Skocz do zawartości

Berserk


Nyxgrim

Recommended Posts

Aż dziw bierze, że nikt nie kwapił się stworzyć tematu o tejże szlachetnej serii. Lub ja się takiego nie dopatrzyłem.

 

A tera posłuchajcie mnie szlachcie, rycerze i najemnicy z wszelkich królestw. Nie ważne czy jesteście tu aby napchać kiesy złotem za krew wrogów, walcząc we wojnach, które was nie dotyczą, nieważne czy jesteście tu by walczyć demonami i potworami, dla idei lub osobistych powodów. Dla mnie jeno liczy się, abyście wyjaśnili za co lubicie(lub nie lubicie) Berserka.

 

Na pohybel Ręce Boga! 

 

  9781595822093.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest SZANSA, że manga Berserk ukaże się w Polsce. Wydawnictwo JPF swego czasu opublikowało ankietę z kilkoma tytułami, które byliby skłonni wydać i który z nich chcieliby fani, a że dużo osób forsuje jej wydanie już od dłuższego czasu, to nie zdziwiłabym się, jakby wygrał. A serię samą w sobie całkiem lubię, aczkolwiek nie czytałam całości mangi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Manga rewelacyjna. Najlepsza jaka kiedykolwiek powstała. To taki Dark Souls wśród komiksów, gdzie autor nie bawi się z czytelnikiem, tylko bije po pysku ile wlezie, a ty się będziesz z tego cieszyć. Fabuła jak i kreska zachwycają. Szkoda, ze manga wychodzi woooolno, głownie z 2 przyczyn: autor działa bez żadnych asystentów i autor jest uzależniony od idolm@stera, i czasem lubi sobie rzucić mangę na kilka tygodni, czy miesięcy, by grać czy to oglądać na NicoNico filmy z tej serii :burned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

RZAL! Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy nie cieszą się, że manga została zlicencjonowana w Polsce. Byłem na 200 rozdziale, a manga strasznie mnie wciągnęła. Teraz żeby przeczytać dalszą część będę musiał WYDAĆ PIENIĄDZE(!) na tomy. Na dodatek trochę sobie zaczekam, aż wydadzą tom z rozdziałami 200 wzwyż :twiangry:. BOL DÓPY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znalazłem Berserka, a właściwie dorwałem się do niego po recenzji kumpla, byłem chyba w 2 gimbazie. Przeczytałem wszystkie rozdziały, jakie wyszły do tamtej pory (coś w okolicach walki z morskim czymś) w jeden weekend, co moim zdaniem samo w sobie świadczy o jakości tej mangi. Na 100 procent zakupie mangę, przynajmniej pierwsze 12 tomów (czyli do Ceremonii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wakacjami pobrałem sobie na telefon aplikację "mangabird" z zamiarem pobrania sobie czegoś na wakacje. Pomyślałem "hmm... ponoć Berserk jest zajebisty, a Miyazaki się nim inspirował przy tworzeniu Dark Souls (jestem wielkim fanem tej gry)" i pobrałem. Nie spodziewałem się, że będzie to cokolwiek wartego poświęcenia więcej niż godzinę czasu.

Dzień później: rozdział 105. Kurde, Berserk jest zajebisty. Klimat, postacie, szczegółowość i ogrom pracy włożony w rysowanie każdego kadru - niesamowite. Trzeba zbierać kasę, jeśli ma wyjść w Polsce.

Edytowano przez Solaire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Jestem po lekturze pierwszego tomu mangi Berserk i jestem zadowolony. Guts jest bardzo fajną postacią i mimo tego że to poniekąd psychopata(Nie bez powodu, ale jednak :ming: ) to i tak go polubiłem (Czego nie mogę za bardzo powiedzieć o jego kurduplowatym przyjacielu. Jak dla mnie to może nawet spłonąć na stosie) Co do samej historii, jak na razie jest ciekawie a tom kończy się w takim momencie że na pewno kupię drugi tom z samej ciekawości "Co to do cholery znajduje się na tej ostatniej stronie? :rainderp: "

W polskim wydaniu mangi nie widzę żadnych poważnych błędów(Nawet chyba żadnej literówki nie widziałem, a do tych akurat JPF ma talent)

Ogólnie: Bardzo mi się spodobał świat, bohaterowie no i oczywiście klimat. Bardzo polecam tę mange osobom lubującym się w mhrocznej fantastyce.

