Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "NLR vs SE"


Dolar84

Recommended Posts

Tym razem, dla odmiany, zrezygnujemy z przerwy pomiędzy edycjami specjalnymi. Głównie dlatego iż planując najnowszą  jarałem się jak Kartagina (czy inna flota Stannisa). Tym razem będziecie mieli okazję przedstawić coś prawdziwie epickiego (jak ja nie lubię tego słowa...). Powodowany przewrotnością, złośliwością losu, oraz dyskusjami toczonymi z Arjenem zdecydowałem się na podanie prostego tematu "New Lunar Republic vs Solar Empire".

 

 

Tak, dobrze się domyślacie - tym razem daję Wam szansę na napisanie opowiadania wojennego. A przynajmniej takiego w którym wojna jest elementem (choćby tła). Okres technologiczny w jakim ma się toczyć jest dowolny - od starożytności po boje flot kosmicznych. Wszystko zależy od Was. Również zwycięska strona w opowiadaniu - zero nacisku (nie dajcie się zastraszyć stronnikom drugiej strony :D).

 

 

Naturalnie obowiązuje zakaz używania gore, co wbrew pozorom nie musi być wcale wielką przeszkodą przy pisaniu tego typu opowiadania. I jeszcze jedna rzecz - to jest temat do zamieszczania opowiadań. Jakiekolwiek dyskusje na temat opisywanego starcia należy prowadzić w wyznaczonym do tego dziale. Jeżeli więc zobaczę jak ktoś obrzuca się tu inwenktywami w stylu "bo Solarni są lepsi!" czy "bo Lunarni są lepsi!", to czeka go natychmiastowy suty warn.

 

 

A teraz skoro już pogroziłem przejdźmy do meritum:

 

 

 

1. Limit słów - Tym razem daję Wam pole do popisu - 20 000 słów.

2. Tagi i Temat - Tagi są dowolne zarówno w rodzaju jak i liczbie (naturalnie z wyjątkiem gore i clop). Jedynym zastrzeżeniem jest trzymanie się tematyki konfliktu "NLR vs SE". A teraz niespodzianka - ptaszki ćwierkają, że oprócz standardowego odznaczenia za zwycięstwo, Arjen nagrodzi we własnym imieniu opowiadanie z najlepszym klimatem, jest więc o co walczyć.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 08.06.2014

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem.

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz załączony regulamin.

 

 

Mam nadzieję, że temat Wam się spodoba i zasypiecie nas olbrzymia ilością prac (Hoffman wracaj do pisania dla nas - przy takim temacie wszyscy chcemy zobaczyć Twoje opowiadanie :D). A przy okazji zajrzyjcie do działu "NLR vs SE" i weźcie udział w wielu rozpoczętych tam dyskusjach. Na pewno znajdziecie coś, co Was zainteresuje.

 

 

Powodzenia!

 

PS. W konkursie można (nie trzeba) inspirować się naszą Oficjalną mapą układu słonecznego. Pozdro Dolcze. ~ Arjen

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zajrzyjcie do działu "NLR vs SE" i weźcie udział w wielu rozpoczętych tam dyskusjach.

Świetny dowcip, Dolcze. Nie mam dostępu do ŻADNEGO z poddziałów Equestriańskiej Wojny poza tym informującym o dostępie do nich.

Coś mi mówi, że 211 postów to za mało, żeby się załapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny dowcip, Dolcze. Nie mam dostępu do ŻADNEGO z poddziałów Equestriańskiej Wojny poza tym informującym o dostępie do nich.

Coś mi mówi, że 211 postów to za mało, żeby się załapać.

 

Napisz do WA o przyznanie "wejściówki" do działu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak. O niczym więcej nie śmiałem marzyć. 20 000 słów. Trza się brać do roboty... :MJTQO:

tumblr_mq7qpb7tEe1sae1ylo1_500.gif

 

 

PS: Proszę, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak  się robi spojlery i sygnatury? Kompletnie tego nie ogarniam. :fluttersad:

 

Spoiler tworzysz poprzez umieszczenie zawartości pomiędzy "[ spoiler]" i "[ /spoiler]". Ten kod bez spacji w środku.

