Skocz do zawartości

Ulubieni aktorzy?


Kruczek

Recommended Posts

Prawdopodobnie nie ma takiego tematu w tym dziale, więc niniejszym zakładam go z mocy nadanej mi przez samego siebie.
Macie jakichś ulubionych aktorów? Moja topka:
1. Jim Carrey
2. Hugh Laurie (Głównie za rolę House'a)
3. Leslie Nielsen (Świętej Pamięci)
4. Jack Black
Śmiało, piszcie.
Jak będę miał czas, to rozpiszę się tutaj bardziej, co wam również polecam ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Christoph Waltz - genialna rola w "Inglorious Basterds", niegorsza, chociaż zbyt podobna do poprzedniej, w "Django".

Anthony Hopkins - kto nie zna Hannibala Lectera? Jego rola to mistrzostwo świata. Nawet w książkach Lecter nie jest tak charyzmatyczny, a jednocześnie przerażający, jak w filmach.

Gary Oldman - prawdopodobnie widzieliście go w filmach częściej, niż zdajecie sobie sprawę. Rozpiętość ról ma gigantyczną, a w każdej wypada przekonująco. To właśnie znaczy bycie wybitnym aktorem.

Z polskich aktorów: Linda - chyba jeden z ostatnich wielkich polskich aktorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jakiej zapaści znajduje się polski przemysł filmowy. Przy takich aktorach jak Linda, Pazura czy Stuhr, którzy radzili sobie równie dobrze w komediach, jak i dramatach, jakieś Karolaki albo inne Koty nie powinni nawet stawać. A za co wymieniam Lindę? Głównie za "Psy" i "Tato".

A jeśli chodzi o kobiety-aktorki? Chyba moją ulubioną jest Helena Bonham-Carter. Właściwie można podpiąć ją pod opis Oldmana i będzie trafny. Niesamowita charyzma.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy? Wybrałbym Jack'a Nicholsona. Świetny aktor, grający w świetnych filmach, takich jak "Lot nad Kukułczym Gniazdem", "Czułe Słówka" czy też jeden z moich ulubionych filmów, czyli "Lśnienie".

Świetnym aktorem jest również Robert De Niro, którego uwielbiam za rolę w takich filmach, jak "Chłopcy z Ferajny" oraz "Nietykalni".

Johnny Depp również należy do moich ulubionych. Zagrał w tylu świetnych filmach tyle świetnych ról, że aż wstyd nie wymienić chociaż pięciu z nich.

Leonardo DiCaprio to kolejny mistrz aktorstwa. "Tytanic", "Incepcja", "Co gryzie Gilberta Grape'a"... można by wiele wymieniać.

 

Do bardzo lubianych, lecz już mniej, niż ta czwórka, aktorów należą również: Joe Pesci (za "Chłopców z Ferajny"), Sean Connery (dużo można by wymienić), Bruce Willis ("Pulp Fiction"), Louis De Funes (od cholery filmów), Morgan Freeman ("Skazani na Shawshank", "Siedem", "Za wszelką cenę" itp.), Will Smith (dużo tego) oraz Jaś Fasola Rowan Atkinson.

Kruczek w pierwszy poście przypomniał mi o Leslie Nielsenie, którego również uwielbiam.

 

Z Polskich aktorów cenie sobie Janusza Gajosa (choćby za "Czterech Pancernych"), Robert Więckiewicz ("Vinci") oraz Wacław Kowalskiego (np. "Dom").

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helena Bonham Carter and Johnny Depp makes the perfect couple.

 

Johnny Depp

Helena Bonham Carter

 

Nie czytajcie tego. 
Uwielbiam filmy w których Depp i Helena graja razem. Jeszcze bardziej mnie cieszy... gdy grają w filmach burtona, nawet gdy grają oddzielnie.

Na przykład taki Sweeney Todd♥ Mroczne cienie... gnijąca panna młoda... i inne. Z filmów w których grali oddzielnie? Sleepy Hollow♥ kocham. 

