Skocz do zawartości

Salvete!


Carpe Mori

Recommended Posts

Witajcie!
Jestem Ewa i mam 17 lat. Staram się być osobą elokwentną , tolerancyjną i wyrozumiałą. W Fandomie jestem od 1.5 roku. Jestem nietowarzyską introwertyczką. W wolnych chwilach lubię sobie słuchać muzyki i poddawać się rozkoszy umysłowej jaką daje mi przebywanie w wyimaginowanej przestrzeni mentalnej lub też po prostu rozmyślać nad różnymi rzeczami.
 
Najlepiej czuję się w zimnym otoczeniu, co w sumie widać po moim zachowaniu - Zimą często wychodzę na spacery, a latem popadam w hipokinezje i gniewnie spoglądam na znajomych którzy próbują mnie wyciągnąć z domu.
 
Nie piję, nie palę, nie ćpam.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :pinkie: , baw się dobrze łap :muffin:   na start. :portalface:



Zadam ci parę standardowych pytań:

- Lubisz Pinkie Pie :pinkie4:

- Księżniczka Luna czy Celestia

- Jaka jest twoja ulubiona zła postać?
- Jaką Twilight wolisz jako Alikorna czy Jednorożca

- Fanart/fanfic?

 

PS:Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją przygodę na naszym forum to zapraszam do quizu Pinkie Pie :pinkie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam ci parę standardowych pytań:

- Lubisz Pinkie Pie :pinkie4:

- Księżniczka Luna czy Celestia

- Jaka jest twoja ulubiona zła posta

- Jaką Twilight wolisz jako Alikorna czy Jednorożca

- Fanart/fanfic?

 

PS:Jeśli nie wiesz jak zacząć swoją przygodę na naszym forum to zapraszam do quizu Pinkie Pie :pinkie:

1. Pinkie Pie, tak jak większość postaci serialowych, jest dla mnie neutralna. Natomiast jest postać fandomowa którą uwielbiam i chodzi mi o Pinkamenę Diane Pie, to dzięki niej róż zaczął mi się kojarzyć ze szkarłatem krwi. 

2. Ze wszystkich alicornów najbardziej lubię Twilight, choć z podanego zakresu preferuję Lunę.

3. Powiedziałabym, że Discord, ale czy to jest zła postać? W ogóle jak definiuje się "zło" w Eq nie znając całej moralności kucyków?

4. Wolę taką Twi która będzie popychała akcje serialu w sensowny sposób niezależnie od dodatkowych kończyn. Nie mniej jednak przyjemniej mi się ogląda arty Twilight kiedy ma skrzydła.

5. Muzyka Fandomowska. Arty / Ficki traktuję na równi, na obie rzeczy rzadko spoglądam z własnej inicjatywy. Obie te rzeczy też wywołują u mnie inne emocje i uczucia.

 

No i dzięki za radę z quizem, z pewnością tam zerknę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja! *hug*

Mam jedno pytanie, które wcześniej czy później każdy sobie zadaję;

1. Jak byś zamieniła się w kucyka. Jakbyś wyglądała? Byłabyś pegazem, ziemnym, a może jednorożcem. Myślałaś nad tym czy sklejasz na szybko odpowiedz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Zadań ci kilka pytań.

1. Wolisz Vinyl Scratch, czy Octavie?

2. Ulubiona klacz z mane6?

3. Ulubiony kuc ogółem?

4. Ulubiony typ muzyki?

5. Ulubiony instrument muzyczny?

6. Jakieś zainteresowania?

Mówiąc wyimaginowana przestrzeń mentalna, masz na myśli Wonderland? Pytam bo też mam :giggle:

Spędź miłe chwile na tym forum! :hug4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na szybko" to w moim przypadku byłoby błędne stwierdzenie. Każdej wypowiedzi internetowej poświęcam więcej niż te kilka minut. Chcę by mój post był poprawny pod możliwie jak największej ilości opcji. Analizuję jego budowę i co ze sobą reprezentuję, czytam go kilka razy zanim wyślę i kilka razy po wysłaniu by móc jeszcze zedytować pomyłki i niedociągnięcia. 

Natomiast jeśli chodzi o te konkretne zapytanie to i owszem często mi się zdarza rozmyślać nad wyborem rasy. Swojego czasu chciałabym być jednorożcem, ale ostatnio polubiłam wizję posiadania skrzydeł. Mimo tych wszystkich udogodnień, podejrzewam, że gdyby ktoś dał mi okazję do dołączenia do stada to prawdopodobnie bym odmówiła. 

 

 

Siemka! Zadań ci kilka pytań.

