Skocz do zawartości

Fanfikowe Oskary - Edycja Pierwsza


Dolar84

Recommended Posts


Ponieważ wiem, że nikt nie zagłosuje na moje opowiadanie, to rzucam swoje nominacje
A właśnie że zrobię ci na złość i cię nominuję :P

2.Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Ace Combat: Wojna o Equestrię"  SonicTheHedgehog17

3. Najlepszy Oneshot: "Fanfik mający na celu zdenerwować Dolara" Irwin & Ylthin

4. Najlepsze tłumaczenie: "Pinkie Pie learns a new word" ,tłumaczenie Airlick

W 5. nie jest powiedziane że fanfik ma być ukończony więc: "Przyjaźń Według Kiepskich" Iluzja Pie

11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: "The Life and Times of Winning Pony" tłumaczenie Dolar84

 

Na resztę na razie nie mam pomysłu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepszy Wielorozdziałowiec: Zegary, Alberich

Już się bałem, że jeszcze odbędzie się wybór fanfikowych złotych malin. A w przyszłości może zawęzimy trochę reguły (czyli w styczniu wybierać najlepsze fanfiki roku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Orzeł Biały" ngageman
3. Najlepszy Oneshot: "Ostatnia Rzecz, Jaką Zrobi" Thar
4. Najlepsze tłumaczenie: "Crisis: Equestria" GanonFLCL - twórca, aTOM - tłumacz
5. Najlepsze opowiadanie komediowe: "EqueTrip" psoras
6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [slice of Life]: "Daedry Są Wśród Nas" Nieznany7x7
7. Najlepsza fabuła: "Efekt Motylka" Huskykaski
8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Wszystkie Drogi Prowadza do Equestrii" M.a.b
9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna: Yagern z "EPIC", Kusarz
10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Pinkie Pie w "Orle Białym" ngageman
11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: "Pancerniki są Magiczne" Su-47
12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: "Biura Adaptacyjne - Praca Wspólna" MaxyBlack i inni

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i moje nominacje.

 

2. Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Orzeł Biały" ngageman
3. Najlepszy Oneshot: Carousel (autor nieznany)
4. Najlepsze tłumaczenie: "Crisis: Equestria" GanonFLCL - twórca, aTOM - tłumacz
5. Najlepsze opowiadanie komediowe: "EqueTrip" psoras
6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [slice of Life]: "Daedry Są Wśród Nas" Nieznany7x7
7. Najlepsza fabuła: "Wiedźma", Zodiak
8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Wszystkie Drogi Prowadza do Equestrii" M.a.b
9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna:  Chromia z "Wiedźmy", Zodiak
10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Pinkie Pie w "Orle Białym" ngageman
11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: "Background Pony". tłumaczenie Dolara84
12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: "Porzuceni", Nicolas Cominiqe

Edytowano przez Ares Prime
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może. Poza kategoriami 4 i 11, nominuje się tylko fanfiki pisane przez POLSKICH autorów, po polsku.

 

I jeszcze jedno- w kategorii 1 nic nie nominujcie. Jury wybierze spośród fanfików nominowanych w kategoriach 2 i 3.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A oto i moje nominacje.
 
2. Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Orzeł Biały" ngageman
3. Najlepszy Oneshot: Carousel (autor nieznany)
4. Najlepsze tłumaczenie: "Crisis: Equestria" GanonFLCL - twórca, aTOM - tłumacz

 

Drogi Aresie, te trzy nominacje są nieważne. Dlaczego?

- Orzeł Biały nie jest ukończony

- Carousel to tłumaczenie

- CRISIS: Equestria jest tłumaczeniem nieukończonym (skoro fanfik jest nieukończony to tłumaczenie też)

 

Czytajcie regulamin... naprawdę..

 

Aha i jeżeli ktoś wprowadza jakieś zmiany w swoich nominacjach to proszę nie edytowac starych postów a pisać nowe. Tak będzie łatwiej dla wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł na uhonorowanie niedocenionych  pisarzy. 
 
