Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od haftu chciałem zacząć ale tam gdzie je robią mają tak niesamowicie nieogarniętą szefową że sobie darowałem bo za dużo problemów z tym miałem, no i koszt takiej usługi mi się średnio podoba. A naprasowanki są wbrew pozorom całkiem trwałe i mogę je zrobić w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwszego w życiu pluszaka uszyłem nieco ponad rok temu. Do maja uszyłem 3 sztuki które jakkolwiek wyszły i z jakieś 5 na testy wykrojów które nie były nigdy skończone. Czasu miałem mało więc się szczególnie nie przykładałem do tematu. Ale coś tam się nauczyłem ale nadal robiłem masę błędów. Cóż, błędy nadal robię, ale staram się jak mogę. W maju ruszyłem z pluszakami z kopyta i siedzę w tym do dzisiaj. Nieco ponad miesiąc temu kupiłem maszynę do szycia i znowu trzeba było się nauczyć szyć. Generalnie sam się musiałem wszystkiego nauczyć ucząc się w jeden z najskuteczniejszych i najbardziej bolesnych sposobów - na własnych błędach. Jak kupiłem maszynę to jakaś znajoma ojca która jest zawodową krawcową pokazała mi (a raczej próbowała) co i jak, choć i tak robię po swojemu. I to chyba tyle. Cierpliwość tutaj jest akurat niezbędna, nie każdy może siedzieć przez 8 godzin z igłą i nitką i sobie ręcznie szyć (a robiłem tak do kupna maszyny). Generalnie polecam, choćby po to by spróbować czegoś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ile mam pluszaków? Dwa które są wystawione na sklepie i 3 stare prototypy, reszta to albo zamówienia albo szły do sklepiku albo do berlina na meet. Nie robię ich dla siebie, nauczyłem się szyć żeby zrobić sobie ale po zrobieniu ich nie sprawiały mi radości. Przy czym miałem koszmarną pracę przy której nie miałem siły żyć więc wpadłem na pomysł "a może spróbuję je sprzedawać". No i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś większego niż do tej pory:

 

rainbow_dash_plush_v3_by_adamar44-d87d4q

 

Zrobiłem nowy wykrój i chciałem go przetestować, padło na Rainbow. Ma 56 cm wysokości, kawał pluszaka. To tylko prototyp, zrobiłem żeby wiedzieć co poprawić, i troszkę tego jest, ale i tak nie jest źle. Wiem że nie jest idealna, i te naprasowanki na oczy, ale dobrze zrobiłem to to druga głowa, jakbym zrobił porządne oczy pierwszej to by się zmarnowały. Ach te próby...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...