Skocz do zawartości

[Pomoc / Rozwiązano] Adware, Spyware i inny Syfware... Pomocy :(


Cipher 618

Recommended Posts

EDIT.Temat do kasacji. Problem rozwiązany. 

 

Ostatnio szukałem darmowych programów do edycji DVD (dodanie menu). Znalazłem bardzo dobry. Problem w tym, że jeden z wcześniejszych nieźle nabruździł mi w komputerze  :burned:

 

"Symptomy"

 

- Bazylion reklam, głównie okien z pierdołami typu Metin 2 (znienawidziłem to). 

- Przeglądarka (Chrome) uruchamia się sama (!) na stronie z reklamą. Tak, zgadliście... Metin 2

- Przy włączonej sieci laptop muli się jak diabli

- Po odłączeniu wraca do normy

 

Próbowałem

 

- Wszelkie AdBlocki,  

- Kilka programów likwidujących Adware, Spyware etc. 

- Płyta "ratunkowa", kilka godzin mielenia w poszukiwania syfów

- Odłączenie sieci i kolejne skany

- Antywirusy

 

 

Jedyne co mi pozostaje to kompletny format, ale wolałbym tego uniknąć. Może znacie jakieś rozwiązania, zanim cały dzień spędzę wkładając kolejne płyty do napędu? 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy w przeglądarce są zazwyczaj spowodowane wtyczkami, które zapewne zainstalowałeś razem z programem (jak ja to mówię, zawsze się czyta co się dzieje podczas instalacji  :crazytwi: ), więc proponuję sprawdzić jakie masz, a niechciane usunąć.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Sprwadź, czy nie masz zainstalowanego programu "Lollipop". Też raz się na tym złapałem. Zainstalowałem go bodaj z jakimś antywirusem, a potem co chwila wyskakiwały reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jeszcze że został zainstalowany program, który działa w podobny sposób jak "śmieciowe" wtyczki, więc nie zaszkodzi też sprawdzić listy w "dodaj/usuń programy". Przykładem może być "Pirrit Suggestor", z którym długo się męczyłem, a nawet do teraz zostały po nim ślady ;_;

Edytowano przez Scarred
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...