Skocz do zawartości

Najlepszy i najgorszy odcinek IV Sezonu


Talar

Recommended Posts

W Sezonie 4 twórcy obdarowali nas 26 odcinkami. Niektóre były lepsze, inne gorsze. Jednak który z nich to ten najlepszy, a który najgorszy?

 

 

Po zapytaniu mnie, jaki odcinek mi się najbardziej podobał, niezaprzeczalnie wybiorę Twilight's Kingdom. Epizod przepełniony epickością. Fabuła jest świetna, postacie też, a sam odcinek przepełniony jest zaje*isotścią w czystej postaci.

 

Jeśli miałbym wymieniać odcinki znacznie lepsze, od pozostałych, to mogę podać: Princess Twilight Sparkle, Rarity Takes Manehattan, Pinkie Pride oraz Tesking Testing 1, 2, 3.

 

 

Jeśli chodzi o najgorsze epizody, to jest jeden taki, zwany Daring Don't. Pomysł, iż Daring Do naprawdę istnieje jest według mnie, głupi, a sama fabuła była pokręcona i bez sensu. W dodatku, Rainbow Dash wyszła w nim wręcz okropnie.

 

Mogę jeszcze podać dwa odcinki, na których strasznie się zawiodłem: Leap of Faith, gdyż spierniczyli w nim motyw Flima i Flama, na który czekałem od 2 sezonu oraz Equestria Games, ale tutaj już chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego.

 

 

A jaki odcinki wywarły na was największe wrażanie, zarówno pozytywne, jak i negatywne?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy odcinek: Zdecydowanie Twilight's Kingdom, po prostu był idealny. Nie mam do niego zastrzeżeń :v

 

Najgorszy odcinek: Somepony to watch over me. - Przepełniony troskliwością i dziwną głupawką AJ, może to przez to, że został napisany przez nowego scenarzystę, który dotychczas w sezonie 4 napisał ten odcinek oraz odcinek "Trade Ya", który był już trochę lepszy, ale nadal STWOM to według mnie najgorszy odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:
Finał za całokształt.
Leap of Faith za potępienie szarlatanerii.
For Whom the Sweetie Belle Toils za świetną alegorię opowieści wigilijnej + bo była Luna.
 
 
Najgorsze:
Trade Ya! - motyw transakcji wiązanej, którego nigdy nie lubiłem.
Somepony to Watch Over Me - zachowanie AJ nienaturalne nawet jak na kuce.

Simple Ways - tym razem za chłopomanię Rarity.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole odcinki MLP nazywać od tych dobrych i od tych mniej dobrych ale niech będzie napisze moje zdanie-

Najleprze odcinki:

"Pinkie Pride"- Pinkie, Cheese, kurczak, chaos, epickość

"Power Ponies"- uwielbiam takie motywy superbohaterskie

Ten odcinek z niebieskim Discordem (nie pamiętam tytułu)- bo Discord!

Oraz odcinek finałowy- bo wręcz parowałem od epickości

 

Nagorsze odcinki:

Hmm...chyba "Inspiration Manifestation"- nie potrafie dokładnie wskazać palcem co mi się nie podobało ale po zakończeniu oglądania nie krzyczałem w myślach "Ta bajka jest zbyt epicka" więc coś tu nie grało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy?

 

Trudno mi powiedzieć, ale na pewno wśród faworytów będą: "Bats!", "For Whom the Sweetie Belle Toils" oraz "Twilight's Kingdom part 2". Każdy z nich oceniłem najwyżej, jak się da (10/10 ofkors :drurrp: ), a trudno mi wskazać jakieś cechy, które by spowodowały, że któryś będzie dla mnie no. 1. Cóż... może będzie to ten drugi wymieniony przeze mnie (bo dużo Sweetie Belle i Luny :rainderp: ), no ale... nie, po prostu trudno mi wskazać ten absolutny the best of the best :v .

 

Najgorszy?