2. Zegary, Alberich.
3. Najlepszy Oneshot - Uczennica Maga: Wir czasu, Star Bright 
11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: Background Pony, Dolar84
12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: Wiedźma, Zodiak

Edytowano przez Jochen black
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. "Zegary" Albericha
3. "Pszczoły" Madeleine
4. "Downfall" autorstwa Verlaxa, a tłumaczenia Dolara84. BO MOGEM
5. "Góra" Irwina
6. "Poszukiwacze Ścieżek" Albericha
7. "Zegary" Albericha - za dokładnie wszystko to, czego oczekuje się od dobrego opowiadania przygodowego.
8. "Bez Przyszłości" Ylthin
9. Lens z "Zegarów" Albericha
10. Rarity, "Poszukiwacze Ścieżek" Albericha
11. "Fallout: Equestria" autorstwa Kkat, a tłumaczenia Poulsena
12. "Poszukiwacze Ścieżek" Albericha
 
Lista zaktualizowana, wersja już ostateczna. Dużo tu Alberichów, ale nic na to nie poradzę :v
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc od nowa:

 

2. Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Przewodnik Stada" SPIDIvonMARDER
3. Najlepszy Oneshot: "Ostatnia Rzecz, Jaką Zrobi" Thar
4. Najlepsze tłumaczenie: "Antropologia" JasonTheHuman - autor, Fiesta - tłumacz
5. Najlepsze opowiadanie komediowe: "EqueTrip" psoras
6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [slice of Life]: "Daedry Są Wśród Nas" Nieznany7x7
7. Najlepsza fabuła: "Efekt Motylka" Huskykaski
8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Wszystkie Drogi Prowadza do Equestrii" M.a.b
9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna: Yagern z "EPIC", Kusarz
10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Pinkie Pie w "Orle Białym" ngageman
11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: "Crisis: Equestria" GanonFLCL - twórca, aTOM - tłumacz
12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: "Orzeł Biały" ngageman

Tak jest dobrze, Dolarze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepszy Fanfik: (wybierany spośród zwycięzców w kategoriach 2 i 3):

2.Najlepszy Wielorozdziałowiec:  Legendy początku, Powrót Legendy od Martini963. Jeśli nie można nominować razem z kontynuacją to tylko druga część. 

3. Najlepszy Oneshot: Wróg którego nie mogłam powstrzymać od Verarda.  

4. Najlepsze tłumaczenie: I love you Princess Luna - ArjenNightŁuska Jedyny fic przy którym się wzruszyłem.

5. Najlepsze opowiadanie komediowe: Daedry są wśród nas. Nieznany 7x7

6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [slice of Life]:  Daedry są wśród nas. Nieznany 7x7

7. Najlepsza fabuła: Zmienić swe życie od Aresa. 

8. Najlepsze opisy (styl i jakość): Wszystkie drogi prowadzą do Equestrii od M.a.B

9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna:  Kozacy z Ad maiorem dei gloriam od Gandzi. Boscy ludzie

10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Pinkie Pie w Orle Białym od ngagemen'a

11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: ===

12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: Equestria: Mroczne wieki od Verarda. 

 

To tyle. Jeśli pojawiłby się jakiś błąd, to go poprawie, lol 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepszy Fanfik: 

2.Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Smocze Łzy" by TostXD

3. Najlepszy Oneshot: "Góra" by Irwin

4. Najlepsze tłumaczenie: "Twilight eats a Book" tłum. aTOMa

5. Najlepsze opowiadanie komediowe: "Kucyk Orła nie Pokona" by Ghatorr i Gandzia

6. Najlepsze opowiadanie z tagiem [slice of Life]: "Łzy Utraconego Świata" by Sakitta

7. Najlepsza fabuła: "Zegary" by Alberich

8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Szkatuła"(2014) by Mordecz

9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna: -

10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: -

11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: "The Sword Coast" tłum. aTOM

12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: "Przymierze" TostXD

 

Coś ode mnie. Jedynie na postaci nie wpadłem. Jakoś nie mogę sobie żadnej przypomnieć, ale jestem pewien, że były takie, które mi się podobały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Poniższy post w żadnym wypadku nie uchyla/modyfikuje poprzedniego, jest tylko uzupełnieniem go o nieuwzględnione wówczas kategorie]

