Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Karcianka MLP - MLP CCG


Tedere

Recommended Posts

  • 3 months later...

Trochę odkopię temat, ale jako nowicjuszowi (a raczej komuś kto dopiero zamierza kupić talię) nawinął się pewien problem. Otóż wiedziony kilkom a radami, przed zakupem talii nabyłem 2 boosterpacki z edycji premiere by zobaczyć do czego wpadną najlepsze karty. No i najlepsze wpadły do kolejno: Fioletu (1 Rare, 2 Common, 2 unkcommon) przy czym to 2 resource, 2 eventy i 1 friend. Dalej jest Zielona (2 uncommon, 3 common) przy czym 1 problem, 1 resource i 3 friendy. Różowa (1 rare, 2 common i 1 event bez opisu (Lets  get this party started). Na końcu wypadają mniej więcej równo czerwone i niebieskie ( 3 common, przy czym w czerwonych problem i 2 friendów, a w niebieskiej problem, friend i resource). Pozostałe to 3 troublemakery i czerwono żółty problem.

 

Dlatego też moje pytanie jaką najlepiej w tym momencie talię dobrać. Od razu mówię, że nie planuję inwestować zbyt wiele pieniędzy w przyszłości, tylko mieć niezgorszą talię do zagrania sobie od czasu do czasu. Z tego co zdążyłem się zorientować na Wiki moim niewprawnym okiem, najlepiej by się wpasowała Dj- Pon3 Deck (która niestety jest w 2 packach), albo Special Delivery, która według niektórych opinii wypada beznadziejnie (nikła szansa na zboostowanie main charactera i słabe karty). Jest jeszcze opcja twilight applejack, albo Luna Rainbow. 

 

A wy co zasugerujecie? Może ktoś by miał na sprzedaż za rozsądną cenę talię dj pon3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z kim się zamieniać to raczej to nie ma znaczenia, chyba że uda ci się wyciągnać coś naprawdę dobrego (UR albo np R Cloudchaser,Flexible Flier). Ale dwa boosterki to trochę za mało by się coś fajnego trafiło ;-P Pozatym w chwili obecnej mamy już 3 różne booster packi, Promo, Canterlot Nights oraz Crystal Games.  Możesz powiedzieć jak się nazywają to powiem ci coś więcej.

Jak każda karcianka to droga zabawa ;-D Ale tutaj układając talię z zbędnych kart można się fajnie bawić i robić ciekawe talie.

 

A wy co zasugerujecie? Może ktoś by miał na sprzedaż za rozsądną cenę talię dj pon3?

Ewentualnie czy ktokolwiek byłby skłonny zakupić zestaw na spółkę i wziąć tą drugą?

 

Uprzedzam Mane (główna postać ) DJ Pony oraz Fioletowa Lady Justice,Judge & Jury jest w cenie i nikt  się nie zechce z nią rozstać.

 

Najtańszym kosztem można zbudować talie z Commonów i Unkomonów które sporo osób tanio odsprzeda.

Ja mam sporo różowych i białych rzadkich kart na sprzedaż, kilka ultra rzadkich ale raczej na wymianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co mam:

3 troublemakery (2 parasprity i timberwolf)

problem czerwono różowy (save sweet apple acres)

Fioletowe: Golden Oak library; Mayor Mare; Fighting for friendship; Spike, take a letter; Double check the checklist

Różowe: Flitter; High Spirits;Lets get the party started; Pinprick

Żółte: Amethyst Star; Fluttershy; Blue jay; Critter Cusine; Bunny stampede

Niebieskie: The problem with parasprites; Cerulean Skies; Foal Free press

Czerwone: Applejack; Apple Cobbler; Hungry Hungry Caterpillar.

 

Białych brak. Całość z 2 Premiere boosterpacków

 

Ogólnie budżet na ten miesiąc pozwoli mi maksymalnie na zakup talii i ewentualnie 1 boosterpacka albo kilku kart (oczywiście zbędne chętnie sprzedam albo zamienię). Do tego i tak muszą dojść jakieś koszulki (nie muszą być wypasione). 

