Cahan

Moderator
 • Content count

  3,712
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,386 Pióro Starswirla Brodatego

About Cahan

 • Rank
  Tryfid
 • Birthday 12/24/1995

Informacje profilowe

 • Gender
  Klacz
 • Zainteresowania
  Botanika, ichtiologia, felinologia, jeździectwo, fantasy, gry komputerowe.
  W zasadzie... Interesuję się wszystkim. Lubię uczyć się nowych rzeczy.
 • Ulubiona postać
  Serialowe:
  1. Chrysalis Queen of Changellings
  2. Celestia
  3. Rarity, Starlight Glimmer
  4. Sombra, Luna (Nightmare Moon), Sunset, Zecora

  Nie lubię:
  1. Fluttershy
  2. Tirek
  3. Maud Pie
  4. Apple Bloom

Recent Profile Visitors

50,756 profile views
 1. Informuję, że wkradł się duży chochlik w całym numerze i należy uważać szczególnie na mój artykuł o pisaniu. Czemu? Ktoś podmienił wszystkie dywizy na półpauzy. Nawet tam gdzie nie trzeba. Nawet w przykładach, co do czego służy i czym się różni od drugiego. Dlatego uważajcie dopóki nie wyeliminujemy tych błędów.
 2. Ponownie otworzyłam komisze, cennik wisi u mnie w journalach na dA: https://www.deviantart.com/cahandariella
 3. To jakby co - otworzyłam ponownie komisze. Cennik wisi na dA: https://www.deviantart.com/cahandariella

 4. A ja dalej jestem i będę #TeamDaenerys. Tywin Lannister złupił Królewską Przystań, choć miasto otworzyło bramy. Palił, mordował i gwałcił - tzn. jego armia to robiła. Generalnie uważam, że Danka nie zrobiła niczego złego.

 5. I pierwszy test nowych kredek. RainbowDash
 6. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 7. Witajcie! Pragnę Wam przedstawić event organizowany przez Klub Konesera Polskiego Fanfika. O co w tym chodzi? O podbicie aktywności w świecie fanfikowym. Przez miesiąc (do 13 czerwca) będziemy liczyć i oceniać Wasze komentarze w skali od 1 do 5. Zwycięzca otrzyma rysunek ode mnie. Dowolny. Co tylko mu się zamarzy. 1. Komentować można na MLPPolska i FGE. Ten sam komentarz i tu, i tu nie będzie liczony podwójnie. 2. Dotyczy wszystkich fików do serialu MLP: FiM (inaczej - kucowych). 3. Punkty otrzymuje się za długość i trud włożony w komentarz. Żeby jakoś zróżnicować wypracowania od "Przeczytałem, podobało mi się, fajny klimat, polecam.". 4. 1 fik = 1 komentarz. Pojedynczy rozdział jest liczony jako osobny fanfik. 5. Swoje komentarze zgłaszajcie na specjalnym kanale w Klubie Konesera Polskiego Fanfika. Tabela: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bCz6Q2MRKdBLO-0JDKtswtSMUbXyz5_NfFjgvw5s_XM/edit#gid=0 Link do Klubu: https://discord.gg/d95YeDf i tu jest działający, jakby z tym było coś nie tak: https://mlppolska.pl/topic/16010-klub-konesera-polskiego-fanfika-temat-oficjalny-ogłoszenia-propozycje-itd/?page=1 Czytajcie i komciajcie.
 8. Wydaje mi się, że jest po prostu za długa. Jest pewien limit jak długi może być post.
 9. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 10. Trochę się rozrysowałam i biorę się za kontynuację komiksu do ET. I za parę innych rzeczy. Dzisiaj prosty, szybki i niechlujny szkic.
 11. Ten problem jest trudny i skomplikowany, różne są przecież zakazy od mamy. Jednak o dorosłości nie decydują upodobania, ale zdolność do odpowiedzialności podejmowania. Dobrze jest mieć odskocznię w życiu dorosłym, ciekawym, obcym i wcale nieprostym. Społeczeństwo lubi różne rzeczy katalogować, ale nie powinniśmy dawać się stygmatyzować. Cokolwiek lubisz, co innych nie rani, to każ się zostawić temu, kto Cię gani. Nie daj się stłamsić, chroń tę cząstkę siebie, która sprawia, że jesteś sobą i czujesz się jak w niebie. Nie czyń jednak pochopnych kroków, bo nie wygrzebiesz się z waśni mroków. Spróbuj ich przekonać, że dorosłość i zainteresowania, nie mają ze sobą wiele wspólnego, a robienie tego, co się lubi, to też coś ważnego.
 12. Zdałam cały Tydzień Zagłady, więc... Wracam do remasterowania CN i pisania SA. Oraz sprawdzę ten konkurs o zebrach. Jeszcze sobie w końcu kupiłam kredki, na które miałam ochotę od kilku lat.

