Skocz do zawartości

Indyki


XANAXTHOUS

Recommended Posts

Cóż, stworzyłem ten temat, aby porozmawiać trochę o grach "indie" czyli grach niezależnych, tworzonych nie przez wielkie korporacje, a małe studia lub nawet pojedyncze osoby. Czasami warto jest sobie posiedzieć i odpocząć od zabijania po tysięczny raz terrorystów i zamienić to na np. obronę swojego ogródka przed inwazją zombie. Jaki jest wasz stosunek do "indyków"? Jakie są wasze ulubione? 

 

Moje zestawienie ulubionych indyków:

  1. Dust: An Elysian Tail
  2. Limbo
  3. Cave Story
  4. Plants vs Zombies

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zestawienie ulubionych indyków:

  1. Dust: An Elysian Tail
  2. Limbo

 

Zgadzam się w pełni. Dust jest rewelacyjny. Towarzysząca bohaterowi wiewiórko-cośtam jest zabawna, urocza i do tego łamie "czwartą ścianę". Do tego fabuła, doskonały system walki i piękna grafika. 

 

Limbo? Na dobrą sprawę gra na raz, później wiadomo co gdzie jest, ale mimo to klimat przytłacza niczym 100 ton litego betonu. 

 

Takich gier jest więcej. Od siebie polecam Katawa Shoujo - darmową visual novel, która ma drugie dno, jest długa i pozwala zrozumieć na jakie trudności narażone są osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Czy wspomniałem, że jest darmowa?

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie mogę doczekać się Mighty No. 9 (Gra wzorująca się na Mega Manie... cóż w sumie to robi ją ten sam człowiek co wymyślił Rocka albo coś pokręciłam), który wyjdzie na aż 7 konsol + PCty :x i Shanate: Half-Genie Hero. Podoba mi się też "Freedom Planet", no i oczywiście słusznie chwalony Dust :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak na razie nie wiem czy gra jest ciekawa i czy łatwo ją pobrać, ale jakiś czas temu czytałem o Army Men III. Jest to fanowska gra, na podstawie serii Army Men, produkcji 3DO- tych samych co robili M&M. Ogólnie seria ma dość ciekawe uniwersum, opowiada o plastikowych żołnierzykach rożnych kolorów,  którzy toczą między sobą wojnę w ich plastikowym świecie, okazyjnie też korzystając z portali do świata ludzi, który to nazywają bodaj wielkim światem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Te gry są tak dziwne, że nie wiem gdzie je umieścić. Nie mamy działu FPP (FPP =/= FPS), dlatego daję je tutaj. 
 
1. Antichamber: You're not here - widzieliście kiedyś grę, która... trolluje gracza? Napis: "skacz". Skaczemy - spadamy w dół, nic nam nie jest. Na ścianie wisi kartka: "Fall =/= fail" :rainderp: A to tylko początek chorych pomysłów, które zamieniają się w przygodówkę. To tak jakby autorzy MYSTa, robili go na prochach. 

 

2. Stanley Parabele - "to jest gra, ale nie jest grą. Jesteś Stanley'em, ale nie jesteś Stanley'em, będziesz mógł dokonać wyboru, ale nie będziesz mógł dokonać wyboru..." WTF? Ot gra, w której jesteśmy w grze, która ukazuje proces tworzenia gry. Jeśli jeszcze nie paruje wam mózg to polecam pobranie dema. Narrator jest niesamowity... i oprowadzając nas po fabryce sam się w tym wszystkim gubi.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...