Skocz do zawartości

Odcinek 25 i 26 ,,Twilight's Kingdom"


Slashwing

  

156 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wam się podobał odcinek?

    • 1
      2
    • 2
      0
    • 3
      2
    • 4
      0
    • 5
      0
    • 6
      3
    • 7
      6
    • 8
      13
    • 9
      24
    • 10
      106


Recommended Posts

Koniec sezonu genialny zastanawiałem się właśnie pod koniec sezonu 3 kiedy discord'owi odechce się być dobrym :fluttershy5:.Też się zastanawiałem dlaczego twilight jest tylko od uśmiechania się i machania.Hahaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek absolutnie epicki (tak, lubię to słowo)! Nie przypominam sobie lepszego odcinka, nawet Ślub Canterlot wymięka. Tyle akcji dawno nie widziałam w bajce dla dzieci. Podkreślam bajce, bo kreskówki to zupełnie co innego. Są beznadziejne pomimo, że tam akcja jest cały czas. 

 

1. Nowy villain miał przezajedwabisty głos. Wygląda też spoko, historia taka sobie, ale to drobiazg. 

 

2. Dużo Discorda i to nie wciskanego na siłę. Podoba mi się, że Celestia postanowiła powierzyć mu tak poważne zadanie. Widać, że chciała dać mu szansę i wierzyła w umiejętności Fluttershy. Skutek był słaby co zasługuje na kolejny plus. Discord wszak nadal ma w sobie coś ze złego pana chaosu więc głupio by było jakby całkowicie uległ i nawet nie próbował odzyskać dawnej władzy. Kolejny plus pod względem Discorda to, że naprawdę polubił Fluttershy i naprawdę stał się jej przyjacielem. Lubię gdy czarne charaktery nie są do końca złe, a mają swoje pozytywne strony. Szkoda, że nie widzieliśmy nic takiego w Sombrze i Chrysalis. 

 

3. Rainbow pawers tak bardzo komercyjne :c 

 

5. Akcja przednia. Fabuła, jak na bajkę, bardzo ciekawa i mroczna co jest na ogromny plus. Ale trochę przykro mi się robi gdy widzę, że po raz kolejny Celestia i Luna nie zrobiły właściwie nic. Ja wiem, że Twillight jest główną bohaterką serialu, wiem, że w tym odcinku oddanie mocy było najlepszym pomysłem, ale dlaczego do jasnej ciasnej Celestia i Luna walczyły tylko w przeszłości?! 

 

 

Plusy:

+ fabuła

+ mnóstwo akcji

+ mroczny klimat

+ Discord

+ villain 

+ rozwiązanie problemu królestwa Twillight 

+ klucz Twillight

 

Minusy: 

- komercyjne Rainbow Powers

- Celestia i Luna znów nic nie zrobiły (zaczynam podejrzewać, że mają jakąś blokadę mocy :v)

 

Ocena: 10/10

Edytowano przez Uszatka
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję 9/10, ponieważ odcinek miał jak dla mnie 2 poważne wady (mogłabym sie doczepić do wielu rzeczy, ale nie wydają mi się istotne i niczego nie ujmują odcinkowi, więc nie ma co sie czepiać):

 

1. Discord zadziwiająco łatwo dał się wykiwać, nie miał planu B, nie był podejrzliwy a uważam go za inteligentną i przenikliwą postać, która powinna była przewidzieć co się wydarzy. 

 

2. Dizajn Mane 6 z Rainbow powers. TEN KICZ! WYPALIŁO MI OCZY!!! Trzeba to zabić zanim złoży jaja. ;_; Nie mam nic do komercjalizacji, no na czymś ci ludzie muszą zarabiać, ale niech chociaż mają choć trochę wstydu i dają dzieciom ładne zabawki. Już sie boję jak to będzie wyglądało, a fani oczywiście rozkupią bo kolekcja musi być pełna. ;_____; W sumie sami będą sobie winni, że nakręcają taki kicz... eh, co ja sie przejmuje w ogóle.

 

Cała reszta bardzo bardzo mi się podobała. A szczególny pisk radości wydałam, kiedy Discord wręczył kwiaty Celestii! :lunaderp: Mój jedyny tak ukochany shipping! ^^ Bardzo podoba mi się też nowy zamek Twi, w końcu coś gustownego no i Spike ma swój mały tronik- już myśałam, że każą mu stać. >.>

Edytowano przez Burning Question
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już też dzisiaj oglądnęłam dwa odcinki czwartego sezonu.Odcinki niesamowite i epickie,te odcinki podobały mi się najbardziej i to moje ulubione odcinki ze wszystkich,po prostu brak słów.

 

Oto plusy :

 Niesamowicie epicka scena walki

Twilight ma wreście swój zamek

królewski chór

głos Luny

efekty otwarcia skrzynki

gdy Twilight przejęła moce Księżniczek

jak Discord dawał kwiaty dla Celestii

Piosenki-bardzo fajne

 

ale najbardziej mi się podobała moc Rainbow Power Mane 6                                                                                                                                                                                          rainbow_rocks_mane_6_by_frozendashicewol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne zakonczenie sezonu :D wszystkie cztery princessy spiewaly <3  a ten czarny charakter taki se byl choc walka Twilota z nim byla suuuuuuuper :D Teraz zostalo tylko czekac na sezon 5 i mam nadzieje ze w nim wskrzesza Sombre lub Quin chrystal a najlepiej obydwoje :D  wtedy byloby epicko  . . . czas zaczac umierac w czasie oczekiwania na sezon 5 :/  moja ocena 1.000.000/10  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Odcinek był genialny.

