Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że niedługo minie rok od kiedy wstawiłem pierwszy filmik na YT, postanowiłem że pora na coś nowego. Z pomocą Dr. Whoovsa, który jest tu głównie znany z tłumaczeń komiksów postanowiłem założyć chyba pierwszy w polskim fandomie kanał informacyjny na Youtube. Mam zamiar wydawać nowe odcinki co tydzień o ile oczywiście czas mój i Doktora na to pozwoli.

Obejrzyjcie więc i oceńcie co o tym myślicie (i pamiętajcie że pierwszych parę odcinków będzie pilotażowych, więc myślę że jesteśmy otwarci na sugestie)

https://www.youtube.com/watch?v=_FFfRcxXAJQ

Jeśli natomiast chcecie wystąpić w którymś z następnych odcinków w opisie filmiku macie wszystkie szczegóły

Także piszcie komentarze tu lub na YT i oceniajcie :aj5:

https://www.youtube.com/channel/UC3B5BzjWuKu3wI4vjWwX9dg

Edytowano przez mariusz391
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl zasady, że odrobina krytyki działa lepiej niż tona pochwał...

Przydałaby się odrobina opinii, komentarza do tych wszystkich newsów. Wasze ponyfikacje przez znaczną część filmiku uśmiechają się w sposób, który wywołuje ciarki na plecach. Mówcie wyraźniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jak poćwiczą, to się wyrobią z obróbką dźwięku. Wystarczy, żeby głos prezenterów był porównywalny w głośności z resztą przedstawienia i nawet niedoskonałości mikrofonu można przeżyć. Nie chcę was deprymować, ale 27 minut produkcji cotygodniowej jest koszmarny wysiłkiem dla jednej czy dwóch osób. W zupełności wystarczyłoby 10-15 minut, ponieważ więcej przeciętny odbiorca "nie zdzierży". Teraz przesłuchałem/obejrzałem całość, ponieważ ten czas poświęciłem na pisaniu komentarza. W innych warunkach nie miałbym, aż tyle cierpliwości do dotrwania do końca.

 

Może mała propozycja ode mnie - możecie przy każdym klipie dodać podpis: autor/nazwa kanału, tytuł filmu albo utworu w celu lepszego wyszukania ich w wyszukiwarce albo opisie. Chyba, że wam się strasznie nudzi, to możecie jeszcze dodać adnotacje z bezpośrednimi odnośnikami (człowiek może się pogubić, przeglądając opis, którego co gorsza nie widać na tym forum, a was czasami trudno zrozumieć).

 

Czasem czułem się... zagubiony w tym zalewie informacji i jednolitym prezentowaniu. Nie myśleliście nad podziałem tematycznym wieści i podsyłanych materiałów?

 

Podsumowując pomysł, jak dla mnie, trafiony i aprobowany. Macie chęci, produkujcie kolejne odcinki. Widząc taki temat, zostałem pozytywnie zaskoczony! :D Pracujcie nad tym dalej!

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to zatwierdzam! :yay:

 

Miałem plany na coś w tym stylu swego czasu, ale chroniczny brak czasu nie pozwala na cokolwiek. Czegoś takiego w naszym rodzimym języku jeszcze nie ma, więc szansa na to, że pomysł chwyci, jak najbardziej jest. Ujarzmienie dźwięku z czasem przyjdzie, ważne, by zapał nie minął.

 

Podsumowując - jestem jak najbardziej na plus, pozostaje mi więc śledzić uważnie projekt. Powodzenia! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro naszedł czas na drugi odcinek, czas też wreszcie odpowiedzieć na komentarze. Pierwsza i najważniejsza sprawa - Mikrofon!

Od nagrania pierwszego fragmentu wiedziałem że to będzie największa bolączka tego programu. Niestety w chwili obecnej nie dysponuję lepszym sprzętem, ale jeśli kanał odniesie sukces mam w planach zakup lepszego mikrofonu (bo jeśli nie będzie nim zainteresowania nie widzę sensu wydawać pieniędzy na coś, z czego będę korzystał sporadycznie)


Przydałaby się odrobina opinii, komentarza do tych wszystkich newsów
Doktor mi proponował coś takiego zanim się do tego zabraliśmy, ale zdecydowanie odrzuciłem tą koncepcję. Chciałem żeby to był kanał tylko i wyłącznie informacyjny, a z komentarzami stałby się automatycznie opiniotwórczy. Myślę że każdy po zobaczeniu fragmentu danego fimiku jest w stanie sam sobie wyrobić opinię o jego jakości i moje pajacowanie jest tu zbędne.


