Skocz do zawartości

Najfajniejsze sceny z filmów/seriali


Cuddly Doggy

Recommended Posts

Jak w temacie- każdy ma chyba scenę bądź sceny, które zapadły mu w pamięci, tu może się nimi podzielić. Mile widziane linki do tych scen, żeby było wiadomo dokładnie o jakie chodzi.
 
Skoro zakładam temat to zacznę:

Scena z kieliszkami z filmu Popiół i diament, za samym filmem nie przepadam, ale ta scena według mnie jest ekstra, no i poza grą Cybulskiego, to ona ratuje ten film.

Wielka improwizacja z ekranizacji Dziadów Mickiewicza.

Ostatnia scena z filmu Żelazny krzyż, niestety nie mogę jej znaleźć, kto widział film ten wie o którą chodzi.

Scena z Walca z Baszirem, ta podczas której jest piosenka o bombardowaniu Beirutu, linku nie dam, bo leciutkie gore to jest. I scena, gdzie w tle leci walc Chopina- ta tutaj od 1:32 się zaczyna.

I scena z epickim tekstem z filmu Dirty Harry. Trochę w słabej jakości, ale w innych była krew lub trup i w ogóle :<

Znowu Clint Eastwood, tym razem w Gran Torinota scena, w której mówi get off my lawn

Scena z Where Eagles Dare, w której właściwie wszytko się miesza i zupełnie nie wiadomo kto tak naprawdę jest kim. Tutaj- jakość nie powala, niestety

I to tyle jak na razie

Edytowano przez Cuddly doggy
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione sceny? Trochę tego będzie  :twilight3:

 

No nic, co mi przychodzi do głowy :lunathink: : [spoiler ALERT]

 

1. "Wściekłe psy" i pierwsza scena, gdzie wyjaśniana jest geneza słynnego przeboju Madonny [WULG]

 

Początek filmu i Tarantino już pokazuje geniusz dialogu. Kto by pomyślał, że rozmowa kilku kolesi o jednym hicie może być taka ciekawa, wciągająca i przezabawna?



- Lemme tell you what 'Like a Virgin' is about. It's all about this cooze who's a regular fuck machine, I'm talking morning, day, night, afternoon, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick, dick.

- How many dicks is that?

- A lot. :rainderp:

 

Fantastyczne rozpoczęcie fantastycznego filmu. Absolutnie jeden z moich faworytów, jeśli chodzi o sceny :x

 

2. "Django" i pożegnanie z panną Laurą

 

Django ogólnie jest również fantastycznym filmem. Co prawda Jamie Foxx może nie odegrał tu roli życia (pozostawał w cieniu Waltza i diCaprio ), ale przy tej scenie autentycznie się poryczałem ze śmiechu ^^

 

3. "Pulp Fiction" i scena z hamburgerami, skrzynką, znajomością angielskiego :x [WULG]

 

 

Znowu film Tarantino? A czemu nie?

:rainderp:

W końcu to kolejny popis mistrza dialogu ^^ . Kilka tekstów już kultowych:

- My name's Pitt. And your ass ain't talkin' your way out of this shit. :D

Moment, kiedy Brett się tłumaczy, ogólnie napięcie... a tu JEBS!

- I'm sorry, did I break your concentration? :D

No i rozmowa o znajomości angielskiego Bretta, wyglądzie Marsellusa Wallace'a i Ezechiel 25:17. Kult nad kulty :lunaderp:

 

4. "Łowca Androidów" i "Tears in Rain"

 

Ogólnie imho jeden z lepszych monologów, jakie widziałem. W dodatku wstawka Hauera o łzach w deszczu była kompletnie improwizowana. Wielkie propsy dla niego za to. Scena bardzo poruszająca spotęgowana jeszcze muzyką Vangelisa w tle.