 

Ogólnie nie planuję ładować w to jakichś kokosów, wystarczy mi w miarę sensowny zestaw do niedzielnego grania. Nie musi rozwalać każdego przeciwnika, byle dawał fun z gry. Zatem co (skoro zestaw z Vinyl jest samodzielnie nieosiągalny) polecicie do takiego zestawu kart i moich potrzeb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szybciej jak w lipcu, więc ta opcja chwilowo odpada. Niemniej na pewno dam znać. Myślę też, ze do mojego zestawienia najlepiej będzie dobrać jeden boosterpack z crystal games chyba (w rebelu nie ma canterlot nights i na razie nie widać żeby się pojawiły) i dobrać talię z fioletem, a resztę kart powymieniać na krakowskim 12.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zagrałem kilka partii z Piro (Pirem) i udało mi się nieco ogarnąć nową talię (DJ Pon-3 Deck), lecz pojawiło się kilka kwestii co do których nie byliśmy pewni jak je rozwiązać.

1. Troublemaker odkrywa sie  w fazie troublemakera, ale tego kto go rzucał, czy przeciwnika?

2. Funny Glasses, one dodają kolor (tak, ze postać ma 2 różne na raz) czy go zmieniają?

3. Problem startowy się wybiera, czy losuje?

4.Perfect pace i jego zdolność podczas Faceofa. O co chodzi z tą kartą, którą trzeba odrzucić? Skąd ja wybrać?

5. Co się dzieje gdy komuś skończą sie karty na ręce. Dobiera po jednej, czy jakiś większy pakiet?

6. Pinkie Pie jako mane character pozweala odrzucić przy faceofie kartę o wartości 1 lub mniejszej. Ile razy moze to zrobić w trakcie jednego faceofa?

7. Babcia smith pozwala przenosić zasoby z jednej karty na drugą. Ale czy moze je przenosić u przeciwnika, albo podbierać przeciwnikowi dla nas?

8. Jakie karty liczą sie do homelimitu (resource, friendzi, main character?)

9. Mógłby ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym problemem? Jakoś nie ogarnęliśmy o co chodzi. 

 

Wiem, że pytania wydają się oczywiste, ale ja w tym jestem nowy, Piro jest nowy i jeszcze nie wszystko ogarnęliśmy. Brdę wdzięczny za jakąś odpowiedź i wyjaśnienie. No i zapraszam na krakowskiego, to chętnie z kimś zagram. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe uszczegółowienie odnośnie pytania 9. Zastanawialiśmy się, czy ten problem ma jakąkolwiek zaletę. Bo inne problemy zazwyczaj wyglądają tak, że wymagania mocy dla nas są mniejsze niż dla przeciwnika. A tutaj jest dokładnie odwrotnie. Dodatkowo instrukcja na problemie też chyba nie działa jakoś szczególnie lepiej na naszą korzyść, niż na korzyść przeciwnika. Tak więc czy ta karta ma jakieś praktyczne zastosowanie, którego nie zauważyliśmy, czy jest ona całkowicie bezsensowna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Troublemaker ma przynależność do gracza i odkrywa się w następnej turze gracza od jego wystawienia, chyba, że dodatkowe zasady mówią inaczej lub problem jest już obstawiony przez troublemakerów, wtedy tworzy się kolejkę odkrywania.

2. Kolor musi być zadeklarowany w score prasę. W mane phase może być dowolnie zmieniany(switchowany), jeśli chodzi o ten artefakt. Siła w takim wypadku jest addytywna(jeśli karta dodaje), jeśli tylko zmienia, to się nie dodaje.

3.Startowy problem się wybiera

4.Podczas face-offu dwóch rywali pokazuje wierzchnią kartę z talii i dodaje ich siłę do siły zgromadzonej z przyjaciół i eventów w face-offu, potem karty w ten sposób pokazane są przewijanie na dół talii. Zasada pumped pozwala na zastąpienie przewijania na dół jednej z przewiniętych kart(czasami jak są remisy, ciągnie się aż do skutku) pod spód talii z pumped. Potem działa zasada pumpa. Tu akurat można wydać te kartę na plus cztery siły.

