Skocz do zawartości

Serial na National Geographic... o Bronies


Fallen Star

Recommended Posts

Właśnie się dowiedziałem o dysyć ciekawym serialu mającym zagościć na polskim National Geographic Channel. Jest to serial "Darren McMullen wśród outsiderów".

Prowadzący programu ma podobno zapoznawać się z różnymi kulturami, klanami i subkulturami istniejącymi na świecie. Jako jedna z subkultur występujemy tam również i my Bronies.

Jak myślicie, co znowu o nas wymyślili? Widział ktoś już ten serial w innym języku? Jestem ciekaw Waszych opinii.

Tu macie link dotyczący emisji tego serialu. Odbędzie się ona 10 maja o 22:00 na National Geographic Channel.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/darren-mcmullen-wsrod-outsiderow-w-national-geographic-channel

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nas (Bronych/Pagasis) nie będą pokazywać od jakiś gorszych stron, żeby nowi hejterzy nie hejtowali na ślepo, nic nie wiedząc o nas ;x Napewno obejrze, dzięki za info :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odcinek 6

Darren McMullen jedzie do Manchesteru, by dowiedzieć się co to znaczy zostać przyjętym w poczet największego w Europie klubu fanów kucyków My Little Pony. Ta międzynarodowa grupa, znana też pod nazwą Bronies, ma miliony członków, a co dziwniejsze, większość z nich to mężczyźni w wieku 16-25 lat. Czy Darren zdoła dowiedzieć się, co sprawia, że małe, kolorowe kucyki stworzone dla kilkuletnich dziewczynek, podbiły serca dorosłych facetów? Darren udaje się następnie do północnej Hiszpanii, gdzie weźmie udział w Fiesta de Santa Marta. Będzie się tam mierzył ze swoim strachem przed śmiercią, przeżywając własny pogrzeb – kompletny, z trumną, księdzem, żałobnikami i tysiącami widzów. Zaś podczas festiwalu heavy metalu w Szwecji Darren pojawi się na scenie z grupą walecznych gitarzystów i odkryje w sobie wikinga. A wszystko przed widownią złożoną z sześciu tysięcy fanów muzyki viking-metal." Poczytać na stronie NatGeoTV nie jest trudno... Czyli odcinek szósty. Prawdopodobnie 14 czerwca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i muszę przyznać, że nie było źle. Było coś o sensie istnienia fandomu, fanach, ich relacjach itd. Trochę przyjaźni tu, trochę miłości tam. Dużo było o OC-kach i rysowaniu oraz o cosplayach. Jednak w miarę szczegółowo nie było. Zresztą, jako "przewodników" wybrał sobie nietuzinkowe osoby. Niektórzy wyglądali jak stereotypowi nerdzi i tacy bezpłodniacy, a zachowywali się dość dziwnie. Jednak sam fakt, że w takiej "prawdziwej" telewizji rzucają słowem o naszym fandomie, wychodzi na plus.

 

Ogólnie fandom wypadł dość dobrze, lecz ludzi wyszli na takich pryszczatych, długowłosych nołlajfów itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wersję angielską i prawdę mówiąc całość jest bardzo ogólnikowa, ale na szczęście neutralna. Autorzy nie popadli w skrajności, pokazali dużo starszych fanów, a sam autor podszedł do sprawy w miarę poważnie. Na pewno obejrzę to w czerwcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w 15 minutach nie da się przedstawić czegoś w rodzaju dawnego fenomenu Star Wars to "oczywista oczywistość". Cieszy mnie jednak fakt, że nie zrobiono z tego drugiej Pyty. Facet mimo, że nie potraktował tematu w 100% serio to zachował szacunek. I tak też pewnie będzie w całej serii, którą na bank obejrzę.

PS. Pierwszy odcinek będzie o Polsce. Szczegóły? NGC TV - google nie gryzie  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak o Polsce, to pewnie ten pierwszy odcinek obejrzę. Odcinek z Bronies spróbuję obejrzeć z rodziną, może trochę zrozumieją, że MLP to nie następna ogłupiająca bajka.

Hmm... 6 odcinek ma być o MLP, ale dopiero za 1,5 miesiąca? Dziwne, bo już jest zwiastun: http://natgeotv.com/pl/darren-mcmullen-wsrod-outsiderow/wideo/zwiastun .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest dobry z angielskiego i doda napisy do tych 15 min :D Nie trzeba by było czekać :)

Edit

Napewno obejżę :

 

Darren McMullen wśród outsiderów: Dzikie oblicze Darrena McMullena, część 1
W Manchesterze Darren McMullen bierze udział w największym w Europie zgromadzeniu fanów kucyków "My Little Pony".
Edytowano przez TheCoRes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 2.06.2014 o 1:05. I chyba nie będzie nic o Polskim Fandomie (2 razy z MLP by odc chyba nie robił?)

Bez kitu niech ktoś zrobi napisy dla tych 15 min.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sprubować zrobić napisy, ale nic nieobiecuje z anglika niejestem jakimś mistrzem ale zrobie wszystko co w mojej mocy.

Najlepiej jakby mystheria zechciała zrobić do tego napisy.

Jak ktoś chce pomuc robić napisy pisać PW, każda pomoc sie przyda, nawet jak angielskiego nie znasz :v

Co do filmu, pokazuje fandom od tej "lepszej strony" nie jako szatanistów itp.

Exploding brohoof :v

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 w nocy? Aha, to już pokazałam rodzinie :| ... Grunt, że obejrzałam po angielsku i nie będę musiała siedzieć i czekać na to do 1.

 

 

Co do filmu, pokazuje fandom od tej "lepszej strony" nie jako szatanistów itp.
Exploding brohoof :v

Każdy zagraniczny dokument pokazuje bronies pozytywnie, tylko u nas media czasami świrują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 w nocy? Aha, to już pokazałam rodzinie :| ... Grunt, że obejrzałam po angielsku i nie będę musiała siedzieć i czekać na to do 1.

 

 

Każdy zagraniczny dokument pokazuje bronies pozytywnie, tylko u nas media czasami świrują.

 

To można by było nakręcić własny dokument :twilight2: i wysłać do mediów np Planete.Mają festiwale dokumentalne PlaneteDOC  lub innego kanału dokumentarnego :portalface: ,ewentualnie na YT.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...