Skocz do zawartości

Tengen Toppa Gurren Lagann! (Przebijający Niebiosa Gurren Lagann)


Raxoanox

Recommended Posts

Tengen Toppa Gurren Lagann.

Jest to anime z gatunku Mecha,zawiera elementy komedii i tragedii.

To opowieść o walce dla wolności, ludzkich ambicji.

Główni bohaterowie to :

Simon-kopacz z jednej z podziemnych wiosek,młody.

Kamina-Przyjaciel bohatera powyżej,starszy od niego,waleczny,nieustraszony.

Yoko-Pochodzi z wioski obok,posługuje się bronią dystansową.(karabin snajperski)

Akcja rozgrywa się dawno temu kiedy ludzie są zmuszeni do życia pod ziemią z obawy przed zwierzoludziami w mechach ,,Ganmenach"-

których zadaniem jest eliminacja ludzkości,jednak ludzie nie chcą tak żyć i zaczynają sprzeciwić się najeźdźcom.

 

Temat powstał ponieważ jakaś część forumowiczów widziała to anime to postanowiłem napisać temat do dyskusji i przemyśleń o tym jakże prześwietnym show. :enjoy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Teutatesa, opisałeś TTGL jak kolejnego, szmatławego shounena!

 

Super-tengen-toppa-gurren-lagann.jpg

W spoilerze obrazek największego mecha w anime. A umiejętność, z której skorzysta, jest jeszcze większa.

Tak, te drobne rzeczy w tle to galaktyki.

 

Jeśli kogokolwiek kręci epicka opowieść o dorastaniu, poświęceniu oraz stracie, która motywuje do działania, to to anime jest dla niego. Na początku z humorem, z czasem staje się poważniejsze. A epickie teksty padają raz za razem. Jeśli kogoś nie odstraszają mechy, to niech obejrzy choć pierwszy odcinek. Jeśli nie może ich przełknąć, to niech spróbuje - może TTGL odwróci jego gusta. 

Anime jak najbardziej warte obejrzenia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTGL okazało się niezwykle trafionym eksperymentem (tak, traktuję to jako eksperyment, bo drugiego takiego anime o mechach nie ma - a ja generalnie nie lubię tego gatunku). Epickość wręcz wylewa się z ekranu, począwszy od postaci, na muzyce i animacji skończywszy. Nie zapomnę swojego załamania po słynnym ósmym odcinku... Cieszę się, że udało mi się uniknąć spoilerów przed seansem, bo jak oglądałam to było to w miarę świeże anime. Mangi raczej nie warto tykać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Teutatesa, opisałeś TTGL jak kolejnego, szmatławego shounena!

 

Super-tengen-toppa-gurren-lagann.jpg

W spoilerze obrazek największego mecha w anime. A umiejętność, z której skorzysta, jest jeszcze większa.

Tak, te drobne rzeczy w tle to galaktyki.

 

Jeśli kogokolwiek kręci epicka opowieść o dorastaniu, poświęceniu oraz stracie, która motywuje do działania, to to anime jest dla niego. Na początku z humorem, z czasem staje się poważniejsze. A epickie teksty padają raz za razem. Jeśli kogoś nie odstraszają mechy, to niech obejrzy choć pierwszy odcinek. Jeśli nie może ich przełknąć, to niech spróbuje - może TTGL odwróci jego gusta. 

Anime jak najbardziej warte obejrzenia.

Szczerze to tylko zacząłem opisywanie a ty to idealnie dokończyłeś!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

(tak, traktuję to jako eksperyment, bo drugiego takiego anime o mechach nie ma - a ja generalnie nie lubię tego gatunku). 

Ekhem, bardzo przepraszam ale małe sprostowanie.

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/SuperRobotGenre?from=Main.SuperRobot

TTGL jest tak naprawdę tylko częścią gatunku Super Robot, podgatunku mechów skupiającego się na przesadności, oraz robotach związanych z "super mocami". Więc Gurren Lagann nie jest jedyne tak właściwie.

 

 

Pomimo wszystko TTGL to naprawdę dobre anime jeśli chodzi o ten gatunek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...