Skocz do zawartości

Kiedy Księżniczka Luna śpi?


Linds

Recommended Posts

Przeglądałem pewne fora kucowe i trafiłem na rozkminki na ten temat. Pomyślałem więc, że to dobry temat do dyskusji. 

 

Mamy w serialu sceny, kiedy Luna jest aktywna w nocy, jak i w dniu.

A to warta nocna przed ślubem Kredensu i Świecącej się Tarczy. 

A to rozmowy z Celestią o Kryształowym Imperium, czy koronacja Twilight - za dnia.

Do tego sceny infiltracji snów - w nocy. 

 

Kiedy Księżniczka śpi?  :rainderp:

 

Teoria najmniej poważna, na jaka sam wpadłem to taka, że Luna jest niczym Śmierć ze "Świata Dysku" Pratchetta - może znajdować się gdziekolwiek chce i kiedy chce. Co oznacza, że spokojnie znajdzie czas na sen. 

 

Teoria bardziej poważna - Luna nie zawsze infiltruje sny, bo musi kiedyś odespać to, czego nie przespała. A czasem zarywa po 2 dni, tak jak czasem to człowiek robi np. na konwentach. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobre pytanie(a ty Linds kiedy śpisz?)

Twoja 2 teoria jest prawdopodobna, ale możliwe że ona po prostu po ważniejszych uroczystościach/wydarzeniach idzie spać i w nocy ma czas na pilnowanie snów. Lepszym pytaniem jest kiedy ona robi jakieś przyjemne dla siebie rzeczy, np... No właśnie

Edytowano przez GamesPon3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie - jestem zwolennikiem dosyć prostej teorii, którą przedstawia poniższy obrazek (fajny zresztą art tak btw.):

 

278ff24e168edfe29566f437caf07e80.jpg

 

Po prostu - w nocy obowiązki, a za dnia drzemka. Tak, jak bramkarze pracujący w klubach nocnych :rainderp:

 

Wiadomo, że za dnia trzeba się czasem pojawić. W końcu koronacja Twilight była zbyt ważną uroczystością, by została odespana ^^. Ale w większości przypadków - w nocy harówka (obserwacja, wchodzenie w sen), za dnia kima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że jestem stworzeniem dziennym, to zarywam dużą część każdej nocy bo pracuję. Sądzę, że u księżniczki jest identycznie. Aktywna przez całą noc i kawałek dnia (wtedy działa jak widzieliśmy w  serialu), a przez pozostałą część dnia - parę godzin - odpoczywa. Jestem gotów uwierzyć, że takie wybitne istoty jak alicorny nie potrzebują aż 8 godzin snu, aby trzymać formę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie... a co jeśli Luna infiltruje sny podczas jej własnego snu? Wtedy w sumie wilk syty i owca cała, bo po prostu wzniesie księżyc, pójdzie spać, obada sny, potem pobudka, zdjęcie księżyca i ewentualna drzemka.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że ta teoria jest całkiem sensowna i przede wszystkim praktyczna. Nigdzie nie było pokazane, że musi być przytomna kiedy infiltruje sny, po za tym skoro, że tak powiedzmy jest ona w czyimś śnie to co działoby się z jej ciałem? Jestem za twoją teorią Linds.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może istnieć możliwość, że księżniczka w ogóle nie musi spać. :rainderp:  Ewentualnie potrzebuje tak mało snu, że wystarczy krótka drzemka w ciągu dnia lub musi spać tylko raz na jakiś czas. A jeśli potrzebuje snu tak jak wszyscy, to najlogiczniejsza wydaje mi się opcja, że po prostu śpi w dzień z wyjątkiem ważnych sytuacji i obowiązków.


W sumie... a co jeśli Luna infiltruje sny podczas jej własnego snu? Wtedy w sumie wilk syty i owca cała, bo po prostu wzniesie księżyc, pójdzie spać, obada sny, potem pobudka, zdjęcie księżyca i ewentualna drzemka.

Teoria nawet ciekawa i możliwa, ale mnie wydaje się to takie jakieś... za łatwe. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teoria nawet ciekawa i możliwa, ale mnie wydaje się to takie jakieś... za łatwe.

A kto powiedział że musi być skomplikowane? Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. 