  1. Show previous comments  1 more
  2. Cahan

   Cahan

   Koh-I-Noor Polycolor 72 sztuki

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   A jakich wcześniej używałaś? 

  4. Cahan

   Cahan

   Bambino ołówkowych, Staedlerów i jakichś pojedynczych Herlitzów.

 13. I w końcu rozdział w rozmiarze innym niż "kieszonkowy". Miałam polać trochę jadziku za formę, ale niestety zdążyłam zapomnieć, na co się wkurzałam. Na pewno na powtórzenia i dziką składnię. Za to byciowanie, to czasami należałoby Cię lać kabanosem wołowym po gołych łapach. Także za to baty. A za całą resztę... z wielkim bólem muszę wystawić laurkę. Jakie to było dobre. O świecie dowiadujemy się coraz więcej, a jest on naprawdę ciekawy. Pełen szalonych i dziwnych rozwiązań, które jednocześnie są dobre i sensowne. Ale nie to stanowi o sile tego lepszego KO. Tu prym wiodą postacie, dialogi i chemia pomiędzy nimi. Ten fik jest taki... naturalny, nie ma w nim nic wymuszonego. Perłą jest przede wszystkim sama Obsidian. Córka Sombry nie jest emo edgelordem, a jej psychika wypada realistycznie. Jej zachowanie jest jak najbardziej racjonalne i przez to jest ciekawsza. Podoba mi się jak przedstawiasz jej tok myślenia i w ogóle. Masz też plusa za Twilight, która nie jest fanfikową mądrą Twilight ani fanfikową durną Twilight. Nawet jeśli czasami postępuje niezbyt rozważnie, to wciąż ma to jakieś skrzydła i kopyta. Nie jest głupio naiwna, jak to często bywa. Nie jest też najmądrzejszą klaczą w Equestrii - co jest zgodne z serialem. KO to póki co fanfik o świecie, a także o budowaniu relacji między postaciami i kształtowaniu umysłów. I w sumie liczę na więcej tego samego, przynajmniej przez najbliższe kilka rozdziałów. Poznawania nowego porządku, nowych kucy, prób ubicia Pinkie Pie (która dobrze wyszła), no i ciekawi mnie jakim cudem Twilight została królową podmieńców. I co z resztą wybudzonych? Czekam na więcej. Może kiedyś zasłużysz na EPIC ode mnie. PS. Zamawiam podmieńce o wdzięcznych imionach Ani Sphincter, Testis i Orchis
 14. Miałam niewątpliwą przyjemność patroszenia tego rozdziału i muszę powiedzieć, że sprawdza się on idealnie jako początek drugiego tomu. Może i większość czasu czytamy o dotychczas nieznanych nam bohaterach lub o postaciach drugo czy nawet trzecioplanowych, ale to dobrze. Dobrze, ponieważ zamiast tego dostaliśmy klimatyczne, gęste i soczyste POVy, ukazujące zarys świata po wydarzeniach w Manehattanie. A dzieje się dużo. Muszę pochwalić jakość tekstu. Jest śliczny, naprawdę. To coś więcej niż solidne rzemiosło, to prawdziwy kunszt pod względem opisów, dialogów czy nawet odrobiny zodiakowego humoru. Już zdążyłam polubić nowych bohaterów, a ich problemy w jakimś stopniu mnie poruszyły. A to przecież taki... pejzaż. Ma pokazać, co się dzieje na świecie, po to by w przyszłości osadzić w nim właściwą akcję i bohaterów. To rzadko wychodzi naprawdę ciekawie, ale tu się udało. Najbardziej przypadły mi do gustu fragmenty we wsi i w okolicznych lasach. Może dlatego, że bardzo polubiłam Rowanberry, która wydaje się być postacią z jednej strony nieco sztampową, a z drugiej interesującą - motyw chłopczycy, która chce więcej jest jednak bardzo popularny i sama go często używam.. Pragnę też pochwalić śmierć dowódcy Laurelińczyków. Bardzo ładna scena. A końcówka? Końcówka pozamiatała i pokazała, że będzie grubo. Czekam na więcej. PS. Czytajcie i komciajcie, bo naprawdę warto.