Skocz do zawartości

Another


Applejuice

Recommended Posts

(wydaje mi się że kiedyś był tu już ten temat, ale trudno, założę kolejny xd)

 

another-A_xaqwehw.jpg

 

26 lat temu, do trzeciej klasy gimnazjum chodziła uczennica o imieniu Misaki. Miała świetne wyniki w nauce, osiągnięcia w sporcie oraz czarującą osobowość, która zagwarantowała dziewczynie sporą popularność. Kiedy nagle zmarła, jej koledzy postanowili do końca szkoły zachowywać się tak, jakby ich przyjaciółka wciąż była wśród nich. Później, w wiosnę roku 1998, do wspomnianej klasy przenosi się Kouichi Sakakibara. Od razu staje się podejrzliwy wobec tajemniczej i przerażającej atmosfery panującej w szkole. Co więcej ciągle widuje piękną, lecz, wydawałoby się, zamkniętą w sobie dziewczynę, Mei Misaki, noszącą przepaskę na oku i w samotności, na uboczu, rysującą swoje obrazy...

 

Anime dosłownie wgniotło mnie w fotel, od wczoraj nie mogę się od niego oderwać i podejrzewam, że skończę serię w ten weekend. Fabuła trzymająca w napięciu, tajemnica owiana mrokiem, która rozwija się powoli, po drodze kilka masakrycznych wydarzeń i mnóstwo cliffhangerów, zmuszających do natychmiastowego obejrzenia kolejnego odcinka. Horror, przemoc i mnóstwo niewyjaśnionych zagadek. Moim zdaniem wybitne anime warte obejrzenia.

 

Jestem ciekawa waszych opinii, a tym, którzy jeszcze tego nie oglądali, gorąco polecam (jednak ci, którzy mają nieco słabsze nerwy, niech uważają, bo krew).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Spoilery.

Kiedyś założyłam temat, ale pewnie usunęli. ;_;

 

Anime naprawdę bardzo fajne, ale:

pod koniec kiedy rozpoczęła się ta cała rzeź według mnie straciło ten klimat za który tak lubiłam Another.

I w ogóle myślałam że dodatkową osobą będzie jakiś uczeń, a nie Reiko. ;-; Wielkie zaskoczenie, ale niestety nie pozytywne.

 

A scena z parasolką świetna. :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie właśnie zakończenie się podobało ^^

Dla mnie miała ona największą dawkę klimatu i grozy, była totalnie psychodeliczna i zaskakująca. Reiko to pani Mikami, do tego jest dodatkową osobą, no kurde, cosiędziejeolaboga. Trzymało mnie w napięciu do samego końca, emocje były niesamowite

 

No i został jeden z tych najgorszych niedosytów, bo tak bardzo czekałam na jakiś romans, a tu nic, jedynie wzmianka o dzwonieniu do siebie, co za koleś ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda też kciałam romans >:lll Mei i Kouichi tacy słodcy razem są, OTP x33

 

Pod koniec na tej masakrze to ja już nie wiedziałam jak się czuć z jednej strony jak szedł do tej jadalnii to wiedziałam że coś tam będzie i patrzyłam przez palce na ekran, z drugiej strony te śmierci już zaczynały mnie po prostu śmieszyć a nie przerażać xd Głównie jak koleś wydostał się spod żyrandolu tylko po to żeby filar go pacnął.

 

Anime dość klimatyczne, czuć było ten nastrój grozy. No i wszędzie w tej szkole była rdza... albo to była zaschnięta krew?

Another-_07_-_Large_14.jpg

Tutaj akurat raczej rdza, ale gdzieś na drewnianej ławce w starej klasie też były takie plamy.

Edytowano przez Flutteryay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie trzymał klimat grozy, ale koniec... Totalnie rozwalił te uczucie. Oczywiście, koniec był bardzo fajny i rozwiązanie kto jest dodatkowym było świetne, ale... Straciło to swój klimat. Poza tym anime momentami mnie nudził. Ogólnie anime mi się podobał, największym jego atutem były animacje śmierci (oczywiście parasolka była najlepsza). Jak dla mnie to 8-/10. Godny polecenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Klimat zdecydowanie był najmocniejszą stroną tego anime, duszny i ciężki, przygniótł mnie do fotela i nie pozwolił wstać przez całe 12 odcinków.

Wszystkie "lokacje" (mogę to tak nazwać, prawda?) były świetnie zaprojektowane i epatowały charakterystycznym dla serii mrokiem, szczególnie zasługujący na wielką pochwałę zawałogenny sklep z lalkami. Wielką zaletą serialu jest rezygnacja ze "screamerów", jebutnych potworów wyskakujących widzowi prosto w twarz, i innych tego typu kiczowatych chwytów, na rzecz klimatu.

Jak dla mnie 10/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...