Skocz do zawartości

Odcinek 24 "Equestria Games"


Gość Aspitia

Ocena odcinka  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak ci się podobał odcinek



Recommended Posts

Nie mam nic do tego jak Spike jest głównym bohaterem. Ale sądziłem, że zobaczymy więcej z igrzysk, o których tyle czasu się mówiło. A zamiast tego Spike dostaje cały odcinek a igrzyska są tyko tłem do niego. Najbardziej mi się podobało: Drużyny na zawodach, bramki antymagiczne, królewska loża, kryształowe imperium pamięta, kto dostarczył serce i lodowe łucznictwo. Minusy jak dla mnie: Nie pokazanie wielu dyscyplin sportowych na igrzyskach, Ponyville wygrywa trochę naciągane i żadna księżniczka nic nie robi, kiedy spada chmura nawet im wyłączyli rogi jak dla mnie ponownie to jest naciągane.

Ogólnie daje 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przypomniała mi się rewelacyjna scena z "Nagiej Broni', kiedy Leslie Nielsen śpiewał hymn ameryki

 

Z tym, że tam przynajmniej znał słowa, a nie zmyślał :P

 


w loży dla VIP'ów nie było żadnego gryfa.

 

Widać zatem, że nie są dla Equestrii ważnym partnerem :P

 


Ale sądziłem, że zobaczymy więcej z igrzysk, o których tyle czasu się mówiło.

 

Dokładnie. Taki robili z tego hype, a wyszło... jak wyszło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry screen. Podwójna Cheerilee to nic nowego, bardzo często dublują postacie w ramach jednego kadru. Mnie bardziej zastanawia elitarność sadowniczki Cherry Jubilee i Major Mare. Czy nie mógł przyjechać prezydent/burmistrz żadnego innego miasta?

 

 

To wszystko tym bardziej mnie umacnia w przekonaniu, że odcinek został zrobiony po łebkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili przecież, że wyłączają rogi w obawie przed próbami oszustwa. To było po tym, jak Twi musiała odpalić za Spajka ogień. Pewnie sama to zaproponowała za kulisami. Jeśli tak było, to na pewno magię wyłączyli wszystkim, a nie "księżniczkom nie, bo księżniczki". A ktoś tam widział jakieś wojsko na stadionie, bo ja nie (poza ceremonią otwarcia)? Jakieś ochrona mogła być, ale Spajk mógł być po prostu bliżej chmury od nich, a zresztą biorąc pod uwagę niekompetencję wojska Equestrii, to mogli się chłopaki po prostu przestraszyć i dlatego nie zareagowali. :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defilada była też na końcu igrzysk, poza tym skoro była ochrona, to tylko ziemskie kuce? Przecież któyś z tych łuczników mógł nagle wycelować w księżniczki i zlikwidować którąś.

 

Poza tym...

-Wiem, księżniczko Celestio, że za pomocą swojej magii prowadzisz słońce gdzie trzeba, rządzisz naszym krajem, masz ponad 1000 lat i ogólnie jesteśmy od ciebie uzależnieni, ale musimy ci wyłączyć róg, bo inaczej będzie to passe, że ty możesz czarować, a inni nie.

 

Sorry, ale vipy i dyplomaci nigdy nie podlegają takim samym regułom, co plebs. Zawsze, jak próbują zrobić kontrolę jakiemuś politykowi to jakie afery potem się budzą :P

 

PS: no i gdyby one faktycznie nie mogły czarować, to powinno to zostać podkreślone, typu twilight się skupia... iskry.... i dupa...

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propos anulowania magii księżniczek... To czy aby na pewno?

Bo z Twilight to nie było akurat coś takiego, że już chciała wystartować (w sensie wzlecieć) zaraz po tym zaskoczeniu, ale Spike ją ubiegł i ta zrobiła następnie czyste "wat"?

