Skocz do zawartości

Ogłoszenia


Recommended Posts

Witajcie.

W dniu wczorajszym (08.07.14) zostałam opiekunką działu z forumową twórczością wizualną. Planuję ożywić i urozmaicić dział, coby przyciągnąć do niego więcej osób i zapewnić trochę rozrywki forumowym artystom (i nie tylko). W tym tygodniu powinny się pojawić pierwsze nowości i kilka dodatkowych informacji/zapowiedzi.

Oczywiście będę także starała się dbać o, że tak to ujmę, poprawność językową postów oraz archiwizować nieaktywne tematy (tak jak to było wcześniej - tematy nieaktywne przez ponad 3 miesiące będą narażone na archiwizację).

Cóż, mam nadzieję, że będziecie z mojej działalności zadowoleni. Jeśli ktoś miałby jakieś pytania bądź propozycje - piszcie śmiało!

Brohoof!

  • +1 1
Link do komentarza

Jak zapewne niektórzy z was zauważyli w dziale zaczęły się pojawiać pierwsze nowości, mianowicie "Konkursy poprzeczne i podłużne" oraz "[Zabawa] Narysuj mi…" . W pierwszym z tych tematów będziecie mogli znaleźć informacje o forumowych konkursach. Niedługo powstanie także galeria konkursowa, w której pojawiać się będą wszystkie zwycięskie lub wyróżnione prace (postaram się w niej umieścić także arty ze wszystkich konkursów, które zostały rozstrzygnięte w maju bieżącego roku lub później).

Drugi z nowo powstałych tematów jest zabawą dla rysowników – więcej szczegółów tutaj. Serdecznie wszystkich zapraszam do uczestnictwa!

Mam nadzieję, że zarówno te, jak i następne nowości przypadną wam do gustu.

Brohoof!

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza

Powstała wreszcie zapowiadana przeze mnie galeria konkursowa. Jak na razie są w niej prace z dwóch konkursów - nie znalazłam bowiem więcej konkursów kończących się w maju lub później. Jeśli ktoś zna taki, który spełnia ten warunek, a nie znalazł się w galerii niech da mi znać, żebym mogła zamieścić prace w temacie.

W weekend lub ewentualnie na początku przyszłego tygodnia postaram się wystartować z działowym tumblerem. Więcej informacji o nim pojawi się już gdy ruszy c;

Link do komentarza

Tym razem na obiecywaniu się nie skończyło - tumblr ruszył! O tym, co będzie się na nim pojawiać możecie przeczytać w pierwszy poście, nie będę tu tego kopiować. Jest też już pierwszy post z zawartością, czyli waszymi artami! Do pierwszej cotygodniowej paczki artów trafili Sonic Pegasus, Thekoszmar77, Estherenn oraz Cahan, brawa dla nich!

Nad szatą graficzną bloga będę jeszcze pracować (właśnie zaczynam pracę nad tłem). Mam nadzieje, że tumblr przypadnie wam do gustu i będziecie na niego często zaglądać c:

Nie przeciągając dłużej, oto link:

mlpolska.tumblr.com

Link do komentarza

Na tumblrze pojawiła się nowa paczka artów – tym razem jest ich aż 6!

Poza tym pragnę was powiadomić, iż jutro wyjeżdżam na obóz, zaś tuż po powrocie stamtąd (będę miała jakieś 24 godziny na pranie rzeczy z obozu i ponowne spakowanie się) jadę z familią do Norwegii. W związku z powyższym od jutra do 16-ego sierpnia będę na forum mniej i jedynie z komórki (postaram się jednak względnie regularnie tu zaglądać, może nawet uda mi się wstawić przyszłotygodniową paczkę artów na tumblra), zaś od 17-ego do 31-ego sierpnia moje być albo nie być będzie jedną wielką niewiadomą, gdyż z trzech albo czterech „hotelów” w których będziemy nocować najprawdopodobniej tylko jeden ma wi-fi, a na korzystanie z internetu w telefonie w roamingu pieniędzy wydawać nie będę. Postaram się zaglądać na forum jeśli tylko będę miała okazję, typu wi-fi w kawiarni etc., jednak nic nie obiecuję i może się okazać, że przez większość tego czasu będę nieosiągalna.

Tymczasem zachęcam was do zgłaszania swoich prac do TOP10 kwartału (będąc na obozie postaram się znaleźć moment by wypisać kategorie dla rysunkowego przedszkola).

