Skocz do zawartości

Czarny Polak z Ponyville [Oneshot][Violence][Romans][Random][Comedy][Human][Crossover][Zło][Nie czytajcie tego][Absurd][Dark (momentum)][Parodia]


Recommended Posts

Past Sins, nawet jest w Bibliografii. Nie wszystko co upchnięto pochodzi z fanfików złych. Niektóre rzeczy dodają tylko absurdu.

 

A za opinie wszystkim serdecznie dziękuję :fluttershy5:. Zastanawiałam się czy nie napisać tego po amętowemu, ale to by było za trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAWR RAWR! JESTEM WIELKI SMOK!

 

DBZParody2.png

 

Nie wiem do końca, jak to mam odebrać ten zabieg, ale nie powiem, ubawiłem się przednio, czytając. Miło/dziwnie/bardzodziwnieinieswojo się znaleźć z imienia gdziekolwiek.

 

RAWR! LIMONKOWO-MANGOWY SMOK ODLATUJE!

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet znając tylko urywki materiału źródłowego, mogłam się pośmiać. Świetna robota, Cahan.

A teraz napisać "Quest for the Lost Script" i wyśmiać własne fanfiki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

546808__safe_solo_animated_spike_hub+log

 

Jak ja nie znoszę komediowych randomów... Cóż, coś trzeba czytać...

 

Może to coś ze mną nie tak, ale to już trzeci taki przypadek w fandomie, kiedy to uśmiecham się minus jeden raz. Nie dość, że cały fanfik był boleśnie nieśmieszny, to jeszcze bazuje na pozbawionych humoru schematach. Żeby to jeszcze coś zabawnego wyśmiewało, a w większości przypadków oparłaś wszystko na żałosnych motywach przewodnich. Bogu dzięki, że tekst jest poprawny gramatycznie, więc nie będę na tobie psów wieszać.. Żeby tutaj nie tłumaczyć wyjątkowej słabości tego fika, przejdę do bardziej uniwersalnych punktów:

 

Po pierwsze - zapominasz o przecinkach przy zwrotach bezpośrednich. Wszelkie wtrącenia, wykrzykniki, zwroty musza być odseparowane myślnikami albo przecinkami w celu zachowania logiki danej wypowiedzi. Po drugie - pomyśl o wykorzystywaniu średników, pauz, dwukropków i innych znaków interpunkcyjnych, bo na chwilę obecną część zdań złożonych przypomina nieskładny bełkot. Przy tak dużym nawale komentarzy przy ficu nie chciałem reszty zaznaczać. Kiedy natkniesz się na takowe zdania, to spróbuj je przeczytać i przede wszystkim zrozumieć. Po trzecie - jeśli już odmieniasz imiona, to rób to konsekwentnie, niezależnie od występowania w zdaniu Krzysztofa czy Darka Momentuma. Żeby mnie jasny szlag trafił - męskie imiona trzeba odmieniać albo formułować zdania tak, by były w mianowniku.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pragnę wszystkim podziękować za komentarze :fluttershy4:

Pisanie tego czegoś było dziwne... Starałam się aby wyszło jak najgorzej. Część motywów pożyczyłam sobie z fanfików, inne z książek, a jeszcze inne wymyśliłam w głębinach swego wewnętrznego zła.

 

Co mnie skłoniło do napisania CPzP? Na początku wymyśliłam fabułę w ramach jednego z moich odpałów. Potem zażartowałam, że ja to naprawdę napiszę. No i tak powstał Polak z Ponyville.

 

Zastanawiałam się, czy nie dać wam tekstu typu "błąd na błędzie" [Gandzia, Irwin, Mordecz i wszyscy którzy lepiej znają polski język lepiej niż ja i tak mają to zapewnione], ale uznałam, że takie coś by mnie przerosło.

 

Humor jest niskich lotów, prymitywny i godny gimbazy- przyznaję się. I przyznaję, że lubię ten typ humoru. Zresztą, gdybym wam dała to co mnie bawi najbardziej, to zrozumiałyby to może z 3 osoby :crazytwi:.

 

A Mordeczowi ponownie obiecuję poprawę [sama w to nie wierzę, jestem największą porażką edukacyjną polskiego szkolnictwa, w zakresie nauk humanistycznych :P].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbyt sakralne podejście do komedii, żeby to opowiadanie nazwać zabawnym...

 

 

Zastanawiałam się, czy nie dać wam tekstu typu "błąd na błędzie" [Gandzia, Irwin, Mordecz i wszyscy którzy lepiej znają polski język lepiej niż ja i tak mają to zapewnione], ale uznałam, że takie coś by mnie przerosło.

 

 

Nie musisz testować mojej cierpliwości, ponieważ trzeba nie lada umiejętności, by wyprowadzić mnie z równowagi. Temu dżentelmenowi się nie udało - (link) - i Tobie raczej też nie wyjdzie (dostał srogie baty za to opowiadanie). Poza tym nie musisz mi udowadniać, że nie potrafisz pisać - znajdzie się wielu, którzy pokonają cię jeszcze w przedbiegach. Dla odmiany nie wykręcaj się byciem porażką edukacyjną. Po prostu pisz dalej w celu rozwinięcia swojego warsztatu, unikając pielęgnacji kiepskich i działających na krótką metę rozwiązań.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Mordecz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było... niesamowite. Czytanie tegoż fanfica to niezwykłe przeżycie duchowe. Zajrzałem w odmęty swej osobowości i przemyślałem swoje życie na nowo.

Nawet miejsce na złotą zbroję się znalazło :D Gratulacje, bo dawno tak dobrego randomu nie czytałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Randomu tego kalibr nie czytałem aż do tej chwili. Czyta się to to błyskawicznie, lekko i przyjemnie. Chwilami się zastanawiałem, czy nie pomagały ci dwie postacie tego pisać. Chodzi głównie o Władcę Chaosu i Pinkie Pie. Takiego chaosu w Equestrii to on by się nie powstydził. Oby tak dalej i powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komedia....Random...Random... Komedia..

Mieszanie takich fanfików to mieszanka wybuchowa, ale muszę powiedzieć że się uśmiałem zwłaszcza przy porównaniach, które były rozwalające :D

 

Czekam na więcej takiego typu opowiadań :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Na początek jedno pytanie: Dlaczego jak ktoś celowo napisze słabe opowiadanie to dostaje on same pochlebstwa, podczas gdy w każdej innej sytuacji tekst zostaje wyśmiany, albo najzwyczajniej w świecie olany?

Nie będę słodził - osiągnęłaś swój cel, bo to opowiadanie jest tak słabe, że miałem je serdecznie dość już po 10 stronach. Przez cały czas tylko przewijało mi się w myślach jedno pytanie: "I to jest to, co u innych powoduje oplucie monitora ze śmiechu?". Zdarzały się momenty w których uśmiech się pojawił na ustach, chociażby Luna w ogromnymi piersiami, czy wspomniane wcześniej "Wspomnienia Młodego Ogiera", jednak przez większość czasu mi do śmiechu nie było.

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChrisEggll

Wiele osób, w tym ja, lubi prosty humor. A osoby, które w fanfikach siedzą i niejedno już widziały często lubią się pośmiać z dzieł wybitnie złych.

Czym różni się taka parodia od złych fanfików, poza celem i tagami? Polecam przeczytać 3 pierwsze pozycje z Bibliografii. Gwarantuję, że tam się człowiek zastanawia czy śmiać się, czy płakać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...