 

5. "Gwiezdne Wojny część V - Imperium Kontratakuje"

http://www.youtube.com/watch?v=BwvnRneMHiY

 

...chyba nie muszę wyjaśniać. Ale chciałbym się cofnąć te ponad 20 lat wstecz, by obejrzeć premierę tej części. To musiał być niesamowity szok dla fanów, kiedy to "ten zły" okazuje się być tatuśkiem tak dobrego, że aż błyszczy Skywalkera. Fantastyczny zwrot i efekt zaskoczenia (też nieplanowany, gdyż wg oryginalnego scenariusza ojca Luke'a miał zabić Obi-Wan).

 

6. "Seksmisja" i krzywda Maksia, która została wyrządzona przez złe kobiety: [JEDEN, LEKKI WULG]

 

 

Ogólnie "Seksmisja" jest imho jedną z najlepszych (jeśli nie najlepszą) polską komedią. Fantastyczny humor, naprawdę do chwili obecnej można się uśmiać oglądając ten film już po raz tysięczny. Ta scena jest dla mnie mistrzostwem, jeśli chodzi o grę aktorską Stuhra. La, la la. Laaa, la laaa la la laaa laaaaa laaaaaa

:rainderp:

 

7. "Psy" i Pazura w pewnej scenie [WULG]

 

 

Cezary Pazura - ktoś, kto jest nazywany polskim Jimem Carry'm. Znany głównie z rol komediowych, a tu proszę. Imho jeden z najlepszych pokazów zdolności aktorskich, jakie widziałem (i to nie tylko w polskim filmie). Szacuneczek za to, gdyż odegrane to zostało bardzo autentycznie i naturalnie

:)

 

8. "Le Mans" i scena rozpoczęcia wyścigu

 

 

Wielbię, wielbię i jeszcze raz wielbię tę scenę! Prawdziwy zastrzyk emocji. Ta cisza, oczekiwanie na ostatnie wybicie zegara, TEN GŁOS BICIA SERCA a potem ryk tych cudownych maszyn

<3 Do tego dorzuciłbym jeszcze sceny onboard z wyścigu, gdyż odgłosy silników Porsche i Ferrari to po prostu poezja :x

 

9. Goście, Goście i szaleńczy atak złowrogiej machiny żółtego koloru

 

 

Kurde, ta scena dzisiaj by nie przeszła. Nie znam nikogo, kto przy tym by się nie śmiał. Żakuj przerażony kierowcą taksówki krzyczący "Sarrazin!" - miracle z francuskim akcentem ^^. No i scena walki z machiną bojową. Dość realistyczny obraz ludzi, którzy mają pierwszy kontakt z nowoczesnością ^^.

 

10. "Wyścig szczurów" i scena na pustyni

 

 

Wiem, nie jest to może ambitna pozycja. Ale to była moja ulubiona komedia w dzieciństwie :3 . Za każdym razem przy tej scenie ryczałem ze śmiechu jakby mnie z wariatkowa wyciągnęli

:D . Ogólnie wygłupy, ale Gooding Jr. się postarał z nimi. To, w jaki sposób wypowiada "VAGINA" - :lol:

 

Ograniczę się do dziesięciu scen, gdyż mógłbym wymienić ich jeszcze duuużo, duuuużo więcej. No, ale większość by nie przeszła przez regulamin (duuuużo krfi i czyczki ^^), a także nie chcę mi się już przywoływać z pamięci tego, co zapamiętałem ze sporej liczby produkcji filmowych, jakie obejrzałem :rainderp:

 

OK, jeszcze jedno wymienię, no ale dla mnie klasyka polskiej kinematografii niskobudżetowej, która musi tu zostać umieszczona :lunaderp:

 

11. "Bułgarski Pościkk" i scena na moście

 

 

Ogólnie, to umieściłbym tu cały film, no ale sceny to sceny ^^. Ten absurd (dres rozjeżdża kolesia pędząc ponad stówę, a tu "Ej, kolo, nic ci się nie stało?"

:lol: . To Scirroco :3 . To "ŁOOOOJEEEEEZUUU!". Kwintesencja Skurczów :x

 

To chyba tyle. Dziękuję za ten temat, bo mogłem się trochę czymś podzielić. Mam nadzieję, że inni użytkownicy uraczą wszystkich również ciekawymi scenami ^^

 

To tyle. Dziękuję i pozdrawiam!

