Skocz do zawartości

Pytania dotyczące forum


Delfinek Keola

Recommended Posts

Witam!
Mam pewne pytanie apropos działalności forum, konkretnie reguł zakładania nań wątków.
Byłbym zainteresowany założeniem i prowadzeniem wątku "Zapytaj Fancypantsa". Jakie kryteria muszę w tem celu spełnić? Jakimi zasadami się kierować, gdyby przyszło mi prowadzić takie przedsięwzięcie?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Lojalny poddany.
Kanclerz Fancypants Markiz di Coroni, Wicehrabia Canterlotu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marquise Fancypants di Coroni - i inni. Błagam... używajcie "automatycznego" koloru w swoich wypowiedziach. Mamy dwa tematy do wyboru. Jeśli ktoś, kto używa jasnego napisze ciemnymi literami to użytkownik ciemnego ma "czarne na czarnym". Szlag mnie trafia  :bemused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marquise Fancypants di Coroni - i inni. Błagam... używajcie "automatycznego" koloru w swoich wypowiedziach. Mamy dwa tematy do wyboru. Jeśli ktoś, kto używa jasnego napisze ciemnymi literami to użytkownik ciemnego ma "czarne na czarnym". Szlag mnie trafia  :bemused:

Ja mam taki sposób że zaznaczam wszystko tak jakbym chciał to skopiować i wtedy wszystko da się przeczytać, czy to jasny na jasnym czy ciemny na ciemnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pytania.

1. Co oznacza tytuł Pegasis pod zdjęciem? Wiem że tżeba poprosić boss' ów żeby to zmienili, ale czy to takie ah zmienie sobie z brony na pegasis. Czy to ma jakieś głębsze znaczenie?

2. Jak to jest tu ze znajomymi? Dodaje się te osoby które się naprawdę zna w realu? Czy tak jak na ps nettwork, że a ten gościu wydaje się spoko ma fajny profil, podobne zainteresowania... to go dodam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pegasis to po prostu fanka serialu, bez głębszego znaczenia.

2. To jak ze znajomymi na np. Facebooku, nie musisz ich znać IRL. Możesz ich dodać, jeśli mają ustawioną weryfikację to muszę Cię najpierw zaakceptować. Bez tego od razu ustawia was jako znajomych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Chce ci się zaznaczać? :evilshy: Myślę że sugestia Triste Cordis jest lepsza...

@Neon

Komu sie chce to robić? :ming:

Co to za wysiłek kliknąć prawy guzik myszki i przeciągnąć po ekranie. Albo jak ktoś korzysta z androida to kliknąć zaznacz wszystko (nwm czy tak się da na kompie). Zwłaszcza że trzeba to robić tylko jak będzie taka sytułacja. Mi to nic nie robi.

Dzięki za odpowiedź :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pytania.

1. Co oznacza tytuł Pegasis pod zdjęciem? Wiem że tżeba poprosić boss' ów żeby to zmienili, ale czy to takie ah zmienie sobie z brony na pegasis. Czy to ma jakieś głębsze znaczenie?

2. Jak to jest tu ze znajomymi? Dodaje się te osoby które się naprawdę zna w realu? Czy tak jak na ps nettwork, że a ten gościu wydaje się spoko ma fajny profil, podobne zainteresowania... to go dodam.

1. Pegasis - kobieta / dziewczyna. Gra słów od pegasus (pegaz) i sister (siostra). Brony - ta sama zasada. Bro - "brachu, stary" lub brother + pony. Stąd wzięło się takie określenie płci. Facet to brony, a dziewczyna to pegasis. 

 

2. Wolna wola. Możesz dodawać znajomych z "reala" (tesco i innych) lub bawić się w łowcę za przeproszeniem pokemonów - "catch them all!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm czy kogoś to nie denerwuje że się statnio ciągle o coś pytam, ale co ja biedny mam samemu zrobić :fluttershy3: ?

Teraz mam taki problem, który polega na tym że chcę wstawić grafikę z komputera, ale ta ikonka w pasku z narzędziami gdzie pisze wklej jest wyblakła i nie działa. Jeszcze kiladziesiąt minut temu działała więc to trochę dziwnę. A jak przeciągam myszką grafikę z obrazów bezpośrednio do textu i klikam napisz, wtedy czeka się bardzo długo ale nic się nie dzieje i po 10 minutach czekania człowiek ma dość. Dlatego pytam się, czy ktoś wie jak wstawić tą grafikę.

Bym był bardzo wdzięczny za odpowiedź. :fluttershy5:

Edytowano przez Neon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem (za wcześnie wstałem), ale jeśli o to:

 

nl4iec.jpg

 

To naciśnij zaznaczony przycisk. W ten sposób przejdziesz do uproszczonego edytora. Tryb BBCode przydaje się do ręcznego wstawiania <spoilerów> i innych

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako spoiler też próbowałem i tam gdzie jjest okno i piszę "Enter the text to be masked" nie wiem jak dodać to zdjęcie bo wklejić albo przeciągnąć się nieda.

A wyblakłe jest tylko Wklej, Wklej jako czysty text i Wklei z programu Word, i to też raz się świeci a raz jest wyblakłe. Ale jak mi się uda natrafić na świecące, to dodaję i klikam Napisz, to znowu czekam wieczność i się nic nie dzieje a "guzik" Napisz znika.

 

:forgiveme: Na drugim Laptopie też to samo.

Edytowano przez Neon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak przebiega RP na tym forum?

Jeśli masz na myśli reputację to przy każdym poście, w prawym dolnym rogu jest taka zielona strzałka i liczba. Naciskasz strzałkę i gotowe. Punkt RP przyznany.

 

Liczbę punktów RP możesz sprawdzić w profilu użytkownika (kliknij na avatarze). 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak normalne papierowe erpegi, tylko zamiast mówić, piszesz. Tak chyba najprościej opisać zasadę działania tego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej i dokładniej, pytaj Niklasa, najlepiej na PM. On w tym już długo siedzi, na pewno będzie w stanie Ci pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zacząłem pisać opowiadanie. Zgłosił się do mnie użytkownik, który pisze tekst o takim samym tytule. Zaczął wcześniej, ma więcej stron etc. Aby uniknąć nieporozumień wypadałoby zmienić nazwę mojego tematu. Szukałem w FAQ, ale nic nie znalazłem, a w opcjach mam tylko możliwość wykasowania tematu :/

I tu pytanie. Muszę poprosić administrację o zmianę nazwy czy mogę to zrobić sam (jeśli tak to jak?)

Chciałbym zmienić nazwę z "Odmieniec" na Why must I be a Changeling in love.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...