 

Na moim zadupiu i tak go nie dorwę, więc może mi ktoś powiedzieć gdzie można kupić i jaka jest cena?

 

 

Przykładowo tutaj. Oczywiście wcale nie twierdzę że jest to najlepsze miejsce by to zrobić, ale wystarczy że poszukasz w internecie.

 

 

Wysłane z Gugiela Chruma podkreślającego wszystko na czerwono. Deal With It :yay:

Edytowano przez Future Pony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot na ostatniej stronie jest ponoć bardzo ważny dla fabuły, a Puck jest w "Berserku" zaworem bezpieczeństwa dla autora - chroni go przed popadnięciem w szaleństwo po 20 latach tworzenia mangi, w której morduje się kobiety i gwałci dzieci (w tej kolejności).

W kwestii tłumaczenia miałam uwagę w dosłownie jednym tylko miejscu - gdy Puck ni z tego, ni z owego rzucił nawiązaniem do (bodaj) chińskiej kuchni. Zgrzyt, bo w tym świecie Chiny raczej nie istnieją.

Przejrzałam rozkład story arców na Wikipedii i jeśli ktoś czuje się zagubiony - niech się nie martwi. Za kilka tomów wkroczymy w długi arc "Golden Age", który objaśnia, kto jest kim i co mu się działo (czyli m.in. życiorys Gutsa)... a jego zakończenie jest ponoć festiwalem wydarzeń spod znaku "wszystko idzie się bujać".

Jeśli ktoś nie może się doczekać - anime "Berserk" obejmuje wydarzenia właśnie z tego arcu plus co nieco z początku serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wreszcie udało mi się kupić 2 tom. Pierwszego niestety nie zdążyłem, więc będę go musiał nabyć przez internet.

 

Do rzeczy. Jak na mój gust, wszystko przetłumaczone jest naprawdę dobrze. Szczególnie spodobało mi się "upolszczenie" pewnych wypowiedzi min. poprzez zastosowanie potocznych zwrotów np. pojebało, zajebie itp. Widać to szczególnie w wypowiedziach Pucka. Fajnie, ale oby tylko z tym nie przeginali. Niektóre kwestie wbrew pozorom są naprawdę poważne, a nawet złowieszcze i takie słownictwo użyte w nieodpowiednim momencie może je "zjebać".

 

Tak swoją drogą. Wie ktoś co z dalszymi rozdziałami "Berserka"? Co się dzieję z Miurą? Zamierza kontynuować serię? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak swoją drogą. Wie ktoś co z dalszymi rozdziałami "Berserka"? Co się dzieję z Miurą? Zamierza kontynuować serię? 

Miura sobie aktualnie rysuje jakieś inne cuś i gra w grę ze słodkimi dziewuszkami. Ewentualnie choruje. Chyba już mu się nie chce rysować Berserka, ale oficjalnie na hiatusie to on nie jest. Trzeba po prostu czekać, aż mu się zechce ruszyć tyłek i narysować kolejny rozdział.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może pora na mnie? Będę się starał nie spoilerowąc, ale ostrzegam, może to wyjść kiepsko :/

 

Z Berserkiem spotkałem się ładnych parę lat temu, prawie że przypadkowo.

Znaczy się tak, koleżanka n czasu temu mi wspomniała o tym, z ciekawości popytałem wtf i wyszło na to, że manga o brutalnym kolesiu z wieeeeeelkim mieczem(bez podtekstów).