1. Wolisz Vinyl Scratch, czy Octavie?
2. Ulubiona klacz z mane6?
3. Ulubiony kuc ogółem?
4. Ulubiony typ muzyki?
5. Ulubiony instrument muzyczny?
6. Jakieś zainteresowania?
Mówiąc wyimaginowana przestrzeń mentalna, masz na myśli Wonderland? Pytam bo też mam :giggle:
Spędź miłe chwile na tym forum! :hug4:

1. Sama nie wiem, nie zagłębiałam się w tak bardzo w te postacie, a oba gatunki muzyki jakie są reprezentowane mogą mi wpaść w ucho jak i nie koniecznie. Swojego czasu fajnie mi się słuchało klasyki.

2. Twilight, potem Applejack

3. Ogółem ogółem - Pinkamena Diana Pie, "ogółem" jako z tych istniejących rzeczywiście w serialu to patrz punkt 2.

4. Staram się unikać określenia "ulubiony typ muzyki" bo czasem się lubi kilka piosenek z metalu, czasem kilka piosek z rock, a czasem nawet z gatunku o którym mogłabym powiedzieć, że nie lubię (i tu np. może być ciężkie brzmienie, choć czasem są ciekawe kawałki). Ale najczęściej słucham horrorcoru, rapu i Dupstepu (ale nie należę do osób które jakoś zagłębiają się w tematy muzyczne)

5. W życiu miałam nie wiele okazji by zagrać na instrumencie, ale cóż może być piękniejszego od klarownego i płynnego wokalu? Tak, chyba wokal byłby tu moim ulubionym "instrumentem".

6. Tematy o podłożu psychologicznym mają największą szanse na zaciekawienie mej osoby. Po za tym to medycyna niekonwencjonalna przy użyciu ziół.

7. Można to nazwać Wonderlandem, choć ja mam takie podkategorie. Moją ulubionym typem jest WL fabularny, coś jak RP prowadzone w umyśle. Takie WL prowadzę przeszło 12 lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum kochana! Salut!  :salut:  Zadam ci kilka standardowych pytanek, mam nadzieję, że z chęcią odpowiesz: 

1. Piosenka na dziś?

2. Co chcesz dostać na urodziny?

3. Twoje największe marzenie?

4.Co robisz jak masz doła?  :sab:

5. Masz rodzeństwo? 

 

To na tyle ! Bay :3  :wrWgR:

1. "Alice Human Sacrifice"

2. Nowego laptopa, bo aktualny ma 4 lata i zaczyna szwankować. Gdyby nie ten szkopuł to nic bym nie chciała na urodziny.

3. Moim jedynym marzeniem jest zjednoczenie się z Naturą.

4. Śpię, słucham muzyki, przebywam w Wonderlands.

5. Siostrę

 

 

Witaj.

Miło słyszeć że nie tylko ja prowadzę tak wyrafinowany tryb życia. 

Ulubieni aktorzy?

 

Mi tak samo.

Nie mam ulubionych aktorów.

Edytowano przez Carpe Mori
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak jakbym o sobie czytał. Też lubię zimę i często przebywam w różnych przestrzeniach umysłowych, czasem niestety za często  :twistare:

 

1. Lubisz burzę i trzaskanie piorunów?

2. Łatwo dajesz się ponieść emocjom?

3. Gdybyś musiała wybrać, wolałabyś mieszkać w dżungli czy na dnie Pacyfiku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak jakbym o sobie czytał. Też lubię zimę i często przebywam w różnych przestrzeniach umysłowych, czasem niestety za często  :twistare:

 

1. Lubisz burzę i trzaskanie piorunów?

2. Łatwo dajesz się ponieść emocjom?

3. Gdybyś musiała wybrać, wolałabyś mieszkać w dżungli czy na dnie Pacyfiku? 

Hehe ;)

1. Uwielbiam Burze i pioruny! Swojego czasu specjalnie wychodziłam nocą na dwór w deszcz by mieć lepszy widok na pioruny.

2. Nie wydaje mi się, bym dawała się ponieść emocjom. Wolę pozostawać w stoickim spokoju.

3. Dżungla, bo roślinki i więcej możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panią Ewę na forum :aj5:

A skoro jesteś 1,5 roku w fandomie to zapytam się czy zajmujesz się w jakiś sposób działalnością na nim. Np. coś rysujesz/piszesz?

Dodatkowo napisałaś że interesują cię tematy o podłożu psychologicznym.

Więc jakie jest twoje zdanie na temat świadomego snu lub tulpy?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami szkicuję. Rzadko bo rzadko, ale coś jest, jednak są to prace które nie są udostępniane publicznie. Nie jestem przekonana żebym mogła to nazwać działalnością.

