Skocz do zawartości

Różnica miedzy procesorami i5 a i7 od intela


megaxsardas

Recommended Posts

potrzebuję pomocy kogoś kto zna się na procesorach, jaka jest różnica między procesorami i5 a i i7 od intela? pytam bo, chcę sobie zagrać w wolfenstein the new order, a spełniam wszystkie minimalne wymagania oprócz tego procesora... a gdyby różnica byłaby mała spokojnie mogłbym chyba kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tymi procesorami jest, nie można tego ukryć. Jednak po ci ją znać? Skoro chodzi tylko o gry, to i5 będzie równie dobre co i7. Prawda, najlepsze maszyny mają na pokładach topowe i7 - ale wtedy kosztują tyle, co złoto podobnej masy. Dla zwykłego, szarego gracza oczekującego od komputera wyświetlania płynnego i ładnego obrazu najlepsze jest dobre i5. Nie grzeje się ( zwykle ), jest wydajne, nie kosztuje kroci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory i7 od i5 różnią się zastosowaniem w nich hyperthreadingu.

Podczas gdy w i5 mas 4rdzenie/4watki w i7 masz 4rdzenie/8watków

Technologia ta przyśpiesza pracę wielozadaniową czyli obsługę wielu procesów.

 

O ile nie wpływa to jakoś na gry to na profesjonalne zastosowania jak np. grafika, już bardziej.

Tak więc spokojnie zaopatrz się w i5 jeżeli rozważasz zakup.

 

Jak coś pytaj, pomogę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę różnica będzie widoczna, ale tylko w niektórych zastosowaniach. Jeśli patrzysz pod gry - bierz i5, bo 1fps mniej to (chyba?)nie tragedia. Jeśli natomiast coś większego - rendering, nagrywanie filmów itp. - to wtedy i7, z racji dodatkowych wątków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o cenę, to najbardziej optynalnym wyborem jest i5 3570. Zrobisz na nim wszystko, ponagrywasz etc. Kosztuje on około 800zł, co jest jak już napisałem dobrą ceną za bardzo dobrą wydajność ;)

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tu podasm, ramy nie pamiętam zabardzo, ale wiem, że mają 800 mhz czy co to tam jest... procesor podawałem wyżej, grafika to Nvidia Geforce gtx 660 ti, zasilacz nie pamiętam (jak potrzebne to czegoś to napiszcie, zdejmę obudowę i zobaczę) umm, coś jeszcze potrzebne wam? dyski czy cuś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzam tak profilaktycznie dowiedzieć się jakiej to firmy masz kości RAM. Bo jak zdecydujesz się w przyszłości na poważniejsze zadania na tym kompie, to dodatkowe GB się przyda, a mając inne firmy różne rzeczy się dzieją. Ale do gier - 8 GB na luzie starczy, przynajmniej teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...