 

Tj. zawsze mogła chcieć po prostu pomóc tak samo jak pegazy, no ale chyba jednak obstawiałabym opóźnioną reakcję (a raczej jej brak nie liczac "OH!") księżniczek niż "niezdolność do walki" :v

 

Przepraszam za jakość skarpety, internet ma gorszy dzień... albo miesiąc czy rok...

http://i.imgur.com/yNnc1YN.png

Edytowano przez Tokusa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No odcinek mnie rozwalił, w końcu Spike miał jakieś poważne zadanie i to nie przez dwie minuty odcinka, a cały. Ogólnie odcinek ponadprzeciętną i zdecydowanie był lepszy od poprzedniego odcinka!

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli tak było, to na pewno magię wyłączyli wszystkim, a nie "księżniczkom nie, bo księżniczki".

To byłaby największa głupota, bo w tym momencie Equestria byłaby bezbronna jak niemowlę. Każdy antagonista tylko by czekał na tę chwilę i obrócił krainę w pył. MYTH BUSTED

 

Co do pozytywnej strony odcinka to ubawiłam się przy śpiewaniu hymnu :D Od razu mi się Borat przypomniał:

:D Odcinek był ciekawy, co prawda pierdołowatość Spajka zaczyna już nużyć, ale ogółem - podobało mi się. A przede mną wciąż finał 4 sezonu... Eh :P Edytowano przez Kamisha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby największa głupota, bo w tym momencie Equestria byłaby bezbronna jak niemowlę. Każdy antagonista tylko by czekał na tę chwilę i obrócił krainę w pył.

Biorąc pod uwagę, jak wielkim zaskoczeniem było do tej pory dla Księżniczek pojawienie się każdego kolejnego antagonisty, to chyba w Equestrii nikt się nie przejmuje, że będą bezbronni...

Zresztą był to nadzwyczajny środek, który wprowadzony został po tym, jak Twi użyła magii, żeby pomóc Spajkowi. Antagoniści by o tym nie wiedzieli aż do dnia igrzysk.

Edytowano przez Airlick Targaryen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zresztą był to nadzwyczajny środek, który wprowadzony został po tym, jak Twi użyła magii, żeby pomóc Spajkowi. Antagoniści by o tym nie wiedzieli aż do dnia igrzysk.

Naprawdę myslisz, że oni sobie gdzieś tam siedzą nie mają szpiegów etc? Po prostu nagle wyskakują sobie skądś? Nic się nie ukryje, a urządzenia dezaktywującego rogi nie da się w pół godziny wymyślić i zbudować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No, po TYM tytule odcinka oczekiwałam czegoś naprawdę zacnego. W końcu to "półfinał" czwartego sezonu.

 

Mowa motywacyjna RD, tylko po to, by podsumować ją brutalnym ściągnięciem na ziemię...  :dunno: To takie w jej stylu.

Za dużo uwagi poświęconej Spike'owi. Nie robił nic, poza irytowaniem mnie, najpierw zachowuje się jak narcyz, a potem jak przerażone, zgubione w tłumie dziecko... Ech.
Bardzo pomysłowe z tą... powłoką... galaretą... tym czymś, co powstrzymuje jednorożce przed czarami. I cieszę się, że mogliśmy ujrzeć chociaż dwie dyscypliny.

 

Ale... Serio? Nie ma czasu na ZAKLĘCIE? Przy obecności CZTERECH księżniczek? Dosyć żałosny tekst, tylko po to, by Spike mógł się oczywiście wykazać.
Ja rozumiem, że odcinek potrzebuje morału (który sam w sobie był całkiem dobry), ale czy naprawdę musiało się to odbywać kosztem odcinka o igrzyskach, poświęconemu smokowi? Plus to, że Ponyville i Cloudsdale rywalizowało w czołówce... Ale cóż, jako że epek podobał mi się zdecydowanie bardziej, niż dwa poprzednie, daję 7/10. Pewnie by było co najmniej dwa stopnie wyżej, gdyby nie to, że samym igrzyskom poświęcono tak mało uwagi.

Edytowano przez Kyoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...