A jako że wtedy dostęp do internetu miałem zerowy, szybko zarzuciłem tytuł w doliny niepamięci. I tak sobie mijały latka a ja trafiłem na tytuł Ninja Scroll. Brutalny kawałek, muszę przyznać, ale na swój sposób fajny. I właśnie w polecanych do tego tytułu trafiłem na Berserka. pierwsza myśl - gdzieś już o tym słyszałem, ale spoko, rzucimy okiem.

I od rzucenia przebiłem się z miejsca przez około 200 rozdziałów xD

 

Jest to nieliczny z tytułów który wyrwał ze mnie łezkę, fabularnie być może jedyny w swoim rodzaju, z tak ciężką kreską i klimatem, że aż chcesz się w nim zanurzyć. Dark fantasy zawsze miało wspaniały klimat, lecz Berserk nie tylko posiada klimat, ale też cała resztę - postacie które lubimy, które nienawidzimy i te, za którymi będziemy tęsknić. Chwile za które dosłownie czytającego cholera trafia, gdy bezsilnie unosi pięść ściśniętą gniewem i żalem za kimś kto odszedł.

 

W skali 1-10 Berserk zawsze będzie miał u mnie twardą 9. Choćby za to, że mimo starej kreski prezentuje się wyśmienicie.

 

Jest klasykiem którego polecam chętnie(Lordek coś o tym wie :D) i dla tych którzy lubią historie z niekoniecznie happy endem.

 

Więc czemu nie 10? Ponieważ Anime trochę zepsuło całość, zbyt wiele rzeczy autorzy "zrobili po swojemu" zamiast trzymać się mangi.  Jedyne co w moich oczach ratuje animację to muzyka - takie kawałki jak Opening czy sławetne dla serii Forces są tak wspaniałe i tak łatwo zapadają w ucho, że hańbą było by o nich nie wspomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc czemu nie 10? Ponieważ Anime trochę zepsuło całość, zbyt wiele rzeczy autorzy "zrobili po swojemu" zamiast trzymać się mangi.

 

Z tym się zgadzam. Jednak manga i anime to dwie zupełnie różne sprawy. jeśli chodzi o mangę samą w sobie, to z czystym sumieniem dałbym pełne 10 punktów. Pomysł, fabuła, postacie i te niesamowite rysunki. W żadnej innej mandze nie widziałem tak dokładnych i szczegółowych kadrów. Jeśli chodzi o anime to żadne mi się nie spodobało: pierwsza, "stara" wersja była dla mnie, no... za stara, za bardzo archaiczna pod względem wyglądu, a nowa wersja, czyli filmy, moim zdaniem bardziej przypominały animacje komputerowe niż anime. Zbyt dużo było komputerowych scen pozbawionych charakterystycznych dla anime elementów min. konturów postaci. I do tego twarz Gutsa. Tragedia.   

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O ile zgodzę się, że Złoty Wiek, był również złotym okresem dla samej mangi, to moim zdaniem manga opuściła poziom trochę później. Arc z tą motylową laską i zmutowanym jajem i inkwizytorem były jak dla mnie prawie tak dobre jak GA, a dopiero po

odrodzeniu Griffitha

poziom zaczął opadać. ^^

Co do mangi dalej nie mam żadnego sposobu na kupienie jej normalnie, a ponieważ żyd, czy tam szkot jest we mnie silny, to czekam, aż wydadzą 5 tomów, tak żeby zapłacić jednorazowo 100+ zł i nie płacić za wysyłkę. :^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ba! Nie tylko nie umarł, ale twórca ma nawet ambitne podejście i wydaje teraz nowe chaptery co miesiąc!

(Ciekawe tylko jak długo to potrwa, zanim znowu będzie roczna przerwa xd)

Ale swoją drogą już zapomniałem jak piękna jest kreska w Berserku. Inni mangacy powinni się uczyć od Miury. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...