 

Stawiam na to że działa to w taki sposób że śpi i zajmuje się snami jednocześnie. To w sumie ma sens bo raczej nie jest przytomna będąc w czyimś śnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź brzmi: Księżniczka Luna nigdy nie śpi! I zawsze patrzy. Absolutnie zawsze, widzi każdą chwilę naszego życia.

 

Skłaniam się ku teorii, że Księżniczka Luna podczas snu zajmuje się snami i koszmarami kucyków. Bo brzmi w miarę logicznie. Na tyle logicznie w każdym razie, na ile może brzmieć teoria dotycząca kolorowych koników z supermocami.

 

 

UWAGA, poniżej dużo oczopląsowego migotania. Boli w oczy.

tumblr_mjoafo6ie41rjhs39o1_500.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... to bardzo ciekawe zagadnienie, choć chyba na osobny temat :P Jak wchodzi w sny? Czy to jest jakiś rytuał, czy łatwiejsze? :D

 

Ja bym podejrzewał, że albo to się opiera na magii, albo - jak to wyglądało np. w Spongebobie Kanciastoportym - projekcja astralna latająca po Equestrii i wchodząca wybranym osobom do snu. 

System ma jednak wadę - trudno uwierzyć w to, że Luna w ciągu 1 nocy zdąży odbyć patrol w śnie każdego kucyka, zwłaszcza, że jeśli one są niczym ludzie, to jednej nocy mogą mieć po kilka snów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co spać O.o? Sen jest dla n00bów. Celestii też śpącej nie widziałem, a w nocy bywa aktywna.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400

Edytowano przez Krecik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby wiadomo, że Luna wchodzi do snów i zwalcza koszmary wszystkim kucom? Tzn. oczywiście stara się, ale niekoniecznie jej się to udaje. Do tego nie każdy ma przecież koszmary codziennie. Nie znamy przecież liczby kuców w Equestrii, do tego może jeszcze dojść inne tempo czasu we śnie.

No i nie znamy wszystkich umiejętności Księżniczek/alicornów. Kto wie, może Luna potrafi być w kilku miejscach snach naraz? Ludzie po specjalnych treningach są zdolni do myślenia o kilku rzeczach w tym samym czasie.

 

I tak jej współczuję. Nigdy nie może "wyłączyć" mózgu ;-;.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


trudno uwierzyć w to, że Luna w ciągu 1 nocy zdąży odbyć patrol w śnie każdego kucyka, zwłaszcza, że jeśli one są niczym ludzie, to jednej nocy mogą mieć po kilka snów.

 

Co w tym ciężkiego? Mikołaj jakoś w jedną noc dostarcza prezenty do wszystkich dzieci na całym świecie, a nawet nie jest bogiem. Można? Morzna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludu! Kucyki to nie jest coś co można wytłumaczyć. Dajmy taką Pinkie, która jest... no właśnie: niewytłumaczalna

EDIT: Ja to bym się zastanawiał jak to możliwe, że Celestii w ostatnim odcinku sezonu I grzywa powiewa w inną stronę, niż zawsze, a nadomiar złego w zamkniętym pomieszczeniu.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400

Edytowano przez Krecik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Celestii też śpącej nie widziałem, a w nocy bywa aktywna.

Przedostatni odcinek 4 sezonu.

 

Mam dwie teorie, używam ich zależnie od wybrane koncepcji OPckości alicornów dla danego fanfika:

1). Luna musi odbyć skomplikowany rytuał, który tylko ona zna. Dzięki temu może objąć umysłem więcej, niż jeden sen. Sama śpi w trakcie tego rytuału.

 

2). Luna zamyka oczy i już może dostać się do senne świadomości dowolnego kucyka. Jednak wtedy skupia się albo na jednym śnie naraz, albo na dosłownie paru. Przez to nie jest w stanie kontrolować większej ilości w ciągu jednej nocy. Aby zwiększyć swą moc, musi używać pomocy z zewnątrz, jak artefakty itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mózg nigdy nie śpi, nawet podczas snu dzieją się w nim różne procesy, jak np. trwania faz snu REM i NREM.

Dlatego "wyłączyć" w tamtym poście jest w cudzysłowie :P.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Moim zdaniem normalnie funkcjonuje normalnie za dnia, podczas nocy śpi lecz w śnie przenosi się do snów kucyków by im towarzyszyć i im pomagać :v Ewentualnie, nie śpi całej nocy, połowę nocy lata sobie i obserwuję noc :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...