5.Nadal po jednej. Można dobrać więcej, ale za tokeny lub różne właściwości kart. W końcu można robić talię pod usuwanie kart z ręki przeciwnika.

6.Random działa raz na face-off.

7.Napisane jest friend, więc może przenosić w relacji przeciwnik - przeciwnik, ty-ty.

8.Homelimit zapełniają friendzi, chyba że zasady mówią inaczej(jest karta która ignoruje crittery z home limitu) Home limit jest rozliczamy w end phase danego gracza. Karty wyrzucone z domu pod wpływem przekroczenia home limit mają status retired.

9.Rzadko kto używa tego problemu w sumie. Tak wiem, jest kiepski.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze mam takie pytanie co do 6. Jeżeli mamy więcej postaci z Random, to możemy zignorować kartę o mocy 1 tyle razy ile mamy tych postaci, czy nadal tylko raz?

I mam jeszcze jedno pytanie. Karta Fluttershy Beastmaster może na początku faceoffu przenieść Przyjaciela Zwierzątko na Problem na którym się znajduje. Tego przeniesienia dokonuje ona za darmo, czy trzeba przy tym zapłacić 2 żetony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, wszystkim na forum:) własnie kupiłem 2-osobowy starter do MLP i już go ogrywam powoli. Gra jest świetna, należy jej się full suport od graczy:) jeżeli chodzi o ten temat to ja będę na bank grał regularnie w stolicy. Pojawię się jutro w Planeswalkerze gdyby co:)

Edytowano przez Hazer1pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem, że tu też mogę temat wrzucić.

Moja kolekcja kart za bardzo się rozrosła i za drogo wychodzi (nawet w porównaniu z modelarstwem), zatem mam na sprzedaż (za niską cenę), sporo kart. Przy większym zakupie dostępne rabaty. A oto lista kart:

Commony i uncommony: http://goo.gl/oYABZa

Rary, UR, Folie: http://goo.gl/Omahvb

Nierozpakowany, zafoliowany Celestial Solstice

Listy w miarę aktualne, ceny ustalę indywidualnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, zapomniałem, że tu też mogę temat wrzucić.

Moja kolekcja kart za bardzo się rozrosła i za drogo wychodzi (nawet w porównaniu z modelarstwem), zatem mam na sprzedaż (za niską cenę), sporo kart. Przy większym zakupie dostępne rabaty. A oto lista kart:

Commony i uncommony: http://goo.gl/oYABZa

Rary, UR, Folie: http://goo.gl/Omahvb

Nierozpakowany, zafoliowany Celestial Solstice

Listy w miarę aktualne, ceny ustalę indywidualnie

Ok dzieks! sam z chęcią wyczaję, może coś wezmę:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Fri Oct 23 16:00:43 Pietro napisał:
Fri Oct 23 16:00:43 Pietro napisał:

Widzę że większość zainteresowanych karcianką albo ze stolicy albo trójmiasta. Jest może ktoś z Katowic/okolic kto gra/zbiera te karty?

Widzę że większość zainteresowanych karcianką albo ze stolicy albo trójmiasta. Jest może ktoś z Katowic/okolic kto gra/zbiera te karty?

 

No właśnie, istnieje świetne rozwiązanie tematu, do grania po sieci.:-D Jest to chyba najlepiej wykonany klient,z masą gier Tcg w zanadrzu. Nazywa się Octgn..pobieramy go i instalujemy na kompie.  dalsza konfiguracja wymaga trochę zaawansowanych dziAlan,ale później to już będziecie sami śmigać :-)szczerze polecam, przede wszystkim możecie grać  z ludźmi z całego świata, do tego jakość grafik na kartach jest super... Do zoba w onlineB-)

 

 

 

 

https://www.google.pl/url?q=http://www.octgn.net/Home/GetOctgn&sa=U&ved=0CA8QjBAwAWoVChMI2_-j_umQyQIVJWdyCh0JXAcN&usg=AFQjCNH4dAmgI23SWmo2D9-i-DFR84OW6g

