Skocz do zawartości

My Little S.T.A.L.K.E.R. [NZ][Crossover][Violence][Adventure][Audio]


Vortex

Recommended Posts

Dziękuję bardzo użytkowniczce ToffiLove za pomoc.

1. To mój pierwszy realizowany fan-fic. Powinien spodobać się tym, którzy lubią wiele nawiązań, wartką akcję (która oczywiście nastąpi po przegadanym wprowadzeniu), humor i świat STALKERA. Taką przynajmniej mam nadzieję. 
2. Dziękuję moderatorowi, za poprawienie mnie przy pierwszej wstawce i pomoc w odpowiednim umiejscowieniu tematu
3. Miłego słuchania.

Wersja Audio: 

Prolog i cz. I http://vortex1994.wrzuta.pl/audio/aFcf6hZSADp/my_little_stalker_intro_+_part_i  

(mikrofony szwankują przynajmniej u mnie. "Robim co możem", że tak się wyrażę o jakości.) 


Za wszelkie uwagi i ewentualne rady dziękujemy.

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek załatw sobie kogoś do pre-readingu, bo oczy od składni zdań bolą. Ale pomimo faktu, że Stalkera troche ( w sensie innych ficów ) tu jest to takiego jeszcze nie było. Tyle ode mnie. Poczekam na kolejny rozdział.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zabierasz się za pisanie opowiadań, to korzystaj z podstawowych opcji które pomogą Ci skorygować tekst...

 

Pierwsza rzecz - tekstu nigdy nie wyśrodkowuje się za pomocą spacji. Służy do tego odpowiedni przycisk znajdujący się na górze edytora dokumentu.

 

Druga rzecz - powiększ czcionkę do 12px, wyjustuj treść a następnie umiejętnie podziel ją na akapity. To znacznie poprawi czytelność fanfika, gdyż obecnie litery tworzą krzywą, nieprzerwaną ścianę tekstu - a to może z miejsca odstraszyć każdego potencjalnego czytelnika. Na przeszłość postaraj się tego uniknąć.

 

Trzecia rzecz - niepoprawny zapis dialogowy. W dialogach nie stosuje się dywizów, a myślniki w postaci pauzy (—) bądź półpauzy (–). Same rozmowy postaci analogicznie do ogółu opowiadania są zapisanie niezbyt estetycznie - nie ma między nimi należytych odstępów, przez co pojedyńcze wypowiedzi zlewają się ze sobą i fragmentami krótkich przerywników. Często brakuje także kropek i przecinków w odpowiednich miejscach.

 

Tak poza tym - zauważyłem, że znaczna część dokumentu skupia się właśnie na rozmowach. Czasami lepiej z nimi przystopować i zamieścić jakieś dłuższe opisy otoczenia, przyrody, sytuacji, czegokolwiek byle nie ciągnąć dialogów w nieskończoność.

 

Pozdrawiam. :cydr:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem, nie było podobnego opowiadania na forum, o tym samym tytule? Tak pytam. Ogółem szału niema, może być lepiej, ale poczytam, popatrzę ocenię, gdy przyjdzie na to czas(no, naprawdę, mam tu Deja-Vu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zabierasz się za pisanie opowiadań, to korzystaj z podstawowych opcji które pomogą Ci skorygować tekst...

Pierwsza rzecz - tekstu nigdy nie wyśrodkowuje się za pomocą spacji. Służy do tego odpowiedni przycisk znajdujący się na górze edytora dokumentu.

Druga rzecz - powiększ czcionkę do 12px, wyjustuj treść a następnie umiejętnie podziel ją na akapity. To znacznie poprawi czytelność fanfika, gdyż obecnie litery tworzą krzywą, nieprzerwaną ścianę tekstu - a to może z miejsca odstraszyć każdego potencjalnego czytelnika. Na przeszłość postaraj się tego uniknąć.

Trzecia rzecz - niepoprawny zapis dialogowy. W dialogach nie stosuje się dywizów, a myślniki w postaci pauzy (—) bądź półpauzy (–). Same rozmowy postaci analogicznie do ogółu opowiadania są zapisanie niezbyt estetycznie - nie ma między nimi należytych odstępów, przez co pojedyńcze wypowiedzi zlewają się ze sobą i fragmentami krótkich przerywników. Często brakuje także kropek i przecinków w odpowiednich miejscach.

Tak poza tym - zauważyłem, że znaczna część dokumentu skupia się właśnie na rozmowach. Czasami lepiej z nimi przystopować i zamieścić jakieś dłuższe opisy otoczenia, przyrody, sytuacji, czegokolwiek byle nie ciągnąć dialogów w nieskończoność.

Pozdrawiam. :cydr:

To bardzo cenne uwagi i rady, za które dziękuję.

Z pewnością się do nich zastosuję.

Też pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem, zmienić formę opowiadania. Od tej pory każda następna część będzie udostępniana w formie audio, z moim czytaniem (uspokoję was, że mam za sobą parę występów na scenach teatralnych i 3 lata samej szkoły, tak więc postaram się zaprezentować przyzwoity poziom czytania), muzyką ze stalkera, a także być może z dźwiękami otoczenia. Dwie pierwsze części zostaną w niedługim czasie opracowane. Decyzja ta jest powodowana głównie tym, iż lepszy że mnie montażysta i aktor dubbingowy niż pisarz. Mam też nadzieję, że w ten sposób postacie staną bardziej kolorowe, a samo opowiadanie bardziej "stalkerowe"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...