Skocz do zawartości

Sweetie Bot [NZ][Tragedy]


Recommended Posts

Witajcie! 
A więc chciałam wam pokazać mój pierwszy fic w historii. Zaraz powiem o co w nim chodzi. Nigdzie tego opowiadania nie wysyłałam, do żadnej strony tylko pisałam w programie Word bo wolę jak wy mnie oceniacie zamiast innych czytelników fanfików. A więc przejdę do fabuły. Pewnie znacie Sweetie Bota, ktoś pewnie zrobił opowiadanie z nim w roli głównej, ale ten fanfic będzie w moich wydarzeniach. A więc oto fabuła: Sweetie Belle, która przemieniła się w robota ( to jest w pierwszym rozdziale) przysparza dużo kłopotów Rarity. Po kilku dniach Rarity zaczyna lubić ją, bo wie, że w środku jest jej siostra. Ale w ostatnim rozdziale ( Nad którym pracuję) straż dowiaduje się, że Rarity trzyma robota w domu i rozmontowują Sweetie Bota a Rarity była załamana śmiercią siostry. Ale to nie koniec. Wymyślam właśnie drugą część " Sweetie Bot powraca". Tym razem akcja będzie się działa w przyszłości. A więc zapraszam do lektury i oceniajcie mnie ostro. Zniosę wszystko. A więc, dodaje link z opowiadaniem: http://www.fimfiction.net/story/205567/sweetie-bot-rozdzia-1   

 

Dla osób które chcą przeczytać, a kretyńska forma zamieszczenia ich odstraszyła publikuję całość w g-docs tutaj.~Dolar84
 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dobre serduszko sprawi że całkiem łagodnie wyjaśnię Ci w jaki sposób dodaje się opowiadania na tym forum.
Po pierwsze zapoznaj się z regulaminem tego działu, w którym jest mowa o obowiązkowych tagach w nawiasach kwadratowych w nazwie tematu (Które teraz możesz dodać klikając edycję pierwszego posta i więcej opcji). Po drugie, w poście nie umieszczamy całego opowiadania, a link do niego, umieszczony w google docs lub na fim mlp fiction
Mam nadzieję że pomogłem, a jednocześnie oszczędziłem Dolarowi roboty :pinkie2:

Edytowano przez Kruczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam nadzieję że pomogłem, a jednocześnie oszczędziłem Dolarowi roboty

 

Z pewnością mnie wyprzedziłeś, ale tak czy owak muszę swoje powiedzieć ;)

 

Do autorki:

 

Brak tagów, zła forma zamieszczenia opowiadania. Czas na poprawę - 2 dni.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że wyjaśnię - na forum obowiązuje określony sposób dodawania tagów - przyjrzyj się tytułom innych opowiadań, przeczytaj regulamin wewnętrzny działu i to co jest o nich napisane w Liście Tagów. To nie zajmie Ci dużo czasu, a dzięki temu będziesz wiedzieć jak poprawnie zedytować post (czyli tagi w tytule tematu w kwadratowych nawiasach - proszę nie zapomnieć o obowiązkowych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że wyjaśnię - na forum obowiązuje określony sposób dodawania tagów - przyjrzyj się tytułom innych opowiadań, przeczytaj regulamin wewnętrzny działu i to co jest o nich napisane w Liście Tagów. To nie zajmie Ci dużo czasu, a dzięki temu będziesz wiedzieć jak poprawnie zedytować post (czyli tagi w tytule tematu w kwadratowych nawiasach - proszę nie zapomnieć o obowiązkowych).

Nie rozumiem. Dodałam w tagach "Tragedy" i "Rozdziały" i "Sweetie Bot". Co mam jeszcze dodać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Nie rozumiem. Dodałam w tagach "Tragedy" i "Rozdziały" i "Sweetie Bot". Co mam jeszcze dodać?

Te tagi muszą być w nazwie tematu, zaraz po tytule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus zapomniałaś o jednym z tagów obowiązkowych (podkreślam to słowo - obowiązkowych). Są wypisane na samej górze listy tagów i każde nowo zamieszczone opowiadanie musi mieć jedn z nich w zależności od tego czy jest oneshotem, czy wielorozdziałowcem skończonym lub niedokończonym. Proszę dodać.

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że :

 

- Na FimFiction w ogóle zgodnie z regulaminem nie można publikować fanfików w innych językach niż angielski.

 

- Rozdziały dodaje się używając opcji "Add Chapter", a następnie używając lokalnego edytora tekstu. To co ty robisz, to publikujesz rozdziały jako opowiadania.... (zresztą, wejdź w poddział na twoim profilu "Stories" i wyświetlą ci się rozdziały...)

 

- I jakby tego było mało, tekst fanfika wstawiasz w miejsce, gdzie jest jego OPIS. Czyli miejsce, gdzie masz w STRESZCZENIU go opisać. Jeśli chcesz dodać normalny rozdział używasz opcji "Add Chapter". 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- Na FimFiction w ogóle zgodnie z regulaminem nie można publikować fanfików w innych językach niż angielski.

Tu akurat moja wina, bo ja tak zaleciłem w drugim poście w tym temacie. Nie zaglądam ani na mlp fiction ani fim fiction więc pomyłka jak najbardziej możliwa. 

