Skocz do zawartości

Škoda


Ganz

Recommended Posts

Może się chwalę, ale cóż...

Škoda Felicia Kombi 1.3 MPi GLXi 68 KM (realnie ~60-63) gaz hak

W planach: wymiana uszczelek, termostatu, żarówek wewnątrz na LED-y, wymiana mieszka skrzyni biegów, zamontowanie podgrzewanych lusterek, założenie pokrowców i alufelg, wymiana głośników i radia, uszczelnienie klapy bagażnika.

 

Tak oto wygląda (wyglądała?) po ok. 6 godzinach czyszczenia:

1901461_860806293946509_3935629247761748

 

I wiem, kombi nie nadaje się na sportowy samochód, ale nie to chcę osiągnąć - ma służyć jako transport Koźmin - Zgorzelec - Pieńsk i na wakacje - Woodstock, Wrocław, Kraków, Sosnowiec i gdzieś nad jakieś jeziorko. A co do tego sportu... Byłem na terenie byłego "Dużego Rynku" (wielki plac) i powiem Wam, że niektórzy chyba pierwszy raz widzieli kombi wchodzące bokiem :D Ale pozytywnie, Felcia dała radę :)

PS. Dodam jeszcze, że jestem trzecim pokoleniem w domu, które nią jeździ - samochód jest też od nowości w rodzinie :)

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem o o samej maszynie zdania są mocno podzielone. Części szybko się zużywają ale łatwo je dorwać za niską cenę. To jest zdanie mojego kumpla który go posiadał.Krótko mówiąc samochód dla majsterkowiczów.

 Nie wiem co napisać, powodzenia w remoncie. Bo nie wiem o co chodzi w temacie  :twilight3:

Ale dodam jeszcze że maszyna zadbana.  :yay:

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tu wrzucał wszystko, co z nią związane :) Dużym jej minusem jest podatność na rdzę, ale sam samochód sprawuje się nieźle. A i do wymiany jeszcze amortyzatory :P Czy samochód dla majsterkowiczów?.. Ma prosty silnik, więc można powiedzieć, że tak :) Nie trzeba dużo się znać (ja w sumie prawie w ogóle się nie znam), a można z nią zdziałać cuda. Myślę jeszcze nad usprawnieniem szyb, czyli dodaniem elektryki na przednie, ale to dużo zabawy i roboty :/

PS. Zapraszam na mój profil w serwisie Polska Jazda :)

http://polskajazda.pl/Profil/84977

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wymieniałem butle gazową w takiej maszynie. Jazdy było nie mało. Fajne autko jak zadbane, lubi je rdza to niekiedy trudno trafić na dobry egzemplarz. Kumpel z roboty ma taką i sobie ją chwali czyli jest pozytywnie ale nie chciał bym mieć ŚzKODY. Z zewnątrz wygląda fajnie, nie sprzerabiane bóg wie ile a i kolorek jej pasuje. Jak wnętrze i będzie utrzymane w dobrym stanie to przyjemnie będzie widzieć takie autko za np 5 lat czy tam ile bo te nowe auta to kule i nic więcej (w szczególności francuze) Jak masz w drzwiach już wiązkę (w niektórych jest i tylko wspiąć elementy) to elektryka szyb będzie to łatwa i szybka robótka. Z głośnikami to lepsze były by firmowe albo nawet z kolumny zaadoptować (tylko dopasować). Jeszcze jak by była zwrotnica to niczego więcej nie potrzeba. Na dole do drzwi można by dać niskotonowce a na górę wysokotonowe. Nie pamiętam jaki tam jest środek ale coś koło tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki - firmowe były średnie, a nie chce mi się bawić w dopasowywanie kolumnowych. Butlę miałem wymienianą jakoś nie więcej niż 6 miesięcy temu ;D Środek wyczyściłem i dbam o niego, więc nie będzie problemu. Co mam w drzwiach to nie wiem, aż tak się nie znam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki nawiewu poczyszczone i dwie zepsute naprawione + wykręcone głośniki z tyłu. Dzień uważam za udany ;D

 

Przed:

1620861_868293606531111_5470000373366148

I po:

10157248_868293609864444_445795738781910

 

A tu kilka zdjęć więcej:

10176153_868293753197763_194681251766589

 

10294463_868293803197758_669339236842878

 

10264707_868293756531096_170139982321440

 

1549230_868293829864422_3202848921086647

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie przepadam tak za tą marką to akurat ten model mi się podoba, szczególnie dlatego, że widać, że się starasz o swój samochód : )

I oczywiście fajne naklejki, obie :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favoritka też spoko, ale osobiście wolę Felcię - i nie dla tego, że ją mam :P

Żeby nie było, wrzucam jeszcze zdjęcia głośników tylnych. Wyjąłem je, bo pierdziały, w przyszłości (dalekiej) wymienię na jakiś chińskie aby grały. To są 6x9 o ile się nie mylę?

