Skocz do zawartości

Ogłoszenie


Verlax

Recommended Posts

Grafika%20og%C5%82oszeniowa%20ver%202.pn

 

Witam. 


Chcielibyśmy dzisiejszego, miłego dnia ogłosić doprawdy wspaniałe wieści. Po dłuższych negocjacjach pomiędzy redakcjami Brohoofa oraz MANEzette doszliśmy do porozumienia, na mocy którego zdecydowaliśmy się połączyć nasze inicjatywy w jedną całość. Dobro fandomu zawsze stoi na pierwszym miejscu, a by to zapewnić, należy tworzyć dobrej jakości artykuły z dobrą korektą, perfekcyjnym zorganizowaniem oraz, oczywiście, paczką wyśmienitych, kreatywnych redaktorów.

Uznaliśmy, że jest to możliwe, jeśli połączymy swe siły pod jednym szyldem nowego czasopisma – Equestria Times. Chcielibyśmy być fanzinem wszystkich polskich bronies, chcielibyśmy móc razem tworzyć dla tej wspaniałej społeczności w duchu serdeczności i współpracy.

Niesnaski i kłótnie zostawiamy za sobą. Nie wszyscy członkowie starej redakcji Brohoofa zdecydowali się do nas dołączyć. Życzymy im powodzenia i dziękujemy za ich wcześniejszą pracę nad tworzeniem magazynu. Liczymy, że będziemy mogli dumnie kontynuować ideę fanzinu, jeszcze lepiej niż wcześniej.

Nowo utworzona redakcja Equestria Times, powstała z redaktorów zarówno Brohoofa, jak i MANEzette, wybrała sobie już również grono przedstawicieli. Są nimi:

Naczelni: Matyas Corra, Dolar84
Wicenaczelni: Verlax, Salmonella

Liczymy, że będziemy w stanie poprowadzić naszą nową/starą drużynę do lepszego działania i tworzenia czasopisma jak najwyższej jakości.
 
 

Pozdrawiam

 

Verlax
Wicenaczelny Equestria Times



 
PS. Adnotacja - podejrzewam, że macie sporo pytań, w końcu przerwa była dosyć długa. Spróbuję na nie odpowiedzieć w ramach moich możliwości. Edytowano przez Irwin von STANDARDowittz
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy udzielicie odpowiedzi na to pytanie, ale jaki styl graficzny będzie prezentować nowe pismo? Surowy (co nie znaczy, że zły) rodem z ManeZette czy wręcz przeciwnie kolorowy z Brohoofa?

Pytanie 2 - czy pojawią się recenzje gier (w tym znakomity cykl Dolara o starociach)?

Pozdrawiam  :fluttershy5:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie jest niestety trochę za wcześnie by odpowiadać. Generalne macter spróbował dokonać wielkiej rewizji wszystkich numerów Brohoofa i MANEzette i wyciągnąć z nich najlepsze elementy, które dobrze wypaliły w składzie, próbując ominąć rzeczy, które albo nie wypalały, albo które były problematyczne w introdukcji (np. obrazki tytułowe, które raz wyglądały przepięknie, a raz kompletnie na odwrót). Nie mogę mówić za mactera, jednak podejrzewam, że jeśli przy składzie pan macter zamierza sięgać po dobre rozwiązania z Brohoofa jak i z MANEzette, skład ostateczny nie będzie w takim wypadku podobny do żadnych z poprzednich magazynów. 

 

Recenzje gier pojawią się na pewno oraz Dolar będzie skłonny kontynuować swoją serię (cytując odpowiedź Dolara : raczej tak). Co do serii z wcześniejszych magazynów (zarówno Brohoofa jak i MANEzette), liczymy na ich reaktywowanie, ale o to trzeba by przede wszystkim zapytać ich twórców.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie podoba w tym nowym "logo". Brohoof wygląda, jakby mu przykładano pistolet do pleców i kazano się uśmiechać, a ManeZette ma minę, jakby miało niecne plany w stosunku do swojego "partnera". Przypadek? Mam nadzieje, że tak.

 

 

 

300 repek YAY

Edytowano przez Talar
  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie podoba w tym nowym "logo". Brohoof wygląda, jakby mu przykładano pistolet do pleców i kazano się uśmiechać, a ManeZette ma minę, jakby miało niecne plany w stosunku do swojego "partnera". Przypadek? Mam nadzieje, że tak.