 

"It Ain't Easy Being Breezies". Dla mnie po "Spike At Your Service" najgorszy odcinek evah. Breezies po prostu swoją przesadną słodkością, nieporadnością i wkurzającym akcentem dały mi raka. Poza tym - odcinek był nudny zaś przemiana Mane6 w Breezies (deus ex machina) spowodowała przerzuty :v . Dobrze, że Hasbro nie wystawiło zabawek z głównymi bohaterkami po tymczasowej transformacji, bo to już byłby chyba szczyt bezczelności. Epizod ten mnie strasznie wkurzył i znudził, dlatego to jest dla mnie zdecydowanie najgorszy odcinek jeśli chodzi o czwarty sezon :forgiveme: .

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy? Nie wiem, ciężko mi powiedzieć, ale najgorszym jest zdecydowanie finał finału. Po prostu to nie było ani trochę śmieszne, i gdyby nie w końcu dowcipny Discord, to zmieszałbym toto z błotem, a tak... to jakoś ujdzie, ale dalej gorszy niż odce powodujące drzemkę. FInał mi się podobał, ale właściwie tylko pierwsza połówka tu plusowała. Odc 25...

 

 

 

 

bo błagam... Dragonball?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy? "Twilight Kingdom" - epicki, nawiązania do wcześniejszych odcinków, dużo postaci drugoplanowych, 2 wspaniałe piosenki = idealne zakończenie serii.

No i bardzo mi się podobał "For Whom the Sweetie Belle Toils", choć nie przepadam za Rarity, ten oglądało się bardzo fajnie. Do tego Luna i nawiązania do Opowieści Wigilijnej.

I "Pinkie Pride" za musical.

A najgorszy? Hmm... Chyba "Power Ponies". Było parę śmiesznych momentów, ale wessane przez komiks? Superbohaterowie? I tylko po to by Spike miał swoją lekcję? Mało kucykowe.

No i  takim neutralem był odcinek "Equestria Games" - mało tam z całych igrzysk i to wszystko przez to by Spike zrozumiał swoją lekcję. Mogli dać mu inny odcinek, bo sam morał dobry, zabieranie odcinka przewodniego sezonu już dobre nie było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:

"Twilight Kingdom"- nie muszę mówić dlaczego :)

"Pinkie Pride"- świetne połączenie dramatu i komedii

"Equestria Games"- większości się nie podobał, ale dla mnie był przezabawny  :lol:

"Rarity Takes Manehattan"-nie tylko zabawny i ciekawy, ale również miał świetny morał

"Castle Mane-ia"-chyba najśmieszniejszy odcinek w całym MLP

"Maud Pie"-genialny kontrast pomiędzy Pinkie, a Maud

"Testing, Testing, 1, 2, 3"-szczególnie pierwsza połowa i rap Pinkie

"Trade Ya"-kolejny śmiechowy odcinek

"Twilight Time"-za CMC, które nie wkurza i Zombie Ponies

Najgorsze:

"Daring Don't"- beznadziejny motyw, że Daring Do istnieje

"It Ain't Easy Being Breezies"-odcinek dość słaby, a dobiła go zamiana mane 6 w Zefirki

"Bats!"-choć odcinek miał świetną piosenkę, mnie po prosu nudził

Ogólnie sezon 4 uważam za jeden z najlepszych, mogący konkurować nawet z pierwszym i drugim. Już nie mogę się doczekać 5 sezonu :soawesome: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc... sezon był bardzo dobry (jak nie najlepszy), chyba najbardziej lubiłem odcinek "Rarity takes Manehattan" - bardzo fajnie było zobaczyć nową lokację.

Oprócz tego "Maud Pie" wymiatał - wreszcie zobaczyliśmy coś o rodzinie naszej Pinkie! Plus charakter Maud był świetny.