Swoją sygnaturę zedytujesz tu: http://mlppolska.pl/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=signature

~ Arjen

 

I tylko dlatego że zadałeś to pytanie nie dostaniesz warna, bo to już drugi taki przypadek z Twojej strony. Bądź uprzejmy postąpić zgodnie z instrukcjami Arejna.~Dolar84

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarwin będzie pisał na 20000 słów? To jakby ujrzeć mnie grającego w kosza. Podjąłem wyzwanie! :P

 

A tak na serio:

 

Moja definicja gore jest taka:

-gore - tekst jest celowo obficie skąpany krwią i obrażeniami ciała. Jest nakierowany na to, a jego głównym celem jest ukazanie jak największych zniszczeń tego typu. Realizm nie jest obowiązkowy, punktowany jest raczej rozmach bólu fizycznego lub psychicznego (psychiczne gore jest chyba najbardziej upiorne).

Czytelnik odczuwa satysfakcję z czytania o tej rozwałce!

 

Natomiast NIE JEST GORE tekst, gdzie występują również bardzo brutalne sceny, ale są one jedynie jednym z wielu elementów. Nie skupiają na sobie głównych świateł, są traktowane jako element realistyczny. Tak, realizm mile widziany. Przykład: walka pancerna, jeden czołg dostaje i załoga się spala w środku. Scena straszna, ale to nie jest gor.

Czytelnik nie odczuwa satysfakcji z czytania o tej rozwałce!

 

Czy taka definicja przejdzie? Bo jak niektórzy wiedzą, lubię opisywać realistyczne obrażenia, ale nie czynię ich sensu powstania tekstu.

 

 

Druga sprawa.

Tematu troszkę się boję, bo jestem zdecydowanym zwolennikiem Equestria United i tylko taka opcja jest IMHO słuszna, a Luna i Celestia to moje ulubione serialowe rodzeństwo. Czy mogę zatem ten "konflikt" potraktować trochę na opak? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w fanfiku pojawi się gigantyczna ilość rozwlekanych flaków i hektolitry krwi zaścielą ziemię to zostanie on zdyskwalifikowany z szybkością światła.

 

Jako że ma to być opowiadanie wojenne, to rozumiem, iż pewna brutalność jest wskazana, ale jeżeli będzie jej za dużo to nie zawaham się przed skreśleniem opowiadania. Twoje definicja całkiem mi się podoba, po prostu prosiłbym o zachowanie umiaru.

 

Co do drugiej kwestii to rozumiem dylemat. Szczerze mówiąc wolałbym, żeby ten konflikt był uwypukolny - w końu na tym polega sens tej edycji. Potraktowanie go na opak sprawi, że nie zostanie zachowany temat. Oczywiście jeszcze zależy co przez to "na opak" rozumiesz. Musiałbyś mi nieco uściślić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie interesuje mnie ten konflikt, ale zapoznałem się z mapą i mam pewien pomysł, a raczej dwa. Problem w tym, że konflikt w obu przypadkach jest jedynie w tle... odległym.

 

Pomysł # 1: Nie będzie epickich (ja też tego nie lubię) starć rodem z Freespace 2, a raczej wyjątkowa postać, która ma gdzieś wojnę, nie jest za żadną ze stron i kieruje się własnymi przesłankami, ma własne cele.

 

Pomysł # 2: Gdyby pierwszy nie wypalił - podobnie, ale dwie postacie (mające gdzieś wojnę) będą z przeciwnych frakcji. Ostatecznie to między nimi dojdzie do starcia, nie między flotami.