Uwielbiam te ich ekscentryczne, wychodzące poza margines realiów role. Taki  Depp... Szalony Kapelusznik, Ichabod Crane, Jack Sparrow, Edward Nożycoręki, Tonto... czy Willy Wonka. Za to w innych rolach już mnie tak nie uwodzi... nie pasuje mi na zwyczajnego człowieka żyjącego w dzisiejszych czasach.  Moim zdaniem on nadaje się tylko do tych wyróżniających się z tłumu ról. Idealnie oddaje ich charaktery i osobowość. Żałośnie się prezentuje w roli zwykłego... przeciętnego człowieka. 

Helena podobnie. Ja i tak zawsze będę ją widziała w roli wiktoriańskiej damy... lub czarnego charakteru.♥

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiony: Leslie Nielsen.

Reszta kolejność przypadkowa:

Jim Carrey

Johnny Depp

Cezary Pazura

Jean Reno

Rowan Atkinson

John Cleese

Jackie Chan

Harrison Ford

Bruce Lee

Charles Chaplin

Doug Walker

Robert Downey Jr.

Bill Murray

Louis de Funès

Edytowano przez Branthos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Nie chcę się powtarzać, bo osoby powyżej wymieniły wielu naprawdę znakomitych aktorów. Z paroma się nie zgadzam, ale może po prostu się nie znam? Np. takiego Jacka Blacka kojarzę tylko z paru nienajlepszych komedii. Tak samo nie wiem co można widzieć w Arnoldzie Schwarzeneggerze o_O O ile filmy akcji z nim fajnie się ogląda, to nie pamięatm, żeby kiedykolwiek mnie porwał jakąś rolą, która wymagała więcej niż napinania mięśni i rozwalania zastępów wrogów... chyba, że jest z nim tak jak z Bradem Pittem, któego miałem za zwykłego playboya z ładną buzią dopóki nie zobaczyłem jego występu w "12 małpach" lub "Ciekawym przypadku Benjamina Buttona".

 

No właśnie chciałem dodać do tej listy 3 aktorów: Brada Pitta, Nicolasa Cage'a (tak, Cage'a, w ostatnich latach grywa w kiepskich filmach, ale to nie zmienia faktu, że bardzo go lubię za to co robił wcześniej, szczególnie w "Family Man", "Face Off", "Naciągacze" albo "Pan życia i śmierci") i mojego ulubionego aktora...

 

Edwarda Nortona   :x 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

1 miejsce musi być Adam Sandler :P

Reszta, kolejność przypadkowa:

Eddy Murphy 

Jack Black [Tenacious D <3] 

Gerard Butler [Leonidas <thisissparta>:flutterage:

Leslie Nielsen

Rowan Atkinson 

Ice Cube (Raper ale filmy z nim są fajne :P)

Jack Nicholson 

Johnny Depp [tylko za Jacka Sparrowa :P ale podziwiam jego wszechstronność]

Harrison Ford

 Z polskich: 

Janusz Gajos 

Jerzy Stuhr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud, że nie zauważyłam wcześniej tematu. Kolejność również przypadkowa.

- Helena Bonham Carter

- Harrison Ford

- Jared Leto

- Sasha Baron Cohen

- Louis De Funes

- Johny Depp

- Margot Robbie

- Christian Bale

- Natalie Portman

- Clint Eastwood

- Lena Headey

- Sean Connery

- Sylvester Stallone (można się sprzeczać, że drewniany aktor, ale tutaj mam mocny sentyment, choć to nie moje czasy :))

- Morgan Freeman

- Scarlett Johansson

- bliźniaczki Olsen (może nie są wybitne, ale w dzieciństwie uwielbiałam filmy z nimi)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to będą tak:

Aaron Paul - za role Jessiego w Breaking Bad,

Brayan Cranstone - za role Waltera w Breaking Bad,

Norman Reedus - za Deryla z TWD :soawesome:

Benedict Cumerbatch - za role Sherlocka

Ostatnio też polubiłem bardzo Frank'a Dillane Ruben'a Blades'esa za role w serialu Fear the Walking Dead.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...