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Odkop, bo i po co zakładać nowy wątek?
Dzięki wizycie na MEC-u udało mi się odkryć urok tej karcianki i tutaj pojawia się pytanie - co kupić? Nie posiadam jakichś wielkich funduszy (~200 na początek powinno wystarczyć) i nie chciałbym wziąć jakiegoś badziewia. Jakieś porady? Dowiedziałem się, że warto się zaopatrywać na planeswalkerze. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30.07.2016 at 18:07 Ensifer napisał:

Odkop, bo i po co zakładać nowy wątek?
Dzięki wizycie na MEC-u udało mi się odkryć urok tej karcianki i tutaj pojawia się pytanie - co kupić? Nie posiadam jakichś wielkich funduszy (~200 na początek powinno wystarczyć) i nie chciałbym wziąć jakiegoś badziewia. Jakieś porady? Dowiedziałem się, że warto się zaopatrywać na planeswalkerze. Pozdrawiam.

Za około 200 zł można złożyć kilka pomysłowych decków, które będą miały szansę w turniejach. Z tego co mi początkowo przychodzi na myśl, to

W zasadzie popularna farma tokenów oparta na talii Steal the Show (w planeswalkerze niedostępna i trzeba by zamawiać) + jakies fajne karty na dismis, banish, odsuwanie, czy cokolwiek co będzie korzystać z masy tokenów, oraz meticoulusa. 

Biało żółta talia oparta na masie tanich friendów o małej ilosci mocy, które korzystają z wielu fajnych dodatków (conductor baton, czy fast food), zbudowana na mainie Octavii z talii Jam session

Biała na Resourcach, z wykorzystaniem Sweetie Belle z marks in Time (chwilowo niedostępna w Polsce). Do tego masa Resourców (skrzydełka, ten carat hat i w ogóle resource, które dają moc + coś, co działa przy zagrywaniu resourców, albo gdy resource są zagrane.

Pomarańcz na męczenie + diligent

Niebieski na Swift

 

Wiem, że to bardzo luźne propozycje, ale ciężko jest złożyć deck pod osobę, która nie wiadomo jaki ma styl gry i w ogóle. Ogólnie jest sporo opcji, kombinacji i możliwości. Jednak, jeśli mamy doczynienia z kimś, kto zaczyna przygodę z CCG, to moge mu doradzić co następuje:

Zapoznaj się z dostępnymi kartami (i oczywiscie zasadami). Lista kart jest tu

Zobacz jak grają inni, pogadaj, podpatrz ich talię, an jakiej zasadzie działają i spróbuj wyciągnąć wnioski. Od razu mówię, że kopiowanie konkretnej talii to nie jest dobry pomysł. A już na pewno nie tani. 

Przy budowie pierwszej talii, warto zacząć od jakiegoś starterdecku, albo dwóch i potem zmodyfikować co się ma, pod konkretną taktykę. 

Wiem, ze to słabe porady, ale prawda jest taka, ze jednym lepiej bedzie szło rushem, a innym zabawną kontrolą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odkopuję :) Od niedawna zaczęłam się "bawić" w MLP CCG. Regularnie grywam w MtG, więc jakoś tak naturalnie zaczęłam zbierać i MLP :)

 

Ktoś z Poznania też gra? Póki co mam dwa startowe decki z drobnymi boostami, więc jest bez szału. Liczę, że w weekend się obkupię na targach modelarskich w Leipzig (oby coś było!:despair:), a jak to się nie uda, to za dwa tygodnie wizyta w Planeswalkerze. 

 

Pytanko do dyskusji- czy osoby z lepszymi deckami i większym doświadczeniem też odnoszą takie wrażenie, że jeśli ktoś zdobędzie większą przewagę, to już gra jest przesądzona? W MtG jest tak, że czasem można się podnieść z totalnego dołka i całkowicie zmienić przebieg gry w każdym jej momencie, natomiast po kilku rozegranych partiach w MLP czuję pewien brak wyważenia gry. Możliwe, że to wynika po prostu z mojego słabego, bo startowego decku. Co sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...