Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Hoffman

[Zabawa] [Podaj dalej] Łańcuch opowiadanek

Recommended Posts

Po pewnych utrudnieniach i opóźnieniach, nareszcie mogę powitać Was w nowej zabawie, której koncept podsunął mi BRONIESiPEGASIS, za co jeszcze raz bardzo dziękuję!

 

Nie przedłużając i przechodząc do zasad – zabawa polega na tym, że posługując się skojarzeniami, własnymi doświadczeniami z różnymi tytułami, a także korzystając z własnych interpretacji, macie za zadanie utworzenie długaśnego łańcucha składającego się po prostu ze znanych Wam książek. Jak poszczególne tytuły mają się w ów łańcuch łączyć?

 

Na początek podrzucam Wam pierwszą książkę, która wszystko rozpoczyna. Zadanie polega na tym, by dopasować do niej kolejny tytuł, który Waszym zdaniem jest mniej lub bardziej podobny. Podobieństwo i nawiązania mogą dotyczyć tematyki, epoki, w którym dane dzieło ujrzało światło dzienne, tego samego autora, czy też Waszych osobistych wrażeń, jak uważacie. Gdy już ktoś wytypuje drugą książkę, trzecia ma na podobnej podstawie mieć coś wspólnego z drugą, a następnie kolejna, podobna w pewnym sensie do trzeciej i tak dalej i tak dalej, tworząc ciąg kolejnych tytułów.

 

Kto wie dokąd zajdziemy, rozpoczynając od „Folwarku zwierzęcego”?

 

 

folwark-zwierzecy-b-iext3765183.jpg

 

 

Znacie ten tytuł? Jakie mieliście po nim wrażenia? Co najbardziej utkwiło Wam w pamięci? Jakie macie pomysły na możliwe powiązania? Wskażcie kolejny tytuł i przedłóżcie łańcuch!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, tej książki nigdy w ręku nie miałem, ale film widziałem wielokrotnie i bardzo go polubiłem.

To teraz dodam coś o dzikich zwierzętach. 

 

29dakw2.jpg

Edited by BRONIESiPEGASIS

Share this post


Link to post
Share on other sites

rsn7EXO.jpg

Słoneczna Loteria, Philip Dick (pewnie nikt tego nie zna :)

Po prostu klimat jest odrobinę podobny. Nie wiem czemu tak mi się wydaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...