 

Świadome sny są moim zdaniem zjawiskiem bardzo ciekawym i zdecydowanie wartym zbadania, jednak większość wiedzy o LD jest czerpana bezpośrednio od praktykantów, bo choć oneironautów (osób praktykujących LD) jest bardzo wiele, to jednak naukowcy zachowują się pobłażliwie w stosunku do tego zjawiska wskutek czego nie ma zbyt wielu badań naukowych. Ponad to istnieje bardzo dużo mitów, w które czasami wierzą także weterani. Osobiście miałam 13 LD i aktualnie nie zajmuję się praktykowaniem tej dziedziny, tylko od czasu do czasu poczytam coś, ew komuś doradzę.

 

Jeśli chodzi o tulpy... cóż jest to temat do którego zdecydowanie należy podejść z finezją. Często można spotkać się z tym, że osoba ( z reguły posiadająca tulpę zaledwie parę miesięcy, a nawet tygodni) wychwala te zjawisko często bezpodstawnie. Obiecują góry złota a nie chcą nawet wyjaśnić (zapewne nawet nie wiedzą tylko powtarzają to co kto inny powiedział ) na jakiej zasadzie działa profit z posiadania tulpy. Ponad to, często można się spotkać z zastrzeżeniami odnośnie tego jak bardzo te zjawisko jest nie zdrowe (głównie wynikające z tego, że nikt nie widział badań naukowych i psychologicznych), a pomimo to ludzie bagatelizują zagrożenie płynące z tulpy dając gwarancję, że nic się z naszą głową nie stanie. Z tego co kojarzę spotkałam się z opiniami 2 psychologów (w zasadzie 1 psycholog i 1 psychiatryk) mówiących o tym, że tulpa faktycznie może wywierać negatywne skutki na zdrowie psychiczne człowieka, ALE jak to sami zaznaczyli są to tylko przypuszczenia.

Edytowano przez Carpe Mori
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Witam na forum!

 

Czy i Ty jesteś Gramatycznym Nazistą?  :tiablush:

Co sądzisz o istnieniu (i działalności) UFO i/lub inteligentnych cywilizacjach pozaziemskich?

W lecie wolisz deszczowe, czy raczej upalne dni?

Skoro wypowiedziałaś się o LD, to co sądzisz o OOBE?

Jeśli miałabyś możliwość, to jakiego kucyka byś odwiedziła?

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i Ty jesteś Gramatycznym Nazistą?  :tiablush:

Co sądzisz o istnieniu (i działalności) UFO i/lub inteligentnych cywilizacjach pozaziemskich?

W lecie wolisz deszczowe, czy raczej upalne dni?

Skoro wypowiedziałaś się o LD, to co sądzisz o OOBE?

Jeśli miałabyś możliwość, to jakiego kucyka byś odwiedziła?

 

Pozdrawiam.

Nie za bardzo wiem co to znaczy. Tzn mogę tylko insynuować, że chodzi o ludzi którzy mają bzika na punkcie gramatyki. Niegdyś miałam ogromne problemy z gramatyką, ale teraz rzadko je popełniam. Ponad to irytują mnie te czerwone linie podkreślające błąd w wyrazie, to z reguły je po poprawiam.

 

Co do UFO to nigdy nie widziałam ich to nie wiem. Nie wykluczam ich istnienia, ale też nie zdziwię się jeśli bylibyśmy jedynymi w kosmosie. Co do ich działalności to nie wiem - różne rasy robią różne rzeczy, ale podejrzewam, że każdy zmierza ku rozwojowi co jest jak najbardziej "Gut".

 

Zjawisko OOBE traktuję sceptycznie jako nurt ideologii głosząca o tym, że po ów doświadczeniu trafia się do innego wymiaru / prawdziwego świata jako duch itp. natomiast OOBE jako samo doświadczenie/uczucie itp. jak jak najbardziej godne uwagi, zwłaszcza że w sumie teoretycznie wystarczy nawet derealizacja na jawie by tego doznać.

 

Kogo bym odwiedziła? Hmm... Ciężki wybór, na prawdę. Nie jestem pewna czy potrafiłabym znaleźć wspólny temat rozmów z jakimkolwiek z kucyków, ale myślę, że lekcję u Zecory mogłyby być czymś fascynującym.

 

 

 

Ile masz lat?