Mam dokładnie te same odczucia :P Myślę, że po prostu mogli wziąć lepszego rysownika i tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do logo Brohoofa, to wiem co nieco o jego powstaniu, ale dopóki naczelni z redakcji nowego pisma, a raczej Brohoofa nie wyrażą zgody będę siedział cicho. Tym bardziej, że nie ma mnie w redakcji. Jak to powiedział naczelnik w Kilerów Dwóch:

 

- "wiem, ale nie powiem" (póki co)

 

EDIT: Swoją drogą ja nie dostrzegam czegoś takiego

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie podoba w tym nowym "logo". Brohoof wygląda, jakby mu przykładano pistolet do pleców i kazano się uśmiechać, a ManeZette ma minę, jakby miało niecne plany w stosunku do swojego "partnera". Przypadek? Mam nadzieje, że tak.

 

 

*Patrzy jeden raz*

 

*Patrzy drugi raz*

 

*Patrzy trzeci raz*

 

Doprawdy Talar, jesteś spostrzegawczy. Twoja chęć odkrycia prawdy ukrytej za symbolami jest doprawdy godna podziwu. Ale to nie wszystko! Musimy iść głębiej! Popatrz jeszcze raz, znacznie uważniej. Nie widzisz tego? Masz przybliżenie :

 

vcig.pngthe-Illuminati.jpg

 

Przypadek? Nie sądzę!

 

....

 

A tak już serio, trochę głupio mówić o jakichkolwiek podtekstach, gdyż autor OC'ka ze strony Brohoofa (imć Spidi) dokładnie nadzorował proces tworzenia go i dorzucał uwagi, które pan rysownik wprowadzał.

 

PS. MANEzette, a nie ManeZette. 

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyjaśnię, bo jak widzę, są ludzie którzy tego nie rozumieją. Brohoof i Mz mieli dosyć mocny spór. Nie raz dochodziło do konfliktów. Kiedy Bobul zdecydował się odejść, ja zostałem naczelnym. I robiłem wszystko, by konflikt z MZ zażegnać. Efektem tego jest to połączenie, które daje niesamowite możliwośći. Mamy świetnych redaktorów, korektorów oraz ludzi od technicznych spraw. W końcu nabrało to jakiegoś sensownego wyglądu. I ani Mz nic nie knuje, ani też BH nie ma zamiaru nic zrobić. Grafika ta została stworzona w celu pokazania połączenia, a nie jako maskotka czasopisma. 

Edytowano przez Matyas Corra
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że obrazek z OCkami członków obu redakcji jest tak naprawdę ostatnim akcentem podkreślającym dawne różnice między nami. Chcieliśmy pozostawić przeszłość za sobą, odrodzić się jako nowa redakcja, ale jednocześnie pragnęliśmy zaznaczyć, że między nami nastał pokój i porządek - taki był właśnie cel stworzenia obrazka z dwoma starymi kucykami zamiast z jednym, nowym.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OCków - przecież już w drugim zdaniu pada hasło o połączeniu. Dla mnie jak najbardziej sensowne jest użycie starych OCków, aby podkreślić połączenie redakcji. Myślę, że Matyas wyjaśnił wszystko i nie ma co wdawać się w zbędne szczegóły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie oba OC nie muszą zaginąć w niebycie, ale czasopismu przydałaby się ładna, własna maskotka i logo.

Podoba mi się zamysł tworzenia nowego magazynu - jeśli faktycznie wybierzecie najlepsze części z Mz i Brohoofa, może powstać świetne czasopismo, nawet lepsze od swoich poprzedników. Ja w każdym razie z ciekawością i bezzwłocznie przejrzę pierwszy numer, gdy tylko się pojawi. Chętnie zobaczyłabym też spis wszystkich znajdujących się w redakcji.

 

I robiłem wszystko, by konflikt z MZ zarzegnać.

Przepraszam najusilniej, ale *zażegnać - to dziwne, że akurat ktoś, kto pełnił funkcję redaktora naczelnego potrzebuje poprawki.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłabym też spis wszystkich znajdujących się w redakcji.