Link do komentarza
  • 1 month later...

it_s_a_beautiful_day_for_a_ballgame____b

Wakacje się skończyły, rok szkolny już porządnie zaczęty – ja zaś powoli zaczynam doprowadzać się do porządku po powrocie z wyjazdów i rozpoczęciu szkoły, w związku z czym będę mogła wreszcie wznowić intensywniejszą forumową działalność. W rozpoczynającym się właśnie tygodniu powinien wrócić mój ruch w dziale, może pojawią się jakieś nowości, na pewno pojawi się paczka artów na tumblrze (za jej brak w kończącym się właśnie tygodniu serdecznie przepraszam).
Cóż, to tyle ode mnie na dziś. Wszystkim serdecznie życzę udanego roku szkolnego!

Brohoof c;

(Art: http://fav.me/d6nci9m)

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

fame_by_ledenny-d5pogb3.png

Wyszło na to, że obiecanki-cacanki i nie wyszło (celowe powtórzenie)…

Paczka na tumblrze pojawi się w niedzielę wieczorem i będzie zawierała arty wstawione na forum między 1.09 a 21.09 (są już wybrane na moim dysku, w niedzielę jeszcze sprawdzę, czy przez weekend nie pojawiło się nic nowego i wstawiam posta).

 

Poza tym przypominam o TOP10 kwartału – nie dostałam jeszcze żadnych zgłoszeń! Wiem, ze może być to po części z mojej własnej winy – obiecałam kategorie, takowe się nie pojawiły.

Czas to nadrobić!

Nie jestem jeszcze pewna, czy w następnych TOP10 kategorie będę takie same (być może pojawi się ich więcej), jednak na tą „edycję” lista kategorii jest jaka następuje:

 

TOP5 – czyli po prostu najlepsze prace, według mojej i waszej nieobiektywnej opinii (wy zgłaszacie, ja oceniam).

Tuż pod podium – czyli prace, które znalazły by się w TOP5 gdyby nie to, że znalazło się już 5 prac, które zostały do niego zakwalifikowane. Do tej kategorii nie zgłaszacie prac – mogą do niej trafić arty zgłoszone do TOP5.

 

Do tego mamy 3 kategorie zaliczane do „rysunkowego przedszkola”, czyli utworzone z myślą o artystach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem lub po prostu tych, których warsztat nie jest jeszcze tak dopracowany jak autorów prac z TOP5.

 

Oryginalny temat – Do tej kategorii trafią prace, których autor wpadł na ciekawy pomysł, które przedstawiają ciekawą, oryginalną treść/tematykę.

Ciekawa technika – prace wykonane niespotykaną lub rzadko używaną techniką.

Duży postęp – by zgłosić pracę do tej kategorii należy zrobić remake swojej starej pracy i do TOP10 zgłosić cały „Draw it again meme”, aby pokazać, jak duży postęp nastąpił w waszym rysowaniu. Pierwsza „wersja” pracy nie musi być wykonana w kwartale, którego dotyczy dane TOP10, powinna jednak znajdować się  w galerii autora. Ewentualnie jeśli chcecie zgłosić do tej kategorii innego artystę (nie siebie) możecie porównać ze sobą dwie prace, które są do siebie podobne (np.dwa rysunki kuca z boku).

 

To na razie tyle. Oczywiście wszystkie zgłaszane prace muszą być wykonane w kwartale, którego dotyczy dane TOP10 i muszą znajdować się w galerii artysty w dziale. No i, znów oczywiście, w TOP10 znajdzie się, jak sama nazwa wskazuje, tylko 10 prac. Jeśli chodzi o TOP5, to maksymalna ilość prac, która może się pojawić w tej kategorii to 5, jednak jeśli zgłoszeń do niej będzie mniej, to zamiast TOP5 będzie np. TOP3, za "wolne" miejsca zajmą prace z innych kategorii.

W związku z tym, że kategorie podałam dopiero teraz przedłużam termin zgłoszeń do 5 października. Wszystkich mocno zachęcam do zgaszania – czy swoich prac, czy prac innych artystów! Prace, które trafią do TOP10 zostaną pokazane zarówno na tumblrze, jak i w dziale (na forum zostaną one podpisane nie tylko Nickiem autora, ale także linkiem do jego galerii).

 

Poza tym ostrzegam, że wkrótce postaram się zrobić przegląda tematów i eliminację tych nieaktywnych od ponad 3 miesięcy.

Brohoof!

:brohoof:

(Art: http://fav.me/d5pogb3)

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Czas na nowe ogłoszenia parafialne!

