Skocz do zawartości

Fanfikowe Oskary - Edycja Pierwsza


Dolar84

Recommended Posts

Opowiadania które trzeba jeszcze przeczytać: 

Smocze Łzy -  901 stron 408 767 słów

Wszystkie Drogi Prowadzą do Equestrii – 744 strony 190 908 słów 

Biura Adaptacyjne: Praca Wspólna – 673 strony 318 977 słów

- Trzy Strony Medalu – 576 stron 240 554 słowa  

 

 

Tak nawiasem mówiąc to kto zasiada w szanownym jury na ten moment?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze odnośnie wyróżnienia mnie przez szanowne Jury za tłumaczenie "Fallout: Equestria": przypomnę tylko, że nie pracowałem przy nim sam (oprócz mnie byli to: Arientar, Corrupted Kindness, Shurtugal, Kingofhills, a przy tłumaczeniu piosenek pomagał aTOM oraz Casimir). Ba, nie byłem nawet pierwszym, który się za nie zabrał (przypadło to w udziale Corropted Kindness'owi).

 

Pracy jeszcze dużo, na dniach powinien wyjść poprawiony rozdział 22, a potem, cóż, kolejne, jeśli Wielki Ateizmo pozwoli :ajawesome:

Edytowano przez Poulsen
bo jestem roztrzepaną bułą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że wypowiem się dopiero teraz, bo jak zobaczyłem tego posta o 3 nad ranem, to mi się nie chciało nic pisać...

 

Damn... To się nazywa zbieg okoliczności... Kiedy w listopadzie Cahan wspominała o "prezencie gwiazdkowym" postanowiłem, że będę złośliwy i wypomnę Wam jeśli się nie wyrobicie. Ale pierwszy dzień po świętach wypadał w niedzielę, więc uznałem, że dam Wam jeszcze jeden dzień przewagi i przypomnienie, żeby Wam dogryźć nastawiłem na 28 grudnia... Czyli dzisiaj. :rainderp: No to się Wam upiekło. :burned:

 

Ale do rzeczy:

Wyniki... Z jednej strony tego się spodziewałem, ale jednak jestem też zaskoczony. Chodzi o to, że przewidywałem, że zauważę tu tego typu tytuły, ale miałem przeczucie, że srogo się pomylę. A jednak miałem sporo racji, co mnie osobiście dziwi... Oczywiście pomijam tu takie kategorie, jak postacie czy tłumaczenia, bo wśród nich za bardzo nie miałem typów.

 

A teraz coś, do czego napisania przymierzałem się już ponad sześć miesięcy, tylko uznałem, że nieco kulturalniej będzie poczekać na wyniki... Może nie będzie to politycznie poprawne (bo i ja taki nie jestem), ale chyba na Księżyc mnie nikt nie wykopie. Otóż chciałem napisać, że Oskary mnie zawiodły. Proszę mnie tylko źle nie zrozumieć, absolutnie nie chcę tutaj ujmować zwycięzcom, którym z tego miejsca gratuluję! Chodzi o fakt, że tyle to trwało. Nominacje były... nie pamiętam, maj albo czerwiec 2014. Wyniki? Można by zaokrąglić i rzec, że 2016. :P Dlatego też wyniki, patrząc na tą różnicę czasu, wydają się być mocno nieaktualne. W rzeczywistości co prawda nie do końca tak jest, bo złote czasy naszej pisarskiej sceny forumowej uważam za dawno minione, więc aż tyle się przez te półtorej roku nie zmieniło... Aż tyle nie, ale wciąż trochę jednak zmieniło.

Teraz... jak walniecie kolejną edycję, to za kolejne 1,5 roku też będzie nieco zdezaktualizowana, potem następna i tak dalej, aż w końcu nadrobicie jak przez te 18 miesięcy sprawdzania nie pojawi się żaden nowy fanfik, czyli pewnie do końca fandomu. :rariderp:

Tak, zrozumieliście dobrze - neguję sens kolejnej edycji. Ale nie tylko z powodu "nieaktualności", jaka siłą woli musi towarzyszyć naszym Oskarom. Przyjrzyjmy się może ich założeniom, bo zakładam, że wielu już ich nie pamięta:

 

Cytuj

 

– Propagowanie czytelnictwa

– Motywowanie fandomowych pisarzy i tłumaczy

– Ogólna derpiąca radość życia

– Odkopanie niektórych starych i nieco zapomnianych opowiadań.

 

 

Pierwsze - cóż, może to pesymistyczne wrażenie, ale wątpię, żeby ten cel został osiągnięty. Moim zdaniem działowe Konkursy Literackie są w tym znacznie lepsze (co nie znaczy, że aż takie dobre), a zajmują mniej czasu. Podobnie z drugim, też uważam, że Konkursy na tym polu są lepsze niż Oskary. Punktu trzeciego nie skomentuję, bo derp i raczej nie mieliście "radości życia", tylko "<wiązka przekleństw> kiedy to się skończy?!". :D Natomiast czwarte... ogólne założenie jak najbardziej dobre, odkopanych zostało nieco starych tytułów. Tylko... no właśnie, starych... Patrząc na wyniki czy też nominacje, to znajduje się tam sporo starych fanfików, ale nie wiem czy któryś nazwałbym "zapomnianym". Kilka z nominacji pewnie tak, ale to się nazywa wyjątkiem potwierdzającym regułę. Tak więc ten punkt spełniony połowicznie bym powiedział.