Dział techniczny - Macter4, Pisklakozaur, Jantoniusz, Gabol, 337Fabi

Redaktorzy - Dolar84, Matyas Corra, Verlax, Salmonella, Cahan, SPIDI von MARDER, Nieznany7x7, KingofHills, Irwin,

Korektorzy - solaris, Laetitia, Kamisha, Gandzia, Baffling, SoulsTornado, Geralt of Poland

Gościnnie - Alberich, Madeleine, aTOM, Scootaller

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo OCek Brohoofa nie miał nawet ustalonych kolorów? Przynajmniej ja, ani nikt inny z redakcji nie pamiętamy wyglądu oficjalnego OC Brohoofa. Poszedł ten Spidiego, bo z naszych OC był najfajniejszy i miał najwięcej grafik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak, jakby Gazeta Wyborcza połączyła się z Gazetą Polską w jedną nową gazetę, hehehehehe :raritylaugh:

Nie żeby mi to szczególnie przeszkadzało, ważne, żebym miał co hejtować.

 

Życzę, by nowa utalentowana redakcja dostarczała naszej wspaniałej społeczności kucolubów jeszcze więcej treści na jakże znakomitym poziomie.

(po cholerę te gwiazdki nad nazwą tematu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mnie drażni fakt, że użyliście istniejących OCków (Spidiego i Moonlight) zamiast stworzyć zupełnie nową postać jako maskotkę czasopisma.

 

A kto twierdzi, że tego nie zrobimy? Jednak dla podkreślenie połączenia wzięliśmy najlepiej prezentujące się i dopracowane OC z redakcji Brohoofa (a tu nie było lepszego wyboru niż Digiter) oraz OC Moonlight, która była tak uprzejma i udzieliła nam swego talentu podczas działania MANEzette. Natomiast jako nową maskotkę zapewne wprowadzimy coś zupełnie nowego.

 


Brohoof i Mz mieli dosyć mocny spór. Nie raz dochodziło do konfliktów.

 

I po co do tego wracać? Było, minęło i nie wróci (przynajmniej taką żywię nadzieję).

 

 

A spiskowa teoria Talata doprowadziła mnie do zerwania boków ze śmiechu. Doprawdy urocze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A spiskowa teoria Talata
Talata...
TALATA


Wybaczcie za ten offtop, ale...
To tak samo, jakbyś zamiast Jezus powiedział Jedus! I wybranie przeze mnie tej postaci nie jest przypadkowe! Ostatni raz widzę taką zniewagę, zrozumiano?!?
 
Dla tych, którzy biorą życie zbyt poważnie: ten post, jak i mój poprzedni, to tylko żart, więc macie się śmiać. Głośno. Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahan, za moich czasów dawało się OCka Bobula. 

Poza tym nie trafia do mnie argumentacja typu "no w sumie skoro ma już tyle artów i subiektywnie jest najfajniejszy, to go damy". Na serio nie warto było tworzyć maskotki Brohoofa? Znaczy, jestem pewien że maskotka gdzieś była. :v

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahan, za moich czasów dawało się OCka Bobula. 

Poza tym nie trafia do mnie argumentacja typu "no w sumie skoro ma już tyle artów i subiektywnie jest najfajniejszy, to go damy". Na serio nie warto było tworzyć maskotki Brohoofa? Znaczy, jestem pewien że maskotka gdzieś była. :v

 

Tyle że Bobule się nie zgodził na połączenie, co oznacza, że jego OCek nie wchodził w rachubę - podobnie jak jego obecność w nowym składzie redakcji.

Co do maskotki się nie wypowiem, bo choć nigdy nie widziałem tej maskotki na oczy, nie mogę stwierdzić, czy była, czy nie. Tworzenie jej na (dosłownie) jednego arta mijałoby się chyba z celem, zwłaszcza że nie będzie już wykorzystywana.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matyas chyba nie ma OC. W Brohoofie OC miałam ja i miał Spidi. Nikt inny przynajmniej nie mówił, że posiada. A przynajmniej z osób ZA zjednoczeniem.

 

Boba lubię i szanuję, ale ze stanowiska naczelnego odszedł, a jego OCek to jego OCek, a nie logo Brohoofa. Fakt, ładna to OCka, ale... głupio byłoby dać OC kogoś kto nie będzie nad Equestria Times pracować. Danie jego pegaza na maskotkę nie miałoby sensu.

 

Inna sprawa: LUDZIE! TO TYLKO GŁUPIA GRAFIKA O POŁĄCZENIU. EQUESTRIA TIMES DOSTANIE NOWĄ MASKOTKĘ, COŚ WYMYŚLIMY.

 

Caps Lock i wiadomo, że żarty się skończyły :badass:

Po prostu się wkurzyłam, że niektórzy dorabiają sobie jakieś dziwne podteksty w obrazku, który miał mówić jedynie, że przyjaźń wygrała i dwa skłócone fanziny się pogodziły...

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...