Skocz do zawartości

Ilu jest bronych i pegasis


Vortex

Recommended Posts

W całości strzelam, że coś ponad kilkanaście milionów, ale nie więcej, nie przesadzajmy, a w polskim fandomie ciężko policzyć, pamiętajmy też o tych, którzy się nie afiszują nigdzie, że są bronymi, ale też weźmy pod uwagę wyświetlenia stron fandomowych odejmując kilka milionów na powtarzające się wejścia i non-bronych.

No trochę będzie..

Link do komentarza

Zgadzam się z tym.

 

W całości strzelam, że coś ponad kilkanaście milionów, ale nie więcej, nie przesadzajmy, a w polskim fandomie ciężko policzyć, pamiętajmy też o tych, którzy się nie afiszują nigdzie, że są bronymi, ale też weźmy pod uwagę wyświetlenia stron fandomowych odejmując kilka milionów na powtarzające się wejścia i non-bronych.

No trochę będzie..

A jeśli patrzeć na forum to jest nas... 5101 + co jakiś czas mamy nowego użytkownika .

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Wiecie... Tego się policzyć nie da. Nie ma nawet co się łudzić. Powiem więcej. Nie da rady się ustalić czy jest nas kilka tysięcy, czy kilkaset. Nie mamy żadnych dowodów.

Można popatrzeć na liczbę zarejestrowanych na tej stronie, ale ta liczba ma się nijak do rzeczywistości. Znam masę ludzi, którzy w fandomie są, a tutaj konta nie założyli. Do tego kwestia multikont, osób będących jedynie "przelotem" i zbanowanych.

Można by się bawić w zorganizowanie spisu bronych, ale i tak spora liczba zainteresowanych by nawet o nim nie usłyszała. Nawet jakby informacja została umieszczona na tym forum, FGE, kanałach sławniejszych osób na Youtubie, to i tak pozostaje kwestia osób znających fandom jedynie z Ponymeetów, zagranicznych forów, bądź też ograniczających się do oglądania twórczości innych.

Nawet ja mogę posłużyć za przykład. Na FGE zacząłem się pojawiać po 15 miesiącach od poznania tego fandomu. a na MLPPolska dopiero po prawie 2 latach. I prawdopodobne jest to, że inni mają teraz podobnie.

 

Możemy natomiast się przyrównać do społeczności innych krajów. A tutaj Polska wypada zaskakująco dobrze. Co prawda nie mamy co się równać takiej potędze jak USA, ale jest nas zdecydowanie więcej niż fanów z krajów francuskojęzycznych, co widać przyrównując nasze forum z forum "French Bronies".

Edytowano przez ChrisEggII
Link do komentarza

Ja to już się dawno poważnie nad tym zastanawiałem, ale podobnie jak jak Krzysiek (up) jestem zdania, że tego policzyć się po prostu nie da. Z powodów podobnych jak przytoczone. Co nie zmienia faktu, iż byłoby naprawdę super to wiedzieć. W sumie nie wiem dokładnie czemu, ale to jest po prostu w uj ciekawe, ilu nas jest, jaki to jest procent społeczeństwa, jak zmieniała się i nadal zmienia ta liczba...

Link do komentarza


jak zmieniała się i nadal zmienia ta liczba...

Oj gdybyśmy wiedzieli jak szybko, co chwilę "powstaje" nowy brony/pegasis i jak ta liczba bardzo szybko rośnie (szybciej niż dług publiczny) to by było bajeczne.

Link do komentarza

Na pewno nie ma kilkunastu milionów. Milion byłby optymistycznym strzałem. Oczywiście nie da się tego jednoznacznie stwierdzić... Ale i tak, nawet taki globalny hit jak Gra o Tron ma tylko kilkadziesiąt milionów widzów (w sezonie 4 odcinki grały średnio w 7 milionach domów, do tego po około 4 milionów piratów), więc niemożliwym jest, żeby, mimo wszystko, niszowy fandom miał ich kilkanaście.

Link do komentarza
Gość ChrisEggII

Osobiście zakładam, że może być nas 7 do 8 mln max. Łącznie z tymi którzy tylko oglądają i nic nie tworzą.

Pytanie tylko czy osoby ograniczające się do oglądania kreskówki można nazwać bronymi? Ja od początku byłem zdania, że aby być bronym nie wystarczy fakt oglądania tej kreskówki. Trzeba też należeć i się udzielać w społeczności.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Haha. Kiedy ja się rejestrowałam, na forum było kilkanaście dziewczyn a reszta facetów. No i nie było dzieci, byłam pierwsza :v Ciekawe co było jeszcze wcześniej, czekam na odpowiedź od kogoś będącego długo długo na forume.

Link do komentarza

Patrząc na ilość użytkowników różnych kucykowych forów, wyświetlenia blogów o kucykach - milion (albo ze dwa) na pewno by się znalazł.

 

[off-top mode:on]

 

 


Kiedy ja się rejestrowałam, na forum było kilkanaście dziewczyn a reszta facetów. No i nie było dzieci, byłam pierwsza :v

 

:youdontsay:

Kiedy się rejestrowałaś miałam 10 lat. Kiedy ja tutaj zawitałam miałam 9 lat. Nie byłaś pierwsza.

Ale bierzmy pod uwagę, że równie dobrze mnie nie zauważyłaś.

 

[off-top mode: off]

Edytowano przez Lisica-chan
Link do komentarza

Haha. Kiedy ja się rejestrowałam, na forum było kilkanaście dziewczyn a reszta facetów. No i nie było dzieci, byłam pierwsza :v Ciekawe co było jeszcze wcześniej, czekam na odpowiedź od kogoś będącego długo długo na forume.

A ty dalej jesteś dzieckiem jak ja? Ja jestem od ciebie młodsza na forum bo zarejestrowałam się bardzo późno, czyli 24 marca w tym roku czyli 2014 .

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Liczby, liczby, liczby... Ujmę to słownie:

Jest na świecie wiele ludzi, ponad połowa z nich ma duży dostęp do Multimedia, resztę nie stać (głównie Afryka, skoro tam głodują), każdy jest inny, każdy ma swoje zainteresowania, mówiąc o "Brony i Pegasisters" to według mnie spośród wymienionej większej części populacji nie wszyscy musieli o tej bajce słyszeć, jakaś tam mała grupka takich osób może być, więc część Non-Bronies mamy z głowy, teraz czas na osoby wnikające w Fandom, czyli Bronies oraz Anti-Bronies: Powiadają, że każda rzecz/osoba może mieć swoich Haters, tylko skąd mamy wiedzieć ilu ich jest? Z każdą sekundą wszystko może się zmieniać, więc można tylko w przybliżeniach podawać ilu takich osób jest, a ile takich... Tylko gdyby jakiś serial miał więcej Haters niż oglądających to bez sensu by było go nadal przeciągać, więc teraz wiemy, że Bronies jest więcej niż Anti-Bronies. Tylko ile jest Bronies? Ujmując w dwóch słowach: ~Połowa Internautów oraz większość młodszych odbiorców

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...