Skocz do zawartości

Fani Gothica - czy są tu jacyś?


Recommended Posts

Witajcie zacni użytkownicy. Zwracam się do was z pytaniem takim, jak w temacie. Jeśli ktoś takowy się znajdzie niech się wypowie w mym jakże szeroko rozpisanym temacie, gdyż możliwe, iż wtedy miałbym prośbę do tejże osoby, aby poświęciła swój zaprawdę cenny czas i pomogła mi w pewnej kwestii. Z pozdrowieniami Cor Angar, dowódca Strażników Świątynnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem  w trzy części tej gry dawniej. Grałem w każdym rodzaju gildii w 1 i w 2. Cóż uważam że najlepsza część to 2 z dodatkiem noc kruka. Najlepsza gildia magowie ognia. Ogólnie idzie to jak dla mnie tak 2 rewelacja 1 bardzo fajna późniejsze części już robi się tylko coraz gorzej zniszczyli te grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fanów to znajdziesz bardzo wielu, gorzej z osobami chętnymi do pomocy. :drurrp: Sam jestem wielkim fanem, pierwszą i drugą część przeszedłem chyba po 10 razy. Trójka niestety była nudnawa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Air - cóż, aż tak wielki wysiłek przy pomocy, której potrzebuję nie jest xD Ale przejdę do rzeczy, a nuż ktoś zarzuci jakąś propozycję :drurrp: A mianowicie tworzę moda do G2 NK(wcześniej stworzyłem submoda do Mrocznych Tajemnic, więc postanowiłem coś dać do G2 dla odmiany). I nie mam pojęcia jak wykorzystać świat gry z innej modyfikacji, a konkretniej mówiąc co w nim umieścić. Miejsca, które potrzebują propozycji:

1)Kanion Trolli(w G1 zdobywało się tam kamień ogniskujący z Diegiem, w czystym G2 jest zablokowany dostęp do niego)

2)Klasztor Zmiennokształtnych(w G1 zdobywało się kamień ogniskujący z Gornem, natomiast w czystym G2 nie ma do niego dostępu, bo orkowa palisada)

3)Obóz Bandytów(w Mrocznych Tajemnicach był tam obóz Quentina)

4)Miasto Orków

Na razie nie mam pomysłów do tych miejsc, więc gdyby komuś się strasznie nudziło i byłby chętny do pomocy to niech napisze, jak on by "zapełnił" dane miejsca, czy dać jakieś zadanie itp. Jeśli np. ktoś chciałby tam gdzieś mieć jakiś artefakt to niech napisze z czym on byłby związany, a resztę rzeczy już sam zrobię(czyli skrypty, dialogi i inne tego typu rzeczy).

Edytowano przez Cor Angar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Gothic...

Do tej pory mam gdzieś płytę z GI i GII z Nocą Kruka

Przechodziłem obie części po 10 razy zarówno bez jak i z cheatami

Z kolejnymi częściami jest już trochę gorzej GIII trochę za łatwe i z wg mnie badziewnym systemem walki, Zmierzch Bogów nie grłem gdyż po odpaleniu nowej gry się wysypywał, z kolei Arcania według mnie nie zalicza się do serii Gothic.

Co do prośby to do końca jej nie rozumiem, przede wszystkim o świat z jakiej modyfikacji Ci chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic III: Zmierzch Bógów* Po odpaleniu gry plansza zmienila kolorki i był Jazzbay xD Chyba wiecie(plansza i domy mialy dziwny kolor, a raczej kolorowe plamki zamiast kolorow xD)


Gothic III: Zmierzch Bugów* Po odpaleniu gry plansza zmienila kolorki i był Jazzbay xD Chyba wiecie(plansza i domy mialy dziwny kolor, a raczej kolorowe plamki zamiast kolorów xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach Gothic...

Do tej pory mam gdzieś płytę z GI i GII z Nocą Kruka

Przechodziłem obie części po 10 razy zarówno bez jak i z cheatami

Z kolejnymi częściami jest już trochę gorzej GIII trochę za łatwe i z wg mnie badziewnym systemem walki, Zmierzch Bogów nie grłem gdyż po odpaleniu nowej gry się wysypywał, z kolei Arcania według mnie nie zalicza się do serii Gothic.

Co do prośby to do końca jej nie rozumiem, przede wszystkim o świat z jakiej modyfikacji Ci chodzi?

Z modyfikacji Wasteland, która przywraca teren za palisadą orków + parę innych miejsc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cor Angar, czy twój mod ma mieć jakąś dodatkową fabułę, czy po prostu zapełnić stare lokacje?
Mogę coś pokombinować, ale muszę to wiedzieć. Czy to mają być miejsca ważne dla fabuły, czy po prostu nowe lokacje by ładniej wyglądało...
(A Gothic najwspanialszy RPG w jaki grałem. Wszystkie części przeszedłem z 8 razy, znam praktycznie wszystkie kody i lokacje. Mnie osobiście najbardziej podobała się dwójka noc kruka. Jedynka też, ale trójka już mniej. Arcanii nie zaliczam do tej serii.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet sami twórcy Gothic'a twierdzą że remake to zbyt duże wyzwanie, któremu nikt aktualnie nie podoła

 

Fakt, Gothic miał świetny silnik, jeżeli chodzi o możliwości modyfikacja i było by złe gdyby remake nie miał

+ Zachować fabułę i mroczny klimat to wyzywanie, wydaję mi się że nowoczesna realistyczna grafika... Coraz mnie pasuje do gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku przemyśleniach wymyśliłem co mogę umieścić w Obozie Bandytów. Dlatego na chwilę obecną do zapełnienia pozostały:

1)Miasto Orków

2)Klasztor Zmiennokształtnych

3)Zatopiona Wieża Xardasa

A co do remake'u Gothica - Gothic po remake to nie byłby Gothic moim zdaniem. Coś by stracił z klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Hi, od wczoraj gram w pierwszą część serii i zawsze dołączałem do Starego Obozu, potem zgodnie z fabułą, dołączałem do Nowego Obozu i zostawałem tam Magiem Wody i tu nasuwa się pytanie, do jakiego obozu teraz dołączyć? Czy warto iść na bagna i zostać Strażnikiem Świątynnym, a może Guru? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...