Skocz do zawartości

Cosplay


Damon Queen

Recommended Posts

Hmm... Sądzę, że cosplay też jest dziedziną artystyczną, jednakże nie wiem czy dałam to do dobrego działu...

A więc tak... Prawdopodbonie ( WIELKIE prawdopodobnie) we wrześniu jadę na spotkanie w Bytomiu ( Bo nie odpuszczę i będę błagać, gryźć, pluć i piszczeć dopóki mnie tam nie zabiorą :suspicious: ) i chciałabym zrobić swój pierwszy w życiu cosplay ;-;

Zastanawiam się nad Rainbow Dash z ff "Rainbow Factory" lub nad którąś postacią z Mane 6. A więc pytanie mam też takie do Was...

Czy jest ktoś może doświadczony w robieniu cosplay'a? Kto byłby w stanie pomóc mi, doradzić itd? Bo nie mam pojęcia jak mogę się za to zabrać i czy zamawiać perukę z HongKongu, żeby doszła do września ;-;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama osobiście cosplayu nigdy nie robiłam, a jak już miałam się gdzieś przebrać to udało mi się kupić perukę na jakimś festynie za 10zł, ale to było przebranie w stylu szkolne przedstawienie. Z kucowym cosplayem jest o tyle dobrze, że nie masz określonego ubioru, który musisz projektować, więc najlepiej przejść się po sklepach czy ciucholandach i znaleźć pasujące do danej postaci rzeczy, odrobinę je przerobić, doszyć kilka rzeczy itp. A wracając do peruk, kiedyś polecono mi tę stronę. Nie wiem jak długo dochodzą rzeczy, ale ceny są bardzo przystępne i myślę, że jak zamówisz teraz to do września przyjdzie na 100%. Wystarczy dobrze przekopać, masz tu choćby perukę Dash za 16$ czyli jakieś 45-50zł czyli śmieszne pieniądze za perukę. http://www.aliexpress.com/item/Rainbow-dash-60cm-mix-color-half-long-straight-party-cosplay-costume-wig-synthetic-cos-hair-Free/1132403647.html?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy jest ktoś może doświadczony w robieniu cosplay'a? Kto byłby w stanie pomóc mi, doradzić itd? Bo nie mam pojęcia jak mogę się za to zabrać i czy zamawiać perukę z HongKongu, żeby doszła do września ;-;

Jaaa. :fluttershy5: Spokojnie możesz zamawiać teraz, peruki idą w zwykle 2-3 tygodnie do miesiąca, mi najpóźniej jeden doszedł po dwóch miesiącach. Najprościej zamówić z eBaya, ale tutaj musisz patrzeć na opinie kupujących, bo często się zdarza, że sprzedawcy kradną zdjęcia z innych aukcji.

A jeśli chodzi o strój, możesz zrobić tak, jak mówi Eljonek.

Edytowano przez Kyoko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...