Na codzień też wyrażasz się w taki sposób bo moim zdaniem brzmi to strasznie...na siłę ^^"

Mój wiek jest odwieczną ludzką tajemnicą  :grumpytwi:

Na co dzień (czyt. w realiach) korzystam z języka nieco bardziej uboższego, ale tylko odrobinę. Wynika to z tego, że czasem wyraz którego chcę użyć mam na końcu języka, a pisząc posty to rzadko jest problemem jeśli się zna definicje. Kolejną różnicą jest fakt iż przy pisaniu postu mam czas do namysłu, choć większość zdań układam w momencie klikania w klawisze na klawiaturze. Rzadko się zdarza bym dumała nad szykiem i słownictwem mojej wypowiedzi. Oczywiście mój styl jest też uzależniony od towarzystwa w którym się znajduję, ale aktualny jest u mnie domyślnym stylem.

 

 

Skąd jesteś?

To moja słodka tajemnica :)

Edytowano przez Carpe Mori
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wiek jest odwieczną ludzką tajemnicą  :grumpytwi:

Na co dzień (czyt. w realiach) korzystam z języka nieco bardziej uboższego, ale tylko odrobinę. Wynika to z tego, że czasem wyraz którego chcę użyć mam na końcu języka, a pisząc posty to rzadko jest problemem jeśli się zna definicje. Kolejną różnicą jest fakt iż przy pisaniu postu mam czas do namysłu, choć większość zdań układam w momencie klikania w klawisze na klawiaturze. Rzadko się zdarza bym dumała nad szykiem i słownictwem mojej wypowiedzi. Oczywiście mój styl jest też uzależniony od towarzystwa w którym się znajduję, ale aktualny jest u mnie domyślnym stylem.

 

Imo na siłę starsza się być taka ąę elokwentna, ale widzę, że czasami używasz słów, których znaczenia nie znasz lub wydaje Ci się, że znasz. Z drugiej strony to dobrze dla Ciebie, że starasz się szukać i używać nowych słów - chęć poszerzania swojego słownika jest niestety rzadka w dzisiejszych czasach. Dlatego dam Ci radę - nie przesadzaj z takim stylem wypowiadania bo część użytkowników internetu Cię może niestety nie zrozumieć.

 

Powodzenia na forum :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo na siłę starsza się być taka ąę elokwentna, ale widzę, że czasami używasz słów, których znaczenia nie znasz lub wydaje Ci się, że znasz. Z drugiej strony to dobrze dla Ciebie, że starasz się szukać i używać nowych słów - chęć poszerzania swojego słownika jest niestety rzadka w dzisiejszych czasach. Dlatego dam Ci radę - nie przesadzaj z takim stylem wypowiadania bo część użytkowników internetu Cię może niestety nie zrozumieć.

 

Powodzenia na forum :)

Byłabym wdzięczna jakbyś mi wskazał o które wyrazy chodzi, bo może faktycznie przydałoby się odświeżyć niektóre definicje. Ponad to elokwencja nie polega jedynie na słowach, każdy dureń może wykuć kilka wyrazów. Zakładając, że elokwencja jest sztuką w wysławianiu się można dopuścić do takiej sytuacji, gdzie człowiek elokwentny z polotem i finezją może wplatać w swoje zdania wulgaryzmy (akurat w moim wypadku takie łączenie wulgaryzmów kompletnie mi nie wychodzi, rozmówcy często źle interpretują emocje jakie chciałam przekazać). Oczywiście wszystko zależy od towarzystwa.

Z czasem jak się przyzwyczaję do tutejszego klimatu sposób mojego wysławiania się zmieni. Jeśli chodzi o to, że "na siłę" chcę być elokwentna to nie do końca tak jest. Od dłuższego czasu wyrażam się podobnie i niekiedy po prostu nie potrafię czegoś powiedzieć prościej, a jeśli już potrafię to czuję się niekomfortowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- Czy lubisz owoce kiwi? 
- Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
- Znasz swoją liczbę imienia?
- Lubisz "Pingwiny z Madagaskaru"?

1. Smakują mi kiwi, ale rzadko jadam

2. Mam kilka ulubionych: kotlety mielone i schabowe, bigos, gulasz węgierski, surowe mięso, surówka jarzynowa, jajecznica z bananem.

3. Nie

4. Owszem

 
 


1. Lubisz rysie?
2. A kapibary?
3. Ulubiony gatunek filmowy?
4. Koty czy psy?
5. Masz zwierzątko?
6. Co sądzisz o klaunach i cyrkach? ;-;
1. Są dla mnie neutralne
2. Patrz punkt 1.
3. Horror / Slasher, ale oglądam je rzadko. Do ulubionych gatunków mogę chyba jeszcze dać Vlogi, ale nie jestem pewna czy to będzie poprawne określenie.
4. Kiedyś wolałam Koty, ale od kilku lat mam tylko psy przez co odpowiedź teraz nie jest taka jednoznaczna, bo lubię oba gatunki.
5. Rudego kundla i rasowego owczarka niemieckiego.
6. Nie mam zdania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...