"Śmieszne kości" to idiom oznaczający poczucie humoru.
Sorkisz, wszystkie teksty tłumaczę ja, więc jeśli będą jakiekolwiek błędy stylistyczne albo językowe biorę to na siebie. I jak widać mój angielski czasem nie jest zbyt idealny :P


Nie chcę was deprymować, ale 27 minut produkcji cotygodniowej jest koszmarny wysiłkiem dla jednej czy dwóch osób. W zupełności wystarczyłoby 10-15 minut, ponieważ więcej przeciętny odbiorca "nie zdzierży".
Fakt, może trochę przegieliśmy, ale w pierwszym odcinku każdy stara się pokazać najwięcej jak tylko się da. Na pocieszenie dodam że drugi odcinek trwa 10 minut mniej więc idziemy w dobrym kierunku :P


Może mała propozycja ode mnie - możecie przy każdym klipie dodać podpis: autor/nazwa kanału, tytuł filmu albo utworu w celu lepszego wyszukania ich w wyszukiwarce albo opisie. Chyba, że wam się strasznie nudzi, to możecie jeszcze dodać adnotacje z bezpośrednimi odnośnikami
Co do wstawiania odnośników to za leniwy na to jestem :D Ale pomysł z tymi napisami naprawdę mi się spodobał bo faktycznie czasami może być ciężko je znaleźć, więc od dzisiejszego odcinka wszystkie klipy są podpisane

 

I jeszcze mała notka. jak zauważycie mój dzisiejszy gość także nie dysponuje idealnym mikrofonem, ale wystarczyły 2 odcinki by przekonać się że w tej branży najważniejsze są CHĘCI. I sto razy bardziej wolę pracować z osobą która nie dysponuje idealnym sprzętem, ale jej się chce niż z osobą z idealnym głosem która tylko udaje zainteresowanie...

I dlatego jeśli macie rzeczywiste chęci, chcecie odpowiedzieć na parę pytań, nagrać parę linijek tekstu i nudzi wam się w niedziele (bo tego dnia z reguły wysyłam teksty i najlepiej jak tego samego zostaną nagrane) to zapraszam serdecznie do studia. Oraz jeszcze dysponujecie jakimś obrazkiem swojego OC-eka by Doktor mógł zrobić jego wersję animowaną.

To tyle na razie ode mnie i zapraszam na seans :P

https://www.youtube.com/watch?v=rFP3MXw9R18

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny program. I niezły pomysł z tymi gośćmi. Chociarz pojawia się jeden problem w 1 filmie (2-go nie oglądałam), reprezentujecie jeden film od Hasbro, potem np fanowska muzyka, a po muzyce znowu film od Hasbro. Mam dla was radę, "segregujcie" materiały i reprezentujcie "zbiory" po kolei.

Edit:

Dodajcie też trochę humorystycznego akcentu bo trochę "sztywne" te wiadomości.

Edytowano przez Alciapl v2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was radę, "segregujcie" materiały i reprezentujcie "zbiory" po kolei.

I niby są ,,po kolei'' ale tak jak ukazują się na amerykańskich serwisach :P

 

Dlatego też nie mam możliwości by jedna osoba mówiła tylko o muzyce a druga o animacjach bo nagrania z gośćmi przeprowadzam w niedziele (a przynajmniej powinienem, bo w tym tygodniu miałem z tym ogromne problemy) a wiadomości które mają datę z niedzieli są dopiero w Polsce w poniedziałek koło południa

 

Dodajcie też trochę humorystycznego akcentu bo trochę "sztywne" te wiadomości.

I takie miały być :P. Od początku to miał być wyłącznie program informacyjny a nie rozrywkowy, dlatego też nie zdecydowałem się na żadne oceny poszczególnych materiałów dając WAM taką możliwość w komentarzach (a czy ktoś z tego skorzysta to już inna sprawa...)

 

Dlatego na moje pajacowanie nie liczcie :D

Ale tym razem wreszcie wystąpi osoba z porządnym mikrofonem, więc tym razem chociaż ze zrozumieniem jego nie będziecie mieć chyba problemów.

Zapraszam do obejrzenia i komentowania

https://www.youtube.com/watch?v=MtqyclSlQl8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bro, ej, gość ci kradnie atencję.

Już tłumaczę. Chodzi przede wszystkim o sposób wysławiania się. Ty, mości mariuszu391, przekazujesz suche informacje, ciągle mówisz jednym, tym samym tonem, jakbyś czytał je z kartki. Gdy zadawałeś imć Clindowi pytania, to wręcz słychać było, że na ich końcu nie ma znaku zapytania, tylko kropka. Clind w swoje wypowiedzi włożył nieco emocji, przez co słuchało się go zdecydowanie lepiej. Z chęcią zobaczyłbym go w kolejnych edycjach Brony News. A jakby do tych emocji dodać nieco humoru albo komentarza...