  1. Zaktualizowałam temat „Konkursy poprzeczne i podłużne” – mam nadzieję, że nie przegapiłam żadnego konkursu c;
  2. W niedzielę/poniedziałek wstawię na tumblra paczkę artów z tego oraz poprzedniego tygodnia. Bardzo prawdopodobne, iż taka „fuzja” tygodni będzie w roku szkolnym często spotykanym zjawiskiem – niestety, że tak to ujmę, szkoła zjada czas, lenistwo zaś nie zna granic i nie wpływa to dobrze na moją aktywność na forum.
  3. Jako, że nie dostałam żadnego zgłoszenia do TOP10 kwartału wraz z dwutygodniową paczka artów na wstawię TOP5 kwartału, czyli po prostu 5 najlepszych prac spośród tych, które pojawiły się w paczkach.
  4. Przypominam o działowej zabawie "Narysuj mi…”!
  5. Myślę nad wprowadzeniem do działu nowej rzeczy, mianowicie rysunkowego jabłecznika. Byłoby to coś w stylu kisielu rysunkowego (http://kisiel-rysunkowy.blogspot.com/), czyli co jakiś czas podawany jakiś temat na rysunek, chętni robią szkice. Możliwe dla zmotywowania przekształcenie w zabawę z punktami – autor najlepszego rysunku z danego tematu dostaje punkty, co jakiś czas sumowanie, przechodnia nagroda. Chciałabym, abyście wyrazili swoją opinię na temat tego pomysłu (dział "Oceny i sugestie" idealnie się do tego nadaje!) – nie będę go wprowadzać jeśli się nie spodoba lub nikt nie będzie brał w tym udziału.
  6. Prawdopodobnie niedługo ogłoszę działowy konkurs, więc szykujcie swe artystyczne narzędzia!

Myślę, że na razie to tyle.
Brohoof!

1Exfo.gif

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Miniona niedziela owocną była niezwykle. Zarchiwizowałam wszystkie nieaktywne tematy, dodałam oddzielne subforum dla twórców pluszaków, figurek i tym podobnych, ogłosiłam Halloweenowy konkurs (zachęcam wszystkich do brania udziału!), utworzyłam ankietę dotyczącą Rysunkowego Jabłecznika (zachęcam wszystkich do głosowania!)... Bardzo owocna niedziela.

Dziś postaram się wreszcie napisać regulamin działu (a przynajmniej jego początek), jutro zaś zająć się aktualizacją listy konkursów i galerii konkursowej.

To by było na tyle.

Brohoof!

:brohoof:

Edytowano przez Spring Apricot
Link do komentarza
  • 5 months later...

Po długiej nieobecności witam wszystkich ponownie, tym razem jednak głównie po to, by powiedzieć "papa".
Jak zapewne wszyscy zdołali zauważyć, mało mnie ostatnio na forum, dział zaś przykryła warstwa kurzu. Co jakiś czas wpadałam tu jak huragan, pisałam, że zaraz wszystko posprzątam, robiłam jakąś jedną rzecz... I znów wypadałam. Doszłam do wniosku, że nie ma się co oszukiwać: nie wrócę już do regularnej pracy dla działu, przynajmniej nie w przeciągu najbliższych kilku miesięcy, a artownia przecież nie może na to czekać.
W związku z powyższym rezygnuję z funkcji opiekuna działu artowego. Arjen już o tym wie (a raczej dowie się, kiedy odczyta moją wiadomość :burned:), powinien więc niedługo odebrać mi róż. Oczywiście nikt nie mówi, że przestanę się w dziale pojawiać, pewnie czasem gdzieś coś skrobnę (teraz, kiedy już będę wchodzić czasem na forum bo nie będzie mnie odstraszać to, że muszę zrobić mnóstwo rzeczy, na które nie mam czasu i ochoty... :twilight6:).
Tak więc, no.... Uh, moja nieskładność chyba mnie przewyższyła (co nie jest trudne, bo wysokim wzrostem nie grzeszę). No ten, dziękuję za wytrzymywanie mojej chaotyczności, nieregularności i tym podobnych. Miło mi było, przykro w sumie troche, że ze mnie taki leń i nerd, bo prawdopodobnie gdyby nie to to dalej bym sobie sprawnie opiekowała się działem.

Papatki i uściski, że się tak wyrażę.
Brohoof!

:brohoof:

  • +1 2
Link do komentarza
  • 2 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...