 

Tak więc... W mojej opinii nie poszło do końca tak, jak miało, ale gdybyśmy nie spróbowali, to byśmy się nie dowiedzieli, nie? :dunno: Sugeruję jednak dać sobie siana z kolejną edycją i wziąć się za stare, dobre i sprawdzone konkursy. No, chyba że czujecie się na siłach wymyślić jakiś nowy event do działu. :ivXRI:

 

 

To by było na tyle, chyba o niczym nie zapomniałem....

Pozdrawiam,

Foley :lazyrainbow:

 

PS: Ale naprawdę, że Wam się chciało... Szacuneczek.:rainbowglasses:

PS2: Wybaczcie mi to narzekanie, ja tylko chcę dla Was dobrze. :TWcU3:

Edytowano przez Foley
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że szybciej - to gadanie o kolejnym 1,5 roku miało jeszcze bardziej wytłuścić, ile Wam to zajęło. :D Mimo wszystko, podtrzymuję swoje zdanie, żeby wrócić do czegoś starego i sprawdzonego lub wymyślić nowe inicjatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkursy były są i będą. Znaczy w tej chwili nie, ponieważ cieszę się wolnością czytania tego co chcę a nie co muszę i to potrwa tak z miesiąc. Co najmniej.

 

Kolejna edycja oskarów również będzie i tak jak pisała Cahan - powinna pójść zdecydowanie szybciej bo większość kobył mamy już za sobą.

 

A co do narzekania na czas - cóż, ilość tekstu była gargantuiczna a każdy z nas ma normalne życie - to musiało trwać. Należy dodać do tego fakt, iż przebijanie się przez niektóre teksty było katorgą i nie zawsze trwało tyle ile powinno (i to niekoniecznie przez te słabsze - czasami chodziło o coś tak prozaicznego jak nie do końca pasujący styl pisania).

 

Nie zgadzam się również, iż nie spełniły swego zadania przy promocji czytelnictwa - odkopano masę starych opowiadań (z czego wiele zapomnianych, lub zgoła nieznanych), skomentowaliśmy większość o ile nie wszystkie i dzięki temu możemy dzielić się z ludźmi wiedzą na ich temat jeżeli ktoś szuka jakiegoś fanfikach o cechach A B i C ale nie D i E. Wpadłbyś na któryś szczyt fanfikowy to byś słyszał :D

 

A co do radości, to pomimo częstych bluzg, wygłaszania gróźb karalnych i dyskusjach w jury pod tytułem "moja racja jest najmojsza", to bawiliśmy się całkiem dobrze - a ile radości mieli ludzie wkurzając nas pytaniami o wyniki!

 

Tak więc ten event na 100% będzie kontynuowany, ponieważ spełnia swoje założenia. No i jest fajny :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Dolar84 napisał:

Wpadłbyś na któryś szczyt fanfikowy to byś słyszał :D

Wiń tych, co na Vistulianie dali go wtedy, kiedy byłem akurat zajęty. :hmpf: A za wszelkie inne istniejące (w przeszłości bądź przyszłości) meety wiń PKP i ich słabe połączenia.

 

Cóż, skoro twierdzisz, że odkopano wiele nieznanych opowiadań, to chyba mogę być dumny z siebie, że dla mnie nie były wcale takie "nieznane"... Ciekawe tylko czy ich odkopanie przełoży się w jakiś sposób na aktywność w dziale, czego chyba każdy by sobie życzył.

 

Skoro chcecie kontynuować, to przeszkadzać nie będę. Pozostaje mi jedynie życzyć powodzenia... a raczej duuużo wolnego czasu. :rdblink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Foley napisał:

Wiń tych, co na Vistulianie dali go wtedy, kiedy byłem akurat zajęty. :hmpf: A za wszelkie inne istniejące (w przeszłości bądź przyszłości) meety wiń PKP i ich słabe połączenia.

 

Cóż, skoro twierdzisz, że odkopano wiele nieznanych opowiadań, to chyba mogę być dumny z siebie, że dla mnie nie były wcale takie "nieznane"... Ciekawe tylko czy ich odkopanie przełoży się w jakiś sposób na aktywność w dziale, czego chyba każdy by sobie życzył.

 

Skoro chcecie kontynuować, to przeszkadzać nie będę. Pozostaje mi jedynie życzyć powodzenia... a raczej duuużo wolnego czasu. :rdblink:

 

Słuszna i uzasadniona duma. Jednak dla wielu osób spora część tych nominacji była całkowicie nieznana - sam kojarzyłem... około połowy opowiadań, kiedy to wszystko się zaczynało (fakt - czytałem głównie angielskie). Teraz je poznałem i się z tego cieszę, bo trafiło się kilka prawdziwych pereł (vide "Wspomnienia..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice (których słucham tym częściej, im jestem starszy) zawsze mi powtarzali, że na to, co dobre, czeka się długo. No i doczekaliśmy się, są wyniki. Trzeba więc pogratulować całemu składowi jury, a szczególnie tym, którzy dotrwali do końca, zwłaszcza że z recenzji wynika, iż aby dotrzeć do perełek, nieraz trzeba było przedzierać się przez potężne zwały kupy.
No i jako laureat dwóch Oskarów (za komedię i nagrody specjalnej od jury za całokształt twórczości) kłaniam się w pas i dziękuję.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem nie zauważyłem w ogóle tych wyników. Chciałbym szerzej to skomentować, ale nie wypadałoby zrobić oddzielnego tematu? Tak jakoś ta informacja jest zagubiona w odmętach forum, a z pewnością jest to jedno z największych przedsięwzięć w tym fandomie. 

 

P.S. W sumie nie chciałem tego mówić by się samemu nie zdyskwalifikować, ale FF "czegoś brakowało na koniec" bo nie jest skończony 

Edytowano przez Kervak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...