Edytowano przez Imesh
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

"X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" i scena z Quicksilverem. Wiem, że film dość świeży, ale ta scena mnie rozwaliła, po prostu świetna. Ogólnie, polecam film gorąco, jak dal mnie najlepszy z całej sagi. A oto ta scena:https://www.youtube.com/watch?v=IC9Yt0-6LtE (słaba jakość)

 

"Naga Broń". Po prostu cała seria, bo prawie każdy moment jest świetny. Ale dam coś, żeby nie było:https://www.youtube.com/watch?v=NJhGfjW1-fA (UWAGA! Nie odpowiadam, za śmierci i ataki serca ze śmiechu, po obejrzeniu tej genialnej sceny)

 

"Teoria wielkiego podrywu". Ogólnie cały serial jest świetny, ale dam tylko jedną scenę:https://www.youtube.com/watch?v=dlZEQdo46RA

 

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to na pewno napiszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finałowa przemowa Chaplina z "Dyktatora":

[video=

https://www.youtube.com/watch?v=QcvjoWOwnn4]

Komentarz chyba jest zbędny. Czysta perfekcja.

Pierwsza scena z sierżantem Hartmanem w "Full Metal Jacket":

[Ciężkie bluzgi]

[video=

https://www.youtube.com/watch?v=71Lft6EQh-Y]

Epitety częściowo improwizowane przez aktora... Trzeba mieć talent (no, albo doświadczenie, w końcu aktor naprawdę był sierżantem marines :drurrp: ), żeby wymyślać takie teksty. :lol:

Mój obecnie ulubiony monolog z GoT, o sensie życie idioty :rainderp: :

[video=

https://www.youtube.com/watch?v=XAOzMs9HbWg]

Zresztą, Gra o Tron jest kopalnią genialnych dialogów, dla nich samych warto oglądać serial. :x

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ulubione sceny? Trochę tego będzie  :twilight3:

 

No nic, co mi przychodzi do głowy :lunathink: : [spoiler ALERT]

 

5. "Gwiezdne Wojny część V - Imperium Kontratakuje"

http://www.youtube.com/watch?v=BwvnRneMHiY

 

...chyba nie muszę wyjaśniać. Ale chciałbym się cofnąć te ponad 20 lat wstecz, by obejrzeć premierę tej części. To musiał być niesamowity szok dla fanów, kiedy to "ten zły" okazuje się być tatuśkiem tak dobrego, że aż błyszczy Skywalkera. Fantastyczny zwrot i efekt zaskoczenia (też nieplanowany, gdyż wg oryginalnego scenariusza ojca Luke'a miał zabić Obi-Wan).

 

To tyle. Dziękuję i pozdrawiam!

 

Odkop.

Ciekawostka. Lucas przygotował kilka wersji scenariusza. Nawet sami aktorzy nie wiedzieli, która jest właściwa! Według jednej z wersji Obi Wan Kenobi miał być ojcem / dziadkiem Luke'a. W innej Vader miał zabić księżniczkę. Ojcem miał też być Han Solo. W zasadzie wersji było naście. Jedynie "Dżordż" oraz "aktor" podkładający głos pod Vadera znali prawdę! Mark H. kompletnie zdezorientowany różnymi wersjami scenariusza usłyszał od Lucasa: "po prostu się drzyj" :lol:

Druga ciekawostka. Przed epizodem VI "wyciekł" tytuł filmu. Fani chodzili dumni, nosząc na sobie koszulki z napisem "Zemsta Jedi" - trochę im było głupio gdy ujawniono prawdziwy tytuł. (Jak Jedi mógłby się mścić?)

Na temat.

Gorączka - napad na bank [od lat 16]

EDIT. Graliście w pierwszą część Kane & Lynch? Obejrzyjcie Gorączkę. Liczba podobieństw jest... spora. Włącznie z pokazaną wyżej sceną.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem.