Pozwól, że zobrazuję to przykładem. Przeciętny program motoryzacyjny skupia się na przekazaniu suchych informacji o samochodzie, o jego osiągach, prowadzeniu etc., ledwo okraszonych komentarzem. Tym samym takie programy interesują węższe grono osób. Tymczasem mamy Top Gear, który oprócz informacji dodaje masę opinii prowadzących, a do tego prowadzony jest z przymrużeniem oka (kto pamięta próbę rozwiązania kwestii, jak najszybciej przemieszczać się po Londynie, ten wie, o co chodzi), przez co mogą go oglądać osoby zainteresowane motoryzacją w równie niewielkim stopniu co ja.

Na plus zaliczyć można bardziej "żywe" tło, chociaż nagłe zniknięcie chmury w jednej ze scen znajduję nieco... słabym.

 

PS. Dlaczego ciągle odnoszę wrażenie, że te ponyfikacje gości i prowadzącego chcą mi zrobić coś złego?

Edytowano przez Gandzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chociaż nagłe zniknięcie chmury w jednej ze scen znajduję nieco... słabym.

A to przez moje lenistwo... nie chciało mi się tego poprawiać. W założeniu miała się wypadać zmaleć i zniknąć. Ciekawe co poszło nie tak  :shrug: ....  Spokojnie Derpy się tym zajmie

tumblr_mibnqvRNAp1s5r7uxo1_500.gif

 


PS. Dlaczego ciągle odnoszę wrażenie, że te ponyfikacje gości i prowadzącego chcą mi zrobić coś złego?

To nie wrażenie pewnie przeczucie  :D. Poprostu to są młodzi gniewni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

przekazujesz suche informacje, ciągle mówisz jednym, tym samym tonem, jakbyś czytał je z kartki.

Bo w sumie czytam je z kartki :D

A tak na serio faktycznie postanowiłem coś z tym głosem zrobić, by był bardziej ,,wyluzowany'' ale wydaje mi się że żadnego efektu nie osiągnąłem...

 

 

Tymczasem mamy Top Gear, który oprócz informacji dodaje masę opinii prowadzących, a do tego prowadzony jest z przymrużeniem oka (kto pamięta próbę rozwiązania kwestii, jak najszybciej przemieszczać się po Londynie, ten wie, o co chodzi), przez co mogą go oglądać osoby zainteresowane motoryzacją w równie niewielkim stopniu co ja.

Do kogo ty mnie porównujesz? Profesjonaliści z największego kanału motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii kontra fandomowy burak któremu się wydaje że ma ,,wizję''.

Zresztą czy zauważyłeś przez te moje kilka miesięcy na forum i 100 parę postów w jakimkolwiek z nich bym miał poczucie humoru? Bym miał jakiś dystans do siebie? Nie wydaje mi się. I myślę że jakbym dodawał swoje ,,zabawne'' komentarze skończyłoby się na słowach ,,kończ waść, wstydu oszczędź''

Zresztą mieliśmy już programy rozrywkowe w polskim fandomie czyli ,,Absurd Tajm'' Kota Mordecza i ,,Kuc by się uśmiał'' Mystherii i myślę że to w zupełności wystarczy

 

A teraz czas na kolejny odcinek, choć myślę że znowu przesadziłem z długością :P

[https://www.youtube.com/watch?v=jLCaLudlkm4/media]

Edytowano przez mariusz391
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, początkowo planowałem zrobić cztery odcinki Brony News, by sprawdzić jak ten pomysł się przyjmie

Ostatecznie jednak stanęło na pięciu.

Niestety, tak jak pisał Gandzia przez taką a nie inną wizję prowadzenia go, był tylko kanałem niszowym, który zainteresował garstkę osób, co było widać i w komentarzach i w łapkach na YT.

By poprawić wyniki oglądalności musiałbym i zmienić mikrofon i zmienić koncepcję a w tej chwili nie jestem w stanie tego wykonać.

Dlatego chciałbym podziękować wszystkim osobom które ten projekt zainteresował i które mnie wspierały.

Zwłaszcza chciałem podziękować Dr. Whoovsowi który nie zawsze podzielał moje ,,wizje'' ale nigdy nie próbował narzucać się ze swoimi koncepcjami

Oraz wszystkim gościom którzy poświęcili swój czas i zgodzili się wystąpić w tym programie.

A jak im najlepiej podziękować? Oczywiście trolując ich bez ich wiedzy i zgody w Mariuszowym stylu :P

Zapraszam na BRONY antyNEWS

https://www.youtube.com/watch?v=Zg_30QFolLw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...