Uno:

10175953_868294016531070_463210115147288

Duo:

10259779_868293549864450_480619011464712

 

Powiem szczerze, że może "tylko" 15 W, ale dawał radę kiedyś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz zauważyłem


bo te nowe auta to kule i nic więcej (w szczególności francuze)

 

Mam w domu dwa Renault'y (w tym od niedawna Captura prosto z salonu) a ze Scenic'iem nigdy nie było większych problemów, dla tego nie mogę się z Tobą zgodzić. No i z Clio kolegi był problem tylko raz, ale jak dostał część to naprawił to w ciągu 2 h :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak poważniejsza naprawa przy francuzach w szczególności nowych to przekichane. Silniki diesla w reno 1,5 i 1,9 - zacierają się panewki i silnik do wymiany (można skrócić przebiegi między wymianami i taka przypadłość jest rzadsza), a Laguna II elektronika i mechanika - przydomek jej to Królowa lawet. Jak sie wydarzy to będzie działać ale zależy na jakiego się trafi. Co jak co ale większość warsztatów nie chętnie podchodzi do francuskich samochodów jak jest poważna naprawa. Wypowiedziałem się z moich obserwacji na warsztacie w którym jestem praktykantem. Więcej wypowiedział by się mój kumpel bo zrobił już wiele samochodów francuskich. Jedynego francuza jakiego bym chciał to Peugeot 205 GTI. Stary klasyk a naprawa nie stwarza problemów. Capturka serwisujecie w ASO?


Peugeoty są jeszcze w miarę, Citroen też ale nie rewelka. No ale nie poradzimy nic na to że dużo jest takich "specyficznych" samochodów. Każdy samochód będzie dobry jak trafi się zadbany a jak nie to mamy skarbonkę w którą ładujemy pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

IommIPony, nie mam pojęcia, nie podoba mi się ten Captur, ale raczej tak. Scenic ma za to plusa za zawieszenie, nic nie czuć i moc, coś ok. 140 kucy.
Radmor, wiesz coś o Tonsil V4602F? Znalazłem na allegro, a chcę do tyłu zakupić głośniki. Wiem, niby się nie opłaca, ale ja chcę :P Radyjko będę miał w przyszłości 50 W, więc na tył nie chcę montować nic mniejszego niż 40. Z tyłu mogą być nawet chińskie, byle by grały.

EDIT: Znalazłem:

- PEIYING PY-AQ462C (max. 200W; RMS [ponoć] 50W; 4Ohm)

- Houston Acoustic HA 4604 OPK (max. 150W; RMS 80W; 4Ohm)

Wiem wiem, PRC, ale tak jak pisałem, te z tyłu mają grać. Bardziej skłaniam się ku Peiying'ach, ale nie wiem, czy rzeczywiście RMS wynosi 50W, a HA jest z resztą mocniejszy...

Ten Tonsil strasznie mnie kusi, ale nie mogę nic o nim znaleźć :/ Bo jak on ma mieć jakieś 20W RMS (a tak podejrzewam) to ja podziękuję...

 

Na przód mam do wyboru (o ile z przodu są 130):

- BLAUPUNKT TSc540 (max. 150W; RMS 50W; 4Ohm)

- PIONEER TS-G1321i (max. 200 lub 220W [różne źródła]; RMS 35W; 4Ohm)

- BLAUPUNKT GTx 542 SC (max. 180W; RMS 40W; 4Ohm)

Chyba że masz inne propozycje do góra 110 zł z przesyłką.

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tonsilki trochę dziwnie wyglądają i trudno kupić. Na tył kup te peiyingi. Miałem w łapach kilka  skośnooków tej firmy i wykonane są całkiem dobrze jak na taką kase. Te ich 50W to raczej maksymalna, ciagła to 30-35W, karkasy mają z amelinium, więc powinny dawać radę. Te HA to jak widze Voice-Shit tylko o innej nazwie.

 

Na przód bierej Pioneery, bo po pierwsze dobrze wyglądają a po drugie to Pioneer robi jeszcze warte swojej ceny sprzęty. Blaupunkt się mocno stoczył ostatnio.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No właśnie Peje maksymalną mają ponoć 100W a muzycznej 50W. No i wyglądają też nieźle :P A tu znalazłem o RMS'ie:

 

http://www.centrumaudio.pl/pl/p/Peiying-PY-AQ462C/2602

 

Stronka wygląda na zaufaną.

 

EDIT: A radyjo będzie Pioneer DEH-1600UG, czyli właśnie 50W.

 

I nadal jestem ciekaw tych Tonsilków ;P

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Skodę wygląda spoko :yay:  Mnie tam najbardziej Favoritka podoba się. Na liczniku już trochę jest, ale nie poddaje się i to się liczy :aj5:

 

Skoda Favorit (made in Ćechosłowakia) była poprzedniczką Felki(Czech republic) , Felicja jest spadkiem technologicznym po niej.

Mój 405 ma 251000 km.

Ze skód miałem 105S (kanciaste lampy) a wójas 105l (okrągłe lampy) .To były czasy silnik z tyłu chłodnica z przodu 14l płynu do niej wchodziło i pamiętam że lubiła się przegrzewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Polskie Chiny przyszły

 

10325161_872423019451503_242208004483682

 

Szczerze? Jestem mile zaskoczony. Grają na prawdę fajnie :)

 

EDIT: Kolejne w kolejce do zakupu jest radio, ale do niego brakuje mi aż 150 zeta, więc trochę poczekam :/ Chyba, że kupię pokrowce na siedzenia... To wtedy będę jeszcze 5 dych w plecy :P

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Napisano (edytowany)

Radio Pioneer DEH-1600UBG 4x50W zamontowane (niedługo dam zdjęcie), kostka ISO jest montowana w Skodach fabrycznie, więc nie było problemu z podłączeniem. Jedyne problemy sprawiła pół kieszeń (nie było o co zaczepić), ale wszystko działa jak trzeba :)

 

EDIT: Muszę wymienić głośniki na tyle, bo niestety Peiying;i nie dają rady z tym radiem :D

Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Eyup, nadal ją posiadam :)
Sprawuje się bardzo dobrze, spełnia większość moich oczekiwań.
Ogólnie polecam, jeszcze zależy, do czego potrzebujesz samochód. Odezwij się na PW, to Ci coś pomogę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...