 

Czy takie coś się liczy? Wolę się upewnić. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jednakże, czy nieznajomość NLR vs. SE dyskwalifkuje z miejsca, czy też nie będzie przeszkadzać napisanie konfliktu "od nowa"?

 

Absolutnie nie dyskwalifikuje. Jeżeli chcesz stworzyć własną wersję tego konfliktu to możesz to jak najbardziej zrobić. Jak pisałem wcześniej - w kreowaniu konfliktu piszącego ogranicza jedynie jego wyobraźnia.

 

 


Co prawda nie interesuje mnie ten konflikt, ale zapoznałem się z mapą i mam pewien pomysł, a raczej dwa. Problem w tym, że konflikt w obu przypadkach jest jedynie w tle... odległym.

 

Wojna jako odległe tło dla wydarzeń to rzecz absolutnie akceptowalna. Jednak musi być to jakoś wzmiankowane, lub wpływać na losy bohaterów, choćby pośrednio. Napisanie w pierwszym zdaniu "Trwa wojna pomiędzy NLR i SE" po czym przejście do czegoś zupełnie innego i zapomnienie o temacie nie będzie mile widziane. Nie podejrzewam, że chciałbyś coś takiego zrobić, ale też wolę na wszelki wypadek napisać.

 

Nie oczekuję, że każdy przedstawi tutaj epickie opisy gigantycznych bitew, szaleńcze szarże na wroga, czy obronę fortu do ostatniego żołnierza (naturalnie takie stricte wojenne są mile widziane :D), ale jednak wymagam żeby czuć było ten konflikt - na tym polega sens całej edycji w końcu. Nawet jeżeli ktoś (jak na przykład SPIDIvonMARDER) jest wielkim zwolennikiem "Equestria United", to niech też spróbuje coś napisać - zawsze warto szkolić warsztat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, ostatni raz swoich sił w prozie próbowałem... dawno, dawno temu. I nigdy mi nic nie wychodziło, za co winę ponosi mój słomiany zapał. W dodatku, gdybym teraz próbował coś pisać, to gryzłoby się to z licznymi poprawami na koniec roku i konkursami i projektami różnymi... Ale, jak to mówią, kto nie gra, ten nie wygrywa, podejmę się tego. A czy można to napisać w innej formie, niż epika? Na przykład taki dramat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolar, ty chyba naprawdę nie chcesz, żebym ponownie zaczął pisać "Efekt Magii" skoro rzucasz taki temat konkursu... :burned:

 

Być może spróbuję swoich sił. Pewnie wyjdzie straszna padlina, ale przynajmniej nikt nie powie, że nie próbowałem. :lie:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale mam pytanie. Czy zostanie zdyskwalifikowany fanfik, w którym zawarte są szczegółowe i obrazowe opisy jakiś miejsc np. pole bitwy - zwłoki i krew, oraz walk w których, jak wiadomo przeciwnicy zadają sobie rany. Dla przykładu - opowiadania z uniwersum "Wiedźmina" - myślę, że brutalność w fanficku będzie miała podobny poziom co one. Czy coś takiego jest dopuszczalne? Bardzo zależy mi na naturalności, więc nie będę niczego zbędnie podkolorozowywał. 

 

tumblr_mq7qpb7tEe1sae1ylo1_500.gif

   

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy przesadzać. Po prostu. Więc jak będzie za dużo tej krwi, czy rozwleczonych flaków to opowiadanie czeka natychmiastowa dyskwalifikacja. A tak na marginesie, to da się opisać bitwę bez gore. Nie jest to łatwe, ale da się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to opowiadanie ma się zakończyć wygraną jednej ze stron, tak, że wszystkie kwestie zostają zamknięte, czy można zostawić ten konflikt ostatecznie nierozstrzygnięty?  