2.Najlepszy Wielorozdziałowiec: "Si deus nobiscum" Gandzia

4. Najlepsze tłumaczenie: "Racist Barn" Airlick

8. Najlepsze opisy (styl i jakość): "Ad maiorem Dei gloriam" Gandzia (za dialogi, swoją drogą ja bym podzielił kategorię "styl" na dwie:

opisy i klimat

dialogi)

10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Luna "Selena" z "Prześnionego koszmaru" Ghatorr

12. Najlepsze opowiadanie nieukończone:"Wieczna wojna" Kredke

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna: Red Velvet (Crisis: Equestria)

 

Ten głos jest nieważny. Wyraźnie jest napisane w regulaminie, że tłumaczenia można nominować jedynie w przypisanych im kategoriach. Ta do nich nie należy, więc niestety nie możesz bohaterki z Crisis: Equestria w niej nominować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

chciałabym ogłosić, że podjęłam decyzję o odejściu ze składu sędziowskiego.

 

Ze swojej strony mogę jedynie serdecznie przeprosić za zamieszanie i zapewnić, że moje miejsce zajmie osoba kompetentna, rzetelna, uznana, szlachetna, dobra, tu-wstaw-inny-przymiotnik-wyrażający-zachwyt-nad-człowieczymi-przymiotami.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Madeleine

 

 

PS. Dostanę burę za pogrubienie całego posta?

 

Pierdutnij go na zielono, wtedy bura będzie na bank ;v

A tak w ogóle, to nie bałbym się bury za post, tylko za samo odejście... ~Draques tu był. Wspomnijcie mnie jak dostanę łopatą.

 

O, bester, żebyś Ty widział, co tam się działo! Masakra! Makabra! Noże latały, krzesła, talerze! Ktoś wyciągnął marynowanego śledzia! Cahan powiedziała, żebyśmy się uspokoili, ale w końcu trafił ją odłamek granatu i padła, i tak leżała i leżała, dopóki nie zrobiło się późno i nie okrył ją cień nocy. A myśmy się dalej naparzali. W końcu Dolar stwierdził, że ma dosyć i uciekł na statek, żeby śpiewać albatrosom i polować na Przedwiecznego Ojca Mórz (czy jakoś tak), a Irwin w skupieniu i smutku udał się na jakąś górę, chyba po to, by się z niej rzucić. Już myśleliśmy, że kryzys został zażegnany, ale wtedy przyjechali Kozacy z Luną śpiącą na koniu (dziwne, nie?) i (co jeszcze dziwniejsze) - ze słoikiem po ogórkach zaplątanym w grzywę. Na szczęście szybko odjechali, bo Luna niemrawo się czuła, struła się czymś czy ki diabeł... W każdym razie na placu boju zostałam tylko ja i Kredke, ale on to wiadomo - non stop prowadzi wieczne wojny.

Edytowano przez Madeleine
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Madeleine już ogłosiła swoją decyzję, (której wszyscy żałujemy), to nie pozostaje mi nic innego jak ogłosić, iż na jej miejsce w skład jury powołany został Alberich.

 

A Ty Made nie uciekaj za daleko - dalej jesteś "jurorem gościnnym" i chętnie skorzystamy z Twoich niebagatelnych komentarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że Albe nie będzie uczestniczył w ocenie i głosowaniu na swoje fiki. Tak samo np. Dolcze nie może oceniać "Aleo...", a wredny kozioł znaczy się Irwin - "Góry" i "Fanfika mającego...", o ile dobrze rozumiem ten zapis regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ylthin dobrze powiedziała - nominacje Alberichowych opowiadań nie ulegają kasacji.

 

Całkiem możliwe, iż członkowie jury też przedstawią swoje nominacje i one również będą ważne - w końcu również jesteśmy czytelnikami. Co do dokładnego systemu oceniania to tak naprawdę ustalamy go w trakcie - w końcu to pierwsza edycja. Pewne jest tylko jedno - żadne członek składu sędziowskiego nie bierze udziału w ocenie swoich własnych opowiadań i tego mamy zamiar się trzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...