 

Jedną z fajniejszych scen (według mnie) jest we Władcy Pierścieni: Dwie Wieże, a mianowicie podczas oblężenia Helmowego Jaru:

 

Oczywiście nie może zabraknąć sceny w Morii z pierwszej części:

 

Scena z Powrotu Króla, kiedy to Legolas sam ubija olifanta:

https://www.youtube.com/watch?v=sMjkfZ3q8tE&hd=1 Końcowy tekst Gimli'ego rozbraja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja jeszcze muszę coś dodać.

 

"Pan tu nie stał" z Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz kultowy dialog

https://www.youtube.com/watch?v=8QclidnjPjM

Chyba jedna z lepszych scen z Czasu Apokalipsy. Kilgore to najfajniejsza postać z tego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=Jts9suWIDlU

I bardzo fajny dialog z Pound Puppies o liczbie pi (epicka gra słów)

https://www.youtube.com/watch?v=GlCe3sUMK4Q

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Napiszę coś, co mi się przypomniało.

 

Druga część Terminatora jest zdecydowanie najlepsza. Widziałem ją co prawda niewiele razy, lecz pobija ona i tak świetną jedynkę oraz puszczaną w TV do porzygu trójkę. Oto najlepsza scena:

 

 

Tym razem scena z "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", która swoją drogą wraz z 3 częścią biją się o tytuł najlepszej z części.

Kurewski film bez dźwięku, ale chyba wszyscy pamiętają tej moment.

Fragment od 1:22 do do 1:40

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
7/31/2014 at 22:33 Triste Cordis napisał:

 

Ciekawostka. Lucas przygotował kilka wersji scenariusza. Nawet sami aktorzy nie wiedzieli, która jest właściwa! Według jednej z wersji Obi Wan Kenobi miał być ojcem / dziadkiem Luke'a. W innej Vader miał zabić księżniczkę. Ojcem miał też być Han Solo. W zasadzie wersji było naście. Jedynie "Dżordż" oraz "aktor" podkładający głos pod Vadera znali prawdę! Mark H. kompletnie zdezorientowany różnymi wersjami scenariusza usłyszał od Lucasa: "po prostu się drzyj" :lol:

 

Druga ciekawostka. Przed epizodem VI "wyciekł" tytuł filmu. Fani chodzili dumni, nosząc na sobie koszulki z napisem "Zemsta Jedi" - trochę im było głupio gdy ujawniono prawdziwy tytuł. (Jak Jedi mógłby się mścić?)

 

 

Akurat części V i VI nie reżyserował George Lucas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu SebastianRichCountryOwner napisał:

Akurat części V i VI nie reżyserował George Lucas.

A kto by tam pamiętał :P Ale i tak ciekawostka... ciekawa. "Po prostu się drzyj" 

 

A żeby nie robić off-topu. Jurassic Park (reksio wyłazi z budy) Byłem na wersji 3D (jubileuszowej).

 

Uwaga. Audycja zawiera lokowanie brutalnych scen... w sumie to jednej

 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

1. Kompania Braci - przemowa niemieckiego generała

Spoiler

 

 2 Czterej pancerni i pies- Zakład o śmierć. Najbardziej klimatyczna scena tego serialu. 

Spoiler

 

 3 Ranczo- Ksiądz vs prokurator

Spoiler

 

4. Armageddon- scena startu

Spoiler

 

 

Edytowano przez Korund
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 4 months later...

To ja odkopię temat i dla odmiany dam serial - Gravity Falls. Uwaga! Za wyjątkiem pierwszej sceny wszystkie zawierają ogromne spoilery. Nie oglądałeś serialu? To najpierw go obejrzyj :) 

 

Prawda o Normanie, pierwszym chłopaku Mabel - ta scena szału nie robi, ale to dzięki niej tak bardzo polubiłem ten serial :) 

Spoiler

 

 

Bill we śnie "Sixera" - śmiech Ciphera jest świetny. No i te obiekty w tle, które mówią tak wiele :YEtmX: 

Spoiler

 

 

Pierwsze pojawienie się Billa... "Remember! Reality's an illusion, the universe is a hologram, buy gold! Byeeee!"

Spoiler

 

 

I na koniec, najbardziej emocjonująca scena - powrót autora dzienników.

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...