwiduj błędy, zastosuj się do rad wyżej i więcej czytaj, wówczas będziesz wiedział jak w fajny sposób pisać opowiadania i ogółem same pozytywy z tego wyjdą. 

  • Upvote 3

 13. Ej no co tu się dzieje xD 

  OC bez historii nie ma charakteru i jest trochę puste. Tak jakby Autorka do was powiedziała "Pooglądajcie sobie jaki ładny kucyk". I to jest okej, ale chyba nie do końca w tym dziale, to raz. 

  Dwa - ogółem słabo rozwinięta postać, co do rysunku to ma za długie kopyta, źrenice wychodzą jej poza oko i pyszczek potrzebuje bardziej pyszczkowatego kształtu. Rysować umiesz, ale potrzebujesz wprowadzenia jakiś poprawek i będzie świetnie. A poza tym na lekcji Historii warto posłuchać, a nie rysować. Można się tym nie interesować, ale zawsze posłuchać i zdobyć wiadomości na lekcji warto. 


 14. Powiem ci, że masz talent i genialnie rysujesz. Powiem ci więcej - to jest zbyt zajebiste. Naprawdę, widać że się mega starasz i masz wielki talent, a twoje rysunki są baaardzo przyjemne dla oka. O tyle o ile towarzysze wyżej bardzo polubili te kwadratowe pyszczki, to ja nie jestem w 100% przekonany, ale to bardziej kwestia gustu. Ale jeszcze raz podkreślę - to jest niesamowite, wszystko dopięte na ostatni guzik. Kłaniam się nisko. 

  • Like 1

 15. Nie wiem. Chyba to jest najlepsza opinia. Niech gadają sobie głupoty, są nawet śmieszne, niech myślą co myślą, mówią co chcą mówić i wykonują te czyny, które chcą, oni biorą za to odpowiedzialność, dopóki nie zrobią komuś krzywdy psychicznej bądź fizycznej. Lepiej być głupkiem tolerującym i tolerującym innych, niż głupkiem pełnym nienawiści i chęci zrobienia komuś krzywdy, tylko dlatego że coś się komuś ubzdurało i każdy musi tak myśleć. 


 16. Cóż. Ramos zachował się chamsko, ale nie ma co sprawy roztrząsać. Real wygrał zasłużenie. Nie wiem po co gdybanie. Dobra gra Liverpoolu skończyła się po wprowadzeniu Lallany i to już jest impulsem do kupna bramkarza (co będzie proste, bowiem Alisson Becker gra fenomenalnie w Romie i ponoć Liverpool z nim rozmawia, poza tym będzie Mundial to i będą świeże talenty). Real jest drużyną kompletną, z szerokim składem. Isco grał nieźle, ale po tym jak opuścił boisku tragedii nie było, bowiem wszedł Gareth Bale. Tego brakuje większości ekipom w Europie, żeby w jakiś sposób zrównać się Królewskim. Karius poza dwoma wtopami nie zagrał fatalnie, bowiem wielokrotnie ratował Liverpool, ale puścił sygnał że nie jest na tyle dojrzały by bronić w finale Champions League.

  • Upvote 1

 17. N: Dość dziecinny się wydaje, ze względu na prosty rym. No przynajmniej łatwo zapamiętać, 

  A: EG, ble. Avek rozmazany, Rarity i jej mina jest bardzo brzydka, a EG to twór szatana.

  S: Brak

  U: Zobaczy się tu i tam posty tej użytkowniczki, na pewno nie jest rakiem, co już jest plusem. Nie miałem okazji pogadać prywatnie, więc nie ma co dalej wypisywać. 


 18. 10 minut temu, ByczekPazerny napisał:

  śle że ten wczorajszy mecz nie bylby tak w 100% interesujący gdyby nie utrata 2 bramek przez The Reds.

  Obrona. Transfer van Dijka za 75 mln był dobrym posunięciem, ale obok i Matip i Klavan i Lovren nie będą pokazywać górnolotnego futbolu. Lovren zepsuł z resztą jednego gola romy. Poza tym do uzupełnienia jest jeszcze środek. Póki co najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie tam Wijnalduma, Hendersona i OX-a, ale to wciąż odbiega poziomem od tria Salah-Firmino-Mane. OX-a bym zostawił, Milner out, Henderson na ławę. Wtedy latem przychodzi Naby Keita z Lipska, jakiś solidny środkowy obrońca i skład na mam nadzieję zwycięstwo w Premier League (wreszcie <3) Latem z wypożyczenia wraca Wilson, który wygryzł ze składu Hull Polaka-Rodaka Grosickiego, ale strzela niemalże w każdym meczu, więc ławka też będzie na mega wysokim poziomie.

  Danke, Herr Klopp. 

   

  16 minut temu, ByczekPazerny napisał:

  Messi i spółka czuli się kozacko po wygranej 4:1, a spotkalo ich nie lada rozczarowanie, dlatego Romy jeszcze nie skreslam. 

   Może zabrzmi to dziwnie, ale Liverpool > Barcelona. Barca jest drużyną w której funkcjonować muszą skrzydła - Suarez i Dembele. Najlepsze lata Suareza dawno minęły, Dembele nie jest jeszcze jakoś super świetny. Obaj mają skłonności do wpadek, a przy tym jak intensywnie zawsze kryty jest Messi, to cały plan szlag trafia. Tutaj? Salah i Mane przeżywają swój najlepszy okres w karierze, Firmino strzeli to co dostanie od tych dwóch Panów. Dlatego w tym przypadku jestem pewny zwycięstwa. 


 19. 1 godzinę temu, ByczekPazerny napisał:

  @Ziemowit A Liverpoolowi kibicujesz w tym sezonie, czy w ogole?

  W 2012 zaczęła się przygoda z Liverpoolem, wcześniej darzyłem ten klub po prostu sympatią. Więc fajnie jak 6 lat ogląda się jedną drużynę, bez większych sukcesów i nagle takie bum. 

   

  1 godzinę temu, ByczekPazerny napisał:

  Teraz za Bayern (no bo Lewy, co tu duzo gadac, mimo ze ta druzyna gra kupe), ale z pozostalej trojki wole Liverpool, bo podobają mi się ich mecze. Naprawdę jest co ogladac.

  Mecze z Bayernem to padaka, a Real i Bayern pokazali Liverpoolowi, że są do ogrania.  

  1 godzinę temu, ByczekPazerny napisał:

  bo mają farta/wsparcie sędziowskie (Madryt), ale to jest kontrowersyjny temat. ;) 

  Ano jest lekko kontrowersyjny, choć ogółem wszystko jest pod hiszpańskie zespoły, a tam poziom sędziowania jest na masakrycznie niskim poziomie. 

   

  1 godzinę temu, ByczekPazerny napisał:

  Bo np. ja kibicuje Arsenalowi, ale

  No to ostatnio trochę smuteczek, bo Wenger odszedł, ale za rok LM będzie, ponieważ bez problemu Arsenal wygra LE. 

  • Upvote 1
×
×
 • Create New...