Skocz do zawartości

My Little Alchemist:Fullmetal in EquestriaPL[Crossover][Romance][Tragedy][Comedy]


R2.

Recommended Posts

Taaak... Bijcie jeśli musicie. Nie skończyłem tłumaczyć jednego fanfica, a biorę się za kolejny... Oh well.

Dziś znalazłem crossover z mojego ulubionego anime, Fullmetal Alchemist. Zatem króciutki wstęp.

Edward i Alphonse Elric stracili swoje ciała/kończyny, podczas nieudanej transmutacji człowieka za młodu. Jednakże za pomocą Kamienia Filozoficznego być może zdoła im sie je odzyskać. Niestety, coś poszło nie tak jak powinno i zostali przeniesieni do Equestrii, gdzie na ich niekorzyść alchemia, którą znają i posługują się, nie istnieje. Najbliższym odpowiednikiem, który mają, jest magia jednorożców. Pozostaną w Equestrii dopóki nie znajdą sposobu by wrócić do ich świata.

Fanfic może nie jest najwyższych lotów, ale trzyma poziom, przynajmniej jak dla mnie. By zrozumieć fabułę fanfica zalecana jest znajomość uniwersum FMA. Fanom tej serii na pewno się spodoba, przynajmniej tak jest w moim przypadku :) Mam tylko nadzieje, że nie wyjdzie z tego fica jakiś tasiemiec, bo jeszcze nie jest skończony :D

Jest jeszcze jedna rzecz warta wspomnienia. Niektore rozdziały są pisane z drugiej perspektywy. Czyli wcielamy się w postać kucyka i jest opisywany każdy nasz ruch, myśl etc. Czyli dla przykładu "stoisz po środku pomieszczenia" coś koło tego :P Jest to dość ciekawe, jak dla mnie. Jak na razie mam dla was prolog. Mam nadzieje, że komuś się spodoba :P

Nie czepiajta się tytułu tematu, wiem że dziwnie wyglada, ale tak musi być, bo jakies tam klopoty z postami byly :)

Enjoy!

Prolog - Wersja czytana by: misiek200m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak, wiem, mam przetłumaczony pierwszy rozdział i znaczna czesc drugiego, ale zastanawiam się, czy nie porzucić tego fanfica. Autor nie napisał nowego rozdziału już od bardzo dawna, nie wiem czy w ogole będzie go kontynuował. Na chwilę obecną zawieszam tłumaczenie tego ff.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, mam przetłumaczony pierwszy rozdział i znaczna czesc drugiego, ale zastanawiam się, czy nie porzucić tego fanfica. Autor nie napisał nowego rozdziału już od bardzo dawna, nie wiem czy w ogole będzie go kontynuował. Na chwilę obecną zawieszam tłumaczenie tego ff.

No weeeeeeeeeź.. chociaż 1 rozdział daj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dalszego sensu tłumaczenia, ostatni rozdział został dodany w marcu a sam autor nie daje żadnych znaków życia, mogłem zwrócić na to uwage zanim zabrałem się za tłumaczenie. Jeśli bardzo wam zależy, przeczytajcie po angielsku, rozdziały sa krótkie a sam ff jest napisany naprawdę prostym językiem i podstawowa znajomość angielskiego wam wystarczy. Proszę jakiegoś moda czy kogokolwiek z taką "mocą" o zamknięcie tematu, jeśli ukażą się nowe rozdziały poproszę o ponowne otwarcie i będę kontynuował. Przepraszam wszystkich, którzy czekali na rozdziały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfic podoba mi się tak po przeczytaniu prologu wnioskuję Muszę się jednak przyznać że byłem zmartwiony myślałem bowiem że ktoś wprowadził plan w mojej głowie zrodzony by uczynnić Equestrię krainą podobną do państw z FMA (chodzi mi o fabułę mangi) bowiem główna oś wydarzeń już w głowie stworzona tak samo postać która ciężkim brzmieniem będzie obarczona Ale więcej nie zdradzę czekajcie aż z wyjazdu wrócę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy po raz pierwszy przeczytałam tytuł tego fica... Nie wierzyłam. Musiałam przeczytać go jeszcze raz, po czym na mojej twarzy zagościł uśmiech. Uwielbiam FMA! Nie sądziłam, że ktoś może połączyć FMA i MLP! Prolog czytało się lekko i przyjemnie. Trochę drażniło mnie to "odrywanie", raz tu, raz tam, ale mimo wszystko bardzo mi się podobało. Chciałam napisać, że czekam na więcej, ale skoro Autor ostatnio nic nie napisał... No, cóż. Przykro mi, bo pomysł jest naprawdę genialny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...