Skocz do zawartości

Recommended Posts

Genialne pluszaki. Ta Vinyl ma wręcz idealny kształt pyszczka (przynajmniej tak wygląda na zdjęciu) - co się bardzo rzadko pluszakom udaje. Ma tylko troszkę za długi róg ja na mój gust. Bardzo ładnie robisz skrzydła.

Jedyne, czego bym się czepła, to materiał - wygląda na... *Jakby to ująć*... Mało przytulaśny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał to polar, zależnie od koloru jest różnej grubości i te grubsze mi się mniej podobają. Ale miałem w rękach kilka pluszaków seryjnej produkcji, moje może mają materiał inny ale są znacznie milsze w dotyku, większość była zwyczajnie twarda, moje są mięciutkie. Więc są przytulaśne, choć mogą niektóre nie wyglądać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Pluszak nie był nowym pomysłem, w pierwszej edycji ponypoczty wysłałem coś podobnego, tylko że to była Luna i nie z polaru a z dzianiny futerkowej.

Przy okazji nowy pluszak:

 

applejack_plush_by_adamar44-d7pfxnd.jpg

 

Kapelusza mieć nie będzie, nie wiem jak go zamocować żeby nie spadał i żeby dawał się zdejmować.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nic nie wstawiałem a przecież nie siedzę i nic nie robię.

 

star_hunter_by_adamar44-d7q83d7.jpg

rose_plush_by_adamar44-d7sr9et.jpg

rainbow_dash__pinkie_pie_and_fluttershy_

elsa_pony_plush_commission_by_adamar44-d

 

Sporo robiłem pluszaków na zamówienie. No i wreszcie moje palce mogą trochę odetchnąć bo kupiłem maszynę do szycia (Pinkie jest zrobiona na maszynie). I tak, wiem że Rose powinna być jaśniejsza ale nie miałem już takiego jasnego koloru ale klient był zadowolony więc problemu nie ma. Więcej pluszaków na deviantarcie.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leah: Tak, 30 zł wystarczy + koszt przesyłki. Tylko nie mam aktualnie czasu więc nie wiem kiedy sie za to wezmę. Ale postaram się w najbliższym czasie. Odezwę się jak będzie gotowa.

 

Derpy Pie: pluszaki na sprzedaż są na etsy, teraz nie ma tam nic bo mam masę pracy, ale nowe powinny pojawiać się pod koniec września.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igłą i nitką :P Potrzeba jeszcze materiału, wypełnienia i wykroju... Wykroje są na deviantarcie ale ja używam zmodyfikowanych pod swoje potrzeby i pod swój gust, materiały można kupić w sklepach z tkaninami, na początek polecam polar - w miarę tani, nie szkoda go na próby. Wypełnienie u mnie stanowią kulki silikonowe, dwu kilogramowa paczka za 30 zł służy mi od ponad dwóch miesięcy. Na początku szyłem ręcznie ale wtedy ciało dla kucyka powstawało około 7-8 godzin a przecież trzeba jeszcze zrobić resztę. Trwało to trochę. Teraz używam maszyny i jest znacznie szybciej ale za to pewniej i dokładniej szyłem ręcznie. Coś za coś. Zacząć jest całkiem łatwo, tylko konkretne efekty przychodzą dopiero po czasie, pierwsze próby były bardzo złe i nie nadawało się to do niczego. Ale grunt to ćwiczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igłą i nitką :P Potrzeba jeszcze materiału, wypełnienia i wykroju... Wykroje są na deviantarcie ale ja używam zmodyfikowanych pod swoje potrzeby i pod swój gust, materiały można kupić w sklepach z tkaninami, na początek polecam polar - w miarę tani, nie szkoda go na próby. Wypełnienie u mnie stanowią kulki silikonowe, dwu kilogramowa paczka za 30 zł służy mi od ponad dwóch miesięcy. Na początku szyłem ręcznie ale wtedy ciało dla kucyka powstawało około 7-8 godzin a przecież trzeba jeszcze zrobić resztę. Trwało to trochę. Teraz używam maszyny i jest znacznie szybciej ale za to pewniej i dokładniej szyłem ręcznie. Coś za coś. Zacząć jest całkiem łatwo, tylko konkretne efekty przychodzą dopiero po czasie, pierwsze próby były bardzo złe i nie nadawało się to do niczego. Ale grunt to ćwiczyć.

Dziękuje. Spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igłą i nitką :P Potrzeba jeszcze materiału, wypełnienia i wykroju... Wykroje są na deviantarcie ale ja używam zmodyfikowanych pod swoje potrzeby i pod swój gust, materiały można kupić w sklepach z tkaninami, na początek polecam polar - w miarę tani, nie szkoda go na próby. Wypełnienie u mnie stanowią kulki silikonowe, dwu kilogramowa paczka za 30 zł służy mi od ponad dwóch miesięcy. Na początku szyłem ręcznie ale wtedy ciało dla kucyka powstawało około 7-8 godzin a przecież trzeba jeszcze zrobić resztę. Trwało to trochę. Teraz używam maszyny i jest znacznie szybciej ale za to pewniej i dokładniej szyłem ręcznie. Coś za coś. Zacząć jest całkiem łatwo, tylko konkretne efekty przychodzą dopiero po czasie, pierwsze próby były bardzo złe i nie nadawało się to do niczego. Ale grunt to ćwiczyć.

 

 

Ja chyba też spróbuję coś uszyć. Muszę tylko znaleźć materiały i chęć do działania ;-;. Sądzisz że takie "klocuszki" w stylu chubbies będą dobre na sam początek ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od normalnych kucyków ale teraz jak na to patrzę to nie był taki dobry pomysł. Takie małe na początek będą odpowiednie, bardzo łatwo się je robi i szybko widać efekty pracy. Zalecam poczytać cokolwiek o ściegach ręcznych żeby ładnie pluszak wyglądał.

 

No i przy okazji kolejne pluszaki:

derpy_plush_by_adamar44-d7ynhgd.jpg

 

lyra_and_bon_bon_by_adamar44-d7ynhdf.jpg

 

octavia_plush_by_adamar44-d7ynh8f.jpg

 

Z Octavii nie jestem do końca zadowolony. Lyra też sprawiała problem i nie jest wykonana tak jak bym tego chciał, kolejna będzie lepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...