Plusy:

+Charyzmatyczny, inteligentny i potężny przeciwnik.

+Ów przeciwnik chciał władzy i potęgi więć nie był tak pusty i bez wyrazu jak Król Sombra.

+Dużo Discorda

+Piosenki były bardzo dobre ale i tak nie pobiją True true friend i B.B.B.F.F.

+Miło ze strony twórców, że używają złoczyńców z G1 zamiast wymyślać coraz głupszych własnych.

+Walka lepsza niż w niejednym anime

+Wszystkie postacie od kluczy

+crossover wisi w powietrzu

622877__safe_screencap_discord_hub+logo_

Minusy:

-Za mało tego gościa

 

250px-Scorpan2.png

-Tirek nie miał swoich sługusów jak w G1

-Też nie miał swojej tęczy ciemności

-Rainbow Power

-Reszta księżniczek wolała się poobijać zamiast stawić czoła niebezpieczeństwu

 

Poza tym te rzekome spoilery z 4chan'a okazały się być fałszywe a ich autor popisał się nie powiem czym. Pozostaje mieć nadzieję, że Scorpan pojawi się w kolejnym sezonie a skoro twórcy odwzorowują złoczyńców w kolejności to kolejna chyba powinna być Katrina co potwierdziłoby regułę, że złoczyńca z początku sezonu jest resocjalizowany w późniejszych sezonach a ten z końca jest zły do końca.

Edytowano przez Slashwing
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu Jestem SPIDIvonMARDER i jestem taki fajny, bo jako pierwszy zauważyłem to podobieństwo, lecz nie chciałem nikomu o tym mówić, by wyjść na mądrzejszego.

 

Ala tak na serio, to pomimo, iż nie zapomniałem o zjawie z Zamko-manii, to o czymś takim żem nie pomyślał. Choć skoro to na prawdę wtedy Tirek grasował po tym zamku, to raczej by spostrzegł, że liczba alicornów powiększyła się o chociaż jednego. Nie wiem w sumie, co o tym myśleć. A ty, Spidi? Co sądzisz o tej teorii spiskowej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze też o tym myślałem jakiś czas po odcinku (a informacją się nie podzieliłem  bo zapominałem, nie chciało mi się i tak dalej)

 

Co do logiki- ten serial nie ma zbyt wiele logiki ale jeśli chcemy to wytłumaczyć, to możemy pomyśleć że tak: ten cień pojawił się na koniec odcinka, możliwe że kiedy on wchodził do zamku to Mane6 wychodziło, kto wie możę cały sezon kanpił się w zamku i czytał co w Equestrii grało kiedy go uwięzili na tysiąc lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo wyśmiewać, sorry, jeśli kogoś uraziłem. Na swoją obronę mam fakt, że ten fakt, który faktycznie wypunktowaliście, jest przedmiotem dyskusji na fejsach i meetach od dnia premiery :D Takie są fakty! :D

Chociaż w Faktach o tym nie mówili...

 

To, że Pony of Shadows jest Tirekiem wydaje mi się oczywiste. 

To, że nie wiedział o 4 księżniczkach (a wiedział o trzech! WTF?!) jest moim zdaniem zwykłym błędem scenariusza i nie ma sensu go tłumaczyć. Twórcy nie potrafi wpaść na dość dobry pretekst, aby wszystkie księżniczki oddały swoją magię Twilight, to zrobili takie coś. W sumie, to moim zdaniem Twilight tej mocy i tak nie wykorzystała. Umiała jedynie robić większe wybuchy niż zwykle, czyli poszła po najmniejszej linii oporu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie SPIDI co do twojego narzekania na walkę w tym odcinku- masz racje, jest trochę zbyt wtórna (fanem DB nie jestem ale chętnie bym zobaczył walkę z przywołaniami, tworzeniem broni i takie tam) ale nie oczekujmy od Hasbro za dużo

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, ze w piątym sezonie będą "Listy do poddanych"?

 

hmmm...

 

Drodzy poddani,

w tym tygodniu nauczyłam się w jaki sposób krzywa laffera działa w praktyce.

~Książniczka Twilight Sparkle

 

 

 

 

Drodzy poddani,

aby polepszyć mój sposób rządzenia, w tym tygodniu urządzimy narodową zbiórkę na zakup wszystkich gier z serii "Tropico" oraz "Civilization".

~Książniczka Twilight Sparkle

P.S.

Od teraz mój tytuł brzmi 'El Presidenta", zaś do moich przyjaciółek macie zwracać się per "ministra"

 

 

Drodzy poddani,

z dniem dzisiejszym rozpoczynam masowe pobory do nowo sformowanych oddziałów, które będą szerzyć magię przyjaźni wśród pogańskich zebr.

~El Presidenta Twilight Sparkle

 

 

Drodzy poddani,

w tym tygodniu nauczyłam się, że nie należy strzelać do demonstrantów protestujących na schodach.

A także tego, że przewrót wojskowy nie jest działaniem, które można powstrzymać magią przyjaźni.

~El Presidenta Twilight Sparkle

 

Ale to tylko domysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było najlepsze zakończenie sezonu ze wszystkich! Dwie fajne piosenki, Discord pragnący władzy. I nowy wróg, który niestety skończył tak samo jak każdy poprzedni, co pomału robi się nudne moim zdaniem... Mimo to, myślę że były to jedne z najlepszych odcinków w sezonie, streszczające cały czwarty sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...