 

Można. Myślę, że skoro każdy ma inną wizję, także zakończenia nie powinny podlegać ograniczeniom :luna:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gandzia - za dużo Gwiezdnych Wojen czytałeś/oglądałeś ostatnio. Nawiązania? Nr 1 - potrójne zero to jest coruscant, a mamy equestrię. Nr 2 - waluta, a konkretnie kredyty oraz - jak galaktyka pod rządami imperatora długa i szeroka - łatwość przekupywania nisko postawionych urzędników. Nr 3 - słoneczni obrońcy. Obstawiam, że to twoja wersja gwiazdy śmierci bądź superniszczyciela pokroju egzekutora dartha vadera. Nr 4 to pancerz bohatera. Tylko jedno mi przychodzi do głowy - pancerze mandaloriańskie i ich wyposażenie. Zmienia się w zależności od upodobań użytkownika, lecz najczęściej takie jak podane w opowiadaniu. Sorry za brak uporządkowania punktów i dużych liter przy nazwach własnych, ale na telefonie ciężko się pisze. Miło się czyta. Tyle ode mnie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest. Czytelnicy mogą przedstawiać swoje uwagi, chociaż zwykle tego nie robili - nie jest to jednak zakazane. Jednak oceniający nie mogą brać ich pod uwagę, nieważne czy się z nimi zgadzają, czy też nie.

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoffman wracaj do pisania dla nas - przy takim temacie wszyscy chcemy zobaczyć Twoje opowiadanie :D

 

Miło mi z tego powodu, jest to bardzo motywujące, jednakże nie ma szans, abym zdążył z czymkolwiek na tenże konkurs. Nadciągają terminy zerowe, które mogą znacznie mnie odciążyć w drugiej połowie czerwca, plus, na razie chciałbym zrobić porządki z tym, co dotychczas już napisałem, bo na razie jest z tym straszny bałagan.

 

Jeżeli istotnie są osoby które chciałyby zobaczyć moje opowiadanie w tej tematyce, wówczas chciałbym je przeprosić, ale czas nie sługa i po prostu nie zdążę sklecić czegoś odpowiedniego przed końcem konkursu (no i jeszcze musiałbym zrobić mały research, by nie wyjść na heretyka ;P). Jeżeli wykorzystam teraz terminy zerowe, to szybciej sprawdzę prace konkursowe na XI edycję, bez ryzyka opóźnienia ogłoszenia wyników tylko dlatego, że sobie źle zaplanowałem sesję letnią (z doświadczenia sam wiem, jak bardzo uczestnicy nie lubią czekać ;) ).

 

Tym samym, mam nadzieję, że do najbliższej niedzieli, do godziny zero pojawi się jeszcze sporo prac, również chciałbym życzyć powodzenia tym, którzy już nam swoje dzieła zaprezentowali jak i tym, którzy wciąż nad nimi pracują. Niech Was siły i świeże pomysły nie opuszczają!

 

Pozdrawiam niestrudzonych pisarzy i dziękuję za zaproszenie do konkursu ;)

 

Smutek :c ~ Arjen

Edytowano przez ArjenNightŁuska
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamieszczam takie tam opowiadanko. Może nie jest takie tragiczne. 

 

Wojna zdrowa i stylowa

[parodia][NLR/SE][random][slice of life][wojna niekonwencjonalna]

https://docs.google.com/document/d/1zOnjw1m2RGD0aL7UMC-b8J6b55sj_IijCLbNpcZv6Hk/edit?usp=sharing

 

Edytowano przez KochamChemie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARING DO I PIÓRO ŻELAZNEGO PEGAZA
 
Czyli opowieść o Equestrish Tropikal Korps
 
Wersja XPS
https://drive.google.com/file/d/0Byh5JvDpwTWda2ZtTWo1cmRWUWM/edit?usp=sharing
 
 
Wersja PDF
https://drive.google.com/file/d/0Byh5JvDpwTWdR24xbzNZZEpUS28/edit?usp=sharing
 
Objętość tekstu: 32 strony.
Ilustracje: 5.

Tagi:
[one- shot]
[violence]
[adventure]
[NLR vs SE]
[crossover]

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...