Skocz do zawartości

Little Light rysuje :3


Recommended Posts

@up Oj, nie tylko ty, Cahan.

Kreska ostateczna powinna być prosta, a twoja lekko się wacha, porada - rysuj na jak najbardziej płaskiej powierzchni. Szyja powinna lekko wybrzuszać się w lewo (lub w prawo, zależności od postawy kuca) przy jej zakończeniu. Ogon i grzywa są jeszcze w miarę w porządku (tym bardziej ogon, który wydaję się być idealną kopią poprawnej wersji). Lekko zbyt szpiczasto zakończony nos. Jak wspominała Cahan, nogi są lekko za chude, i są osadzone lekko w złym miejscu. Heh.

Ps. Fajna mordka, charyzmatyczna =3

Pps. Jeśli potrzebujesz pomocy, pytaj, służę, przynajmniej ja, dużą ilością pomocniczych rysunków itp. (I tak nie jestem mistrzem, ale wiem że mogę komuś pomóc).

Ppps. Wróciłam! Chowajcie się logiko!

Edytowano przez Timber Dębowa Tarcza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też o niebo lepiej. Kreska jest pewniejsza, ogon i grzywa całkiem fajne. Róg wygląda tragicznie, jak strobila tasiemca. Nogi to prostokąty. Oko i pysk za kanciaste. Ohydne skrzydła... Cały kuc jakiś pokraczny, ale jest naprawdę o wiele lepiej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samą posturą postaci i wykonaniem nie jest źle, naprawdę :fluttershy5: . Jednak tak jak zauważyłaś sama powinnaś popracować trochę nad kreską. Ale spokojna głowa, trochę praktyki i powinna się po czasie wyrobić. Jesteś jeszcze młodziutka i wszystko co związane z "tajnikami" rysunku przed tobą. Ale masz ku temu potencjał. Ja sama praktycznie większosć życia ćwiczyłam rysunek praktycznie tylko patrząc na coś i rysująć. Swoją drogą robienie częstych szkiców martwej natury czy czegokolwiek z patrzenia pomaga w wyrobieniu ręki. Niestety gorzej jest wtedy z rysunkiem z wyobraźni, gdy przyzwyczaisz się do rysowania z patrzenia, ale... nie ma rzeczy nad którymi nie dałoy się popracować :aj5:

 

EDIT: Swoją drogą, polecam ci poszukać w internecie róznego rodzaju tutoriale czy pomoce rysunkowe. Jeśli chcesz to mogę ci nawet osobiście na prywatnej waidomości podać parę. 

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pracujesz nad skrzydłami i rogami  :giggle: To dobrze, bardzo dobrze. Z twoich mocnych stron widzę, że całkiem dobrze idzie ci rysowanie postury kucyka. Zazdroszczę pod tym względem. bo ja to naprawdę często psuje. Nie wiem dlaczego, ale też bardzo przypadło mi do gustu uszko tej postaci :3 Natomiast z rzeczy nad jakimi bym popracowała to oczy, a właściwie kreska wokół nich. Wydaje mi się lekko za gruba. I jeszcze grzywa. Wydaje mi się, że niepotrzebnie robiłaś przy ogonie i grzywie tyle cienkich kresek. Poza tym, całkiem udana praca  :fluttershy4: Ćwicz dalej  :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pochwalę łzy, które fajnie wyszły oraz kolorowanie warkocza, które jest całkiem niezłe jak na początek.

 

A teraz baty:

- róg wygląda jak strobila tasiemca, nie rób żłobień, które przecinają go poprzecznie, to nie powinny być linie proste, ale takie łuki, ukośnie sklepione ku górze.

- za krótki i za prostokątny pysk. Dodatkowo jest położony za nisko i pod zbyt ostrym kątem.

- ona ma za mało włosów, zdecydowanie za mało. Grzywka powinna być dłuższa, warkocz dłuższy, grubszy i powinien wychodzić niżej.

- szyja nie powinna być wklęsła obustronnie, jest też za cienka

- ołówek... Jeśli robimy kolorowy obrazek, to kontury robi się kredką lub tuszem. Ołówek wygląda bardzo niechlujnie, zwłaszcza, że masz poszarpaną, niepewną kreskę.

- oko powinno być osadzone bardziej z przodu, brak dolnych rzęs, górne są za krótkie i za proste. Brak źrenicy. Błysków nie należy zaznaczać ołówkiem, one nie powinny mieć konturów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam parę uwag, bo kilka rzeczy gryzie mnie w twoich rysunkach.

Przede wszystkim za długie nogi, są też zbyt proste. Może takie mają być, może tylko mi to przeszkadza.

Kolejną sprawą jest szyja, która wyszła ci zbyt chuda. Za nic nie utrzymała by głowy.

Patrzę tylko na trzy ostatnie rysunki, choć nie są złe. Masz potencjał, nie zmarnuj go. Korzystaj też z poradników, przydadzą ci się, by poćwiczyć anatomię. Powodzenia w dalszym rysowaniu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Time for recenzja.

Komentarz tyczy się rysunków tradycyjnych z tej strony.

Robisz za długie i za cienkie kopytka. Szyje także są zbyt długie. Uszy mają taki sobie kształt, często są też zbyt duże (różowa klacz z rysunku grupowego ma ucho na pół głowy - gdyby miała drugie nie byłoby między nimi żadnego odstępu). W portrecie szyja jest zdecydowanie zbyt chuda i "kanciasta", róg zbyt ostry i narysowany pod zły kątem, grzywa nienaturalnie się układa, pyszczek jest zbyt kanciasty, ucho ma nieprawidłowy kształt. Na niepokolorowanym rysunku tylne kopytka są różnych długości.

Generalnie dużo pracy przed tobą, nie poddawaj się jednak. Skoro masz 10 lat masz jeszcze dużo czasu, aby polepszyć swoje umiejętności, a najlepszą drogą do tego są ćwiczenia. Rysuj jak najwięcej, nie przejmuj się, że nie wychodzi ci idealnie. Z każdym miesiącem twoje prace będą wyglądały coraz lepiej. W ramach ćwiczeń możesz przerysowywać z odcinków - robisz pauzę w jakimś odcinku i przerysowujesz kucyki z kadru. Najlepiej, żeby pozy, które wybierasz były jak najbardziej różnorodne. Oczywiście nie możesz się ograniczać tylko do przerysowywania - to powinno być dla ciebie jedynie ćwiczeniem. Poza tym dobrym ćwiczeniem jest też skupianie się na konkretnej części ciała - ja na przykład ćwicząc zapełniłam kilka kartek A4 samymi kopytkami. dzięki temu poznajesz dobrze budowę danej części ciała, obserwujesz, jak zachowuje się i układa w różnych pozach.

Krótko mówiąc ćwicz jak najwięcej a na pewno twoje prace będą stawały się coraz lepsze. Powodzenia! c;

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rysunki są całkiem OK, jak na twój wiek. Mam dla ciebie pewną sugestię: wygląda jakbyś rysowała grubym ołówkiem. Może kup sobie zestaw w różnych grubościach? Jeśli zaczniesz tysować w ten sposób, wyjdzie estetyczniej. Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...