A co do "Opowiadania" to rozdziały są zbyt krótkie żeby cokolwiek o nich powiedzieć ;-; 
Ciekawi mnie tylko tag [Tragedy] : |
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruczek już poprawił swojego wcześniejszego posta, jednak podam również tutaj:
MLPFiction jest Polską wersją FimFiction i to tam powinien znaleźć się tekst (bądź na wymienionych już Google Docs).
---
Teraz o samym tekście:
Niestety muszę to powiedzieć: porażka.
Cóż, pomysł wydaje się być niezły, jednak poziom na jakim jest to napisane nie daje tego zauważyć.
Pełno powtórzeń, ogólne błędy w zapisie tego co się zdarzyło i kilka pomniejszych.
Pokażę o co mi chodzi na przykładach:

 

Powtórzenie:
 

Dobrze, Sweetie Belle. – powiedziała Cherilee -  masz szczęście, bo już miałam wypowiedzieć twoje imię. A więc Sweetie Belle, jesteś obecna?

Sweetie Belle usiadła i nie odpowiedziała nauczycielce. Wtedy Cherilee powtórzyła pytanie.

-Sweetie Belle?

Sweetie Belle, Sweetie Belle i jeszcze raz Sweetie Belle... a można było zapisać to w ten sposób:
 

Dobrze, Sweetie Belle. – powiedziała Cherilee -  masz szczęście, bo już miałam wypowiedzieć twoje imię. A więc Sweetie Belle, jesteś obecna?

Zapytana klaczka usiadła i nie odpowiedziała nauczycielce. Cherilee powtórzyła pytanie.

-Sweetie Belle?

Czy nie jest lepiej? Przejrzyj tekst jeszcze raz i naprawdę możesz znaleźć tam pełno tego typu błędów do naprawienia.

Jest też problem wyrażenia:
 

już od wczoraj i przedwczoraj

Czy naprawdę trzeba było pisać to w ten sposób? Przecież napisanie tego w sposób:

już od przedwczoraj

dałoby ten sam rezultat, a jest lepiej. Działo się to już od przedwczoraj, a więc wczoraj również. To logiczne, prawda?

Jest też błąd, który znalazłem w rozdziale #3
 

Wiedziała, że przyszli po Sweetie Bota, jej jedyną siostrą. Ale nie wiedziała, z jakiego powodu. Teraz wiedziała. Nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł.

Pomijając już literówkę (zaznaczyłem na czerwono) jest tu błąd logiczny "Nie wiedziała, z jakiego powodu. Teraz wiedziała. Nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł." Nie. Dalej nie wiedziała, to były jej domysły. A więc zapisanie tego w sposób:
 

Wiedziała, że przyszli po Sweetie Bota, jej jedyną siostrę. Ale nie wiedziała, z jakiego powodu. Naszła jej głowę jednak pewna myśl - nie patrzyła i pewnie Sweetie Bot wyszedł.

Tutaj ma to więcej sensu, prawda?

Podsumowując. Tekst zawiera niestety wiele błędów i jest okropnie krótki. Polecam znaleźć korektora tutaj. Jednak nie poddawaj się, a pewnie coś z tego wyjdzie.

Edytowano przez bartekolo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

po przeczytaniu uważam dwie rzeczy:

pierwsza, całkiem dobry fic

druga, gdzie jest KOREKTOR!!

Bez korektora, ba, pre-readera nie da się praktycznie zrozumieć go. Sam jeszcze musiałem w głowie poprawne zdanie "napisać", by przejść dalej. Kolejna sprawa-literówki. Kij w to dmuchał, ale przez literówki zmieniasz sens wyrażeń, jakich chciałabyś użyć.

A wystarczyło poprosić w temacie Spis Pre-readerów i Korektorów

PS: Sorki że bez linków itp. ale na mobilnej platformie forum nie da się tego zrobić

PPS: Panienko Chika, jeśli potrzebujesz pomocy korektora i/lub pre-readera-zgłoś się do mnie. Pomogę, doradzę. Bo jak następny rozdział wstawisz bez jakiejkolwiek pomocy to przysięgam-ukręcę ci łeb

Edit: zedytowałem wyrażenia, przepraszam bardzo za tamte słowa, lecz ja się zbytnio na rozróżnianiu płci przez nick nie znam. Jednak i tak znajdź korektora lub/i pre-readera, a także zmień stronę na którą zamieszczasz fic. Najlepiej w docs google albo przez mlpfiction

Edytowano przez szu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu uważam dwie rzeczy:

pierwsza, całkiem dobry fic

druga, gdzie jest KOREKTOR!!

Bez korektora, ba, pre-readera nie da się praktycznie zrozumieć go. Sam jeszcze musiałem w głowie poprawne zdanie "napisać", by przejść dalej. Kolejna sprawa-literówki. Kij w to dmuchał, ale przez literówki zmieniasz sens wyrażeń, jakich chciałbyś użyć.

A wystarczyło poprosić w temacie Spis Pre-readerów i Korektorów

PS: Sorki że bez linków itp. ale na mobilnej platformie forum nie da się tego zrobić

PPS: Panie Chika, jeśli potrzebujesz pomocy korektora i/lub pre-readera-zgłoś się do mnie. Pomogę, doradzę. Bo jak następny rozdział wstawisz bez jakiejkolwiek pomocy to przysięgam-ukręcę ci łeb

PO pierwsze : Jestem dziewczyną i naucz się rozróżniać płeć, PO drugie: dzięki , a PO trzecie: prędzej ja ci ukręcę łeb jeśli znowu powiesz PANIE Chika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...