A najgorsze były "Power Ponies" - pomysł był słaby (teleportują się do magicznego komiksu...), aczkolwiek były gorsze odcinki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze odcinki: Na pewno "Princess Twilight Sparkle", "Bats!", "Castle Mane-ia" i "Twilight's Kingdom"

Najgorsze: "Pinkie Apple Pie" (Po obejrzeniu chciałem go zapomnieć), po za nim to "Rarity Takes Manehattan" i "Daring Don't"

 

Ogólnie Sezon IV w mojej ocenie wypadł bardzoooo średnio, jest lepiej niż w S III, lecz nie dorównuje pierwszemu, a już na pewno drugiemu sezonowi (Chociaż może ostatnie 2 odcinki to zmienią).

Edytowano przez Hameryiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze odcinki to:

- Pinkie Pride napewno dlatego, że było w niej dużo  Pinkie oraz dużo piosenek (szczególnie Make a Wish). 

- Simple Ways  strasznie mnie rozśmieszył, całe te starania Rarity. Odcinek też dosyć życiowy bo wiadomo jak ludzie mogą się zmienić tylko po to aby się komuś przypodobać.

- Twilight's Kingdom całość po prostu oglądało się z wielkim zaciekawieniem, świetne zakończenie odcinka oraz całego sezonu.

 

Najgorsze:

- Daring Don't nie podobało mi się że wszystkie opowieści miały miejsce tak naprawdę w Equestrii.

- It Ain't Easy Being Breezies ten był zdecydowanie najgorszy. Nie przypadły mi do gustu te Breezies, jakieś nieudaczniki które wykorzystywały tylko gościnność Fluttershy. Przemiana Mane6 w nie też była straszna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Najlepsze odcinki:

Princess Twilight Sparkle - Fajny początek sezonu, sceny z przeszłości, podobał się mi

Daring Don't -  Powrót Daring Do, przygodowy odcinek

Rainbow Falls - Podobało mi się, dobry morał, Spritfire, Rainbow Dash

Pinkie Pride - Dużo świetnych piosenek, bardzo ładnie ogółem

Testing, Testing 1, 2, 3 - Odcinek zabawny, super piosenka

 

 Wyróżnienia: Pinkie Apple Pie, Equestria Games, Twilight's Kingdom

 

Najmniej fajne odcinki:

Castle Mania - trochę mnie przynudzało

It ain't Easy Beeing a Breezie - też ciut nudne

 

Ogólnie bardzo dobry sezon. Najlepszy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był finał, czyli "Twilights Kingdom" - a zalet znalazłem tak wiele, że chyba nie warto wymieniać. Szczególny plus za nowy-stary czarny charakter (Tirek wypadł bardzo dobrze, był naprawdę zły i potężny, nie bawił się w półśrodki jak niektórzy jego poprzednicy), sporą rolę (i prawdziwą przemianę) Discorda, epicką walkę i ogólny klimat. Jeszcze nigdy nie widziałem odcinka MLP, w którym robiłbym "wow" tak często.

 

W kategorii "jednoczęściowców" wygrywa "Pinkie's Pride". Co tu dużo mówić: masa dobrych (lub świetnych) piosenek, "emocjonalny rollercoaster", sympatyczna postać Cheese Sandwicha, udział Weird Ala i mnóstwo zabawnych momentów. Być może najlepszy "zwykły" odcinek w całym serialu.

 

Wysoko stawiam również: "Bats!", "Pinkie Apple Pie", "Simple Ways", "Filly Vanilli" i "Maud Pie". To moja osobista czołówka.

 

Najsłabszy? Zdecydowanie "Power Ponies". Może dlatego, że nie jestem wielkim fanem komiksowych superbohaterów... A może dlatego, że całość była przekombinowana, naciągana, mało zabawna i nudna. Nudy w odcinku o superbohaterach - to chyba najgorsza możliwa recenzja? 

 

Słabo wypadły też "Twilight Time" i "Trade Ya" - nie były złe, ale mnie trochę wynudziły. Generalnie czwarty sezon oceniam na duży plus, i stawiam na równi z sezonem drugim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...