Skocz do zawartości

Vikings.


Dorregaray

Recommended Posts

Świetny serial. 

 

Mam nadzieje, że znajdą się tu fani tegoż serialu i podzielą się opinią. 

 

Tych co jeszcze nie oglądali a mają dużo wolnego czasu, zachęcam. Fabuła, muzyka, postaci. Dla mnie coś wspaniałego. Dobra odskocznia od na przykład "The walking dead".

 

Dla tych co oglądali może zapytam?

 

Twoja ulubiona postać z Vikings?:

Co Ci się nie podoba w Vikings?

Co Ci się podoba w Vikings?

Jak, w skali od 1 do 10 podoba Ci się serial?

 

Można dopisać coś od siebie, oczywiście. Niektórzy znajomi twierdzą nawet, że jest lepszy niż Gra o Tron. Nie wiem, nie wypowiem się bo Gry nie oglądałem i szczerze to nie zamierzam. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, serial dobry.

 

Zacząłem oglądać. Stanąłem na bodajże odcinku w którym: 

przypłynęli do Anglii (po raz drugi)

 

No serial ciekawy, ale ostatnio moje serce ponownie podbiła gra o tron. Gdy tylko będę miał nieco czasu, zacznę oglądać znów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielkiej konkurencji w kategorii seriali historycznych, bo z liczących się był jeszcze tylko "Rzym". Ale "Wikingowie" wymiatają. Fabuła galopuje jak oszalała, co jest naprawdę gigantyczną odmianą po takich tasiemcach jak TWD czy GoT. I te sceny walk...

Ulubiona postać? Chyba jarl Borg. Naprawdę fajna postać, szkoda, że go zabili, bo potencjał miał o wiele większy niż Horik.

Czy coś może się w tym serialu nie podobać? No właśnie, może Horik, bo był cepem. A co mi się podoba, to już wypisałem.

Moja ocena? 10/10, naprawdę ciężko cokolwiek zarzucić temu serialowi. Czy jest lepszy od GoT...? Tak, mimo że jestem wielkim fanem GoT, to muszę powiedzieć, że jest. To podobne seriale, więc można je porównywać bez problemu, ale powiedziałbym, że TWD też nie ma co startować do "Wikingów" pod względem klimatu i fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

Moją ulubioną postacią w tym serialu jest Floki, jakoś bardzo mi zaimponował oraz bodajże król Egbert z Wessex. Przebiegły, z inteligencją podobną do Ragnara. Podoba mi się w tym serialu surowość klimatu oraz w pewnym sensie nieprzewidywalność. Według mnie jeden z lepszych seriali, na równo z The Walking Dead u mnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten serial. Za klimat, soundtrack, nieprzewidywalność. No i w odróżnieniu od GoT nie wciskają cycków wszędzie gdzie się nie da.

 

Najbardziej lubię Flokiego, który jest imho zakamuflowanym Lokim, a Thorstein, to Thor. ma w sobie to coś, że rozwala system.

Egberta też lubię, za intelekt, spryt i scenę z Princessą nimfomanką :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że jednak mamy tu kilku fanów Vikingsów. 

 

To i ja jako miłośnik dodam coś od siebie.

Cholernie podoba mi się muzyka, na co w szczególności zwracam uwagę oglądając cokolwiek. Soundtrack jest dokładnie taki jaki powinien być. Intro cudne. Jeśli chodzi o fabułę to jest ciekawa. Zaskoczyła mnie kilka razy. Akcja toczy się w odpowiednim tempie. 

 

Z postaci bardzo podoba mi się nasz główny bohater. Bardzo dobrze wykreowany. Z wyglądu ciekawił mnie również Jarl Haraldson. Wyglądał jak prawdziwy władca, miał to coś, co nadawało mu tej władczości. Prócz tego przypominał mi trochę Gomeza z Gothica ;-;. 

 

Oceniam serial celująco. 10/10. Jak w temacie, kto nie oglądał, a lubi taki klimaty, to zachęcam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odcinki niezbyt zachęcały mnie do obejrzenia kolejnych, ale później robi się lepiej. Motyw podróży na zachód jest jakiś taki rozczarowujący. Niestety lekko mnie też irytuje główny bohater, raczej zwracam uwagę na wygląd wszystkiego, jakieś oddanie warunków życia i obyczajowości (ciekawe, na ile są poprawne historycznie :dry:). A Flokiego lubi chyba prawie każdy :D. 7/10? Dla końcówki sezonu może 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

To może odkopię stare śmieci.

Do filmu mam dwojakie podejście. Po pierwsze - uwielbiam, szaleję i kocham. Podoba mi się i fabuła i aktorzy i ich gra (oczywiście :flutterblush:) i w ogóle, pokazanie jak się żyło w ich czasach i że to nie są tacy... brudni wojowie z rogami na hełmach. Jednak jakie minusy? Jestem historykiem więc o takie rzeczy jestem ujebliwa. Ten film chociaż dzieje się w realiach wikingów etc ... z historią prawdziwą ma ... coś mniej wspólnego niż wszystkim może się wydawać. Generalnie to nasz Ragnar przechodzi przez wszystkie okresy historyczne i wszystkie rzeczy są jego odkryciem albo jego bliskich cooooo nie do końca jest prawdą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Ja też może odkopię ten temat...

Oglądam go na Netflixie i mam z jakieś 6 odcinków do końca ostatniego sezonu, pozostanie mi jeszcze ten nowy serial o dalszych losach postaci z pierwowzoru.

Mój kolega interesuje się Vikingami i ogólnie stwierdził, że autorzy serialu mocno popłynęli z faktami historycznymi, bo w wielu momentach daty się nie zgadzały, albo postaci żyły w innych latach niż w serialu, ale ja historykiem nie jestem i oceniając sam serial powiem, że jest świetny, nie mniej robi się z niego taka telenowela po kilku sezonach... Ogólnie  serial miał mieć tylko jeden sezon i to ciut widać, bo potem wszystko się non stop powtarza, ten zdradza tego dla tamtego, tu zabija brata, żeby mieć władzę, lub bo tak, gdzie indziej matka truje swego syna, żeby drugi syn miał pewniejszą władzę, non stop trwa walka między braćmi i to ciągnie się przez cały serial. Nie mniej fajnie się to ogląda i wciąga ten serial, ale ilość intryg i ciągłych zdrad zaczyna męczyć później.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...